Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elváltunk, viszont a gyereket elég gyakran látni akarja az apa fórum

Elváltunk, viszont a gyereket elég gyakran látni akarja az apa (beszélgetős fórum)


1 2
37. szilisári (válaszként erre: 30. - Pippo)
2011. szept. 11. 22:51
Eloszor is, hogy viselne meg? Hat a ket legfontosabb emberbol az eleteben az egyik. Ha valami van, akkor fel tudnak hivni telefonon, egy ekkora gyerkoc azert mar tud szolni, ha valamit szeretne (erted, az meg hogy van, hogy mondjuk ovodaban 2* annyit van, mint az apukajaval, azt nem sinyli meg ugyanilyen alapon? /nyilvan nem, csak a parhuzam miatt irtam/). Nekunk mar nagyobb gyerkocunk van, ugy 2,5 eves koraban koltoztunk szet, egy evvel kesobb munka miatt tenyleg egy kihagyhatatlan 2 hetes kulfoldi utam volt, de pontosan mindent megbeszeltunk a kisgyerekkel, elotte terkepeket bujtunk meg foldgombot meg naptart, hogy meddig es hol leszek, hagytam itthon neki minden napra egy picike ajandekot, hogy lassa, mennyit kell meg varnia, minden nap beszeltunk skype-on, latta, hogy megvagyok meg, de ezenfelul vigan elvolt a papajaval + nemi nagyszuloi segitseggel, igaz ugyan, hogy a fotommal aludt, mert egy cukorfalat, de nem sirt utanam meg ilyenek. Igaz, hogy az edesapja extran gondoskodott arrol, hogy lekosse, stb. Semmi bajunk nem lett ebbol, sot, inkabb jo kaland volt mindenkinek, de nyilvan ez mar a legmaximumabb idopont volt, amit tavol toltottem tole + mivel mar nagyobb, ezert mar magammal tudom vinni. (kiveve malarias helyre, ahhoz meg kicsi, de oda en is csak nagyon ritkan megyek). Egyszoval szerintem siman meg lehet ilyeneket is oldani, bar nyilvan nem egy atlagos helyzet. En azert nem feltem ettol, mert a szuleimnek meg gyakrabban kellett elutazniuk a munkajuk miatt, de tok jo kaland volt, ha a nagyszuleinkre voltunk bizva.
36. HnéViktória (válaszként erre: 34. - HnéViktória)
2011. szept. 11. 21:32

Erre nincs is magyarázat.35km-re lakunk egymástól,az elején én hordtam saját költségre neki a gyereket,könyörögtem vigye vagy legalább hívja fel,biztosítottam bármikor jöhet érte...SEEMMI eredménye.Gyerektartást sem nagyon fizet.

Viszont tehetetlen vagyok.Férjem szereti a lányom és viszont,de az apa nem pótolható.

35. 54840f0fce (válaszként erre: 34. - HnéViktória)
2011. szept. 11. 20:41
Sosem fogom megérteni az ilyen hozzáállású "apukákat", ismerősöm három gyermeket nevel és a jóember semmilyen szinten nem foglalkozik a gyerekeivel...
2011. szept. 11. 20:32

Szia!Légy Boldog,hogy annak ellenére,hogy elváltatok,a kislányodnak maradt apukája.Ha forditott lenne a szitu és az apuka nem akarná vinni a kislányt,na az hidd el sokkal nagyobb probléma volna sokkal több fájdalommal.


Nem is értem miért viselne az meg egy gyermeket ha sokat van az apukájával???Gyereknek mindkét szülőhöz joga van.


Nekem a kislányom 13 éves múlott mikor elváltunk 5éves volt,velem együtt róla is lemondott az apuka.Évente talán egyszer találkoznak,nem az én hibámból természetesen.Azt a fájdalmat amin az én gyermekem átment nem kívánom senkinek.

2011. szept. 11. 20:28
Gyermekkornak van egy kiválósága: érzelmi-alapú tisztánlátás képessége. Tehát hiába vannak dolgok, amiket nem értenek, nem érthetnek csöppnyi, de mégis óriási lelkükkel, mire felnőnek és képesek megérteni a sok-sok ámokfutást, amit mi felnőttek véghezviszünk, addigra mélyre vájódó sebként kisértenek a múlt záradékai...
2011. szept. 11. 20:27
Sokkal többre lenne igényünk mindkettőnknek....
2011. szept. 11. 20:27
Sajnos én kéthetente látom a kisfiamat: szombat reggel 9 órától vasárnap este 18-ig....
30. Pippo (válaszként erre: 28. - Szilisári)
2011. szept. 11. 20:21

Köszönöm, hogy írtál.

Nálatok, nem viseli meg a gyerkőcöt, hogy "sokat" van az apukájával? HÁny éves most Ő? Mert DAlmi még azért elég kicsinek tartom ahhoz, hogy akár több nap legyen nélkülem. 3.5 évesen.

2011. szept. 11. 12:54
Most szamoltam utana, a 168 orabol 15-ot van az apjaval, hat ez nulla.
28. szilisári (válaszként erre: 27. - Pippo)
2011. szept. 11. 12:52
Mi kozosen neveljuk a gyerkocot, de elvaltan, kiskora ota. Kb egy ketszer ott alszik az apjanal, ott is megvan mindene, este meg minek hurcolnank at a varoson? De olyan is elofordult, hogy a munkam miatt 1-2 hetig kulfoldon voltam, tok jol elvoltak. Attol, hogy mi mar nem vagyunk egyutt, mindketten ugyanugy a szulei maradtunk, es raadasul igy megmaradt egy kicsit a sajat eletem is, tudokszinhazba jarni, pl. Raadasul nalunk nem is allando napok vannak, szinten munka miatt, de mindig megbeszeljuk elore, hogy kinel lesz, satobbi. En is aggodtam az elejen, hogy jo-e ez igy, de hat tok kis koratol igy eltunk, ez a termeszetes szamara. Szerintem hagyhatnad, hogy egy kicsit tobbet legyen az apukajaval, mert szerintem ez eleg keves :-/
27. Pippo
2011. szept. 9. 09:32

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását.

Tényleg, csak azért merült fel bennem a "csökkentés" gondolata, mert már én is kevesebbet vagyok vele, hiszen óvodás és háromszor a héten este jár haza. De ha foglalkozásra járna, illetve egyre nagyobb lesz el kell fogadni, hogy már nagy lány lett a kislányból....és kevesebbet van itthon ugye bár.

26. timycat (válaszként erre: 13. - Pippo)
2011. szept. 8. 22:56
egy 3,5 éves kislány pont hiszti korszakban van, ez szinte tuti, nem az apuka engedékenysége miatt van. Inkább örülj neki, hogy az apuka igyekszik a gyerekkel tartani a kapcsolatot. A kislányok szerelmesek az apjukba, nem megterhelő számára ez a "mozgatás" sőt
25. ee8583e1f3 (válaszként erre: 1. - Pippo)
2011. szept. 8. 18:55
Teljesen normális, örülj, hogy keresi a kislányotokat! Az Én exem is mindig keresi a gyerekeket, amikor tudja, és hétvégenként mindig jön értük! Nálunk nehezebb a helyzet, mivel nem is egy városban élünk, de van hogy telefonon is beszél mind a hárommal! Ne zavard meg a kislányt, minél több időt együtt töltenek annál jobb, attól hogy elváltatok, oda vissza szükségük van egymásra! :)
2011. szept. 8. 16:04

Az biztos, hogy ne ragaszkodj minden esetben a bírósági határozathoz (ha abban állapították meg a láthatást)! Légy rugalmas, hidd el, Te is "jól jársz úgy"!

Tudom, mennyire meg tudja nehezíteni az emberek életét, ha valamelyik fél nem képes a kompromisszumra. És ha már elváltatok, legalább ne azt lássa az a kislány hogy a szülei marakodnak "rajta". (Tudom, hogy erről nem volt szó, csak ha most változtatnál rajta, az édesapja joggal harcolhatna.)

23. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Pippo)
2011. szept. 8. 16:03

Ha jól kijönnek egymással, miért ne??

Belegondolva sok apa hetente nincs ennyit együtt a gyermekével, a családjával. Szinte csak aludni járnak haza.

22. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Pippo)
2011. szept. 8. 16:02
Simán... az én volt férjem is így volt, jött mindig, vitte őket... akár csak a játszótérre játszani 1-2 órára, vagy a Mekibe, de hetente többször jött... rendben van a kapcsolatuk a mai napig is, és nekem sincs gondom vele. Fizetni nem nagyon akar :D, de a gyerekeit szereti, ez tény. :))
21. de43ee73fc (válaszként erre: 13. - Pippo)
2011. szept. 8. 16:01
biztosan ez is benne van, hogy az édesapjánál több minden megvan neki engedve, de ez szerintem idővel változni fog!
2011. szept. 8. 16:01

Én azt nem értem, hogy miért nem alhat ott a gyerek? Mert nem volt a bírósági határozatban? Na és??

ezek szerint apuka full normális, hát had aludjon ott az a kislány, legyenek többet együtt. Addig te is tudsz többet foglalkozni a babával.

19. HegPet (válaszként erre: 11. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:59
Érdekes ez a láthatás, nálunk anno apánkhoz lehetett volna menni 2 hétre, de az istenért sem ért rá soha ... na kell ennél többet mondani? olyan, mint a határidőnapló, ekkortól eddig van program, az a 3 óra kevés is ... gondolj bele, apukának az a 3 óra 1 napot jelent ... és jobb az, hogy van mindkettejüknek igénye a másikra. szerintem nem kell papíron lezsírozni ennyire a dolgokat.
18. andi6020 (válaszként erre: 4. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:57

Hát, ez így egész más, mint ahogy először értettem.

Én ezt nemhogy sokallom, inkább keveslem. Egy nappal, meg 2x3 órácska, hát ez igen karcsú.

17. nzs2001 (válaszként erre: 13. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:56
Minden 3,5 éves időnként akaratos, és nem fogad szót. Ne ess abba a hibába, hogy ha nevelési problémád van, annak az apuka az oka. Valószínű, hogy abban a rövid időben amíg együtt vannak többet enged meg neki, de a gyerekek pontosan fel tudják mérni, hogy hol ill kivel szemben mennyit engedhetnek meg maguknak.
16. Pippo (válaszként erre: 15. - Arrival)
2011. szept. 8. 15:54
Ok. Köszönöm, nagyon rendesek vagytok. :)
15. arrival (válaszként erre: 13. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:53
Folyamatosan a véleményt írjuk...
2011. szept. 8. 15:52
A változások mellett legalább állandó, hogy az apukája viszi rendszeresen. Ha egy éves kora óta így van miért változtatnál rajta? Csak hogy azt érezze a gyerek, hogy az apukájának már nem fontos, hogy vele legyen? Nagyon rendes a volt férjed, hogy viszi és nagyon okosan tetted, hogy nem gátolod a kapcsolatukat. Ne felejtsd el, hogy nem csak a volt férjednek van szüksége a kislánnyal való kapcsolatra, hanem a gyereknek legalább annyira az apjára.
13. Pippo (válaszként erre: 9. - Reload)
2011. szept. 8. 15:51
Nem, neki nem sok, úgy érzem rajta. Sokat emlegeti az apukáját. NÉha a viselkedésén látom, hogy kesze-kusza, nem fogad szót, akaratos, ez lehet azért is, hogy a másik család jobban megenged neki mindent. Vélemény?
12. de43ee73fc (válaszként erre: 4. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:50

Szerintem még kevés is. Gondolom a volt férjed még többet szeretne a gyermekével lenni.

A kislányodnak pedig ugyanolyan szüksége van az édesapjára, mint Rád!

Sok változás történt a kislány életében, legalább ezen ne változtass (a láthatáson), ha évek óta így alakult ki.

Örülj annak, hogy a volt férjed foglalkozik a kislányával!

11. Pippo (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2011. szept. 8. 15:50
Az apuka sem említette még az éjszakát. Gondolom, akkor csökkenne a három nap ezért sem feszegeti.
10. arrival (válaszként erre: 5. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:48

Hogyhogy mozgatva?

A gyerekek rugalmasak! Nekik ez nem hátrány. Az lenne a hátrány ha nem lenne igazi apja.

Nem a te érdekeidet kell nézni, hanem az övét.

És egy gyereket minél többen szeretik, annál jobb neki!

9. reload (válaszként erre: 5. - Pippo)
2011. szept. 8. 15:48
Vele beszéltél erről? Szerintem ha 1 éves kora óta így van, akkor már bőven megszokta, illetve így van kialakítva az élete saját maga számára is nem? :)
2011. szept. 8. 15:47

Egy hét 7 napból áll. Így Te még mindig többet vagy vele (főleg, hogy éjjel is otthon van).

Az apjának pont ugyanolyan,és ugyanannyi joga van (lenne) látni, és vele lenni.

Szerintem ennek inkább örülni kell.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook