Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezdő anyáknak: ami a könyvekből kimaradt! fórum

Kezdő anyáknak: ami a könyvekből kimaradt! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
114. doczizs
2011. szept. 18. 17:52
a cigiről sokan nem tudják, miért rossz, csak hogy nagyon... nos, mivel a kicsikék csontjai csontmagokból alakulnak ki, és egy-egy csontmagot csak egy ér lát el, könnyű belátni, mi történhet, ha a cigitől érszűkület lesz, és egy csontmag nem fejlődik ki...
113. Pahet a vadász (válaszként erre: 112. - Bonti74)
2011. szept. 17. 13:13

Ezt megértem , én sem bírom az ilyeneket végighallgatni/nézni...meg az állatkínzást...

az én drágámat bántaná valaki, kettéhajtanám az tuti :)

112. Bonti74 (válaszként erre: 111. - Pahet a vadász)
2011. szept. 17. 12:16

Ja ja értem én...:)

Nem szőkés az...

Én még egy reklámon is bírtam sírni.

Férjem mindig csodálkozott, én meg kikértem magamnak, hogy nem vagyok hülye csak terhes!:)

Most kaptam kölcsön egy filmet, szülésekről szól, valami gyönyörű. Telesírtam kb. 4 zsepit, mondtam is magamban, ha terhesen néztem volna, akkor kb. ez 4 csomag lett volna.

És ez valahogy nem hagy nagyon alább, miután gyermeked lesz akkor sem. Én azóta egyszerűen nem bírom a gyermekbántalmazásos, gyermekbetegséges híreket meghallgatni. előtte is rosszul érintett, de mióta gyermekeim vannak... szóval nagyon nehéz.

111. Pahet a vadász (válaszként erre: 109. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 17. 10:04
az extra érzékenyt arra írtam, hogy sírtam hülyeségek miatt :D Olyan szőkésen ;)
2011. szept. 17. 09:55
A férjem is még mindig cigizik, de csak messze a gyerekektől nyílt téren, vagy az erkélyen szigorúan. Autóban meg ilyen-olyan helyeken rá se gyújtana szerencsére. :)
109. urbanszkyviki (válaszként erre: 106. - Pahet a vadász)
2011. szept. 17. 09:53
????? ;)
2011. szept. 17. 09:52
Nálam is a szagok jöttek először, mint tünet...
107. Bonti74 (válaszként erre: 106. - Pahet a vadász)
2011. szept. 17. 09:11

Na ez már jelenthet valamit. Emlékszem az első terhességemnél a férjem pálinkát ivott és a szagától majdnem kidobtam a taccsot.

Szóval ezek a szagtól való undorodások az első jelek....)

2011. szept. 16. 15:56

Én is gratulálok!!! nekem ez is egy rossz szokás, ahogy a kávé... nyilván lelkileg rögtön átáll az ember, hogy nem szabad...stb... de a párom is dohányzik...

jaaaa, képeljétek, tegnap este ahogy cigizett a párom, annyira zavart a füst hogy kértem oltsa el :D

Ma meg extra érzékeny vagyok :)

105. Bonti74 (válaszként erre: 103. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 16. 15:17
GRATULÁLOK, hogy le tudtál szokni és hogy azóta sem gyújtottál rá!!!:)
2011. szept. 16. 14:11
Kávézni én is úgytudom, hogy lehet. Persze függ a vérnyomásodtól és hogy minden rendben van-e a babócával (lepény, vérnyomás, nincs-e toxémiár utaló jel blablabla.....). Napi 1-2 adag.
103. urbanszkyviki (válaszként erre: 97. - Pahet a vadász)
2011. szept. 16. 14:10
Én cigiztem, amikor terhes lettem a lánykámmal (ő a legidősebb). Fiatal koromban azt hittem, sosem fogok tudni leszokni, próbáltam párszor, sohe nem ment.:( De amikor sejteni kezdtem, hogy itt baba van a pocakban, még akkor tán nem is kellett megjönnie, már alig füstöltem. Mikor a tesz is kimutatta, még összesen azokon a napokon 3 szál cigit gyújtottam meg és nyomtam is el rögtön. Rossz volt, de folyton az járt a fejemben, hogy minden slukk árt!!!! Én egy héten keresztül mndenhova ropival mászkáltam....És eljött -már nem tudom - az 5.-7. nap, amikor rádöbbentem, hogy ÉN SOHA TÖBBET NEM AKAROK RÁGYÚJTANI!!!! Nem is gyújtottam rá azóta sem.:) Így nekem a baba miatt sokkal könnyebb volt letenni, és aki azt mondja, hogy az a napi pár szál cigi nem árt a babának, az HAZUDIK ÉS LUSTA.
102. Bonti74
2011. szept. 16. 12:15

Én kávéztam, napi 1-et. Mivel nagyon alacsony a vérnyomásom még ajánlották is. De nem többet.

A cigi viszont tényleg nagyon veszélyes. Arról jobb előtte leszokni, mert állítólag 1 év kell, hogy kipucolódjon az emberből.

101. coci (válaszként erre: 94. - Pahet a vadász)
2011. szept. 16. 07:41
Az István kórházban nincs beöntés!!!
100. coci (válaszként erre: 97. - Pahet a vadász)
2011. szept. 16. 07:39

Én ittam kávét, de kevesebbet, mint azelőtt... Amíg dolgoztam, muszáj volt, mert ott aludtam vna el, de itthon már próbáltam hanyagolni!


Cigi... MUSZÁJ letenni!!! Ennyi! Csak erre gondolj!!!! És, mikor megkívánod, biztos rossz lesz (nekem az volt), de hidd el, ahogy telik az idő, egyre könnyebb...addig rágcsálj répát:)

99. coci
2011. szept. 16. 07:37
Amit még a listádhoz írnék (ha írta már más bocsánat, még nem olvastam vissza), Nekem utólag kellett beszerezni, egy olyan lepedő, aminek az anyaga pelenkához hasonlít... gyógyszertárban kapható. 1 ilyet tettek alám a kórházba (mert nagyon véreztem), aztán mikor másnap kérni akartam tisztát, közölték, h sajna költségtakarékossági szempontból csak szerdánként adnak... szóval ilyen lepedő-pelust vigyetek magatokkal!!:)
98. coci
2011. szept. 16. 07:34
Nagyon jó a cikked, gratulálok!!:) Én a terhességi csíkokhoz annyit tennék hozzá, h nem csak genetika, meg odafigyelés kérdése! 5000ft-ért vettem kimondottan ezen csíkok elkerülésére alkalmas krémet. Mindig kentem! Az 5. hónapban fogytam 3 kgot( szénhidrát diétát kellett tartanom, mert magas volt a cukrom), majd a 6.-ban és 7.-ben nem híztam. A 8-ban és 9.-ben 1-1-kilót híztam, ennek ellenére a hasam két oldalán hatalmas csíkok jelentek meg:(
2011. szept. 16. 07:20

Folyamatosan jutnak eszembe kérdések :D


Aki dohányzott mielőtt várandós lett, hogyan tudott "megszabadulni" a rossz szokástól? Persze nyilván a baba egészsége a leg fontosabb, és egyértelmű hogy nem dohányzik a mama, de maga az érzés, hogy szeretnél rágyújtani, hogyan iktatható ki?

Szabad-e kávét inni? Vagy innentől kezdve át kel állni a teára, hisz abban is van koffein.

96. Pahet a vadász (válaszként erre: 95. - Bonti74)
2011. szept. 15. 08:29
Na ez jó hír... mármint h a párom is megcsinálhatja... őszintén szólva zavar ha idegenek matatnak ott... persze tudom, hogy ez normális, és kell is, de ... :D amennyire nem vagyok prűd, meg amennyire nyitott vagyok... :D Ez mégis zavarna ;)
95. Bonti74 (válaszként erre: 94. - Pahet a vadász)
2011. szept. 15. 08:13

Ma már nem feltétlenül van beöntés. Nálunk megkérdezik, hogy szeretne-e a kismama. Én pl. kértem, mert abbamaradtak a fájásaim és úgy gondoltuk lehet hogy visszahozza. mOndjuk nem így történt... Egyébként max. kellemetlen, de semmi különös. Szerintem kellemetlenebb kitolás közben odacsinálni, már bocs.

Borotválást megcsinálta a férjem itthon.

2011. szept. 15. 08:01

Felmerült még kérdés!

A beöntés és a borotválás. Minden esetben van?

Vagy legalább a borotválást otthon megcsinálhatja az ember?

93. Pahet a vadász (válaszként erre: 92. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 15. 07:47
Az az igazság, hogy én szeretnék ikreket :) tuti nagyon nehéz kihordani, megszülni, majd az első pár évben normális keretek között mindkettővel egyszerre foglalkozni... de valamiért vonz :)
92. urbanszkyviki (válaszként erre: 91. - Pahet a vadász)
2011. szept. 14. 09:30

Én is 23.5 órát vajúdtam...már majd megőrültünk, hogy mi lehet a babával! :(

Nálunk anyám ágán van iker, elég sok, de minket elkerült az áldás...:)

91. Pahet a vadász (válaszként erre: 90. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 14. 06:57
Anya mesélte hogy majd egy napot vajúdott... velem is és az öcsémmel is! Nehéz szülés volt. 178/80 én, most... a párom 190/105. Szerinted? Ráadásul mindkettőnk családjában van iker... részemről a nagypapám, részéről anyai ágon...:D
2011. szept. 13. 22:08

Én átlagosnak vagyok mondható (168 cm, régen 51 kg- szülés előtt közvetlen 80 kg..), de 3. babóca 4420 grammal (hozzá 54 cm) lett sima szüléssel, és szerencsénkre! addig rángatták a gyerek vállát, hogy a végén mégsem kellett törni.....

Elvileg gátvédelemmel szültem volna, a baba feje egyszer visszacsúszott a mérete miatt, másodjára belenyúlt a doki a hasamba, hogy tartsa (baromira fájt!!!!!!), amíg a "gátat védik", de persze nemjött össze...akkora vágásom lett teljesen bevérezve, ödémásan, mint a tejút..:(

Mi van akkor egy majd' 5 kg-os babánál?????????

89. Pahet a vadász (válaszként erre: 88. - Vberni01)
2011. szept. 13. 19:33

:D én majdnem 5 kilóval születtem... számomra rejtély hogy fér ki egy ekkora gyerek azon a kis lukon :D

a párommal mindketten elég szép nagy darab emberek vagyunk... szóval elég sanszos h ekkora babánk lesz... jesszus... most belegondoltam :D

88. vberni01 (válaszként erre: 80. - Pahet a vadász)
2011. szept. 13. 18:33
én túl vagyok a szülésen, de még mindig felfoghatatlan, hogy lett ici pici kis embrióból egy 7 kg baba! (most annyi) :D
87. vberni01 (válaszként erre: 68. - Csirbu)
2011. szept. 13. 18:29

Amazon? Aha, kértem, mit kértem könyörögtem a dokinak, hogy EDA-t, meg császárt!!!! :D Szegénykém meg hívta Atim, hogy nem bírom a fájdalmat. Ő mit szólna, ha 2-3 percenként tökön rúgnám????


Beszélj dokival, ha nem megy, császár, nem leszel se kevesebb, sem a gyerek betegesebb ha így szülsz. Én irigyeltem a császáros nőket, mert 2-3 nap már simán flangált, én meg még mint aki betett.

86. vberni01 (válaszként erre: 67. - Pahet a vadász)
2011. szept. 13. 18:27
ÉN vettem hasleszorítót, nem használtam semmit. Nekem szülés után kb. 3szor nyomkodták a hasam, hogy kijöjjön a folyadék. Visszament magától. Vagy remélem hogy fog, ha végre lefogyok. ++++++
85. vberni01 (válaszként erre: 67. - Pahet a vadász)
2011. szept. 13. 18:25

:) ezt én is kérdeztem. Nem lélegzik bent, oxigént a köldökzsinóron keresztül kap.


Magzatvíz, nálam szivárgott. Mintha bepisiltem volna, nem tudnám visszatartani a vizeletet... :) Utcán? Érdekes lehet! De nagyon nagyon ritkán történik, nyugi!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook