Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vissza gyesre fórum

Vissza gyesre (beszélgetős fórum)


14. Fanni_ (válaszként erre: 10. - C1593c402b)
2011. szept. 8. 14:35
Ez jó ötlet, köszi:)
13. Fanni_ (válaszként erre: 11. - Kitrákotty)
2011. szept. 8. 14:34
Nah végre::), válasz a kérdésemre:) tehát visszamenőleg jár két hónap, ha most visszaigénylem, és a gyerek három éves koráig kapom. Tehát ha jól értem akkor plusz két hónapot kapok???
12. Fanni_ (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2011. szept. 8. 14:32
Én aznap tudtam meg h csőd van, mivel aznap kaptam ajánlott levelet róla a cégtől. Nyilván ők már tudták jóó ideje, de nem tájékoztattak minket.
11. kitrákotty (válaszként erre: 8. - Papp Szilvia)
2011. szept. 8. 14:31
visszamenőlegesen csak 2 hónapot fizetnek. akárhány hónap volt a kihagyás.
10. c1593c402b (válaszként erre: 2. - Fanni_)
2011. szept. 8. 14:27
Töltsd le a mák honlapjáról a gyes igénylő űrlapot nyomtasd ki (hA nincs nyomtató ird ki cd-re papir-írószer boltban kiírják neked) utánna kitoltöd születési anyakönyvi kivonat a gyereké eredeti felküldöd a magyar államkincstárnak és majd válaszolnak. jah és irj mellé levelet mért mész vissza gyesre :)
2011. szept. 8. 14:27
Simán vissza lehet menni és az mellett 6 órában dolgozhatsz!
2011. szept. 8. 14:26

sztem igaz,hisz alanyi jogon jár a gyernek 3éves koráig, hiába szakítod meg pl pár hónapra, míg be nem tölti a 3at, addig bármikor kaphatod...


az h visszamenőleg is az jó kérdés...

7. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Fanni_)
2011. szept. 8. 14:24

Ok, bocs, akkor rosszul tudtam (mikor az én fiam volt gyes-idős, még 8 órában lehetett dolgozni).


viszont: volt a környezetemben olyan, hogy cégfelszámolás. NOs, ez NEM aznap derül ki, lehet tudni előre, akármekkora cég. és a felszámolási eljárás sem két nap, sőt években is mérhető akár....

6. Fanni_ (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2011. szept. 8. 14:22
Nem lehet 8-órás munkád már gyes mellet. Áprilisban volt kettő éves a kisfiam, gyesre mentem akkor, de a hónap végén visszahívtak dolgozni a munkahelyemre. Elmentem a kincstárba, és ott megmondták h le kell mondanom a gyest, mert 8-órás munka mellet nem jár. Akkor derült ki, azaz aznap h csődbe ment a cég ahol dolgozom. Azt mondta ha megindul a végleges felszámolás akkor még vissza igényelhetem újra a gyes, a fiam 3 éves koráig, azaz jövő áprilisig. És még azt is h még két hónapra visszamenőleg is megkapom. Ez érdekelne h ez igaz e??? Vagy h járt e már valaki így vagy hasonlóan???
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2011. szept. 8. 14:20
gyes mellett 6órában lehet dolgozni idén januártól.
2011. szept. 8. 14:20

Gyes mellet maximum 6 órában lehet dolgozni.


Szerintem is visszamehet, csak adja le az igénylőlapot.

2011. szept. 8. 14:16

hova vissza?


a gyes nem a munkahelytől jön.


valamint gyes mellett lehet dolgozni 8 órában, azaz ha dolgoztál, eddig is kellett hogy kapjad.

2011. szept. 8. 14:14

Sziasztok


A kérdésem a következő:Ha megszűnik a munkahely mert felszámolják, és nekem még járna a gyes vissza lehet e menni, és ha igen akkor hogyan? Nekem anno azt mondták h igen, és visszamenőleg még két hónapot is kapok. Ez igaz?

Köszi

2011. szept. 8. 14:13
Vissza gyesre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook