Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anglia és ami megelőzte fórum

Anglia és ami megelőzte (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anglia és ami megelőzte

1 2
2011. szept. 14. 19:39
Koszonom Naadiram :)))
53. Naadira (válaszként erre: 52. - Pomi)
2011. szept. 13. 08:56
Sajnos így van...Nagyon nehéz kint élni-ha nincs veled a családod különös képen.De ez egy személyes döntés,aminek következményei vannak-ugyanúgy következményei vannak az otthon maradásnak is.Mindenkinek tudnia kell mit bír és főleg mit akar elvállalni !Ez ennyire egyszerű!
52. Pomi
2011. szept. 13. 07:55
Sziasztok! Azt gondolom ha valaki külföldre megy élni, ez általában nem egy álom beteljesülése! Valamilyen okból kényszerül elköltözni otthonról és ez általában anyagi eredetű. Ha valaki Mo-on nem tudja már fizetni a hiteleit a számláit, nem jut elegendő élelmiszerre akkor gondolkodik költözésen. Ez mindenkinek megfordul a fejében, de nem mindenki teszi meg a lépést. Vagy azért mert nincs lehetősége munkát találni, nyelvtudás hiánya, ismerős hiánya stb. vagy azért mert ő nem tudja elképzelni máshol az életét a hazáján kívül. Bárhogy is dönt valaki egyik sem elítélendő!!! Egyik sem könnyű helyzet. Otthon a kilátástalanság, külföldön pedig a honvágy és a lelki terhek. Egyszer olvastam egy magyar hozzászólásában, ahol hasonló vitatéma alakult ki, hogy ezzel magyarázta a döntését:OTT VAN A HAZA AHOL A KENYÉR! ez elgondolkodtató..... Üdv
51. c0066c35a1 (válaszként erre: 50. - Ami.)
2011. szept. 12. 19:39
Neked is koszonom Ami !!! :)
50. Ami.
2011. szept. 12. 18:34

Húú,de elbeszélt itt 1-2 ember egymás mellett.Ez a lesajnálás dolgot meg abszolút nem értem..nem olyan volt a cikkíró mondata,h ezt kéne leszűrni belőle.

Az meg h hencegés h középvezetői állása van...én gratulálok hozzá,henceghet is,neki sikerült..nekem ebből az jött le,h ha tudsz nyelvet,határozott vagy,nem csak a mekibe kapsz állást,hanem igenis magasabb rangú,felelősségteljes,(jobb fizetésű)munkahelyen is sikerül elhelyezkedni,ahol megbecsülnek.


Az,hogy ki hol él,és mit tekint az otthonának...mi az otthon?Szubjektív..ahol a családod él?Ahol a barátaid vannak?Ahol a munkahelyed?Ahol olyan a lakásod amit megálmodtál?..ezek bárhol lehetnek.Én vidéki vagyok,a családomhoz havonta hazajárok,otthon érzem magam,4 éve Pesten élek,otthon vagyok ott is,1 éve Olaszországba dolgozom,otthon vagyok..mindenhol otthon vagyok,és mindenhova szeretek menni,mindenhova odaköt valami ami számomra fontos.Egyik helyre a család,másikra a barátok,a 3.ra a munkahely.És mindenhol más az otthonom,amit külön szeretek,mert egy lakásba ennyi stílust nem tudnék összehozni:)Én bárhol vagyok a világban,otthont teremtek magamnak,mert ilyen vagyok,ha csak 1 hétre megyek nyaralni is viszek vmi személyeset,kiteszem a hotel szobába,máris engem tükröz a szoba,és számomra az is otthonos:)

2011. szept. 11. 14:56
6 eve elek itt angliaban es eletem legjobb dontese volt hogy ide koltosztem.szeretek itt elni,szeretem az idojarast az embereket a munkamat.a csaladom hianyzik de hol ok jonnek en hozam hol en megyek haza par hetre.3 het mullva megyek haza 2hetre varom mar nagyon de tudom hogy aszt is varni fogom hogy vissza terjek.boldog vagyok itt es kivanom mindenkinek a boldogsagot akar otthon akar itt .mindegy hol elsz az szamit csak hogy te boldog legy es jol erezd magadat!
48. c0066c35a1 (válaszként erre: 47. - Krilion)
2011. szept. 10. 18:41
Nagyon hasonloan gondolkodunk. Koszonom , hogy valaki megert :)))
47. Krilion (válaszként erre: 44. - Babakeksz)
2011. szept. 10. 18:20
Nem hiszem, hogy fogalomzavarban szenvednék. Nem téged személy szerint akartalak kritizálni, hanem ezt a hozzáállást. Egyébként én is magyar földön születtem, itt élek és remélem itt is fogok meghalni, és fizetem a két svájci frank alapú hitelemet, és nem sajnálom magam, mert még bírom, majd akkor fogom magam sajnálni, amikor már nem fogom bírni fizetni, mert mondjuk elveszítem az állásom és nem találok extra rövid időn belül másikat, és nem fogok tudni mihez kezdeni...és azok az emberek, akik már itt tartanak, azokat is sajnálat illeti, mert önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe, amikoris, aki fenn akar maradni, lehet, hogy külföldön keres munkát, és attól nem lesz kevésbé magyar, mint te, vagy én. Azonkívül, mint ahogy már elmondtam, attól, hogy valaki nem a hazájában ér el valamit, attól az még ugyanúgy elismerésre méltó, mintha itt érte volna el, sőt lehet, hogy nehezebb akadályokat kellett leküzdeni a sikerhez.
46. c0066c35a1 (válaszként erre: 43. - Krilion)
2011. szept. 10. 14:09

Ketfele magyar van, az egyik fajta olyan, mint mi, aki nem fel a valtozastol, bar akkor valtoztat ha rakenyszerul, a masik pedig olyan, aki inkabb marad, ha kemenyen kell kuzdeni akkor is. Egyik sem rosszabb, es mindegyik konokul ragaszkodik a maga igazahoz.


En csak annyira vagyok magyar, hogy itt kint mindenem magyar, a szalonnatol kezdve a savanyu kaposztaig. Magyar pirosaranyat es fokhagymakremet hasznalok.


Ja es dicsekves ? Az az allas amit itt betoltok semmi ahhoz amit meg otthon toltottem be. Csak epp abbol ehenhaltam volna, mert a cikkben leirt okok miatt csak en tudtam dolgozni, mivel valakinek felugyelni kellett az anyosomat is. Szoval annyira dicsekvesnek szantam volna ezt a cikket, akkor nem igy irom meg szerintem.

45. c0066c35a1 (válaszként erre: 44. - Babakeksz)
2011. szept. 10. 13:58
Elmondom meg mindig nem teged sajnallak es nem a magyar embereket. pusztan azoknak szolt ez a cikk, akik ugyanugy kozel allnak ahhoz, hogy mindent elbukjanak. Ennyi.
44. Babakeksz (válaszként erre: 43. - Krilion)
2011. szept. 10. 13:49
Hát én nem látok semmi mártírkodót a hozzászólásában. Kicsit fogalomzavarban szenvedsz nemde? Egyébként az én véleményem is az, hogy magyar földön születtem, itt élek, és itt is fogok meghalni. Addig meg fizetem a svájci frank alapú hitelemet (igen, én még bírom fizetni), de nem kell érte sajnálni.:)
43. Krilion (válaszként erre: 41. - Gabicacicaa)
2011. szept. 10. 13:13
Azt hiszem ez a bejegyzést elég pontos képet fest a magyar emberek hozzáállásáról: önfejű, konok, rugalmataln, az újat befogadni képtelen, csak azt nem veszik észre az ilyen gondolkodású emberek, hogy ez a korlátolt jellegű gondolkodásmód mindenhova vezet, csak előre nem. Nem hiszem, le kell nézni azt, akinek sikerült valamit elérni, bárhol is érte azt el, de igaz, sokkal könnyebb mártírkodni.
42. c0066c35a1 (válaszként erre: 41. - Gabicacicaa)
2011. szept. 10. 08:35
pont errol szolt ez a cikk, latom olvasas es ertelmezni tudas kozott hatalmas a kulonbseg :)))
2011. szept. 10. 00:57
Nos végig olvastam a cikket. Azt hogy a cikk író középvezetői állást tölt be, mindenképpen ki kellett emelni!:) Gondolom mivel régi Hoxás, így sokan ismerik, és lehet hencegni ugye? Köszönjük, hogy megosztod velünk a csoda klassz jelenlegi életed. Én nem tudlak irigyelni, mert lehet hogy itthon nagy a szegénység, és lehet, hogy végig fogjuk gürcölni az életünket, de magyar földön. És ez a nem mindegy! Egyébként is, messziről jött ember azt mond amit akar. Ismerős ez a közmondás???
40. c0066c35a1 (válaszként erre: 39. - C42aaaac41)
2011. szept. 9. 21:10
ok :) lehet ezen csamcsogni pro es kontra, de sajnos a teny az teny marad, az emberek jo reszenek nincsenek mar tartalekai. :S
39. c42aaaac41 (válaszként erre: 34. - C0066c35a1)
2011. szept. 9. 21:07

Persze,ismerem a történetet.De én másképp gondolkodom!Ti hoztatok egy döntést!Én biztos,hogy nem költöznék sehova,mert én ezt a szaros országot szeretem az összes jóságával és rosszaságával együtt!


Ennyi!

38. c0066c35a1 (válaszként erre: 35. - Eva.1975)
2011. szept. 9. 21:04
nem a penz minden de ha nincs , mert ket temetes pl elviszi, akkor mi van ? Amikor el kell dontened hogy ehen pusztulsz vagy kitesznek a lakasodbol. Akit ez nem erint, az ezt nem fogja atlatni. Itt is dolgozni kell, itt is fizetni kell, senki nem mondta hogy mindent odadobnak. De a cikk rolunk szolt, es arrol, hogy MI hogyan eltuk tul. Nem hiszem, hogy ezt ki kellene forgatni, vagy eppen egyebekkel magyarazni. Itt a temat lezartam :)
37. c0066c35a1 (válaszként erre: 36. - C0066c35a1)
2011. szept. 9. 20:58
ugyanis baromi sokan vannak olyan helyzetben hogy el kell ezt donteniuk. Mi ebben a helyzetben voltunk, es en EZEKET az embereket sajnalom, es NEM LEsajnalom. Viszont tokeletesen megertem sok ember ketsegbeeseset es csak azt kivanom mindenkinek, hogy sikeruljon tulelni. Pont amiert mi is ebben a cipoben jartunk...
36. c0066c35a1 (válaszként erre: 35. - Eva.1975)
2011. szept. 9. 20:54
Nem azokat sajnalom, hanem azokat akik olyan helyzetben vannak, ahogy mi voltunk. Valamit nagyon felreertettel, bar nem ertem miert. En azokat sajnalom, akik vagy esznek vagy rezsit fizetnek, es a cikkem errol szolt...
35. Eva.1975 (válaszként erre: 34. - C0066c35a1)
2011. szept. 9. 20:45

megértem, hogy miért, de ne sajnáld már azokat akik itt élnek !

itt is élnek tehetős, gazdag emberek, és olyanok is akinek nem a pénz a lét, hanem más:)


a multi cégek és plázák tele vannak vásárlókkal, van itt lóvé, én sokszor csak lesek!!!

de tőlem ez olyan távol áll...

34. c0066c35a1 (válaszként erre: 33. - C42aaaac41)
2011. szept. 9. 20:37
Minket ravett, es a cikk errol szolt, hogy miert.
2011. szept. 9. 20:07
Nem könnyű itt élni,de a világ összes pénze sem tudna rábírni,hogy elmenjek innen!
32. c0066c35a1 (válaszként erre: 30. - Eva.1975)
2011. szept. 9. 17:34
a media eppen az Angliai zavargasokat is elferditette :) Mi pl semmit nem eszleltunk belole. Ugy lett beallitva mintha mindenhol forrongananak. Hat nem :)
31. c0066c35a1 (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2011. szept. 9. 17:32

Tokeletesen egyetertek veled mindenben ! Emiatt irtam, nyelv nelkul el se induljon vki.


Nem mellekesen mi is sajatot tervezunk eppen :)))

30. Eva.1975 (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2011. szept. 9. 15:31

a médiának ez a dolga... azt sugallni az emberek felé de szar a magyaroknak!

a média egy kalap szar...nem az igazságot továbbítja, hanem elferdíti a valóságot, butítva az embereket!


egyébként én semmi jó hírt nem hallottam se Angiliából az utóbbi időben, se Németországból, USA-ról nem is beszélve...

mindenhol problémákkal küzködnek, zavargások, polgárháborúk stb...


mi meg csődbe megyünk lassan... ez van:(


de nem folytatom tovább mert kizárnak:)

29. Eva.1975 (válaszként erre: 27. - Krilion)
2011. szept. 9. 15:27

Én ezt nem mondtam!


de sajnálni sem kell azokat akik itt próbálnak megélni, és lehet hogy erőn felül de meg is tudnak.


akinek van lehetősége menjen, nem firtatom hogy könnyebb a dolga külföldön.

2011. szept. 9. 10:12

Nem csupán Angliába, Londonba és környékére lehet menni. Aki nem élvezi az esős, borús időt, az mehet Ciprusra például, a szinte állandó nyárba. De ha a brit szigeteken is északabbra megy az ember (Skócia Írország), akkor egészen más időjárásban lehet az embernek része. Mára Magyarország időjárása elviselhetetlenné vált, legalábbis számomra. Egyre hosszabb, hidegebb telek és hosszabb, forróbb, elviselhetetlen nyarak. 6 éve már csak hallomásból ismerem a magyar időjárást, de nagyon megváltozott.

Skóciában élek, egy olyan városban, ahol fantasztikus az időjárás. Van négy évszak, a tél nem elviselhetetlenül hideg és hosszú, a nyár sem olyan forró, hogy szétizzadja az ember az agyát, hanem pont jó, tökéletes. Sokkal többet süt a nap, mint Mo-on. :))))

De hogy kicsit távolabb menjünk, Kanadában is megvan a négy évszak és Amerikában talál az ember kénye-kedve szerint élőhelyet, akár melegebb, akár hidegebb éghajlatban gondolkozik.

Annak, aki jól beszéli az adott ország nyelvét, vannak lehetőségei. Szépen lehet feljebb és feljebb haladni a ranglétrán. Sokkal egyszerűbb ingatlanhoz jutni, a hitelt fizetni. Minden évben van elég pénz nyaralni menni. Mi kell még? Magyar vagyok (még), de sokszor szégyellem, hogy az vagyok. Amilyen rossz hangnemű hírek özönlenek ki a médiába Magyarországról hosszú évek óta... Szomorúan látom és hallom ezeket. Külföldi újságok címlapsztorijai, hogy mi minden rossz történik Mo-on, hogy még hány év és becsődöl az ország, stb-stb. Jó hírt soha nem hallani. A külföldön élő magyarok többségére sem igazán lehet felnézni. Nem tudnak angolul, karavánban élnek, vagy jó sokan egy házban... Címlapsztori volt az is, hogy egy kint élő magyar srác hogyan ölt meg másokat...

Az egészből csak annyit szeretnék kihozni, hogy valóban szépen lehet haladni külföldön, de mindenkinek nem jön ez sem össze. Még minimálbérből is gyorsan össze lehet hozni az önerőt a lakáshitelhez (1, max 2 év), a hitel havi díja kevesebb, mint az albérlet, mégsincs egy olyan magyar sem, akit ismerünk (magunkon kívül), hogy lenne saját ingatlana. Pedig az első után könnyen jön a második és így tovább.

És ami a még elszomorítóbb, hogy hiába megismertem sok magyart külföldön, mégis alig ismerek olyat, aki jól tud angolul... Hiába kint élnek 2-3-5 éve, nem tudnak még mindig angolul... És ez az, amiért nem érzik otthonuknak, ahol élnek, mert ha valami gubanc történik, nem tudnak mihez nyúlni, mert még egy állásinterjún sem tudnak értelmesen részt venni, mert nem értik, miről van szó. Tehát csak addig biztos számukra a kintlét, amíg az adott helyen dolgoznak. És ha becsődöl a cég? Akkor mehetnek vissza Magyarországra. Ezért érzik otthonuknak, mert azt a nyelvet tudják, ott jobban van esélyük érvényesülni. Pedig ha az évek során megtanulták volna a nyelvet, ha megpbáltak volna beilleszkedni, akkor lennének esélyeik - és nem csupán kuli munkára.

27. Krilion (válaszként erre: 22. - Eva.1975)
2011. szept. 9. 09:03
Mindaddig míg nem azon kell gondolkodnia az embernek, hogy vagy a hiteleit, számláit fizeti, vagy eszik, addig én is ezt gondolom, meg szerintem sokan. De sajnos sokaknak ezen kell gondolkodniuk, és akkor már hátrébb kerül a sorban a hazaszeretet, és a rokonság...és valóban bárhol érhetnek szomorú dolgok,anyagi problémák, de nem hiszem, hogy reális dolog azt mondani, hogy itthon ugyanolyan lehetőségek vannak, mint mondjuk Londonban.
26. globus (válaszként erre: 2. - 1d1983f461)
2011. szept. 9. 08:00
Természetesen azok, akik már a rendszerváltás előtti érában is szopcsiztak, és először nem kapnak nyugdíjat. Felnevelték a húszasokat, eltartják még a szüleiket: a negyvenesek.
2011. szept. 8. 23:17

egy a lényeg, mindenki legyen tisztában azzal, mi is fontos számára. ha sok minden köti az otthonhoz és ez még hiányozna is, maradjon szinte bármilyen áron, mert ezzel úgysem lehet mit csinálni.

aki be tud illeszkedni más kultúrába, elfogadó típus és simulékony, nincs mi otthon tartsa, annak meg megéri kimenni, főleg az őt követő generációnak.

valaki ilyen, valaki olyan és lassan elmondhatjuk, hogy itthon maradni is legalább olyan nagy erőfeszítés, mint kimenni és elszakadni. mindkét fél elismerésre méltó!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook