Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babám nem fogad el semmit, csak cicit, de már rég kellene mást is innia, ennie, mit csináljak? fórum

A babám nem fogad el semmit, csak cicit, de már rég kellene mást is innia, ennie, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
59. 728bc799e2 (válaszként erre: 24. - Terek)
2011. szept. 8. 08:39
nem kell, hogy egész nap cicin legyen!!! de ha kiszáradás fenyegeti, akkor igenis az anyatejnél nincs jobb, és ha van is , akkor mért ne azt kapjon! az én lányom gyönyörűen mászik ül és fordul, pedig a nagy melegben óránként cicizett! érdekes, hogy mégis volt ideje mindent megtanulni...
58. 728bc799e2 (válaszként erre: 25. - Liviaa)
2011. szept. 8. 08:38
érdekes az én védőnőm azt mondta, hogy nem akarjam erőszakkal leszoktatni az éjszakai evésről, és hogy nem lehet hozzászokni! ahhoz már inkább, hogy éjjel cukros löttyökkel itatja az ember! az én lányom van, hogy háromszor kel éjjel, van hogy egyszer sem! akkor kel, ha baja van! ok nélkül nem ébrednek fel!
57. 728bc799e2 (válaszként erre: 22. - Liviaa)
2011. szept. 8. 08:36
nincs ezzel gond! szopis baba! persze fárasztó, de idővel jobb lesz, hidd el!! én tudom, szoptató anya vagyok, és az én lányom igazi szopi bajnok!! :D
56. 728bc799e2 (válaszként erre: 18. - Zsuzsika83)
2011. szept. 8. 08:35
teljesen egyetértek! az én lányom most 7 hónapos, és még mindig sokat cicizik! soha nem adtam neki mást anyatejen kívül, mondjuk volt is bőven! nyáron nagy melegben volt, hogy óránként cicire kéredzkedett és ha már jobb idő lett, vissza állt a rend, nem akart egész nap cicin lógni! most is megeszi a jó adagokat főziből és gyümiből de utána még igényli a kicsi szopit! és adok neki, mert szerintem ez így jó! ha nincs elég teje, természetesen próbáljon meg mást adni, de ha van, akkor meg tegye többször cicire! azzal nem árt! amikor a lányom egy napra belázasodott, azt mondták az orvosnál, hogy két napig csak szopi, ne adjak szilárdat, pedig akkor már javában evett!
55. Dolores007 (válaszként erre: 54. - Liviaa)
2011. szept. 7. 22:57
Biztos megvan rá az oka. De ha adsz neki mégis, akkor 1 komponensből álljon egyszerre az elején.
54. Liviaa (válaszként erre: 53. - Dolores007)
2011. szept. 7. 22:30
koszonom, hogy ilyen sokan irtatok, megnyugodtam, hogy nincs nagy baj, es nem kell eroltetnem ha nem akarja, ennek gondolom o is orul:D akkor nem eroltetem, es nem fog arcon kopni az aktualis bebikajaval amit eppen probaltam beletuszkolni, mert mindig az lett a vege:D
2011. szept. 7. 22:00
Jah, azt mondják, ha fogzik, akkor könnyebben bekapkod ilyen-olyan vírusokat, attól lázasodhat be.
52. 864c5534c9 (válaszként erre: 50. - Liviaa)
2011. szept. 7. 21:42

Az normális, hogy aggódsz..Mindenki aggódik a gyerekéért..Jól csinálod..:D Mikor kér, adjál neki, mégha fáradt is vagy...:DDD


Én sem hagytam sírni...

Nem is lett sírós baba...;DDD

51. Mandula71 (válaszként erre: 50. - Liviaa)
2011. szept. 7. 21:34

Ne aggódj, jól csinálod!:) A kiszáradás valószínűleg azért volt, mert bekapott valami vírust, amitől hasmenése lett. Nagy eséllyel ahogy a cicit nem fogadta el, úgy a cumisüveget, vizet sem fogadta volna el akkor sem, ha előtte már ivott volna.

Ha gyakrabban kéri, ha éjszaka kéri, nyugodtan adjad neki. A többi kaját, meg a vizet kínálgathatod, ha elfogadja jó, ha nem, az is jó. A gyerekek nem hülyék, csak kicsik. Ha szüksége lesz másra, majd jelezni fogja.

A kisebbik fiam most 20 hónapos, hiába kezdtem nála 6 hónaposan a hozzátáplálást, mindent kiköpött. Az első kaját 8-9 hónapos kora körül fogadta el. Semmivel nem vagy lemaradva!

50. Liviaa (válaszként erre: 43. - 864c5534c9)
2011. szept. 7. 20:54
igen, elso babas vagyok, es mindenki mast mond, es igy eleg nehez eldonteni mi a jo, eddig nem aggodtam, mindig adtam a tejet amikor kerte ejjel nappal, nem eroltettem sem a vizet sem a gyumolcsot, zoldseget, de igy hogy kiszaradassal korhazba kerultunk elgondolkodtam, hogy nem jol csinaltam, eroltetni kellett volna, de arra is rajottem, hogy lazasan persze, hogy tobb folyadek kell neki, es a foga miatt sem ette, mert jon neki, es igy amikor faj neki elfordul a cicitol, de amit irtok, hogy ti sem adtatok ha nem kerte, akkor nem reagalom tul a dolgot.. es sirni sosem hagyom, az szerintem sem jo, egyutt alszunk, ahogy picit nyoszorog mar adom is a cicit neki, o az eletem, ketten elunk, nincs akitol ebben segitseget kerhetnek, ezert aggodok tul mindent..
2011. szept. 7. 20:25
Én 6 hónapos koráig csak szopi, aztán jöttek a gyümik délben, zöldségek, husi, most 8 és fél hónapos, naponta 2x kap rendes kaját, délben és uzsira. A többi tejci. Amikor akarja. Elalváshoz, megnyugváshoz, éhségre. Inni csak vizet kap. Nem ízesítem, mert akkor nem fogja szeretni. Most szereti.
48. Dolores007 (válaszként erre: 45. - Liviaa)
2011. szept. 7. 20:21
Nagyon szép kis tanulmányt olvastam róla, hogy hogy fordul el a külvilágtól a baba, ha senki nem hallgatja meg a sírását. Abbahagyja egy idő után, tényleg. Miért sír a baba? Éhes, szomjas, fél, egyedül van. Miért van az anyja? Etesse, itassa, megvédje, szórakoztassa. Nem véletlenül sír. Nem szabad, hogy azt az infót kapja, hogy senki nem reagál a problémáira.
47. Dolores007 (válaszként erre: 43. - 864c5534c9)
2011. szept. 7. 20:18

Jaj, de hülye gyerekdokid van! :(

(Bocs)

46. Serry (válaszként erre: 45. - Liviaa)
2011. szept. 7. 20:02

cse....sze meg!


Ismerős kánikula kellős közeépn amikor magam is félóránként ittam tanácsolta ugyna ezt a védőnőm,mert ohgy az nem jó ha a 6 hónapos 1,5 óránként szopik.... hülyék komolyan!

45. Liviaa (válaszként erre: 35. - Dolores007)
2011. szept. 7. 19:34
pontosan ezt mondta, hagyjam sirni, majd hozza szokik es nem fog sirni, en is az igeny szerinti szoptatas hive vagyok
44. Liviaa (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 7. 19:30
igen, hasmenese volt, attol szaradt ki, a korhazban folyamatosan mertuk mennyit eszik, 50ml, 60ml, 80ml, nagy ritkan a 100ml-t ette, de ezt masfel 2 orankent, nem mondtak, hogy ez keves lenne, de azt igen, hogy mar szoktatni kellene a rendes etelhez, es innia is kellene mast
43. 864c5534c9 (válaszként erre: 25. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:50

Á, nem kell ám mindig a védőnőkre hallgatni..Ki kell szűrni a tanácsaiból azt, ami jó neked, s azt, amit a te babádnál másként kell csinálni...


Nálunk úgy volt, hogy a gyerekorvos azt mondta 1 hetesen, hogy adjak neki teát.

A védőnő mikor megtudta, ő meg azt mondta, ne adjak neki..

Aztán egymás mellett dolgoznak..Mégis totál mást ajánlottak nekem...:S

Szóval most akkor egy első babás anyuka döntse el, hogy mi legyen, mi a jó...

Nehéz volt, de láttam, kell a tea neki..

Dokinő azt mondta, cukrot is rakjak bele, így laktatóbb a tea, na, én meg úgy gondoltam, hogy nem jó úgy, úgyhogy nem raktam bele..


Védőnő azt mondta 6 hós korig csak szoptassam, dokinő meg táblázatot adott, mivel kezdjem 4 hónapos korában a hozzátáplálást..

Ennyire ellentétes véleményen voltak..

Itt is nekem kellett eldöntenem, melyik jobb a babámnak, merthát mindegyik mást mondott..


Sztem ha te másként látod, mi a jó a babádnak, csináld úgy..Mert a védőnők, gyerekorvosok mást és mást tartanak jónak...

Ha a babád igényli éjszaka a szopit, miért ne adnál neki?!? Igény szerinti szoptatást "reklámozzák" most, ez pedig azt jelenti, hogy amikor kell a babádnak a szopi, akkor adjál neki..;D Nehogy megint a kiszáradással bajok legyenek!!!!!

42. 410b0a7789 (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:45
Ne aggódj! Ha a cicit elfogadja az már jó. Az én gyerkőcöm is ilyen. Még egy évesen kezdte a pépeset enni, hiába próbáltam én már 4 hónapos kora óta kínálgatni vele. Aztán hónapról-hónapra elkezdett darabosat,mostmár másfél évesen eszik mindent. szóval behozta. De tényleg egy évesen is főleg cicizet, vittem én is tanácsadásra, dokihoz, igazából nem tudtak mit tanácsolni, adjak azért neki mindent. Amúgy még így is jó súlyban volt/van, a felső határértéken. Pohárból próbálj neki pár korty vizet adni, nem baj ha többet nem is fogad el. A doki mondta hogy neki nem 2 litert kell meginni mint a felnőtteknek. Sőt, sok szülő egész nap cumisüvegből teáztatja, belenyom a gyerekbe nem tudom hány liter teát és ezzel többet árt. Megterheli a kis veséjét. Ezt is a doki mondta. Amíg az anyatejet elfogadja, addig nincs baj! Próbálj tartalmasabbat és vitamindúsat enni, hogy a tej jó tápláló legyen.
41. Cordes
2011. szept. 7. 16:44

Bocsi nincs időm végigolvasni a kommenteket, lehet h vki már szólt így előttem. Ki mondja, hogy innia kell? Van elég tejed? Akkor ne csinálj ügyet ebből, amikor az én kisfiam 10 éve ennyi idős volt, elképesztő kánikula volt, de mivel a cumisüveget, cumit még távolról sem ismerte így csak szopizott... asszem kb. 8-9 hónapos lehettett amikor elkezdte kérni a szilárd kajákat...inni még később kezdett...

Sok boldogságot Nektek és kevesebb aggódást!

40. 864c5534c9 (válaszként erre: 22. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:42

Ügyi vagy! Csak így tovább..

Én fiam is sokáig szopizott éjjelente, aztán meg 2-szer is ivott éjjelente vizet vagy teát mikor megébredt...Most már azért nem kel fel ennyit..;D

39. 864c5534c9 (válaszként erre: 18. - Zsuzsika83)
2011. szept. 7. 16:40

Dehát épp azt írta, hogy majdnem kiszáradt...

Éppen ezért kellene neki plusz folyadék...


Egyik baba ilyen, másik olyan..És hát anyánként a tej minősége, mennyisége is más..Nem lehet azt mondani, hogy csak szoptasson mittomén hány hónapos korig, ha a gyerek meg kiszárad mellette...


Az én fiam is azért kapott 1 hetes korától már teát(is), mert majdnem kiszáradt...Infúziót is éppen a kiszáradás miatt kapott pár naposan...

Pedig szoptattam, sőt 2 éves koráig..De valszeg a tejemmel volt vmi...

4 hónapos korától pedig már elkezdtem neki gyümit adni, aztán 5 hónaposan már zöldségeket..

Mert nem volt elég neki az anyatejem...

38. benvik (válaszként erre: 34. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:31
Ha lázas, akkor tényleg kell folyadék, főleg ha a cicit sem fogadta el akkor. Ilyenkor tényleg csak az erőszak marad sajnos:-( Legalábbis minket az mentett meg a kórháztól, amikor a fiamnak 40 fokos láza volt. Borzasztó hamar ki tudnak száradni:-( Amikor viszont nem lázas, cicizik rendszeresen, akkor szerintem rábízhatod. Egészséges gyerek nem szárad ki, ha meg van kínálva rendszeresen folyadékkal.
37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Gota)
2011. szept. 7. 16:21

Mitől száradt ki a babád? Esetleg hasmenése is volt, vagy a folyadékveszteségtől, mert nem mindegy.


Nyugodtan szoptasd még, ha számodra nem terhes, egyéb tevékenységedben nem akadályoz.

A tejben elvileg kell annyi folyadéknak lenni, hogy az a babának elég legyen. Van aki teáztatja, van aki csak szoptatja. A kórházban nem nézték meg kellő mennyiségű-e a tejed? Persze gondolom igen, mert akkor éhes lenne és a vasszöget is megenné.

jobbulást, és sok sikert a hozzátápláláshoz :)

36. Dolores007 (válaszként erre: 33. - Gota)
2011. szept. 7. 16:20
Ó, most látom, majdnem ugyanezt írtad :)
35. Dolores007 (válaszként erre: 25. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:17
Hogyhogy kiakadt? Szerinte hagyni kell ordítani? Biztos nem híve az igény szerinti szoptatásnak. Ha nem akar 7 hónaposan enni, akkor nem akar. Csak itt tényleg az a kérdés, hogy van-e elég tejed. Hogy miért száradt ki a baba.
34. Liviaa (válaszként erre: 33. - Gota)
2011. szept. 7. 16:16
nem probaltam leszoktatni a cicirol, es nem is akarom, addig szoptatom ameddig o akarja, azert szaradt ki mert, nem fogadta el a cicit lazasan, meg jon a foga, gondolom azet sem, van eleg tejem szerintem, de folyadekot kell kapniacicin kivul is, az orvos ezt mondta, folleg ha lazas
33. gota (válaszként erre: 25. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:07
Már elnézést, de szerintem a védőnő hülyeséget beszél. Egy gyerek ennyi idős korában pont annyit cicizik, illetve eszik, iszik éjjel, amennyire szüksége van. Én ugyan nem vagyok orvos, de ha van elég tejed, tedd többször mellre, hadd szopizzon annyit, amennyit csak akar!Főleg, ha beteg. Így biztosan nem fog kiszáradni. Lehet, h azért száradt ki, mert próbáltad leszoktatni a ciciről és nem akart mást inni? Nem írtad, hogy van-e elég tejed...
32. 92c7c20f7e (válaszként erre: 25. - Liviaa)
2011. szept. 7. 16:04
Én is szoptattam ennyi idősen éjszaka és mégis átaludta az éjszakát 15 hónapos korától.
31. benvik (válaszként erre: 28. - Liviaa)
2011. szept. 7. 15:50
Akkor kínálgasd cumisüvegből vagy csőröspohárból. Legyen füle, amit meg tud fogni. Eleinte csak játék, aztán rájön hogy jó buli inni belőle. Nálam amikor már tudtak helyet változtatni mindig volt csőröspohárban víz számukra elérhető helyen. Persze így is fél óránként a kezükbe adtam nyáron, de ők is elérték bármikor.
30. benvik (válaszként erre: 25. - Liviaa)
2011. szept. 7. 15:46
Erre én meg azt mondom, hogy azért kel fel, 1:mert neki már kevés amit napközben szopizik, majd ha rendesen eszik napközben, akkor kevesebbszer kel fel, 2:ebben a melegben szomjas éjszaka (az enyémek is kérnek vizet, én is felkelek inni), 3: kell egy kis anyuciközelség.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook