Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy csináljátok a palacsintatortát? :) fórum

Hogy csináljátok a palacsintatortát? :) (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 15. 21:48
Köszönöm mindenkinek,szuper receptek,ki fogom próbálni őket.:)
2011. szept. 10. 22:55

Palacsinta lekvár dió palacsinta újra lekvár dió ezt sort követkve.

Pudingot mi nem teszünk palacsintába , mert ha krémes palacsintára vagyok éhes főzök bele vanilía krémet.

Túrós palacsontát föltekerve szoktam tepsibe tenni leöntenni tejföllel és öszesütni.

13. annácskaa (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2011. szept. 10. 22:50
Micsoda ötletek,nagyon jól hangzik :P
12. lully
2011. szept. 10. 22:34

A palacsintákat általában kérés szerint kenem meg, van hogy csak 2-3 félével, de van hogy 5-6-tal.

A tetejére vaniliáscukorral felvert tojásfehérjehabot kenek, és egy kicsit be a sütőbe, míg a hab egy kicsit "megköt". Csokiöntettel keresztbe-kasul díszítem.

2011. szept. 10. 22:12

Én csúsztatott palacsinta néven ismerem,nem tudom erre gondolsz-e.

Ez a recept nálam így néz ki:5 dkg vajat 4 tojássárgával,4 ek.liszttel,2 ek. cukorral kikavarok,beleöntök 2-2,5 dl tejet,majd a 4 felvert tojásfehérjét.Ebbôl palacsintákat sütök,de úgy,hogy csak az egyik felét sütöm meg,tálba csúsztatom,és a sületlen felét megszórom van.cukros darált dióval.A palacsintákat így rétegezem egymásra,az utolsó palacsintát a megsült oldalával felfele borítom a többire,majd 20 percre forró sütôbe teszem.

Tortaként szeletelve tálalom.

10. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2011. szept. 10. 22:05

A receptes naplómba épp most tettem fel egyet, ha gondolod nézd meg.

Sok sikert!

2011. szept. 10. 21:49
Én is diót,lekvárt szoktam rákenni, de gyakran kakaót, fahéjat is szórok egy-egy rétegre, úgy még érdekesebb, jobb íze lesz. Van, hogy megkenem a tetejét csokimázzal, de van hogy csak porcukorral szórom meg.
2011. szept. 10. 21:49

Harom reteg turos (turo, cukor+ kis tej, hogy konnyen kenheto legyen) majd 3 reteg dios (dio, cukor + tej), es ujra 3 reteg turos es dios.. a tejet melegen keverem a turoba es kulon a dioba. Nagyon finom.

Jo regen csinaltam mar :)

2011. szept. 10. 21:48
palacsinta, lekvár, dió, ésígytovább, majd egy olyan réteg amire teszek két-három kocka csokit, és elkenem, ahogy a meleg palacsintán megolvad, majd palacsinta-lekvár-dió egy darabig, majd megint csokis réteg, a tetejére pedig egy üres palacsinta, majd az egészre cukorral elkevert tejföl meg, és be a sütőbe pirulásig. NAGYON laktató! :)
2011. szept. 10. 21:37
Nálunk : palacsinta lekvár dió, palacsinta lekvár dió és így tovább.... tetejére egy üres palacsinta megy, h ne keseredjen emg a dió. ha jól emlékszem, régen ettem, m én nem ehetem :( vagyis még nem fejlesztettem ki a diab változatát. de ha vki tudja h kell diab palacsintát cisnálni ami nem esik szét, finom lesz, az irja be, m a tönköly lisztes nem sikerült :(
2011. szept. 10. 21:20
Vastagabb lesz a palacsinta - de puhább is -, ha a tésztájába reszelünk almát és úgy sütjük ki. Ebbe elég a párolt alma, illetve a fahéjas cukor.
2011. szept. 10. 21:19

Palacsinta a tányérba: az egyik réteg diós, a másik mákos, a harmadik lekváros, a negyedik kakaós, az ötödik túrós. az utolsó palacsinta tetejét leöntjük vaníliáscukros tejföllel és az egészet be a meleg sütőbe. Lassan melegítjük.

Hagyjuk langyosra kihűlni, és tortaként szeleteljük.

2011. szept. 10. 21:18
mi úgy szoktuk, hogy simán sütünk egy rakás palacsintát, és minden réteg másik ízű, lekvár, túró, kakaó, nutella, kókusz, puding, fahéjas porcukor, stb. kinek mi jön be :) é a tetejére csokiöntet (a nyuszis márkájú nem folyik annyira) és tejszínhab :D amerikaiaknak is csináltunk már így és nagyon ették!!:)
2011. szept. 10. 21:16
Sütök palacsintát, főzök valamilyen pudingot (vagy több ízűt) és felhalmozom, hogy palacsinta-puding-palacsinta-puding-palacsinta-puding stb... Ha akarod, akkor mázzal leöntheted, de én csak így simán szoktam :)
2011. szept. 10. 21:13
Hogy csináljátok a palacsintatortát? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook