Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek hány hónap el maradása van bármilyen számlával? fórum

Kinek hány hónap el maradása van bármilyen számlával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. márc. 7. 20:45
... moratóriumot ...
2012. márc. 7. 20:44
A moratóréiumot feloldották... lehet fizetni ezerrel :(
126. kri76 (válaszként erre: 124. - Lady Blakeney)
2012. márc. 7. 20:42

Igen, veszekedtem egy sort velük...Elnézést ugyan nem kértek, de legalább megtudtuk, hogy a főelzárón kívül beraktak valami biztonsági zárat és azt nem nyitották meg a kedves szerelők:)

A szomszédunk már kandallóval fűt, meg hát elég sokan a környéken. Néha mi is, de a kisfiam miatt nehézkes.

2012. febr. 28. 12:46
Azt hiszem, a téli fizetendők mindig a tűrőképesség határára juttatja a családokat. Nálam most márciusban jön a negyedévi kukadíj, a félévi biztosítás és a kommunális adó... Még szerencse, hogy szeretem a krumplit és a zsíroskenyeret. A finom gyümölcstea vásárlása kimarad... Déligyümölcs darabonként csupán...
124. Lady Blakeney (válaszként erre: 123. - Kri76)
2012. febr. 28. 12:39
Hát ez nagyon kemény. Remélem azóta már megoldódott a probléma.
123. kri76 (válaszként erre: 118. - Lady Blakeney)
2012. febr. 27. 22:59

A szomszédunknál kikapcsolták a gázt, mert nem tudtak fizetni. (Van sajnos ilyen is.)Arra értünk haza múlt hét hétfőn, hogy 10 fok van a lakásban...

A szolgáltató elzárta a főcsapot, amíg levágták az Ő órájukat. Ja, csak elfelejtették megnyitni utána a főelzárót. Hát vicces, amikor 2 éves gyerekkel, munkából 39 fokos lázzal 6-ra hazaérsz a 10 fokos lakásba. Na ennyit a szolgáltatásról...

2011. okt. 20. 10:30

Nekem ebben a hónapban jött az összevont kukaszámla, a fél évi biztosítás; szerencsés esetben kb. 10 ezer lesz a havi konyhapénzem;

de minden kifizetve! Ezt az összeget eloszto, 30-cal, és tudom, mennyit költhetek naponta.

2011. okt. 17. 16:14
szerencsére nem vok elmaradva
120. Lady Blakeney (válaszként erre: 119. - A14deb9047)
2011. okt. 17. 16:08
Nálunk most októberben van a villanyóra, gázóra és vízóra leolvasás. A villanytól meg a gáztól nem tartok, mert ott minden hónapban diktáljuk az óraállást, így mindig annyit fizetünk amennyit használunk. A víznél viszont ezt még nem lehet. Ott kíváncsi leszek az elszámoló számla végösszegére.
2011. okt. 16. 20:45
Ebben a hónapban kell összevont kukadíjat és fél évi biztosítást fizetni, hiszen novemberben villany- és gázóraleolvasás! Reszkessetek betörők!
2011. okt. 16. 19:42
Nekünk nincs elmaradásunk semmilyen számlával. Minden hónapban az a legfontosabb, hogy azokat rendezzük. Még csak az hiányozna, hogy nemfizetés miatt valamit kikapcsoljanak. A visszaköttetés horribilis pénzekbe kerül. A maradékot kell beosztani élelemre, még ha nehéz is. Hús hetente egyszer kerül az asztalra, van vagy, hogy akkor se. Vízzel, gázzal, villannyal spórolunk amennyire lehet. Nem cigarettázunk, nem iszunk alkoholt, nem kávézunk, ezekkel is sokat meg lehet takarítani. Jön a tél, a fűtési szezon, amitől már előre rettegek.
117. a14deb9047 (válaszként erre: 115. - 888efd6baf)
2011. szept. 17. 16:58

Ezt így kell csinálni! Voltam szorult helyzetben, és bizony kénytelen voltam a szociális osztályhoz fordulni. A bemutatott számlák után kaptam anyagi segítséget (élelmiszer utalványt). Volt, hogy a nélkülözhetetlen gyógyszeremet is kiváltották.

Most már gondolnom kell arra, hogy jön a 2. félévi biztosítás és a 3 havi kukadíj. Bizony lesz tükörtojás, rántotta, tarhonya és bundás kenyér teával. És a fűtési szezon is hamarosan beköszönt, szóval észnél kell lenni.

116. 91d4989ab9 (válaszként erre: 115. - 888efd6baf)
2011. szept. 17. 16:04

ha ez ilyen egyszerű lenne senki nem tartozna senkinek:DDDDDDDDDDDDDD


amikor kajára sincs valakinek akkor nem a számlák lesznek neki az elsők...

115. 888efd6baf (válaszként erre: 112. - Pandnóra)
2011. szept. 17. 15:56

Soha nem fogod megérteni, ugye?

Soha nem fogod megérteni, hogy nem magyarázatokat meg önigazolásokat kell gyártani a nemfizetésre, hanem először kiegyenlíteni a számlákat? A maradékból pedig élni. Ez a normális. Ez a tisztességes. Ez a minimális minimum.


Akinek nem futja internetre, az lemondja. Vagy nem telefonál. Vagy vigyáz a vízfogyasztására stb. Mindegy, a lényeg: alapvető dolog kiegyenlíteni a számlákat, azaz kifizetni, amit elfogyasztottunk.


Ez nem fröcsögés, ez a normális hozzáállás az élethez.

114. 17dfdcec7d (válaszként erre: 112. - Pandnóra)
2011. szept. 17. 03:46
reszlet fizetest kernek a szolgaltatoktol
2011. szept. 17. 01:40
Nekem még a nagyim tanította, hogy először rendezzem az "adósságaimat" , s utána jöhet minden más...
112. Pandnóra (válaszként erre: 111. - A14deb9047)
2011. szept. 16. 23:49
Ha mondjuk 65 ezer lenne a havi befizetni valód akkor, hogy fizetnéd be? Mivel nyugdijas vagy és nincs más jövedelmed akkor mit tennél?
2011. szept. 16. 23:27

Ma megkaptam a nyugdíjamat: összes számla kiegyenlítve még az is, ami csak okt. 1-én lenne aktuális... Nyugodtan alszom végig az elkövetkezendő éjszakákat. Felszólítás nem jön, kölcsönkérésre nem lesz szükség. Szűk 65 ezer forinttal nem lehet nagyon messzire menni.

Azért megvagyok, bár nem francia pezsgőt iszom a kaviár mellé.

110. Pandnóra (válaszként erre: 108. - Rita 72)
2011. szept. 16. 23:09
Tökéletesen igazad van, nekem is ez a véleményem örülök, hogy végre valaki tud normálisan gondolkozni és nem csak fröcsögni:))
2011. szept. 15. 23:52
Nekünk nincs elmaradásunk, jobban mondva a szüleimnek mivel még velük élek és ők fizetik a számlákat.
108. Rita 72
2011. szept. 15. 22:27

Lehet itt beszélni becsületről, lentebbi hozzászólásban említett "erkölcsi és gazdasági kötelességről". Gondolom Ők azok a mintapolgárok, akiknek soha nem volt gondjuk egyetlen számla befizetésével sem. De fogjuk már fel végre, hogy sokan nem azért sakkoznak a számlákkal, mert úgy tartja úri kedvük. Mondhatjuk, hogy ossza be, tegye félre, de ha közbejön egy előre nem látható kiadás, borul minden.

Persze mindig vannak linkek, akiket nem izgat, hogy jön a felszólító levél, de azokat nem kell egy kalap alá venni a létminimum alatt élőkkel.

Namármost. Akinek nincs anyagi gondja, az örüljön neki, és ne prédikáljon össze-vissza.

107. P.marianna (válaszként erre: 104. - Kri76)
2011. szept. 15. 13:14

Egyszerűbb, ha drámázás meg kifogások helyett befizeted határidőre a számláidat.


Ahogyan a normális, becsületes emberek teszik.

106. globus (válaszként erre: 103. - A14deb9047)
2011. szept. 14. 07:42

Ezt úgy érted, hogy amennyiben a hónap valamelyik részén ki tudjuk fizetni, akkor ua. az összeg más napon is rendelkezésre kellene, hogy álljon, hiszen csak el kell tenni odáig. Anélkül, hogy elköltenénk. A kassza felülről zárt, csak rajtunk múlik, miként osztjuk be.

Ez csak arra az esetre vonatkozik, amennyiben minden számlát kiegyenlítenek, csak időben megcsúszva.

105. Hmkati
2011. szept. 14. 07:06
Nincs még elmaradásunk. Igaz ez annak köszönhető, hogy édesanyámmak ketten annyira visszafogjuk a víz és áramfogyasztást, mint egy egyedülálló idős. Szoba fűtése eddid a gázártámogatás mellett volt 12-13°C, most hogy megszűnt lehet, hogy ez a gondunk is megoldódik. Értd nem fűtünk. Fokozazosan alkalmazkodunk és fogjuk vissza a fogyasztást. A legolcsóbb, és leggyengébb minőségű kaják, s hasonlók. De nem panaszkodunk, az nem old meg semmit.
104. kri76
2011. szept. 12. 21:38
Oké, megyek a vonat elé vetem magam!!!
2011. szept. 12. 21:21

A szolgáltatót nem érdekli, hogy ki mikor kapja a fizetését, a nyugdíját, a gyesét, mettől meddig van a munkaidője, milyen messze lakik, szóval minden bármi másra is fütyül.

Ha azt kéri, hogy 15-ig vagy 26-ig legyen befizetve, akkor punktum. Minden más mese-mese-meskete.

Tudomásul kell venni - és ez minél előbb ajánlatos addig, amíg nem verik rád a napi büntetőkamatot.

102. 888efd6baf (válaszként erre: 101. - Kri76)
2011. szept. 12. 14:12

Nem veszem fel a kesztyűdet, mint mondtam.

Azt mondtam, hogy más ember is dolgozik és gyereke van, sőt, akár több gyereke is, sőt, akár nem otthon dolgozik, hanem rengeteg utazással bebumlizik a munkahelyére és vissza, s ezt nem használja hivatkozási alapnak a számlák nem fizetésére.

Sem azt, hogy messze lakik a postától.

Ennyi.

101. kri76 (válaszként erre: 98. - 888efd6baf)
2011. szept. 12. 14:07

Igazad van. Te erre lennél képtelen...

Igazad van, sokan gyerek és munka mellett csinálnak mindent. Én erre csak így vagyok képes.

Én egyenlőre csak a 2 éves fiam mellől dolgozom 8 órás távmunkában, úgy, hogy velem van és nem bölcsiben. (Oda majd csak 1 hónap múlva kerül. Nappal vele vagyok és háztartást vezetek, éjjel dolgozom és még csak 2 éve csinálom ezt. A szülés napján is dolgoztam, majd utána 3 nappal újra. Tudom, sok emberhez képest sz.r vagyok, de a családom megbecsül. Néha kések a számlák befizetésével, de ettől már a szemedben a társadalom szennye vagyok.)

IGAZAD VAN, IGAZAD VAN!!! VÁLLALOM!!!

2011. szept. 12. 14:01
Közüzemi számla elmaradásával 2hónapot várnak,többet nem!!!!!!!!!!!
99. 888efd6baf (válaszként erre: 97. - Kri76)
2011. szept. 12. 14:00
Még valami: nincs olyan szabály, hogy annak, aki vidéken lakik, nem kell kifizetni a számlákat, csak a felszólítólevél érkezése környékén.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook