Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha anyagilag sokat segített/segít a szülő az feljogosítsa arra, hogy mindenebe beleszólhasson? fórum

Ha anyagilag sokat segített/segít a szülő az feljogosítsa arra, hogy mindenebe beleszólhasson? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. márc. 10. 15:22
sajnos a legtöbb szülő ezen a jogon sokat dirigál a fiataloknak.Tisztelet a kivételnek.
2011. szept. 17. 20:16

Még korábban (kb. 3-4 hónapja) meg azt mondta anyukámnak telefonon, hogy abba én (szó szerint én), meg nem gondolok bele, hogy az ő fia olyan körökben mozog már, olyan helyen dolgozik, hogy talál magának másik sokkal dekoratívabb nőt, mint én, aki tud spórolni, akkor én mit fogok csinálni.

Ezek után higgyem el, hogy nem csak arra kellettem/kellek neki (már mint az anyósomnak), hogy legyen valaki a fia mellett, meg aki unokát szül neki.

Azt azért megjegyezném, hogy a férjem nem ilyen. Tudom, hogy nagyon szeret.

2011. szept. 17. 20:12
Nem azzal van/lenne a baj, hogy eldicsekszik vele. Épp ellenkezőleg, nem engedte meg soha, hogy visszaadjam neki. A hátam mögött meg úgy mondja el, hogy akkor jó volt, máskor meg nem kell (pl. amikor nem úgy akarjuk a keresztelőt, ahogy azt ő akarja). Kétszer kellett kérnünk sajnos, de részletében vissza adtam volna. Amikor szülinapomra adott egyszer, nem akartam elvenni. Volt is sértődés belőle egy kicsit, csak a férjem szólt, így vettem el. Én abszolút nem várnám el, hogy bármit is adjon. Csak szeretném az életemet normálisan élni. Nem attól tartani állandóan, hogy most éppen miért szól be, vagy mit parancsol meg. Olyan is volt, hogy nagyrészt miatta nem beszéltem a szüleimmel, mert bekavart. Nem akarok én haragba lenni vele egyáltalán. Mindig is mondtam, hogy szívesen fogadom a tanácsát, a véleményét. Csak aközött, hogy "szerintem ne csináld" meg aközött, hogy "Meg ne próbáld!" azért van különbség. Már más is (itteni ismerősük) megjegyezte neki, hogy talán nem kéne parancsolgatni.
2011. szept. 17. 18:59

Néha én is eldicsekszem, hogy mit adtam ajándékba... Eddig még nem volt gond belőle.

Azt is, hogy mit kaptam...:)

2011. szept. 17. 18:50

Én azért tisztelem, meg szeretem is. Úgy neveltek. De sajnos így sem vagyok jó úgy látszik.

Nem vagyok az a nagy szájú, inkább konfliktuskerülő. De muszáj lesz valahogy a középutat megtalálni.

64. Muraja
2011. szept. 17. 17:38

Sajnos sokszor mar itt megjelent hasonlo tema , tehat azt jelenti hogy igenis atualis es sokan vannak az ilyesmi fele " anyosok "

Szemelyesen szamomra ez soha sem volt aktualis mivelt en fiatal koromban nem is engedtem meg hasonlo anyos vagy az enanyam oldalarol valo beavatkozasokat .

En eletem az enyem , felnöt gyeremekeim eletet igenis maximalisan respektalom .

Ha mar az melitet anyagi tamagatasrol volt szo es annak sajnaltatos vissza elesevel csak egyet tudok levoni , enni a sajat kenyerem meg ha kökemeny is ! igy nem tartozik az ember semivel sem szuleinek .

2011. szept. 17. 17:30

Nem hinném, hogy 50-60 körüli nők/anyák/feleségek "banyák, satrafák" lennének... Ez annyira pejoratív...

Vajon a mostani nemzedékből milyen anyós lesz?!?!

62. Muraja
2011. szept. 17. 17:12

Undorito , respektet nem ismerö banyak mins a Te anyosodhoz hasonlo satrafak !

Miert nem tudnak ilyen korban egy normalis eletet elni , en a paromal kint jarunk minden fele , byciklizunk , könyvtar stb stb.

Most a napokban szuletet unokam de majd akkor elmegyek es udvözlöm öket ha tudom hogy a körulmenyek nyugisak .

Soha nem fenyesitetettem a a kilincseket a gyermekeimnel , ez az ö eletuk es kesz!

Termeszetesen ha szukseg van a segitsegemre akkor azonal segitek de ez mar mashova tartozik.

Kerd meg a anyosod hogy kimeljen meg titeket a tarsasagtol.

Sok szeencset kivanok .

2011. szept. 17. 16:38

A férjem szerint, amit magától ad, azt lehetne elfogadni. De én azt sem akarom. Akkor legközelebb, majd azt hallom vissza, hogy akkor jó volt, amikor a szülinapra adott ennyit meg ennyit. Nem akarok senkit sem bántani, sem megsérteni.

Keresem a megfelelő megoldást.

60. 5221355151 (válaszként erre: 59. - A14deb9047)
2011. szept. 17. 16:29
Azokat a határokat keresem pont! Hogy mi az, ami még belefér, és mi az, ami nem.
2011. szept. 17. 13:48

A törődését, a szeretetét, figyelmességét ne utasítsd vissza, hisz ez mindnyájatoknak jó...

Csak bizonyos határokat...

Gondold csak el: ha te lennél az ő helyében, hogy esne neked, hogy amit szívesen ad, visszautasítanád???

(Van, amikor két hétig sem tudok a fiamról semmit... De mindig megvárom, hogy ő jelentkezzen).

2011. szept. 17. 12:45

Köszönöm a további tanácsokat!! :-)

Hát most meg vagyunk úgy ahogy. Amikor tényleg felhúztam magam, rettentően ideges voltam rá, akkor nem jött persze. Utána, amikor tiszteletét tette nálunk (mi azóta egyszer sem voltunk nála), tök nyugodt voltam, nem cirkuszoltam vele. Meg amúgy sem adott rá semmi okot. Mindent megkérdezett, hogy pl. kiviheti-e a gyereket az udvarra meg ilyenek.

Hát kérni soha sem fogunk tőle az biztos. Ha ő akarja adni a pénzt, akkor sem akarom, és nem is fogom elfogadni. Nem rég, hozott egy csomó ruhácskát a gyereknek ( a szomszédjában lakik egy család, akinek van két fiúk, onnan kapta). Hát ezeket elfogadtam. Meg szokott mást is kapni onnan (a nagyobb dolgokat fillérekért adják oda neki) Most egy asztalka szerűséget hozott a gyereknek, amihez van egy pad is. Kapott hozzá egy füzetet, meg zsírkrétát, hogy azon rajzolgasson. Gondoltam rá, hogy visszaküldöm vele, de a gyerek meglátta és így nem volt szívem. Most azon agyalok, hogy jól tettem-e?! Igazából nem akarjuk eltiltani tőle, mert szereti a gyereket és a gyerek is nagyon. Meg akarom húzni a határokat, hogy mit adhat és mit nem.

2011. szept. 16. 19:38

én meg nem fizetném még vissza sem!minek!

én megmondanám neki hogy ne szóljon bele mert mehet hazafelé. de csak akkor ha megint beleszól!ha le csap te is lecsapsz ennyi!ha megsértődik? neked az jó! nem megy egy darabig!aztán már tudja is hogy hol a helye.. vagy nem...

56. punka
2011. szept. 16. 11:45
Én visszafizetném neki a pénzt, ahogy te is tenni akartad az elején, és onnantól kezdve megmondanám neki, hogy semmi beleszólása az életetekbe.
2011. szept. 7. 21:05
Hát sajnos nálunk is így van,illetve lenne ha hagynám magam!Anyám fizeti a rezsimet,és azt gondolja akkor a magánéletembe illetve a szobámban is turkálhat!Sőt a mai napig bontogatja a leveleimet,turkál a táskámban,pénztárcámban,vagy elkéri a postástól a leveleimet,ha előbb megy hozzájuk!Na erre ugrok de rendesen,olyankor hatalmas viták,ordibálások sorozata!Ha elmegyek itthonról,zárom a szobám ajtaját(van a lakáshoz kulcsa)!Egyszerűen megbolondít :(((
2011. szept. 7. 20:54
Azért ezt a helyesírási hibát nem ártana kijavítani, mivel különbség van a kijelentő és a felszólító mód között.
53. de43ee73fc (válaszként erre: 48. - F3454b066e)
2011. szept. 7. 20:08
Nem bántom őket, hiszen biztosan nem akarnak rosszat. :) Csak szeretik a fiukat/lányukat. Tiszteltem mindig őket (volt anyósomékat), hiszen sokat köszönhettünk nekik. :) Csak néha sok volt a tanácsadása. :)
2011. szept. 7. 19:08

Most szépen tartjuk a távolságot, nem fogadok el semmit tőle az biztos. Most ő van megsértődve ránk, ahogy éreztem a hangján, amikor beszéltünk ma. Ha meg felhozza a dolgot, vagy megint parancsolgatni próbál, akkor meg szépen ki lesz osztva az biztos!! Nagyot csalódtam benne, mert korábban nagyon jól kijöttünk, nem ilyennek ismertem meg, mint amilyen most. De ezzel nem vagyok egyedül a családból. Na mindegy!

Köszönöm szépen a segítségét mindenkinek!!!

Szép estét!! :-))

51. f3454b066e (válaszként erre: 50. - A14deb9047)
2011. szept. 7. 18:37
:) Hát igen igen
2011. szept. 7. 18:36
Belőletek is majd jó anyósok lesznek :D
2011. szept. 7. 18:35
már mint régi anyósodat
48. f3454b066e (válaszként erre: 47. - De43ee73fc)
2011. szept. 7. 18:35
se g be kell rugni!Mit képzelnek ezek az anyósok magukról?
2011. szept. 7. 16:12

Az én volt anyósomék is támogattak bennünket anyagilag, de mégis túl közel laktak hozzánk... (60 km) :)

Mindenbe beleszólt, sajnos én meg olyan naiv és csöndes "kislány" voltam, hogy sosem mondtam, hogy "na elég volt". A jelenlegi menyétől viszont szépen megkapja a dolgokat, rendesen meg lettek húzva azok a bizonyos határok.

Viszont én is tanultam a dologból. Már nem hagyom, hogy beleszóljanak. (Szerencsére a párom szülei nem beleszólósak. :) )

Anyukámék sem beszélnek bele a dolgokba, soha nem is tették, pedig 2 emelet választott el tőlük anno. Most már kicsit több ugyan, de még most sem akarják helyettem élni az életem. :)

46. f3454b066e (válaszként erre: 41. - 5221355151)
2011. szept. 7. 16:01
azthiszed mást nem támogat a szülei.. sokakat támogat én is támogatnáma a gyerekem hiába nől fel. De akkor sem kell beleszólni az életébe...
45. Bcicus (válaszként erre: 43. - A14deb9047)
2011. szept. 7. 15:59
Tudom, hoyg én is hiányzom a szüleimnek, mondjuk közel lakunk és sokszor járok át hozzájuk, de soha nem akartak ránktelepedni és parancsolgatni.
44. bnedora (válaszként erre: 1. - 5221355151)
2011. szept. 7. 15:57
Ezért kár volt új fórumot nyitnod. Van több fórum is, ahol jócskán szapulják az anyósokat. Ez ott is megállná a helyét.
43. a14deb9047 (válaszként erre: 42. - Bcicus)
2011. szept. 7. 15:49

Ezt meg kell tanulni, hogy hagyjuk a másikat élni és nem kérdezni, nem "jót akarni"...

Nehéz elfogadni, hogy van saját élete, és nem tudunk mindent az életéről.

Nagy önkontroll és tudatosság szükséges hozzá - hétről-hétre...

A "gyermek" hamarabb válik le a szülőről, mint forditva... Később aztán majd normalizálódik a dolog.

42. Bcicus
2011. szept. 7. 15:44

Ennek semmi köze szerintem a pénzhez. Ilyen és kész. Mond meg neki, hoyg hagyjon békén.

Írta valaki, hoyg ez minden szülőnél genetikai adottság. Nem hiszem nálunk se az én szüleim se a párom anyukája nem akar beleszólni,ha tanácsot vagy segítséget kérünk egyből ugranak segíteni, de kéretlenül soha.

2011. szept. 7. 13:46

Most mennem kell, később még visszanézek!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!! Én már rettentően szégyelltem magam amiatt, hogy ennyi pénzt elfogadtam tőle! Azt hittem, hogy ezek után el is áshatom magam, mert nincs igazam! Lelket öntöttetek belém! :-))

2011. szept. 7. 13:44

Azt még megjegyezném, hogy a szüleim messze laknak, egy fizuból élnek nem tudnak túl gyakran feljönni az igaz. Amikor tudnak, próbálnak egy kevés pénzzel támogatni. Ők állatokat tartanak, rengeteg husit, krumplit, tojást meg ilyesmit szoktak adni, ha hazamegyünk. Ők is igyekeznek támogatni mindet, amivel csak tudnak.

Természetesen mind a két szülőnek szoktunk venni valamit minden egyes névnapra, szülinapra stb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook