Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egri borok fórum

Egri borok (beszélgetős fórum)


17. huszka (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2011. szept. 13. 13:30
Nem értettem félre :) Kinek mi tetszik :) Én nem jártam oda sokat, még középiskolás koromban sem, de mindig újdonság számomra :)))
2011. szept. 13. 08:03
Fiatalon sokat jártam ott, sajnos már nem iszom a bort, mert ég a gyomrom és megy a hasam tőle... :-(
15. Kistanítónéni (válaszként erre: 13. - Huszka)
2011. szept. 13. 08:00
Félre ne érts, Eger gyönyörű volt, szívesen visszamennék, és ittam kiváló borokat is, csak a Szépasszony völgy nem az volt amire vártam.
14. Ancika (válaszként erre: 10. - Reload)
2011. szept. 12. 21:30
Juhász pincét én is tiszta szívből ajánlom! :)
13. huszka
2011. szept. 12. 20:20
Nekem sosem okozott csalódást..pedig egri vagyok :) Talán túl nagy volt az elvárás...
2011. szept. 12. 16:18
Vannak kiváló egri borok és borászok. A Szépasszony völgy viszont óriási csalódás volt nekem, nem ittunk egy jó bort sem és a pincesor sem túl nagy szám.
11. huszka (válaszként erre: 10. - Reload)
2011. szept. 12. 16:11
Kóstoljátok végig :)))) De én tényleg tudom ajánlani a Juhász Peti pincészetét és a 19es pincét ;o)
10. reload
2011. szept. 12. 15:13

Sziasztok!


Hó végén megyünk Egerbe, természetesen hazafelé hozunk egy kis bort :)

Melyik pincébe menjünk? :)

2011. szept. 12. 14:58
Hú, azért most meginnék egy pohárkával száraz borból :)
2011. szept. 9. 21:57
a 23-as pince is szuper...évek óta oda járunk
7. Ancika (válaszként erre: 6. - Huszka)
2011. szept. 9. 21:04
paptag rozé :)))
6. huszka (válaszként erre: 4. - Ancika)
2011. szept. 9. 19:58
Igen, az finom :)
2011. szept. 9. 19:58
Vagy a 19-es pince, az sem rossz :)))
4. Ancika (válaszként erre: 2. - Huszka)
2011. szept. 9. 19:51

imádom a roséját :)

zseniális.. nyamm!

2011. szept. 9. 19:50
Sziasztok! Eddig még mi sem csalódtunk az egri borokban. A párom egri-már nem lakunk ott-, de minden évben elmegyünk. Ajánlom még a Marci pincéjét. Mindig onnan hozunk
2011. szept. 9. 19:46
Szia...szerintem pincéje válogatja. Én egri vagyok, de még elvitelre sem hoztam el sosem vizezett bort.. Legközelebb menjetek Juhász Péter pincészetbe, ott biztos jó bor kaptok..ha lesz legközelebb.. Sajnálom, hogy rossz tapasztalattal mentetek haza.
2011. szept. 9. 19:37

Ön is szereti a finom borokat és a jó hangulatot?

Irány a Szépasszonyvölgy!


Nem tudja mit csinálna szívesen egy egri séta után? Kóstolja meg Eger híres borait, várja Önt is a Szépasszony-völgy!

Hasonló mondatokkal csábítják a turistákat Egerbe egy jó kis bor kóstolásra. Egy hétvégét töltöttünk a családdal Egerben. Ellátogattunk az egri borvidék leghíresebb helyére, a Szépasszony-völgybe, ahol a boros pincék mindig szívesen látják egy pohár finom borra. Megkóstoltuk többféle bort, és az elvitelre az egri leányka mellett döntöttünk. A szálláson meg is ittuk, de sajnálattal azt tapasztaltuk, hogy vízzel hígított bort vettünk.

Egy kis érdekesség:


Eger környékén a török időkig errefelé csak fehérszőlő termett, az ottománok elől menekülő rácok hozták magukkal a vörösbort adó fajtákat (pl kadarka) és a szükséges technológiát (héjon erjesztés). A filoxéra Egerben 1886-ban jelent meg, és szinte teljesen kipusztította az ültetvényeket. A kékszőlő fajták zöme a vész utáni újratelepítések során került a borvidékre. A rendszerváltás előtti évtizedek sajnos Egerben is az alacsony szakmai színvonalú nagyüzemi szőlőtermelésről, és a nagy mennyiségben, rossz minőségben előállított asztali borokról szóltak. Ez a tendencia azonban az elmúlt néhány évben szerencsére állítólag megfordult, a gombamód szaporodó, minőségorientált, folyamatosan kísérletező és a világra nyitott családi pincészeteknek és a Magyarországon szinte egyedülálló borvidéki összefogásnak köszönhetően Eger mára az egyik legizgalmasabb és legsokszínűbb boros régiónkká vált.


Úgy tűnik még mindig vannak rossz minőségű bort előállító és árusító pincék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook