Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utiköltség papírt kinek kell kiállítani? fórum

Utiköltség papírt kinek kell kiállítani? (tudásbázis kérdés)

1 2
49. júliusi (válaszként erre: 48. - 5fd0bd70c7)
2017. aug. 14. 21:43
Koszi !
48. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 47. - Júliusi)
2017. aug. 14. 20:35
6 hónap
2017. aug. 14. 09:13
Ha pl. júliusban állították ki az útiköltség papírt, és abban a hónapban voltunk is a vizsgálaton,de még nem adtuk le az Oep.nek. Mennyi ideig tehető ez meg?Mennyi időnk van leadni?
2017. aug. 14. 08:01
Nem akarok uj kerdest kiirni,hatha olvassa meg valaki,aki tudna valaszolni?
45. Ditta67 (válaszként erre: 44. - B74f6e5cdd)
2013. ápr. 30. 21:08

Az orvos dönti el!

Elvileg annak,aki tömegközlekedést nem tud igénybe venni!

2013. ápr. 30. 17:31

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy a betegszállítás kinek jár?


Hiába keresek erre a neten, egyenlőre nem tláltam rá konkrét választ, minden válaszért előre is hálás köszönet!

43. egresbokor (válaszként erre: 37. - Abri)
2013. ápr. 1. 17:05

ez nem igaz, akkor is jár autóra, ha csak szakrendelésre megy...

autónál két fonots szabály van, az egyik, hogy ha neked maradnod kell, akkor a kísérőnek hazafelé (illetve amikor majd érted megy) nem 21, hanem csak 18 ft jár km-ként. A másik, hogy ugyanazon napra legfeljebb két út számolható el, és nem jár két útra ktg a kísérőnek uarra a napra, ha a távolság a 100 km-t meghaladja.

2013. ápr. 1. 16:30
És ha több napig bent fekvés van a kórházban akkor az OEP-től van e támogatás a kísérőnek vagy csak az utazás ?
41. globus (válaszként erre: 38. - Burjan.eva)
2012. júl. 15. 20:28

Ilyenkor betegszállítást szoktak igénybe venni. Ha mégis egyéni megoldást választasz, akkor a háziorvos állít ki utazási utalványt. Igazolnod kell, hogy kezelésre fogsz járni, és fogad a kórház.

Ez nem jön szóba, amennyiben a lakóhelyed és a kezelő intézmény ugyanabban a városban van. Tehát helyi közlekedésre nincs támogatás.

40. bbogus
2012. júl. 15. 20:22

Jól írták,a kezelést elrendelő adja az útiköltség papírt.kisérőt sajna akkor fizet az OEp autónál,ha te konkrétan ott maradsz,és az autót vissza kell hozni.különben km pénzt ad,mivel egy autóval mentek.

Amennyiben nem a területedhesz tartozó kórházban kzelnek,akkor kell egy igazolás,hogy a területi irányított oda.Ez valójában nem kell leadnod,csak legyen.Sajnos az utóbbi időben ezt nagyon ellenőrzik,és minket is(orvoi rendelő)sokat hív ez miatt az Oep.ha van igazolás fizet,ha nincs nem.

Ha rendes,és bevállalós a háziorvosod,és nem ad a kórház,adhat Ő is,csak tudnia kell papírokkal igazolni,hogy valóban oda jársz.

Ha nem tudsz egyénileg eljutni(lehet,hogy nagyon sűrűn kell menned)betegszállítót is kérhetsz,ott ahol a kezelést kapod.Ez legtöbb helyen nagyon szépen meg van szervezve,csak mondani kell neki.

39. Ditta67 (válaszként erre: 38. - Burjan.eva)
2012. júl. 15. 18:32
A kezelést elrendelőnek adnia kell.Kísérőre szerintem nem fog,de ha területileg illetékes helyre mégy,autóra igen.
2012. júl. 15. 12:12
Most derült ki hogy áttétes rákos vagyok,ezután kell járnom kezelésekre,szerintetek nekem se ad az orvos utiköltségpapirt autóra,vagy esetleg kisérőre?
37. abri
2012. jan. 2. 11:43

Megkérdeztem a tb-t, autóra nem jár kísérő csak ha kórházi befekvésre megy az ember.

Sajnos nekem a 4 ablakban volt kórház is és kontroll, altatóorvoshoz menetel, legközelebb valahogy el kell különíteni.Csak a háziorvos nem akar papírt adni akkor örül az ember ha van az az egy és azt bélyegezteti le.

36. Ditta67 (válaszként erre: 35. - Abri)
2012. jan. 2. 08:44

Sajnos ez van.

De tudod hoznak egy rendeletet és ez SE lesz!!:((

35. abri
2012. jan. 1. 14:39

Köszönöm a választ, szóval autóra nem fizetnek kísérőt? Sajnos csak azzal tudnak elvinni, pl egy bp-i út vonattal 6.000,- ennyit kaptam az útiköltség papírra, de a 400 ft-os benzinnel, autópálya matricával kb. 15 ezerből fordulunk meg.

Ha jók a lábaim és tudok utazni akkor több támogatást érdemlek?? Jól ki van ez találva!!

34. Ditta67 (válaszként erre: 33. - Abri)
2012. jan. 1. 10:38

Ha időpontra /nap,óra/szóló visszarendelésed van,akkor kiadhatja a háziorvos is.

Kísérőt csak busznál fizetnek.Autónál más a kifizetett összeg,ezért nem.

Ingyen csak betegszállítással tudsz menni,de ők kísérőt csak demens és gyámság alá helyezett betegnél visznek,vagy ha kiskorú valaki.

33. abri
2012. jan. 1. 09:56

Sajnos a rendeleteket minden orvos másképp értelmezi. A mi háziorvosunk se akar adni útiköltségpapírt sehova. Engem a megyei kórházból Bp-re irányítottak, mert csak ott tudtak megoperálni. Az első vizsgálatra adtak is papírt, de egy évet kellett várni a műtétre. Ekkor már a házitól kellett kérnem, ő nem akart adni, felhívta a tb-t, és adhatott. Ennek ellenére azt mondta, hogy már a kórház betege vagyok, és ha elfogy a 4 ablak kérjek ott Bp-en útiköltség papírt. Szerencsére elég lett.

Nem tudja valaki, ha rá volt írva a kísérő, mivel mozgássérült vagyok, a férjem vitt autóval, de csak egy személyre kaptam összeget, hogy is van ez?

2011. nov. 12. 09:55
Nekem a házi orvos adta az utiköltség papirt mikor Bp-re kellett járnom a szívemmel.Ott az információnál lepecsételték és utána az orvos is aláirta és igy jöttem vissza és vittem be a TB-hez.Arra viszont kell figyelni,hogy ne fuss ki a meghatározott időből,mert akkor nem fognak fizetni.Én is igy jártam.Korházban voltam,és nem lett leadva ,később meg már nem fogadták el.Letelt az idő.
31. Ditta67 (válaszként erre: 30. - Globus)
2011. szept. 8. 21:02
A gépkocsit jobban ellenőrzik.A buszt és a betegszállítási jogosultságot nem.
30. globus (válaszként erre: 27. - Ditta67)
2011. szept. 8. 20:25
Attól is függhet, hogy gépkocsival, vagy tömegközlekedési eszközzel utazott-e.
29. 051809cc90 (válaszként erre: 27. - Ditta67)
2011. szept. 8. 20:22
:-(((
2011. szept. 8. 20:21
Hát én már nem értem ezt az egészet...:-((Aztán végül a házidokim adott, miután a klinikán a lentebb irtakat válaszolták.Igy a háziorvos által kitöltött papirt vittük el nekik.De az oep oldalán találtak szerint adhat a házidoki is.Mondom én nem értem már ezt az egészet.:-))))De nem is baj.;-)
27. Ditta67 (válaszként erre: 24. - Globus)
2011. szept. 8. 20:15
Nem elképzelhető,hanem biztos,hogy kifizetés előtt megnézi a jogosultságot.Van olyan ismerősöm akinek nem a területi kórházban csinálták a műtétét és az oep nem fizette ki az utiktg-et!
26. globus (válaszként erre: 25. - Ditta67)
2011. szept. 8. 20:13
Elméletileg szabad, de gyakorlatban a dokumentáció miatt meglehetősen nehezített.
25. Ditta67 (válaszként erre: 22. - Globus)
2011. szept. 8. 20:12
Ha nyilatkozik,kezelheti és jár utiktg.Az,hogy hova viszed a gyereked/szabad orvosválasztás van/ alkotmányos jogod.DE az oep nem fizeti,saját ktg-en kell.Én nem véleményeztem,csak elmondtam ez a hatályos rendelet!
24. globus (válaszként erre: 23. - 051809cc90)
2011. szept. 8. 20:11
Elképzelhető, hogy az oep utólag ellenőrzi az akciót, ezért nem árt, ha az intézménytől kapott leletről viszel fénymásolatot az orvosnak.
23. 051809cc90 (válaszként erre: 22. - Globus)
2011. szept. 8. 20:07
Mivel 150 kilóméteres körzetben egyetlen klinikára sem tudom vinni a gyermekemet, mert sehol nem foglalkoznak vele...túl nagy falat nekik, igy kénytelen vagyok oda vinni.
22. globus (válaszként erre: 21. - 051809cc90)
2011. szept. 8. 20:00
Ha a területileg illetékes klinika nyilatkozik, hogy nem tudja kezelni a beteget, ezért átadja másik intézménynek, amely befogadó nyilatkozattal elvállalja?
2011. szept. 8. 19:58

De utiktg csak akkor jár, ha területileg is a klinikához tartoztok. Ha nem oda tartoztok Ő sem adhat utiktg-et. /Vagy ha ad nem fizeti ki az oep/


Hát ez nem igy van szerintem, mert rengeteg ember hordja fel pestre a gyermekét.Akkor senki nem kapna??????????

20. Ditta67 (válaszként erre: 6. - 051809cc90)
2011. szept. 8. 19:24
A háziorvos jól mondta!Az utikts nyomtatványt az adja,aki a vizsgálatot elrendelte!A klinika hív vissza kontrollra,ezért Neki "kell" adni.De utiktg csak akkor jár,ha területileg is a klinikához tartoztok.Ha nem oda tartoztok Ő sem adhat utiktg-et./Vagy ha ad nem fizeti ki az oep/
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook