Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor ismerkedjunk meg a gyermekekkel? fórum

Mikor ismerkedjunk meg a gyermekekkel? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Szilvita (válaszként erre: 46. - Pearl77)
2011. szept. 19. 21:26

Biztos, hogy nagyon nehéz lehet, mikor tök joggal küldenéd el a búsba az apját. Mi így nőttünk fel, apád ilyen, apád olyan, menj apádhoz ha ez-az nem tetszik, nagyon rosszul teszi a szülő, ha ilyeneket mond. Persze felnőtt fejjel, anyaként, teljesen megértem anyut, otthagyva a két kicsi gyerekkel, egy másik nő miatt, hát elhiszem, hogy nem volt kedve ajnározni nekünk aput.

Ha a lányod 9 éves, hamar fel fogja mérni a helyzetet, de sajnos az sem az igazi, ha ő jön rá, hogy milyen az apja, mert neki az is egy csalódás:( Inkább az apjának kéne rájönnie, hogy mekkora idióta, hogy a gyereket cibálja ide-oda, és nem vele foglalkozik, amikor végre együtt vannak.

46. pearl77 (válaszként erre: 44. - Szilvita)
2011. szept. 19. 13:59
Sajnos elkövettem én is azt a hibát, hogy csúnyán beszéltem apával/apáról a gyerek előtt, és most aztán szívom a fogam miatta...Próbálom magam visszafogni, nem kritizálni, belátom azzal hogy a gyerek előtt jól kidühöngöm magam, csak megijesztem szegényt. Legalább én maradjak normális...Azért megbeszélem a dolgokat a gyerekkel, úgy finoman, és elmondom neki, hogy apa hibázott...
45. pearl77 (válaszként erre: 43. - Anyucika3)
2011. szept. 19. 13:57
Vele igyekszem maximálisan türelmes lenni, elmondtam neki tegnap este is, hogy nem haragszom rá, és apa butaságot csinál, csak ne hazudjon, mert akkor úgy jár mint Pinokkió. 9 éves, és imádja az apukáját. Ő eddig kamionozott, egy éve hagyta abba és most aztán nem győz a hercegnő betelni az apukájával. Apa mindent mond rám, csak jót sem, sajnos nagyon csúnya szája van...előbb vagy utóbb valaki feljelenti becsületsértésért.
44. Szilvita (válaszként erre: 40. - Pearl77)
2011. szept. 19. 13:44

Úgy értettem, hogy talán apuka belátja, hogy hülyeséget csinál.

Nekem saját tapasztalatom van, apám egyik nőtől a másikig hurcolt minket öcsémmel. Vagy a kocsmába.

Amíg kicsik voltunk, ezt toleráltuk is teljesen, azért ahogy nagyobbak lettünk, és felfogtuk a dolgokat, egyre kevésbé mentünk szívesen az épp aktuális csajhoz. Most már évek óta nem láttuk, sőt az öcsém, aki nagyon apás volt, ki is dobta egyszer, mikor anyuhoz próbált közeledni újra.

Anyu egy dolgot nagyon rosszul csinált, hogy szidta nekünk, ha ezt nem teszi, akkor sokkal hamarabb belátjuk, hogy milyen.

Nagyon szar helyzetben vagy, sajnálom:(((

43. anyucika3 (válaszként erre: 42. - Pearl77)
2011. szept. 19. 12:20

Jaj,szegények:(És ezek a fajta pasik mit elő tudnak adni másoknak,meg a bíróságon.Még anyuka szokott a szemét lenni,mert távol akarja tartani,megóvni a gyerekét az ilyen apák aljas szemétségeitől.

Sajnálom,hogy így kifogtad,remélem neked és a kislányodnak kedvezően alakulnak majd a dolgok.

Nagyon ragaszkodik az apjához a kislány?Próbáld elmagyarázni neki,hogy neked mindent elmondhat,azt is amit az apja megtilt neki,nem hibáztatod Őt semmiért.Mennyi idős a kicsi?

42. pearl77 (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. szept. 19. 10:48
Persze, ezt teszem, csak tudod azt bánt, hogy egy "apa" ennyire agyatlan és a gyerekét ilyen mocsokságokra használja, illetve a gyerek nemcsak fél, de dühös is, hogy lebuktak apával...na ez már aggasztó.
41. anyucika3 (válaszként erre: 40. - Pearl77)
2011. szept. 19. 08:23
Ezt feltétlen mondd el a bíróságon,és azt is,hogy a gyereknek valószínű meg van tiltva,hogy elmondja,mert félve mondta meg neked.
40. pearl77 (válaszként erre: 39. - Szilvita)
2011. szept. 19. 08:07
Még hogy becsajozott, tegnap este nagy nehezen bevallotta a gyerekem, hogy amikor apával van, rendszeresen feljárnak az új nőhöz (az egyikhez) udvarolni. Amíg apa a nővel van, ő a néni két fiával játszik...Hol itt egy normális meder?!?! Mibe tereljem?!?!
39. Szilvita (válaszként erre: 38. - Pearl77)
2011. szept. 16. 20:57

Becsajozott és még ő haragszik rád?

Remélem sikerül normális mederbe terelni a dolgokat!

38. pearl77 (válaszként erre: 37. - Pandoracic)
2011. szept. 15. 12:43
Pont most írtam meg az ügyvédemmel az ideiglenes gyerekelhelyezési kérelmet és már el is megy a mai postával. Mivel apa nem tartja be az egyességet sem az adott szavát, így majd egy idegen ember kötelezi. Remélem ettől észhez tér...az a baj, hogy haragszik rám nagyon és bántani akar, ezt csak a gyerekét felhasználva teheti.
37. pandoracic (válaszként erre: 36. - Pearl77)
2011. szept. 15. 08:49
Értem.Akkor csak azt kívánom,hogy a lehető legjobban záruljon le a válásotok.És a gyermeketek ne sérüljön túlságosan.Jó lenne ha sikerülne egyetértésre jutnotok,hogy mikor kinél legyen a gyerkőc,és hogy mi neki a legjobb.
36. pearl77 (válaszként erre: 33. - Pandoracic)
2011. szept. 14. 08:24
ÁÁÁ kizárt. Én már hónapokkal ezelőtt eldöntöttem, hogy el akarok válni, mostanra a férjem talált is magának egy új barátnőt, új gyereket, plusz mellettük csajozik ezerrel. Eddig is csinálta, csak diszkréten. Most már tőlem teheti, mert elköltözött, ugye nem az én szégyenem. Jobb nekem nélküle, csak a gyereket ne használná arra, hogy engem bántson. Teljesen ellenem fordítja... :(
35. anyucika3 (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2011. szept. 13. 14:49
Ez így van,igazad van,örüljön az a férfi akit méltónak találunk arra,hogy a társunk lehet,(és viszont is,ha tényleg érdemes rá),de azért mindig kétséges,hogy hogyan jön ki a választottunk a gyerekünkkel.Nem vagyunk egyformák.Megmondom őszintén,hogy sok embernek a gyerekét én nagyon nehezen tolerálom.Sok múlik a gyereken is,főleg azon hogyan nevelték.
34. anyucika3 (válaszként erre: 26. - 9536810fa1)
2011. szept. 13. 14:43

Csakhogy egyáltalán nem mindegy mennyi idős gyerekekről van szó.Kicsiknél azért érzékenyebb téma ez szerintem,mint mondjuk egy 14-15 évesnél.Habár sok gyerek még ebben a korban is nehezen fogadja el,hogy a szüleinek is szüksége van társra,még akkor is ha elváltak.

Párkapcsolatban pedig nem úgy viselkedünk egymással,mintha csak barátok,jó ismerősök lennénk.És nem biztos,hogy jó egy kisgyereknek,ha több partnerrel is látja a szüleit.Az oké,hogy meg kell értetni a gyerekkel,hogy anyának/apának is szüksége van emberi kapcsolatokra,egy társra,arra,hogy szeressék,de nem mindegy ez a gyerek életét mennyire érinti.Mert egy párkapcsolat,ahol esetleg együtt fognak élni,az mindenképpen érinti.És nem árt előtte kiismerni egymást valamennyire,nem árt felmérni biztosak vagyunk e az érzéseinkben,egymásban,el tudjuk e fogadni egymás hibáit bogarait...stb.Ehhez viszont idő kell akárki akármit mond.Ezt nem lehet 1-2 hónap alatt eldönteni,még akkor sem ha holt szerelmesek vagyunk.Még akkor is vége lehet akár évek múlva is ha nem vagyunk meggondolatlanok,de beleugrani úgy,hogy a másikról a nevén kívül szinte semmit nem tudunk,max,hogy milyen az ágyban,és a gyereket is belevonni ennyire korán szerintem felelőtlen magatartás.Nekem volt egy kapcsolatom as férjem előtt akit ugyan szerettem,viszont pár hónap után már szinte biztos voltam benne,hogy nem tudnék vele együtt élni,mert olyan tulajdonságokkal felfogással rendelkezett.De ez csak több hónap alatt vált világossá,és igencsak racionálisan kellett néznem magát az embert,félresöpörve a lila ködöt.Így nem is mutattam be a gyerekemnek.Mondjuk Ő pici is volt akkor még,nem volt 2 éves.Az meg,hogy nem kell mindenkit apukajelöltként bemutatni,hát persze,hogy nem.Szerintem senkit sem így kell,az alakul majd magától,vagy nem.Olvasd el pearl77 írását,a férje 2 hónap alatt már a második nőnek mutatta be a lányukat.Ez vajon jó egy gyereknek?Nem hiszem.És erre felesleges azt írni,hogy csak akkor kell ha komolyan is gondoljuk.Mert normális ember nem úgy kezd párkapcsolatba,hogy hamar vége is lesz.Viszont idő kell eldönteni,hogy valóban működne e.Mert a szerelem önmagában bizony kevés egy jól működő párkapcsolathoz.

33. pandoracic (válaszként erre: 32. - Pearl77)
2011. szept. 13. 13:03

Amúgy semmi esély arra,hogy a pároddal együtt maradjatok?

Nem a gyerkőc miatt,hanem saját magatok miatt?

Nem lehet,hogy csak valami sértett hiúság miatt,megbántódás miatt fajult válásig a dolog? Nem lehet rendbe hozni egyáltalán?

32. pearl77 (válaszként erre: 31. - Pandoracic)
2011. szept. 13. 08:01
Minden tőlem telhetőt megteszek és még annál is többet, hogy óvjam a gyerekem. Köszönöm...
31. pandoracic (válaszként erre: 21. - Pearl77)
2011. szept. 13. 06:47

Nagyon sajnálom,hogy ebben a helyzetben vagy.Nem semmi,hogy már a második anyuka...

Nálunk az én anyukám volt ilyen helyzetben:(,nem egészen,de hasonló.

Talán ezért van az,hogy bizalmatlanabb vagyok az átlagnál.Ezért is,és mert nekem sem úgy alakultak a dolgok,ahogy én szerettem volna.

De nálunk,az ex-szel szerencsére sosem volt ilyen szituáció.

Ilyen helyzetben még tanácsot sem lehet adni,hiszen ha a férjed magától nem érti meg,hogy miért rossz amit csinál,akkor sosem fogja megérteni.

Neked kell nagyon erősnek lenni,és ha van olyan a közeledben,aki tudna ebben segíteni,hát fogadd el a segítséget.

Nem tudom,hogy a válás során lehet e majd korlátozni az ő felügyeleti jogát.

Remélem,hogy idővel megoldódnak majd ezek a dolgok nálatok.

30. pandoracic (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. szept. 13. 06:39

Én értem,amit te írsz.De egy felnőttnek sem egyszerű dolog újba belekezdeni.Szerintem ez emberfüggő,hogy ki hogyan ítéli meg a kapcsolatát.

De azért,mert ti a férjeddel így csináltátok,még nem törvényszerű,hogy ennek így is kell lennie.

És hát a két felnőtt ember kapcsolatától függ a legjobban,hogy mikor ismerjék meg egymást a gyerekkel.Mert ha már a kezdetektől langyosnak indul a dolog,akkor nem is érdemes bemutatni.

Én még mindig úgy gondolom,hogyha komoly szándékok húzódnak a háttérben,és mindkét fél akarja,szeretné a kapcsolatot,akkor nem lehet nagy gond abból,ha mihamarabb megismerkedik a társ a gyermekekkel.

Ha már így is többször találkoztak,és egyenlőre nincs zavaró tényező,akkor szerintem nyugodtan összeismerkedhetnek a partner gyerekeivel.

Talán a másikba vetett hit és bizalom adja a legnagyobb erőt,és szerintem még ez segít abban,hogy mikor is mutassuk be a gyermekünknek a választottunkat.

29. 9536810fa1 (válaszként erre: 19. - Anyucika3)
2011. szept. 13. 05:59
Hehe, ez nekem eszembe se jutott, hogy valaki nem tudja szeretni a gyerekemet (hozzáteszem soha nem is történt ilyen) ... :) ... mindig más volt a megközelítésem, és le is írtam már többször, legyen büszke az a férfi, akit kiválasztunk magunknak. :))
28. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - D62762eb79)
2011. szept. 13. 05:54

Boccs..... :( csak az utolsó hozzászólást olvastam el, még korán van... :( ... most néztem az elsőt is, de a válaszom ugyanaz... bármikor, amikor jólesik, közös program, jó hangulat... nem kell mindjárt karikagyűrűt is vinni, nem kellenek ünnepélyes keretek, csak egy kellemes nap... délután, aztán majd alakul. A gyerekek észreveszik a görcsöt, hogy most bemutattak valakit, akit szeretni KELL, elfogadni KELL(ene).

Szerintem nincs rá szabály. Volt olyan pasi, akivel együtt voltunk már 1-2 hónapja, aztán a gyerekekkel folytatott sétánk alkalmával hozzánk csapódott bicajjal... 7 évig voltunk együtt, jóban voltak végig, és azóta is megállnak beszélgetni, ha találkoznak.

Egy valamit tudni kell... ha elválunk a gyerekeink apjától, a biztos pont MI vagyunk (nálunk ÉN), mindenki egyéb a gyermek részéről szerethető, kedvelhető, barátkozunk vele, jól érezzük magunkat, odafigyelünk rá (ha tudunk), de ANYÁHOZ TARTOZUNK, ez az állandó mindig minden körülmények között. Most lehet mondani, hogy huhhh, azért csak egyet mutatok be, de az a tuti... nem, az apjától már elváltunk, attól fogva senki se a TUTI.... szerintem. :)


(Más a helyzet, ha megözvegyült valaki... természetesen.)

27. d62762eb79 (válaszként erre: 26. - 9536810fa1)
2011. szept. 13. 05:46
itt nem "minden egyes kapcsolatról" volt szó, épp ez a lényeg. de hát le van ez írva szépen.
26. 9536810fa1 (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. szept. 13. 05:42
Általában egyetértek Veled, de miért kellene a gyereket "belerángatni", néhány közös program, jól érezzük magunkat... mindenki OK lehet. Azt nem szabad inkább tudatosítani minden egyes kapcsolatnál, hogy holtomiglan-holtodiglan, mert hát őőőő az igazi. :)) Nem, ezt nem lehet tudni, de Ő az a FÉRFI/NŐ, akit jelenleg szeretek és fontos az életemben (ami nem zárja ki, hogy örökre fontos marad), szeretném ha ismernéd, látnád... mert szeretni jó, és kell, hogy anyát/apát is szeressék... az egészséges lelkületű gyermek ennek tud örülni egy bizonyos kor felett. :) Nem kell mindenkit "apukaként" prezentálni. :)))))
25. d62762eb79 (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. szept. 13. 05:34
ez a hozzáállás ill. hozzászólás tetszik.
24. anyucika3 (válaszként erre: 20. - Pandoracic)
2011. szept. 12. 14:10

Nem értek egyet.Gyereket nem rángatunk bele egy bizonytalan kapcsolatba olyan valakivel,akit még magunk sem ismerünk,mert ez felelőtlenség.

Egy felnőtt túl tud élni csalódást fájdalmat,viszont egy kisgyerekben ezek nyomot hagynak.Akinek gyereke van,neki már Ő kell legyen az első és legfontosabb az életében,bármilyen kapcsolatnál fontosabb.És ahhoz idő kell,hogy megismerjünk valakit annyira,hogy el tudjuk dönteni bemutatjuk e neki a gyerekünket.Én akkor mutattam be a férjemnek,amikor már az összeköltözésről beszéltünk.De azt is csak fokozatosan,először jött hozzánk,közös programok,ott aludt néha,aztán jó pár hónap múlva költözött,amikor mindhárman úgy éreztük,hogy összetartozunk.De először nekem,nekünk kellett döntenünk,biztosnak lenni magunkban a kapcsolatunkban.

23. anyucika3 (válaszként erre: 21. - Pearl77)
2011. szept. 12. 14:02
Szegények,gondolom ezt hogyan élitek meg,főleg a kisgyerek:(Sajnos sok a felelőtlen önző ember.
22. Kis Cidri (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. szept. 12. 10:15
Szerintem minél hamarabb, de csak azután, miután már biztos, hogy köztetek komoly dolog van. A gyerekek érdekeit szem előtt tartva, én csak akkor mutatnék be nekik valakit, ha már biztosan akarok is valamit ettől a valakitől, különben hogyan várom el mindkét féltől hogy komolyan vegyék egymást, ha én sem veszem őket komolyan.
21. pearl77 (válaszként erre: 19. - Anyucika3)
2011. szept. 12. 08:43
Teljesen egyetértek veled. Nálunk most valami hasonló van kialakulóban. A férjemmel válófélben vagyunk, de a férjem már új családot talált magának, egy elvált két gyerekes anyuka személyében. Nekünk is van egy közös gyerekünk, akit rendszeresen elhord az "ÚJ" anyukához, minden tiltásom ellenére. A baj csak az, hogy mióta beadtuk a válópert (2 hónap) ez már a második új anyuka, akit bemutatott a lányomnak...Sajnos bíró végzés még sehol, nem tilthatom meg, hogy elhordja tőlem a lányom. Csak vergődök...
20. pandoracic (válaszként erre: 19. - Anyucika3)
2011. szept. 12. 06:28

Én is így gondolom.Sosem lennék együtt olyan emberrel,aki nem jön ki jól a gyermekemmel.

Viszont nem is találkoznék hónapokig valakivel csak azért,hogyha utána derül ki,hogy mégsem értik meg egymást a gyerkőccel,akkor azért szakítsak vele.

Épp ezért kell szerintem minél hamarabb összeismertetni őket.Akkor ki kell derülnie,hogy lehet e megértés közöttük.

Gondolj bele,megszeretsz valakit annyira,hogy mindent megtennél érte,és akkor ismerteted össze a gyermekkel,és kiderül,hogy nem bírják elviselni egymást.Ott akkor el kell gondolkodni,hogy mi a bibi.A gyerekek általában jó emberismerők,felismerik hogy ki közeledik hozzájuk jó szívvel.Szóval ha inkább kerüli a választott társat,szerinted az hogy esik a nőnek? Ha tényleg szereti az illetőt,és emiatt mennek szét,az örök nyomot hagyhat.

Ezért nem szabad sokáig húzni a megismerkedést.Persze még ott lehet az,hogy a gyermek dacoskodik,vagy csak fél szeretni egy új embert,szóval meg kell találni a módját,hogy tényleg megismerjék egymást.

De az elég szörnyű dolog,ha a választott társ és a gyermek nem jön ki jól egymással,és ez tesz tönkre egy szépnek induló kapcsolatot.


Másrészről pedig,ha csak szórakozásból vagy valakivel,azt nem is nevezheted igazi társnak,azt jobb is ha nem mutatod be a gyerekednek.

Viszont ha komolyan gondolod vele,akkor szerintem semmi baj nem lehet abból,ha összeismerkednek. Legalább kiderül,szimpatikusak e egymásnak.


Azt hogy más hány emberrel ismerkedik,az ő dolga.

Én magamból indultam ki.Nem ismerkedem minden héten vagy minden másik hónapban más férfiakkal.

19. anyucika3 (válaszként erre: 12. - Pandoracic)
2011. szept. 11. 21:42
Én soha nem kötöttem volna össze az életünket olyan emberrel,aki nem tudja szeretni a gyerekemet.Nem elégedtem volna meg azzal,hogy eltűri elfogadja,kötelességből gondoskodik róla.Ahhoz viszont nekem kell először megismerni a páromat valamennyire,hogy tudjam milyen ember.Aztán ha a gyereknek mégsem jön be,akkor sajnos elválnak útjaink,ugyanis a gyerekem hozzám tartozik.A saját érzelmeimmel játszadozhatok,de a gyerekemével nem.Meg aztán ez alakulhat úgyis,hogy a gyerekek megszeretik kötődnek,de a kapcsolat mégsem működik rendesen.Akkor mi van?Csak nem maradhat vele a gyerekek miatt?Viszont felelőtlenség húzni-vonni őket egyik kapcsolatból a másikba.
18. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Sort)
2011. szept. 11. 21:35
Én nem mutattam volna be a gyerekemnek senkit ilyen rövid ismeretség után.Fél éve találkozgattunk szinte naponta a férjemmel,amikor megismerte a gyerekemet.Előtte is volt kapcsolatom,neki 10 hónap után sem mutattam be,mert nem éreztem eléggé stabilnak,nem bíztam a közös jövőben.Szerintem nem jó a gyereknek,ha sok partnerét ismeri a szüleinek.Az a legjobb,ha csak azt az egyet,akivel a közös jövőt tervezik együtt.Csak összezavarja a gyereket,ha pár havonta új pótapu/pótanyu kerül színre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook