Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékeny vendégnek édesség fórum

Lisztérzékeny vendégnek édesség (beszélgetős fórum)


22. rinike (válaszként erre: 1. - Garamond)
2011. szept. 8. 10:06
A fiam barátnője lisztérzékeny. Én csináltam már neki muffint rizslisztből. Finom volt nagyon. Csináltam már rizskochot is, az is mindenkinek nagyon ízlett.
2011. szept. 8. 09:59
Köszi a recepteket, otthon majd megnézegetem. Pörkölt lesz a menü jó háziasan, tésztával, vegyes salival, mert azt mindenki szereti. Gondoltam, neki még a tészta helyett krumplit gondoltam,vagy rizst. Azt lehet? A sütit meg akkor majd eldöntöm. Vki írta a madártejet is, eszembe jutott a gesztenyepüré, mivel Hulalám lesz. Annyira nem akarok gluténmentes cuccot venni, mert mi szerencsére nem használunk.
20. BioCica (válaszként erre: 1. - Garamond)
2011. szept. 8. 09:45
Stahl-féle sült túrótorta recept. Mindenki ehet belőle, mert kukoricakeményítővel készül, ami glutén mentes. Nagyon egyszerű és könnyű...ja és nagyon finom!
2011. szept. 8. 09:40
Vagy esetleg még így is tudsz keresgélni [link]
2011. szept. 8. 09:37

Szia!

Tudom, hogy nem szabad linkelni, de ez igencsak ide illik. [link] Neki szinte csak glutén mentes receptjei vannak, de itt az oldalon biztos találsz még más recepteket is. :)

2011. szept. 8. 09:30
Csinálj egy finom brownie-t. Kevés liszt kell bele, azt teszed a gluténmentes lisztek közül bármelyikből. Én gyakran csinálok, mert a sok csoki miatt nem érezni a gl. mentes liszt másságát se.
2011. szept. 8. 09:28

Én csinálnék valami zöldséges levest , vagy halas elöételt , vagy kis baconos májas falatkákat, aztán tepsiben sült húst sült balzsamecetes céklával-répával, esetleg édesköménnyel és sült paprikával , salátával, édességnek gyümölcstál lenne.


Igaz, végtelenül egyszerü ételsor, de így mindenki ehetne belöle és nem igényelne különleges alapanyagokat és mégsem csorogna a ...khm....szóval mégsem kívánná el a többiekét.

2011. szept. 8. 09:15
Szia,én püspökkenyeret szoktam csinálni rizslisztből.Nagyon finom és sok is lesz belőle.Ha érdekel,leírom a receptet.
2011. szept. 8. 09:10
Madártej?
2011. szept. 8. 08:53
Jah, ami a liszteket illeti, én az Auchanban szoktam venni gluténmentes lisztet (Glutenix Alfa-Mix a neve, itt Pesten a sima liszek polca mellett vannak) és abból sütök mindent, nokedlinek is jó. Szóval a receptekbe nyugodtan lehet használni.
2011. szept. 8. 08:50

[link]

itt biztos találsz bevált recepteket

2011. szept. 8. 08:42
Akkor már egyszerűbb és olcsóbb ha csinál egy rizslisztes piskótából valamit,a schar c mix 2000ft körül van a rizsliszt meg kb 500ft.
10. gerna
2011. szept. 8. 08:41
Egyik kolléganőnk lisztérzékeny, és mindig hoz be nekünk kóstolót :) Ízlik.
2011. szept. 8. 08:39

Itt van pl. az Intelligens krémes receptje a lisztérzékenyek honlapjáról:



Hozzávalók:

5 csomag gluténmentes vaníliás cukor

15 dkg vaj vagy margarin

9 kanál gluténmentes liszt (Schär Mix C)

15 dkg porcukor

1 liter tej

8 tojás


5 csomag vaníliás cukrot, 15 dkg porcukrot 15 dkg vajjal vagy margarinnal habosra keverünk, majd 8 tojássárgáját egyenként hozzákeverünk. 9 kanál lisztet és 1 liter tejet is belekeverünk, majd végül a 8 tojás felvert habját.

Zsírozott, lisztezett, normál nagyságú tepsibe öntjük és hideg sütőbe téve kb. 75 percig sütjük (gázsütőben takarék lángon, villanysütőben 160°C-on, az utolsó 10 percben légkeveréssel).

A tepsiben hagyjuk kihűlni, majd tetszés szerint szeleteljük, tálaljuk.


Persze a fakanálnak, tepsinek stb. még újnak kell lenni.

8. gerna (válaszként erre: 4. - Garamond)
2011. szept. 8. 08:31
Hát ha "pénz nem számít", csinálj egyfélét minden vendégnek, nagyon jó gluténmentes receptek vannak. Az alapanyag azért persze drága.
7. Frida85 (válaszként erre: 6. - D879a0c5b4)
2011. szept. 8. 08:19
Ami fémből van azt nyugodtan használhat közöset ha jól el van mosva,fából készült kell külön mert abba beleívódik a glutén.Egyébként bátor a gesztenyeszívvel mert a gesztenyepüréből is van olyan ami gluténos.
2011. szept. 8. 08:06

Ismerősöm lisztérzékeny, de neki saját evőkészlete, tányérjai és főzőedényei vannak, mert az otthoni többi edény nem biztos, hogy megfelelő neki (hiába van elmosva...)


Azt tudom, hogy ehet Hulalás tejszínt és a cukrászdából gesztenyeszívet... Szombaton lakodalmunk lesz, az étterem fel van készülve lisztérzékenyekre, de nagyon sajnálom szegényt, semmit se ehet, amit mi...

2011. szept. 8. 08:04
Sőt ha főzöl akkor még a vegeta sem mindegy hogy milyen és a fűszerek,a fakanál is csak olyan lehet amivel még gluténosba nem kevertél úgyhogy azt is érdemes egy újat beszerezni.Ha fa vágódeszkád van azt sem használhatod neki.
4. garamond (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2011. szept. 8. 07:42
Ez is megfordult a fejemben, de az egyik süti tejszínes lesz, gondoltam abból lehetne neki is vmit. Ja, és nagyon édes szájú!
2011. szept. 8. 07:41

Vendégeim lesznek, az egyik lisztérzékeny. Elsősorban az érdekelne, hogy aki ilyen beteg, minek örülne a legjobban közületek?

Nem lenne hátrány, ha vmi könnyű receptet kapnék, mert a többi kb.15 embernek is kell majd vacsit készítenem.

2011. szept. 8. 07:40
Szerintem vásárolj neki, már sok üzletben lehet kapni.
2011. szept. 8. 07:38
Lisztérzékeny vendégnek édesség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook