Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közösségi receptkönyv működése fórum

Közösségi receptkönyv működése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Közösségi receptkönyv működése

1 2 3 4 5 6
140. Katinkaboszi (válaszként erre: 131. - Barnaangyal)
2014. máj. 28. 13:50

Ez olyan süti, hogy beleragad, azért adják papírformában :D

Hihetetlen, de a férjem nénje mondta, angol nyelvterületen éltek sokáig, divat volt már huszonéve és még előtte is, ott a muffin, hogy ez ilyen.

2014. máj. 28. 11:53
Egyszer ettem régen olyan lekvárt /dzsemet?/ ami meggyből és málnából volt összefőzve. Tud valaki ilyen receptet? Miből mennyit kell, stb?
138. Gretaa (válaszként erre: 135. - Claire1990)
2014. márc. 6. 20:22
Én is szerettem volna képet feltenni,jó volna ha erre is volna lehetőség.
137. Laci54321 (válaszként erre: 134. - Icus)
2014. jan. 14. 16:24

Az már régen rossz aki gyümölcsöt eszik diétás kajának.

Diétához natúr zabpelyhet kell enni.

Ha diétázik valaki akkor semmi féle liszteset nem lehet enni

Igazad van amúgy.

De a túró jó a diétához zabpehellyel

be kell építeni a napi étrendbe

136. kósza lélek (válaszként erre: 131. - Barnaangyal)
2014. jan. 5. 18:44
vegyél egy kicsit drágább fajtát. hidd el megéri!
2013. nov. 18. 10:59
Nagyon örülnék, ha rakhatnék fel képet a receptemhez. Ki örülne még neki? Néha nagy segítség lenne...
134. Icus
2013. aug. 28. 12:06

A recepteknél nincsen moderátor vagy mit tudom én hogy hívják aki ellenőrzi mi kerül fel??


Mjad frászt kapok, amikor a recepteknél, ha valamiben van zabpehely vagy teljeskiőrlésű liszt és édesítővel készül, akkor mindjárt, bejelölik, hogy kalória szegény,szénhidrát szegény, zsírszegény...

A jó istenit, amikor tele van zsíros túróval és margarinnal miért zsírszegény, amikor tele van tk, liszttel és zabkorpával, zabpehely, miért CH szegény, amikor tele van aszalt szilvával, mitől kalória szegény???? Ja, hogy édesítőszerrel készült akkor már diétás?!

Nagyon sokan csak ontják a netről másolt recepteket,amit szerintem még ki sem próbáltak.... De akkor mi a fenének feltenni??? Ki a fenét érdekel, hogy mennyi pontom van???


Azonkívül jó lenne, ha egy receptet több kategóriába is be lehetne tenni és szerintem nem ártana gluténmentes kategóriát is nyitni, ha már mindenféle "diétára van", szerintem...


Ja és a legfontosabb!!! Lehessen értékelni egy receptet, mert akkor rögtön kibukik, hogy ban olyan recept amit el sem lehet készíteni...

133. 988c5dc163 (válaszként erre: 131. - Barnaangyal)
2013. aug. 18. 18:14
Szia nekem csak olajos tésztánál ragad bele.
132. 988c5dc163 (válaszként erre: 129. - Kryso1979)
2013. aug. 18. 18:10
Szia már bizta találtál receptet de annak ellenére próbáld ki a mexikói csirkét az nagyon finom. Mézes is meg mustáros is meg azt hiszem borókabogyó is kell hozzá .Én már sokszor elkészítettem a MINDMEGETTE.HU oldalán ami fent van az nagyon finom.
2013. aug. 14. 20:03
Mit csináljak,hogy a maffin ne ragadjon a papírformába? :)
130. vereta
2013. aug. 1. 16:15

Szia mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, ismeri e valaki az EKA3338 befőző automatát? Hogyan kell abban lekvárt főzni?

Érik a szilvám, venném a fazekat, de nem tudom jó e?

Segítsetek!

2013. júl. 30. 23:18
Sziasztok! Én mézes mustáros husi receptre vadászom, ha esetleg tud valaki akkor megköszönném :)
128. Robelin (válaszként erre: 127. - 988c5dc163)
2013. júl. 29. 11:07

Igen!Igazad van.Azóta rájöttem Ő egy igazi pontvadász.Aki képes üres naplóbejegyzést(többet is) tenni az csak az lehet.Tegye de tisztességesen.Már nem izgatom magam.De akkor hirtelen feldühített no meg a sok ismétlődő bejegyzés unalmassá vált .

Legyen szép napod!

127. 988c5dc163 (válaszként erre: 126. - Robelin)
2013. júl. 20. 23:48
Ne bosszankodj ezen, lehet észre sem veszi mit csinál. Vagy törzspontot gyüjt, habár nem tudom recept felrakással lehet e.
126. Robelin
2013. júl. 9. 02:01

Sziasztok!Nagyon szeretem olvasgatni a recepteket,és ami igazán tetszik azt el is készítem.De most azt szeretném kérdezni Tőletek ,mi a véleményetek arról a hoxa társunkról aki felteszi a receptet ma ,holnap letörli és ugyanazt felteszi újra.

De ami ma igazán kiakasztott az az ,hogy nem telt még el 24 óra sem és máris fönt volt a tegnapi recept ma újként!Szerintem ez nagyon tisztességtelen a többiekkel szemben!Én nem szoktam írni receptet de egyszer az övét feltettem hátha észre veszi magát.De nem, ugyanúgy tesz azóta is.Engem bosszant!

125. lini2203 (válaszként erre: 122. - Zsu68)
2013. máj. 19. 19:00

Szia, zsu68!

Én tudok!

Íme:

Sonkás-Sajtos Hidegtál

Hozzávalók:

Akármilyen Sonka

Sajt(Lehet szeletelt is)

Fekete paradicsom

Elkészítés:

A Sonkát, Sajtot felkockázzuk(Szeletelt sajt esetén csíkokra vágjuk) a paradicsomot megmossuk egy tálkába tesszük és öntünk rá egy nagyon pici olivaolajat. A Sonkát, Sajtot beletesszük és keveset(Maximum 5 percet) Álni hagyjuk.

Jó étvágyat hozzá!!!:)Biztos finom lesz!!!:)

2013. máj. 19. 16:44

Sziasztok!

Van egy nagyon jó Muffin krém receptem!

Muffin Vaníliakrém

Hozávalók:

5 dl tej

1dl tejszín

6 dkg liszt

10 dkg cukor vagy xilit

6 tojás sárgája

1 vaníliarúd

Elkészítés:

A Tojásssárgákat a lisztel és egy kevés tejjel csomó mentesre keverjük. Hozzáadjuk a maradék tejet, tejszínt, cukrot vagy xilitet, és a vanílirúdat is. Állandóan keevergetve nagy lángon addig főzzük, be nem sűrüsödik. Eltávolítjuk belőle a vaníliarúdat, majd megtöltjük vele a Muffinokat.

Nagyon finom!!!!!!!!!!

2013. jan. 15. 19:58

Sziasztok!

Tud valaki segiteni,(Szoó Judit) kilófaló lisztjéből készült kenyér és sós süti receptet keresek.

Előre is köszönöm!!

122. zsu68
2012. dec. 14. 20:44
Sziaztok! Valaki tudna nekem ajánlani sonkatekercs receptet vagy valami jó kis hidegtál receptet. Köszi előre is.
2012. nov. 21. 19:33
Mivel jön a karácsony nem akarom ujra leírni a karácsonyfa tortát, de valakinek ajánlottam és azt írta ki, hogy ilyen nincs. Pedig a 6 oldalon megtaláltam sőt még valahol régebben is leírtam.
2012. nov. 8. 16:21
Sziasztok! Van valakinek jól bevált hagymalekvár receptje?
2012. szept. 12. 06:51
Kedves csorieva! Biztos, hogy csak 2dkg quinoa kell ebbe az ételbe? Nem 20 dkg az véletlenül?
118. bora54
2012. szept. 2. 19:35

Sziasztok, Kedves fórum társak.

Abban kérnék segítséget, hogy egy régi kiadású Micimacó szakácskönyvben le volt írva gyerekeknek, az almás pite vagy almás lepény receptje, Isteni finom volt, de sajnos a könyv elveszett, a receptre lenne szükségem. Kb 20 évvel ezelőtt, édesszájú 7 éves kisfiam el tudta készíteni segítség nélkül. Szakácsnők kérték a receptjét, de nem tudom kitől szerezzem be. Ha valaki tudna ebben segíteni, előre is megköszönöm.

2012. aug. 17. 16:47
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Gluténmentes túrós sütemény receptet keresek, amihez meg van adva konkrétan, hogy milyen liszt kell. A google-ban csak egy félét találtam, de azt meg nem találtam meg, hogy hol lehet ilyen lisztet kapni. Előre is köszönöm!
2012. aug. 1. 10:56
Tudna valaki valami jól bevált ecetes uborka receptet???
115. sch.agnes (válaszként erre: 114. - Bnedora)
2012. júl. 25. 16:07
Köszi,már megoldottuk :) Elmentünk a balcsira :)
114. bnedora (válaszként erre: 113. - Sch.agnes)
2012. júl. 18. 20:35
Attól függ, milyen a mikrótok, pl. tud-e pirítani. Konkrétan milyen ételre gondolsz?
2012. júl. 18. 15:59

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?Kb. egy 7ig nem lesz gáz a lakásban(ezeket nem tudom használni:gáztűzhely,melegvíz)

Mikrót ma szereztünk...ehhez kéne nekem kaja-ötlet :) Mit tudok mikróban csinálni?(pénzünk se sok van,ezért a készételek is neccesek!)

Köszönöm

112. bnedora (válaszként erre: 111. - Bnedora)
2012. júl. 3. 15:01
... NEM (kimaradt) emlékszem ....
111. bnedora
2012. júl. 3. 12:29

Bocsi, hogy mégegyszer leírom.


Kedves Hoxa v. Moderátor! Érdeklődnék, hogy a múlt héten feltett cukkinis krémleves receptem hová tűnt. Szeretném ma megfőzni, de emlékszem a pontos hozzávalókhoz. Köszönöm a választ!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook