Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi receptkönyv működése fórum

Közösségi receptkönyv működése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közösségi receptkönyv működése

1 2 3 4 5 6
110. bnedora
2012. júl. 3. 09:12
A napokban tettem fel egy receptet, és most nem találom. Mi lett vele?
109. Cetrin
2012. jún. 10. 17:26

Van egy nagyon finom hamis paprikás krumplis diétás receptem!


A zellert vagy a karalábét megpucolom és újnyi karikára illetve hasábra vágom, majd ezután beáztatom vegetás vízbe egy félórára utána tízpercre hidegvízbe felteszem felfőzni majd leöblítem és ugyanúgy elkészítem mint a paprikás krumplit.Vegetás alap lével a hagymát megdinsztelem lehet egy pici olaját is hozzá tenni majd pirospaprikát ,tört köménymag zöldpaprika paradicsom és annyi vizet,hogy ellepje .


Mikor már majdnem kész virslit karikázok bele.


Isteni finom .


Üdv


Caterina

2012. jún. 5. 14:06
Tök jó recept!!! Egyszerű, gyors, olcsó és még laktató is!! Ráadásul egészséges!! Köszike!!
107. rossi85
2012. jún. 1. 18:45
nagyon jó recept, el is készítem azonnal
106. Emimama
2012. máj. 16. 09:01

A segítségeteket szeretném kérni!

Savanyú káposztát csináltam,de nem tudom, hogy a puffadás elkerülése érdekében ,ha leforrázom,

azt a levet először le kell önteni-szürni róla és utána savanyítani?

Valaki mondta a lányomnak, hogy forrázni kell és nem puffaszt. Várom mielőbbi válaszotokat!

105. ilike46 (válaszként erre: 102. - 988c5dc163)
2012. máj. 15. 03:01

Ez a zsírszűrés pedig jó ötlet, mert szoktam én is zsírt mostanában sütni, és ki is fogom próbálni.

Köszi.

104. ilike46 (válaszként erre: 102. - 988c5dc163)
2012. máj. 15. 02:59

Pedig létezik olyan ritka szövésű anyag, a nevét nem tudom, mert valamilyen kis tisztitókendő.

Hengerben is lehetett kapni. Tehát ha nem akarsz vele kínlódni a használat utáni mosogatásával, akár ki is dobhatod.


A kocsonyát az első leszűrésnél a husiktól szabadítom meg, mert kicsontozom. Az ott maradt levet pedig egy szűrőkanálba beterítem ezt a kis szitás anyagot, de oly módon, hogy előtte hideg vízbe bemártom, kicsavarom. Erre szűröm rá a kocsonyát és a zsír ott marad. Amíg szűrögetem, többször kimosom ezt az anyagot amin ott maradt ami nem oda való.

Egy a lényeg, kétszer szűröm át, és üveg tisztaságú, ha füstölt húst is teszel bele, az csak a szinét változtatja meg, de nincs semmi üledék.

103. gevi1931 (válaszként erre: 96. - Őszintelány)
2012. ápr. 30. 10:30

Nagyon ajánlom, a www. nosalty.hu oldalt sok féle

hatlapos sütit találsz.

102. 988c5dc163 (válaszként erre: 100. - Ilike46)
2012. ápr. 30. 10:24
Kedves Ilike ne értsd félre amit most írok de nincs olyan anyag szerintem amin a víz átfolyik vagyis a kocsonyalé a zsír pedig nem, de ha mégis olyan nekem is kellene. Ezt azért írom mert mikor zsírt sütünk nem szoktuk megvárni ,hogy ülepedjen hanem nagyon sürü szövésü anyagon keresztül szürjük át. A zsír átfolyik a tepertő apró kis részei fent maradnak az anyagon. Igy tiszta a zsír. Viszont ha kocsonyát főzök azzal várok kb negyed órát mig feljön a zsír a tetejére és azt lemerem. Az én kocsonyám viszont nem üveg tisztságu mert füstölt húsbol csinálom és nekem tiszta az igaz de barnás a lé .De mi igy szeretjük.
101. 988c5dc163 (válaszként erre: 95. - Gurugi50)
2012. ápr. 29. 21:53
Régen írtál lehet be sem nézel nem értem hogy automatikusan kapcsol az enyém ugy kapcsol ahogy én akarom.
100. ilike46 (válaszként erre: 92. - Rozália)
2012. ápr. 20. 08:56

Én is kuktában főzöm, sokkal zamatosabb.

Természetesen nagyon gyenge lángon.

Egyébként egy sűrűbb szövésű fehér anyagon átszűröm, és pedig úgy, hogy a szűrőkanálba terítem hideg vizes állapotbana ruhát, és így szűröm le. A számomra nem kedvező zsír réteg is a rongyban marad. Többször kimosom a rongyot, amikor már sok a lerakódás rajta.

Üveg tisztaságú a kocsonyám.

99. ilike46 (válaszként erre: 96. - Őszintelány)
2012. ápr. 20. 08:51
Én soha nem futtatom, csak a lisztbe keverem.
2012. ápr. 15. 00:01

Újra itt!

Sikerélményem van! Megtaláltam Törökméz receptjét, de még a Pillecukorét is és ugyan az ami nekem van!

Jó éjt.

2012. ápr. 14. 23:21

Sziasztok!

Úgy látom nem nagyon írogattok ide.

Érdeklődni szeretnék, hogy meg van-e valakinek a Törökméz receptje? Ha igen szeretném elkérni. Cserébe tudnám adni a pillecukor vagy sportszelet receptjét, vagy mást. Előre is köszönöm.

2012. ápr. 7. 19:20
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A kérdésem az lenne, hogy hatlapost szeretnék sütni, és nem tudom, hogy a szalakálit csak simán hozzá kell adni a többi hozzávalóhoz, vagy fel kell mindenképpen futattni tejben? Kérlek írjatok, fontos! Előre is köszönöm a segítséget :)
2012. márc. 21. 14:22
Az indukciós főzőlapon hány fokon lehet főzni pl,rizst? Nálam autómatikusan kapcsolt nem tudtam állítani kifutt.
2012. febr. 16. 09:42
inyencvarázshoz kérnék tészta recepteket!! köszönöm tupperware::
93. 988c5dc163 (válaszként erre: 92. - Rozália)
2012. jan. 2. 22:58
Én a tyúkot mindig kuktában főzöm csak nagyon öreg tyúkokat szoktunk levágni levesnek,nagyon finomat lehet belőle főzni. Kettő vagy lehet még több éves tyúk főzés ideje kuktában forrástól kettő kettő és fél óra csak vízben sem sót sem más fűszert nem rakok hozzá . Nagyon szép tiszta a lé fazékban nem lehet ilyen tiszta levest főzni, szerintem próbáljátok ki . Persze a zöldséget fazékban főzöm mikor kész mindkettő fél órát együtt főzöm őket fazékban. Még nem próbáltam de meg fogom próbálni a kocsonyát ...hogy ez nem jutott eszembe nem is értem .....
92. Rozália (válaszként erre: 66. - Hatalyakne)
2012. jan. 1. 15:53
Kuktában? Még nem hallottam ,hogy kuktában főzné valaki a kocsonyát. Akkor nem lesz szép tiszta, zavaros lesz, mert a kuktában nem tud éppen csak "mocorogni" a lé.
91. jucus1969 (válaszként erre: 89. - T.Ili)
2011. dec. 18. 14:26

Köszönöm a tanácsot.A végén annyira elhúztam az időt, hogy a múlt héten székelykáposztát főztem belőle /egy fél vödörrel lett/ és nagyon finom volt.Mi csak ketten vagyunk a férjemmel így a felét

betettem habarás nélkül a mélyhűtőbe.Jó lesz ínséges napokon, ha nem lesz kedvem főzni.Tényleg 20 percnél tovább főzhető, de én még nem használtam dobozos káposztát. Pozitívan csalódtam.

Még egyszer köszi: Zsuzsa

2011. dec. 13. 14:13
Ki tud többféle diós -mákos hókifli sütemény receptet?A Tészta összetételére lennék kiváncsi,és az adott mennyiségből hány db,jön ki.SEGÍTSETEK.
89. t.Ili (válaszként erre: 88. - Zsuzsanna47)
2011. okt. 31. 22:51
Akár két órát is főzheted, semmi baja nem lesz!
2011. okt. 27. 17:46

SEGITSETEK! Lehet dobozos, vecsési, fehérboros ízesítésű savanyú káposztából, töltött káposztát főzni? A konzerv dobozra rá van irva max.főzési idő 20 perc.A töltelék nem fől meg 20 perc alatt.

Előre is köszi!

87. emrus (válaszként erre: 84. - Anyuka 50)
2011. aug. 14. 08:15
Szerintem írd be a gugliba és add neked sok receptet, mert van több féle is, van aki sósan csinálja, van aki cukrosan. De biztos van itt a hoxán is a receptek között, keress rá.
2011. júl. 22. 14:20
Mindenkinek szép napot!Segítséget kérnék,paprika lekvárt szeretnék télre eltenni de nem az étel ízesítőt,hanem amit vajas,zsíros kenyérre vagy húsok mellé lehet enni.Előre is köszönöm.
85. 988c5dc163 (válaszként erre: 84. - Anyuka 50)
2011. júl. 14. 20:16
Szia én ettem úgy, hogy létezik. Két hét múlva megtudom szerezni a receptet ha akkor még aktuális lesz. Majd nézz be ide.
2011. júl. 14. 12:00
szeretnék kérdezni tőletek valamit! kapros túrós receptet tud e valaki mondani?
2011. máj. 24. 13:26

Szia emi75!

Nálunk ez a kedvenc süti:

a pontos nevét nem tudom, mert hallottam már Lajcsiszeletnek, Angelina álmának, Tibiszeletnek

Előre jelzem, hogy nehéz nyújtani a tésztáját, mert nagyon tapad, jól meg kell lisztezni. De megéri, mert nagyon finom és minél tovább áll a hűtőben annál finomabb.


Hozzávalók

tésztához:2,5 evőkanál méz,2 db tojás,2 evőkanál kakaópor, 1,5 kávéskanál szódabikarbona, 22 dkg cukor,10 dkg ráma,50 dkg liszt,

krém: 2x0,5 liter tej,2-2 csomag eper és vanília puding,2x12 dkg cukor, 2 cs vanília cukor, rum vagy meggy aroma,2x15 dkg ráma,tetejére:10 dkg torta bevonó,2 evőkanál olaj

Rövid leírás

A krémhez megfözzük a pudingot a tejjel és cukorral, a vaníliához hozzáadjuk a vanília cukrot, az eperpudinghoz a rum vagy meggy aromát ízlés szerint, majd kihütjük. A margarint habverővel hozzákeverjük. A tésztához valókat a liszt kivételével egy tálba összemérjük és kézi habverővel gőz felett simára keverjük, Az 50 dkg lisztet is hozzáadjuk,és tésztát gyurunk belöle.Ha kicsit ragad tehetünk még bele lisztet.a tésztát berakjuk a hűtőbe 10 percig pihentetjük,majd 5 nagyon vékony lapot nyujtunk belöle amiket tepis hátulján sütőpapíron megsütünk. Előmelegitett sütöben 220-fokon 8-10 perc alatt megsütjük. (nagyon kell vigyázni, mert könnyen megég a tészta) Megvárjuk míg kihűlnek. Megtöltjük a lapokat. A tetejére gőz fölött megolvasztjuk a csokit olajjal simára keverjük és a süti tetejére kenjük.


Remélem tudtam segíteni és jó szórakozást a lagzira!

82. emi75 (válaszként erre: 81. - Emi75)
2011. ápr. 30. 15:32
... ja és a neten van számtalan recept, de nem véletlenül itt kérdezek, bevált, kipróbált recepteket keresek :)
81. emi75
2011. ápr. 30. 15:31

Sziasztok!


látom már régen volt hozzászólás, azért kérdeznék, hátha jön válasz :)


A tesóm (július 2-i)lagzijába elvállaltuk a sütemények sütését, most gyűjtögetjük a recepteket, hogy legyen idő még kipróbálni is őket.


jól jönnének olyan süti (édes és sós) receptek, amelyek pár nappal hamarabb is elkészíthetőek.


előre is köszönöm! (priviben is jó)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook