Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meg él-e a gyömbérgyökér cserépben? fórum

Meg él-e a gyömbérgyökér cserépben? (tudásbázis kérdés)


25. dioevi
2014. dec. 4. 23:22
A gumók is szaporodnak egy idő után ? És a kihajtott részek ( levelek ) ehetők ?
24. Gy.Ibi
2011. szept. 22. 18:51
Én tavasszal kiültettem a kertbe egy darabot,öt hajtása nőtt,most megnéztem,a föld felett látszanak a gumók.Addig nem piszkálom amíg ilyen jó az idő,kíváncsi vagyok,mekkorák lettek.
2010. szept. 21. 14:40

Látom nem jár már ide senki, de ha valakit mégis érdekelne...


Gyömbér termesztése


A gyömbér gyökerei széltében, azaz vízszintesen fejlődnek, cserép helyett nagy, közepesen mély tálba kell ültetni. A tál alján legyenek vízelvezető lyukak. Laza, tápdús, némi agyaggal dúsított földdel kell a tálat háromnegyedéig feltölteni, és erre fektetni (rüggyel felfelé) a gumót. A tetejére mindössze 3-4 centiméter földréteg kerüljön. Beöntözés után le kell nyomkodni a földet, majd üveglappal vagy fóliával fedni, hogy kellő párában induljanak meg a hajtások. A párán kívül melegre és fényre is szüksége van a növénynek, ezért kerüljön a vetőedény világos, napos ablak elé. Amint a hajtások úgy egy hónap elteltével előbújnak a földből, el kell távolítani a borítást és továbbra is meleg, de tűző naptól óvott helyen kell tartani. Ősszel leáll a növekedése, a levelek száradni kezdenek, ezután már nem szabad sem öntözni, sem táp-oldatozni. A száraz időszakban fejlődik ki, illetve hízik az új gumó. Ha nem bolygatják meg a gyöktörzseket, hanem szárazon, hűvös helyen teleltetik, a következő évben már nagy eséllyel virágokat is fog hozni.

2009. jan. 10. 18:47
passz...
2008. jún. 13. 07:43
persze
20. dus
2008. jún. 12. 21:51

Még mindig él a gyömbérem, 120 centi magas, és van egy másik "kisgyömbi", ami mellette bújt ki. Így két "nád" növekszik a cserépben.

Át kellene ültetnem, de nem merem!

Van valakinek tanácsa? Mikor ültethető át?

19. ipi (válaszként erre: 13. - Rolvisa)
2008. ápr. 19. 16:20

Két levéllel bújik ki, olyan igazi hosszúkás levél alakú. Először halvány rózsaszínes is volt a színe, aztán mostmár zöld. Át kellene ületeni őket külön :-( De mikor????

Kíváncsi vagyok mennyit bír cserépben, hihi.

18. dus
2008. ápr. 10. 21:43

Az én gyömbérem is kinőtt!

Kb. 40 centi magas, egy szál, amin van 8 levél. Úgy néz ki, mint egy nád. Nem tudom meddig nő, cserépbe tettem és bent van a lakásban.

Nem kellene neki valahol még egy szálon kinőnie? Hogy lesz ebből a növényből burjánzó bokor????

Lesz valaha annak az egy ágnak "társa" is?

Írjon, ha valakinek már kifejlett gyömbér növénye van és nyugtasson meg, hogy nem egy szálon növő plafonig érő nádszerű valami lesz belőle!!!!?

17. NOA
2008. ápr. 5. 18:09
Kihajtott a gyömbérem lett kb. egy 6o cm-es szára aztán elszáradt az egész.Pedig annyit pátyolgattam.
16. Zsu48
2008. ápr. 5. 14:29

Sziasztok!

Én nagyon szeretek kísérletezni különleges növényekkel, ezért tavaly az avokádó és a papaja magját is elültettem.Mindkettő kikelt.Az avokádó most kb.80 cm-es, a citromfához hasonló a levele.A papajából kikelt rengeteg növény meg osztott levelű, kb. 50 cm-es száron.Vetettem gránátalma magot is az szép kis bokorrá fejlődött.

A gyömbérem kihajtott a kertben,de kint felejtettem és megfagyott.

Rolvisa, az articsókalevél-tea mire jó, és hogyan készíted? Nekem van 2 db 3 éves tövem, de még eddig csak a virágot próbáltam elkészíteni.

15. M_Marcsa (válaszként erre: 14. - Rolvisa)
2008. márc. 29. 22:00
Hogy használod a csicsókát?
2008. márc. 29. 21:55

Nahát4 Eszembe sem jutott volna agyömbért földbe dugni, megpróbálom, csak hosszú a tenyészideje.Az édes burgonyával(sárgarépához hasonló a színe) próbálkozott már valaki?

Nekem csicsóka terem a kertbe.Állítólag a cukorszintet rendben tartja.Mi esszük.A naplómba rakok föl képet róla.

Az articsóka leveléből is fözünk teát, termelem azt is.Sok fűszernövény használok, és termelek magamnak. Akit érdekel itt megnézheti.

[link]

13. rolvisa (válaszként erre: 10. - Ipi)
2008. márc. 29. 21:45
De jó neked, nekem egy sem bujt ki.Annyi licsi magot elvetettem pedig.Milyen a levele?
12. NOA
2008. márc. 16. 18:49
Az enyém 6o cm magasságnál föladta:(
11. dus
2008. márc. 15. 22:59

Sziasztok!


Kihajtott a gyömbérem, pedig már feladtam!

El is tetem egy napfényes sarokba az ablakban, lesz ami lesz vele.

ÉS erre ma vettem észre: kb. 10 centis hajtáson van 4 levele!

Szegénykém eléggé ki volt száradva, de csak egy kis víz kellett neki! Észhez is tért!

Kíváncsi vagyok, meddig fog élni, mekkorára fog nőni és milyen lesz a "kifejlett" növény!

Hogy néz ki egy idősebb gyömbér?

Valakinek van tapasztalata?

10. ipi
2008. febr. 26. 18:16
Képzeljétek most licsimagot dugtam be a sárkányfa mellé, kikeltek :)))))))))))))
9. ipi
2008. febr. 23. 15:08
én is így jártam, szép nagyra meg is nőtt, aztán kiszáradt vagy mi, de nálam nagyon kevés növény él meg sajnos. Szerintem érdemes próbálkoznod, mert sikerrel járhatsz.
8. dus
2007. nov. 10. 18:46

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, segítséget, tanácsot!

Azért én is megpróbálom elültetni, hátha megmarad! Láttam pozitív esetet is ezzel kapcsolatban, így nem adom fel!!!

2007. nov. 10. 17:12
Nekem nem maradt meg..Sajna..
2007. nov. 10. 16:36

[link]


ezt a linket ha nem tudsz rá kattintani ,koppizd (másold be!)

és itt megtalálod a kérdésedre a válasz!! amugy érdekes ;)

2007. nov. 10. 16:33
:) ennyit találtam eddig :)
2007. nov. 10. 16:32
A gyömbért ma Dél-Ázsia, Dél-Amerika és Nyugat-Afrika trópusi tájain termesztik. Növénye egy méter magasra nő, szereti a félárnyékos helyet. Keskeny, hegyes levelű, apró, sárga virágzattal. Gyökértörzse adja a fűszert. A friss fogyasztásra szánt gyömbért ültetés után körülbelül 5-6 hónappal takarítják be, megmossák, majd egy két napig szárítják, így hónapokig tárolható. Ma már nálunk is egyre több helyen kapható frissen, mert ezeket a gyökértörzs-darabokat könnyű szállítani. A szárításra szánt gyömbért általában az ültetés után 8-10 hónappal szüretelik. Szárítás előtt a darabokat meghámozzák.
2007. nov. 10. 16:22

hát passsz!!!!!!

google gyömbér ültetése vagy valahogy igy keress rá, de én is megnézzem kiváncsi vagyok;)

2. dus
2007. nov. 10. 15:26

Kb. 1 hónappal ezelőtt vettem friss gyömbérgyökeret a zöldségesnél. Itthon beletettem egy zárható befőttes üvegbe, mondván ne illanjon el az aromája. Párszor főztem belőle finom teát és levesbe is használtam, de utána el is feledkeztem róla.

Most ismét elő vettem és döbbenten tapasztaltam, hogy a gyökék kigyökeredzett! (?) A gyökér végein fehér gumók nőttek, ami hajtásos gyökeret engedett! Gondoltam rá, hogy elültetem, de nem tudom érdemes-e vele próbálkozni! HA valakinek van valami tippje, tapasztalata, hozzászólása, örömmel veszem.

1. dus
2007. nov. 10. 15:22
Meg él-e a gyömbérgyökér cserépben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook