Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed, gyes alatt újra munkába állni érdemes? fórum

Gyed, gyes alatt újra munkába állni érdemes? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 25. 22:20

Az tényleg nem tudom, hogy ha az anyuka új helyen kezd, akkor azt mondja, hogy jelents be előbb, adj fizut előbb, de lehet, hogy jó esetben 2 hét, rosszabb esetben 2 hónap múlva találkozunk leghamarabb.

Nem értem, hogy ilyen esetre miért nem gondolnak. A gyesből nem lehet lakáshitelt fizetni....

13. Zsandrea (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 25. 22:18

Szerencsére vissza tudok menni a melóhelyemre nagy küzdelmek árán, de sikerült.

Azt az egyet nem értem meg, hogy amíg beszokik a gyerek addig miért kell lemondani? Ha valami okból kifolyólag mégsem szokik be, mert egy 1,5 éves gyerekről van szó, és ez könnyen előfordul.

Pénteken lemondtam a gyedről, és mondták, hogy ebben az esetben újra lehet igényelni, csak újabb foglalkoztatói igazolás kell hozzá.

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Serry)
2011. szept. 12. 09:41

Egyébkéne így van, egy nem-felvett gyerekkel a nyakadon nem lehet munkát keresni... Nem mondtatom azt, hogy bocsi, jövök hozzátok, de még várjatok rám légyszi 2 hónapot, mert még be kell szoktatni a gyereket... Ha van hova egyátalán... Szegény embert az ág is húzza...


Szóval jól tetted, hogy ment, ha bevették így is...

Anno az enyémek azért mehettek, mert nappali tagozatos sulis voltam. Úgy sima volt az ügy. Most bezzeg...

2011. szept. 12. 09:38

Gyed mellett meg nem lehet dolgozni, kivéve bizonyos alkotói tevékenységek, amik le vannak írva a törvényben.. Magyarán, ha csinálsz egy szobrot, azt kiállíthatod, de semmi több...


Ezzel meg nem érdemes trükközni, mert rá vannak az apeh-nál (vagy hogy híjják most) a kismamákra. Úgy a fal bejelentésekre szülés előtt, mint a gyed alatti melókra. Volt olyan ismerettségem, ahol milliókat fizettettek vissza...


Bár nem értem, hogy miért lenne rossz az államnak, ha talál valaki munkát gyed mellett, akkor hivatalosan is dolgozhasson. Mondjuk persze egy összeghatárig, mert a milliós fizetésű ne vegye fel még a gyedet is, az vili. Abból ugyanis adózna is, mármint a hivatalos munkából...


Véleményem szerint a munka világa felé kéne tolni a kismamákat - persze a vállalható mennyiségű munka irányába, - és nem elfelé onnét... De ez csak magánvélemény volt...

10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4. - Serry)
2011. szept. 12. 09:33
Nálunk a gyedről lemondó határozat nélkül a küszöböt sem lehet átlépni...
9. Serry (válaszként erre: 6. - Zsandrea)
2011. szept. 12. 08:45

HÍvd fel a MÁK-ot vagy hogy hívják most ér kérdezd meg mielőtt lemondanál.


Nincs másik bölcösde ahova mehetnél? Mert ez a hozzá állás ténlyeg vérlázító... mi köze hozzá,hogy ténlyeg kapsz -e GYEd-t vgay sem.. ha egyszer van egy igazolásod arról,ohgy ekkortól munkába állsz?

2011. szept. 11. 09:13
Azért az is vérlázító, hogy a gyermekem márciusi, és akkor nem lehet szoktatni. Már akkor nincs felvétel. Egy gyerek meg miért tehet arról, hogy mikor született?
2011. szept. 11. 09:12
Van egy kis fennakadás a munkába állásom körül, és csak remélni tudom, hogy nem lesz gond és megoldódik minden. Ha nem akkor a frankos hitelünket nem tudjuk majd fizetni.
2011. szept. 11. 09:10
Ezért izgalmas az a kérdés, hogy ha gond van lehet-e újra igényelni a gyedet, vagy ha lemondtam róla, akkor nem.
5. Zsandrea (válaszként erre: 4. - Serry)
2011. szept. 11. 09:09

Igen. Én is ettől félek. A bölcsibe csak akkor kezdhetek el szoktatni, ha viszem a munkáltatóit, és a gyedről a lemondó papírt. Ha ez nincs a kezemben nem kezdhetem el a szoktatást. A bölcsőde álláspontja a következő:

"Hosszú a várólista"

2011. szept. 9. 08:25

bocsi,hogy bele kotyogok... de mivel a bölcsi nem hatóság és nincs joga ellenőrizni,hogy pl a munkáltatói igazoláson feltüntetett időpontban ,amikor elvileg dolgozni mentél volna van-e valóban munkahelyed. Ezért járhat a gyerek úgy is bölcsibe mint pl tavaly az enyém. A Munka helyem igazolta, hogy októbertől dolgozni megyek ezért kell a bölcsi... de valójában nem tudtak visszavenni... ezért nem mondtam le a GYEDről de a gyerek bölcsis volt. Én nem dolgoztam, mert másik munkát kerestem.... Ha nem lett volna bölcsis nem kaptam volna munkát.....

Lényeg,hogy ez baromi jól ki van találva....

3. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Zsandrea)
2011. szept. 8. 23:08

Sajnos ez így van. Először megbeszéled a munkahelyeddel, hogy visszavesznek-e és mikor. Ha ez megvan, akkor jöhet a bölcsi és a GYED lemondása. Ennek 2 oka van:

-ha bölcsibe akarod adni, akkor munkaviszonyt kell igazolnod, mert a bölcsi nem kötelező, mint az óvoda

-GYED alatt viszont nem dolgozhatsz

2011. szept. 8. 21:01

Már miért mondanál le a GYEDről a bölcsődei elhelyezés miatt? Az szinte egy normál fizetés jó esetben? Ki garantálja,hogy ha felveszik és lemondtál akkor ezer százalék,hogy lesz munkád?


Nem értem.

2011. szept. 8. 17:28

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

A gyermekemet csak úgy veszik be a bölcsibe, ha lemondok a gyedről.

Ha úgy alakul, hogy nem szokik be a gyerek, vagy mégsem tudok visszamenni és lemondtam a gyedről, ezt tudom újra igényelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook