Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a melegekről v. a leszbikusokról? fórum

Mi a véleményetek a melegekről v. a leszbikusokról? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
200. 80ASIQ (válaszként erre: 195. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 11:57

Ellenérzésem van a melegekkel szemben, azért bujjanak el! Ez racionálisan nem magyarázható, ez van.

Ha úgy gondolják, tüntessenek jogokért, de ne parádézzanak.

199. 80ASIQ (válaszként erre: 193. - D606bc0fd7)
2007. nov. 13. 11:48

Legalább tudom, hogy Elton John megházasodott. (Azt tudtam, hogy meleg.) Meg azt, hogy Schwarzenegger vétózott.

(Mert őket ismerem, amúgy nekem mindegy.)

2007. nov. 13. 11:47
????:DDDD
197. 0c97fbb607 (válaszként erre: 194. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 11:40
Kéretik minden embert a nekik nem tetsző dolgokat,zártkörűen rendezze:DDD
196. 0260f21e84 (válaszként erre: 194. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 11:38
Azt csak te tudhatod
195. 0c97fbb607 (válaszként erre: 194. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 11:38

Evvel csak az a baj,hogy jogi téma.

Vajon miért lene nagyobb joga kivonúlni egy embernek,akinek a pl: a vasúttal van baja,meg a fizetéssel,mint annak ,aki épp azért tüntet,hogy a melegek is annyi jogot kapjanak mint a heterók?:D

194. 80ASIQ (válaszként erre: 189. - 0260f21e84)
2007. nov. 13. 11:32
Így van! De ha nekik igényük van a parádéra akkor azt megtehetik egy zártkörű rendezvény/hely keretében maguk között. Miért is zavarna az engem?
2007. nov. 13. 11:30
Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett.
192. d606bc0fd7 (válaszként erre: 183. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 11:30

Azért, szerintem jó úton haladunk, mi, emberek...


Melegházasság-kronológia



1971 – Amerikai melegaktivisták Minnesota, Kentucky és Washington államokban keresetet nyújtanak be a bíróságon az egynemûek házasságának elismertetése céljából;



1975 – Az Egyesült Államok történetében elsõ ízben a Colorado állambeli Boulder jegyzõje, Clela Rorex önhatalmúlag házassági engedélyt ad ki több egynemû párnak, mire egy farmer a lovával jelenik meg nála, hogy adja össze õket. A házasságokat az állam fõügyésze késõbb érvényteleníti;



1989. június – A világon elsõként Dánia engedélyezi az egynemû párkapcsolatok bejegyeztetését, megadva a házaspárokéval azonos lakhatási-, nyugdíj- és bevándorlási jogokat;



1993. augusztus – A világon másodikként Norvégia is bevezeti a regisztrált párkapcsolat intézményét a melegek számára, majdnem ugyanolyan jogokat biztosítva az egynemû pároknak, mint a házastársaknak;



1993 – Úgy tûnik, hogy Hawaii lesz az USA elsõ állama, ahol engedélyezik a homoszexuálisok házasságát, miután a Csendes-óceánban fekvõ álomszigetcsoport legfelsõbb bírósága úgy foglal állást, hogy alkotmányellenes megtagadni a homoszexuális pároktól a házassághoz való jogot, hacsak az állam nem tud felhozni „kényszerítõ okokat”;



1994. április – A hawaii parlament törvénybe iktatja, hogy házasság csak férfi és nõ között jöhet létre;



1994. június – A svéd parlament lehetõvé teszi a meleg párkapcsolatok anyakönyvvezetõ elõtti bejegyeztetését;



1995. március – A magyar alkotmánybíróság – a volt kommunista országok közül elsõként - elismeri az egynemû élettársi kapcsolatokat;



1996 – Két hawaii férfi, Joe Melillo és Pat Lagon arról álmodozik, hogy hamarosan összeházasodhat, s belõlük lesz az elsõ egynemû házaspár az Egyesült Államokban;



1996 – Izland elismeri a meleg élettársi kapcsolatokat;



1996. szeptember 21. – Bill Clinton amerikai elnök aláírja a törvényt, amelynek értelmében a szövetségi kormány nem ismeri el az egynemûek közötti házasságot;



1996. december 4. – Egy honolului bíróság az Egyesült Államok történetében elsõ ízben a homoszexuálisok közötti házasság elismerése mellett foglal állást azzal, hogy alkotmányellenesnek mondja ki az ilyen kötelékek Hawaii Állam általi megtiltását;



1997 – Szertefoszlatja a hawaii álmokat egy népszavazás, amelyen a választók többsége nemet mond a melegházasságok legalizálására;



1998 – Hollandia elismeri a regisztrált párkapcsolatot;



1999. október – Franciaországban bevezetik a „civil szolidaritási paktumot” (PACS), gyakorlatilag a regisztrált párkapcsolat jogintézményét;



2000 – Az USA-ban elsõként Vermont állam elismeri az egynemû párok bejegyzett kapcsolatát;



2000. november 10. – A német parlament elfogadja a regisztrált párkapcsolatról (Homo-Ehe) szóló törvényt;



2000. december – A világon elsõként a holland parlament véglegesen elismeri a homoszexuális házasságot, és még az örökbefogadási jogot is megadja;



2001 – Portugália elismeri a legalább két éve tartó élettársi kapcsolatokat, a partnerek nemétõl függetlenül, és megadja a házastársaknak járó adókedvezmények jórészét;



2001 – Finnország elismeri az egynemûek regisztrált párkapcsolatát;



2001. augusztus 1.– Németország bevezeti a „Homo-Ehe” néven emlegetett regisztrált párkapcsolat jogintézményét;



2003 – A tajvani kormány törvényjavaslatot fogad el az egynemûek házasságának és örökbefogadásának engedélyezésérõl;



2003. február – Svédország az örökbefogadást is engedélyezi a bejegyzett meleg pároknak;



2003. június 1. – A világon másodikként Belgium elismeri a homoszexuálisok házasságát;



2003. július – A horvát parlament szûkkeblû törvényt fogad el a meleg élettársi kapcsolatok elismerésérõl;



2003. július - Latin-Amerikában elsõként két argentin bejegyezteti élettársi kapcsolatát;



2003. szeptember 1. – Az oroszországi Nyizsnyij Novgorodban egy ortodox pópa összeesketi Gyenyisz Gogoljov arculattervezõt és Mihail Morozov hajszobrászt. Az egyházi melegesküvõrõl képriport jelenik meg az egyik újságban, mire a papot kitaszítják, „megszentségtelenített” templomát pedig a földdel teszik egyenlõvé;



2003. november – Massachusetts állam legfelsõbb bírósága törvényesnek ismeri el az egynemûek házasságát, az USA történetében elsõ ízben;



2004. január – Az ENSZ elismeri alkalmazottainak egynemû párkapcsolatát olyan esetekben, amikor azt az érintettek saját hazája is megteszi;



2004 – Franciaország példáját követve Luxemburg elismeri a „civil szolidaritási paktumot”;



2004. február 25. – A szaúd-arábiai hatóságok Medina szent városban rajtaütnek egy összejövetelen, amelyen mintegy ötven férfi ünnepli két csádi férfi házasságát;



2004. február – Gavin Newsom San-Franciscó-i polgármester saját hatáskörébe vonva a kérdést lehetõvé teszi egynemû párok házasságát;



2004. február 20. – Norodom Szihanuk kambodzsai király kijelenti, hogy hazájában is engedélyezni kellene a homoszexuálisok házasságát;



2004. május 17. – Az Egyesült Államokban elsõként Massachusetts államban törvényes lehetõség nyílik az egynemûek házasságára. Több meleg pár áll készen arra, hogy ezen a napon 0 óra 00 perctõl végre hivatalosan is frigyre lépjen egymással;



2004. május 18. – Két cseroki indián nõ – Kathy Reynolds és Dawn McKinley – örök hûséget fogad egymásnak egy indián esküvõi szertartás keretében az Oklahoma állambeli Tulsában, aminek nyomán a törzsi tanács kimondja a melegházasság tilalmát;



2004. június 18. – A svájci parlament véglegesen elfogadja az egynemûek bejegyzett élettársi kapcsolatáról szóló törvényt;



2004. július 27. – Egy francia bíróság érvényteleníti az országban elsõként, június 5-én kötött homoszexuális házasságot;



2004. augusztus 12. – A kaliforniai legfelsõbb bíróság érvényteleníti a San Franciscóban kötött több mint 4000 melegházasságot;



2004. november 2. – Az USA 11 államában az elnökválasztással egyidejûleg népszavazáson mondják ki a homoszexuálisok házasságának tilalmát;



2004. november: - A brit parlament szinte vita nélkül elfogadja a melegek „polgári esküvõjérõl” szóló törvényt, amelynek beterjesztését maga a királynõ jelentette be 2003 novemberi beszédében;



2004. december – Az új-zélandi parlament elismeri az egynemûek regisztrált párkapcsolatát;



2005 – A legnagyobb amerikai indián törzs, a Navajo Nation betiltja az azonos nemûek házasságát;



2005. január 18. – Két orosz férfi, Edvard Murzin baskír parlamenti képviselõ és Edvard Misin, a Gay.ru világhálóhely és a Queer címû melegmagazin fõszerkesztõje házassági nyilatkozatának anyakönyvvezetését kéri a moszkvai 4. számú házasságkötõ palotában, írásban kérve az elutasítást, hogy küzdelmet indíthassanak a családjogi törvény megváltoztatásáért;



2005. március – A szaúd-arábiai hatóságok a Vörös-tenger partján fekvõ Dzsiddában rajtaütnek egy összejövetelen, amelyen mintegy 120 személy ünnepli két férfi házasságát, a résztvevõk közül 35-öt késõbb börtönre és megkorbácsolásra ítélnek;



2005. április – Az USA államai közül másodikként – elsõként bírói parancs nélkül - Connecticut elismeri az egynemûek regisztrált párkapcsolatát, miközben törvényben rögzíti, hogy a házasság kizárólag férfi és nõ köteléke lehet;



2005. április 14. – Oregon amerikai szövetségi állam legfelsõbb bírósága érvénytelenít 3000 házassági engedélyt, amelyet Multnomah megye adott ki azonos nemû pároknak 2004 áprilisa óta;



2005. június 5. – A világon elsõként a svájciak népszavazáson hagyják jóvá, hogy az állam elismerje a melegek bejegyzett párkapcsolatát;



2005. június 23. – A konzervatív többségû szlovén parlament törvényt fogad el az egynemûek regisztrált élettársi kapcsolatának elismerésérõl;



2005. június 30. – A világon harmadikként a hajdan a katolicizmus bástyájának számító Spanyolország parlamentje, az egyház dühödt ellenállásával dacolva, 187:147 arányban végleg jóváhagyja, a szenátus vétóját is felülbírálva, a melegházasság intézményét, amely július 6-án lép életbe. Az örökbefogadást is fenntartások nélkül engedélyezõ törvény elfogadásával Spanyolország „elhúz” a társadalmi téren hagyományosan haladónak számító észak-európai országok mellett;



2005. július 21. – A tartományok többségének példáját követve a világon negyedikként Kanada országos szinten is engedélyezi az egynemûek házasságát. Paul Martin liberális miniszterelnök kijelenti, hogy Kanada „kisebbségekbõl álló nemzet, amelyben nem engedhetõ meg a jogok kimazsolázása”. Kijelenti: örül, hogy „elõfutár” lehetett e téren, s örülne, ha más országok is követnék hazája példáját;



2005. szeptember 29. – Arnold Schwarzenegger republikánus kaliforniai kormányzó megvétózza az egynemûek házasságáról az USA történetében elõször egy helyi parlament által elfogadott törvény életbe lépését;



2005. október 5. – Egy 42 éves afgán férfi elvesz egy 16 éves pakisztáni fiút a szülõk beleegyezésével, az esküvõt hagyományos törzsi külsõségek között tartják, de a párnak el kell menekülnie az Északnyugati Határtartományban, a Tirah-völgyben fekvõ falujából a meglincselés elõl;



2005. december 1. – A Dél-Afrikai Köztársaság alkotmánybírósága egyhangú határozattal kötelezi az ország parlamentjét, hogy engedélyezze az azonos nemûek házasságát, amelynek tilalma sérti a melegek egyenjogúságát kifejezetten kimondó dél-afrikai alkotmányt. A fõbírák egy évet adnak a parlamentnek a szükséges törvénymódosításra, amelynek elmaradása esetén automatikusan életbe lép a melegházasságot engedélyezõ alkotmánybírósági határozat;



2005. december 3. – A lengyel szenátus törvénytervezetet fogad el a melegek regisztrált élettársi kapcsolatának elismerésérõl;



2005. december 5. – Életbe lép Nagy-Britanniában az egynemû párok anyakönyvvezetõ elõtti „esküvõjét” lehetõvé tévõ törvény;



2005. december 15. – A lett parlament – Európában elsõként - alkotmányba iktatja a homoszexuálisok házasságának tilalmát;



2005. december 21. – A lehetséges legkorábbi idõpontban a windsori városházán megköti „az évszázad melegesküvõjét” Elton John énekes szupersztár és társa, a kanadai David Furnish, hogy példát mutasson és bátorságot öntsön a melegekbe szerte a világon;



2006. december 22. – A cseroki indián törzs legfelsõbb bíróság elutasítja két indián nõ – Kathy Reynolds és Dawn McKinley - házasságának érvénytelenítését;



2005. december 16. – Hét évig tartó vajúdás után, ötödik nekifutásra a cseh képviselõház megszavazza a regisztrált párkapcsolatról szóló törvényt;



2006. január 26. – A cseh szenátus meglepõ fölénnyel szavazza meg a regisztrált párkapcsolatról hozott törvényt;



2006. február 12. – Az Egyesült Arab Emírségekben börtönbüntetésre ítélnek 13 férfit, mert részt vettek egy homoszexuális házasság elõkészítésében, 14 másik férfit felmentenek;



2006. február 16. - Václav Klaus cseh államfõ megvétózza a regisztrált párkapcsolatról szóló törvényt, tragikus tévedésnek nevezve azt;



2006. március 4. – Az Új Kína hírügynökség felfedi, hogy Li Jin-hi szociológusnõ, Kínai Tudományos Akadémia tagja, a kínai parlament tanácsadója már harmadszor javasolta a parlamentnek az egynemûek házasságának engedélyezését, de javaslata nem kapott kellõ szavazatott;



2006. március 15. - Jirí Paroubek szociáldemokrata miniszterelnök bravúros teljesítményének köszönhetõen a prágai parlament pontosan a minimálisan szükséges 101 szavazattal érvényteleníti Václav Klaus cseh államfõnek a regisztrált élettársi kapcsolatra vonatkozó vétóját, s Csehország törvényben ismeri az egynemû párok együttélését;



2007. január 1. – Hosszadalmas jogszabály-módosítási folyamat után Svájcban életbe lép a regisztrált párkapcsolatról elfogadott törvény, amely lehetõvé teszi egynemû párok polgári esküvõjét.

191. 80ASIQ (válaszként erre: 185. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 11:28
Én is szeretem a gondolatot továbbszőni, és ez így van jól! Igen, a szeretet és az egészség a legfontosabb dolgok! :)
190. 0c97fbb607 (válaszként erre: 186. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 11:28
Mindez teljesen természetes lenne,HA természetesnek vennénk....
189. 0260f21e84 (válaszként erre: 186. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 11:27

Nehogy mar az utcan vonuljanak

Ertem en

188. gpetra (válaszként erre: 187. - H MAYA)
2007. nov. 13. 11:27

Senki nem lesz amiatt homoszexuális, mert divat.

A homoszexualitás nem divat.

Aki kipróbálja egy azonos neművel a szexet, az még nem homoszexuális.

Nem csak a homoszexuálisok között terjed az AIDS.

187. H MAYA
2007. nov. 13. 11:24

Szerintem manapság divat lett,mivel annyit foglalkoznak a meleg témával.

Még az is meg történhet hogy akinek eddig eszébe sem jutott az is megpróbálja!

Azután meg csodálkozunk hogy mennyire elterjedt az AIDS.

186. 80ASIQ (válaszként erre: 178. - 0260f21e84)
2007. nov. 13. 11:24

Nem értem, mi a baj velem.


Annyira viszont vagyok konzervatív, hogy valóban nem engedélyezném a házasságot vagy legalábbis ne nevezzük annak. Felőlem lehetnek élettársak, vonatkozhat rájuk valami külön törvény ami hasonlít a házasságban vagy élettársi viszonyban élőkre. Ezek végül is külsőségek, nem érdemes rajta vitatkozni.

Az, hogy parádés esküvőt rendezzenek nászindulóval anyakönyvvezető előtt, meghívott vendégekkel... Hát azt már nem!

Irodában írjanak alá egy papírt és annyi!

185. 0c97fbb607 (válaszként erre: 184. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 11:20

Eszembe sem jutott,hidd el.Csak tovább szőttem a gondolatokat.Én nem harcolni akarok és te sem.

Csak szertném megértetni,hogy nem a nem a fontos,hanem a szeretet.

Szerintem.

184. 80ASIQ (válaszként erre: 177. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 11:16

Megerősítem, hogy én sem a cukrosbácsikkal akarok foglalkozni e topikban.

Igen, jobbnak tartom, ha hetero pár nevel egy gyereket, de én sem mondtam azt, hogy megtagadnám tőlük a gyereknevelést. Ne élezzük ki ezt jobban mint kell, hiszen a köztünk lévő véleménykülönbség csak hajszálnyi.

183. 0c97fbb607 (válaszként erre: 182. - D606bc0fd7)
2007. nov. 13. 11:15

Sem itt,sem máshol nem lesznek azok.

Mert az ember már csak ilyen.

...sajnos...

182. d606bc0fd7 (válaszként erre: 180. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 11:13

Számomra ez nem kérdés, de kiváncsi vagyok, hogy mikor lesznek Magyarországon annyira toleránsak az emberek, hogy el tudják fogadni azt, hogy a homoszexuálisok

kedvükre házasodjnak vagy ha megfelelnek, akkor gyereket neveljenek.

2007. nov. 13. 11:07
Emberekről beszélünk.
180. 0c97fbb607 (válaszként erre: 179. - D606bc0fd7)
2007. nov. 13. 11:06
A szörnyű az,hogy ez ,egyáltalán kérdés?
2007. nov. 13. 11:04
Ők is ugyanolyan emberek, mint mi és ugyanolyan jog illeti meg őket, mint minket, hogy teljes és boldog életet tudjanak élni együtt.
178. 0260f21e84 (válaszként erre: 176. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 10:59

Nemigen talalkoztal te meg meleggel.

(vagy a papra gondolsz, az is meglehet)


Figyelj csak meg valamit:

mielott valakire raszegezned a mutatoujjad, nezzd meg masik harom merre mutat.

177. 0c97fbb607 (válaszként erre: 176. - 80ASIQ)
2007. nov. 13. 10:56

a cukros bácsik a kislányokat is szeretik......Semmi köze ehez a témához:)


Jobbnak?Én azt tartom jónak,ha szeretnek egy gyereket,tanítják,odafigyelnek rájuk.Teljesen mindegy ,hogy kik teszik meg ezt, egy gyerekért.

A hátrányos helyzete abból adódik,hogy más ember hogyan viszonyúl hozzá.Ezért talán még én sem vállalnám ,ha meleg lennék,mert olyan gonoszak az emberek......pedig nem vagyok gyáva.

176. 80ASIQ (válaszként erre: 174. - 0c97fbb607)
2007. nov. 13. 10:47

Nem gondoltam én rosszra, csak lehet, hogy szabatosabban kellett volna fogalmaznom. Egyszerűen arra gondoltam, hogy heteroszexuális párokat tartom jobbnak.

Nekem most semmiféle agresszív közeledés nem jutott eszembe amikor a hszt írtam.

(A "cukrosbácsi"-féle dolog fel sem merült bennem, de való igaz, hogy ők a kisfiúkat is szeretik.)

2007. nov. 13. 10:43
A nemi hovatartozás magánügy, maradjon az is. Senkit nem jogosít fel arra, hogy célkeresztbe állítsa a megszokottól eltérő, amúgy ugyanolyan jogokkal bíró embertársainkat.
2007. nov. 13. 10:40

"Aggályosnak érzem azt, hogy gyereket neveljenek, mert hiszem azt, hogy az a legegészségesebb, ha "normális" apa és "normális" anya a szülők."


NORMÁLIS?

Mi a normális?:DDD


Azért érzed agályosnak,mert féltessz minden gyereket,a gonosz emberek,gyerekek támadásaitól,akik nem értik meg,hogy a szeretet a fontos,nem a "normális pozició".

Tudod ha meleg lnnék,én is úgy csinálnék ,mintha "normális" lennék,mert félteném a gyerekemet,ha lenne,azoktól a harcoktól,amiket helyettem vívna meg...

2007. nov. 13. 10:39

Nem kene/kellene divatot csinalni belole!!! :S


Hanynom kell,hogy mennyire eroltetik ezt a temat foleg a noknel....

Regen is voltak melegek,leszbikusok de nem volt nyilvanos.Manapsag mar tulzasba viszik az emberek.(tisztelet a kivetel!)


Mindenkinek legyen a sajat dolga ("tika")es tartsa meg maganak.

172. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - F7bc159e64)
2007. nov. 13. 10:26

Szia!

Ha diszkréten intézik ügyeiket nem baj.

Ha nyíltan bevallják, engem az sem zavar.

Aggályosnak érzem azt, hogy gyereket neveljenek, mert hiszem azt, hogy az a legegészségesebb, ha "normális" apa és "normális" anya a szülők.

Mégis azt mondom, egy szerető meleg pár még mindíg jobb gyereknevelésre mint az intézet.


Viszont a melegparádét nagyon útálom! Mi a francnak kell ezért az utcán vonulni? Ha parádézni akarnak, béreljék ki valamelyik stadiont, vagy a Hungaroringet és ott maguk között parádézzank!

2007. nov. 13. 10:15
Semmi bajom velük, ők ilyenek és kész.
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook