Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Utánvétes csomagban semmi sem volt. Mit tehetek? fórum

Utánvétes csomagban semmi sem volt. Mit tehetek? (beszélgetős fórum)

1 2
2018. nov. 6. 19:33
Remélem. :) Én lassan már mindent webshopokból rendelek,pláne ha még itt-ott a szállítás is ingyenes,akkor megéri.
47. semleges (válaszként erre: 46. - Candytuft)
2018. nov. 6. 15:07
Bízzunk benne, hogy ezután sem lesz gond.
2018. nov. 6. 14:42
Aláírás és fizetés után lehet csak belenézni a csomagba.Hála minden rendben volt,a hosszú hétvégén postán hagyott csomagom miatt aggódtam,hogy mire kézhez kapom,nem lesz benne a termék.Lassan 10 éve netről rendelgetek ezt-azt és szintén én is sokat postázok.Eddig még nem volt (egy-két apróságot eltekintve)gond,de most valamiért nagyon aggódtam.Lehet jönnek az ünnepeket. :)
45. Bless the child (válaszként erre: 43. - Candytuft)
2018. nov. 5. 19:03
Úgy tudom, hogy nem
44. globus (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2018. nov. 5. 18:47
Mit vettél, pillecukrot?
2018. nov. 5. 18:45
Sziasztok!Jó rég nem írt ide senki,hátha valaki olvassa és tud is válaszolni.Én arra vagyok kíváncsi,hogy mpl posta ponton utánvétes üzleti csomagot kifizetés előtt kibonthatok-e ott a postás előtt? Bizalmatlan vagyok.:/
42. annácskaa (válaszként erre: 41. - Kitty1975)
2011. szept. 9. 08:32

Igen van amit nem ajnlott venni ilyen oldalakon pl.pont ez.

De én farmert sem vásárolnék ilyen helyekről hiába jók a méretek,nem biztos hogy jól is fog állni....

Még valami! Ugye a vateránál,Teszvesznél egy bizonyos összeget utalni kell egy bankszámlaszámra hogy valaki eladó lehessen ott. Egy valódi bankszámélaszámról utalt onnanstól kezdve lehet nyomozni!

Nem?

2011. szept. 7. 18:05

Én műszaki cikket soha nem vásárolok kéz alatt.

Nagyon kockázatos.

40. annácskaa (válaszként erre: 38. - Jstefan)
2011. szept. 7. 08:42
Igazad van!
2011. szept. 7. 00:31

Én is majdnem ugyan ezt éltem át .én itt a hoxa aprójában hírdetőtöl vásároltam egy számítógépet.ő szépen előadta magát nekem hogy hányan vásároltak már itt tőle meg a teszveszen is rajta van,stb.kaptam egy pár regisztrált felhasználótol üzit hogy ők is vásároltak tőle ,milyen megbízható stb.Gondolom ő írt más néven.DÖRZSÖLTnőszemély,naív voltam.Azzal akart engem meggyőzni hogy milyen jófej hogy még egy ingyen paplanhuzat garnitúrát is beletesz a "csomagba"ráakart beszélni hogy én küldjem el neki előre a pénzt,még szerencse hogy nem mentem bele,még nagyobbat szívtam volna.Szóval után véttel vettem.folyamatosan hivogatott hogy biztosan fizetek -e majd,én nem vagyok olyan aki bárkit átverne,na mindegy folytatom.

Átvettem kifizettem.összeraktam és akkor derült ki hogy rosszak a meghajtók.telepítő cd-t sem tud futtatni ,a hangfala szar volt,nem működött.MAGA a gépház és a monitor egy ősrégi agyonszerelt használhatatlan...

a garnitúra amit úgy felkonferált a telefonban egy régi ,büdös agyon mosott rongy volt,még egy használtruha kereskedésben sem elfogadható. Rögtön kilöktem.43000 eft-ot sikerült legombolnia rólam.Azóta megszüntette a nick -jét és a telefonja sem elérhető.gondolom most más néven keresgéli itt az áldozatait.egyébként bloom28 néven futott.A saját káromon tanultam meg hogy okosabban és éberen kell vásárolni.De az már biztos hogy soha nem vásárolok neten.Inkább megveszem üzletben.szép napot mindenkinek.

38. jstefan (válaszként erre: 37. - Annácskaa)
2011. szept. 6. 20:03
Az IP cím alapján csak azt tudják azonosítani aki a saját lakásából kapcsolódik a saját netelőfizetésére. Ha egy parkolóból a kocsijából laptoppal wifi rendszeren keresztül kapcsolódik álnéven akkor senki nem tudja beazonosítani ,a rendőrök főleg nem mert ők nem informatikusok.
2011. szept. 6. 18:26

akkor rendőrség!!!

IP-cím alapján kiderítik,hogy honnan gépezett!

2011. szept. 6. 16:18
köszi mindenkinek! sajnos még most sem elérhető az eladó. :S
35. Lady Blakeney (válaszként erre: 32. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:41
Abban én biztos voltam, hogy semmiféle úton-módon nem lehet az eladót elérni. Ezért írtam, hogy fordulj a Vaterához meg a rendőrséghez. Más utat nem tudsz találni.
2011. szept. 6. 15:29

A Vaterán nagyon sok csaló van,elegendő a fórumot végigolvasgatni.

Barátnőmék is befutottak egy kamu üzletbe:O

33. Kitty1975 (válaszként erre: 32. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:25
Voltak róla előzetes információk?
2011. szept. 6. 15:22
telefonon nem lehet elérni
31. Kitty1975 (válaszként erre: 15. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:18

Én egy időben sokat vásároltam a vaterán. Mindig azzal kezdtem, hogy elolvastam a véleményeket az eladóról. Sokat segít.

Felvetted már vele a kapcsolatot azóta? (telefon, mail, stb.) A vaterán is bejelentheted.

30. Lady Blakeney (válaszként erre: 27. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:17

Mindenképpen írj a Vatera üzemeltetőinek egy panaszlevelet. Ekkora összegnél én tennék feljelentést is. Azt a rendőrségen tudják megmondani, hogy mi van olyankor ha nincs tanúd. Egy próbát mindenesetre megér, veszteni nem vesztesz vele.

A Vaterán nagyon kell vigyázni. Ekkora összegű termékre én csak akkor licitálok, ha személyes átvétel lehetséges. Sajnos sok a csaló, nézni kell minden esetben az értékeléseket. Teljesen kezdőben nem lehet megbízni.

29. anyucika3 (válaszként erre: 16. - Annácskaa)
2011. szept. 6. 15:14
Én babakocsit meg légzésfigyelőt rendeltem egyszer úgy,hogy futár hozta ki.Addig nem fizettem ki,amíg nem győződtem meg róla,hogy minden tartozéka megvan.És természetesen ellenőriztem,hogy a szállítólevélen meg a számlán az szerepel e,akitől rendeltem.Így már valószínű csak peres úton lehet eljárni.Azért a vaterának meg kellene ezt írni,és felvenni a kapcsolatot az eladóval is,habár annak valószínű nem lesz eredménye.
28. homern (válaszként erre: 20. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:09
Ez valószínűleg ugyanaz a csaló lesz,aki már jópár embert átvágott.Mobilokkal minden esetben..amint kitiltják regisztrál újra új adatokkal,eddig még semmit sem tudtak csinálni vele.Sok fórumra ki volt írva,hogy értékelés nélkülitől/negatívostól telefont ne vegyen senki:(
2011. szept. 6. 15:07
Szerintetek akkor most hogyan tovább? egyedül vooltam itthon amikor kibontottam
26. SZNÉANETT (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:07
Szia, lehet és kell is feljelentést tenni. A nyomozás során a feladó személye remélhetőleg felderítésre kerül (IP cím útján), és te pedig eljárást indíthatsz ellene. A 60 000 Ft-od nem kapod vissza, de kérheted majd a bíróságtól is (ha addig a szakig eljut az ügyed), hogy az elkövető kártérítést fizessen neked.
25. kinni
2011. szept. 6. 15:06

Szerintem nem tudsz mit csinálni:-(((

Én nagyon bizalmatlan vagyok és biztos nem vásárolnék olyantól 60 ezer értékben akinek az első vásárlója vagyok. Még azt is meg szoktam nézni miből vannak a pozitívjai nem-e 1 ft-os termékeket adott el azért, hogy pozitív értékeléseket gyűjtsön be utána meg a nagyobb összegnél lehúzzanak. A mai világban nagyon oda kell figyelni! Sok a csaló és sok az átverés és a hamis termék.

24. homern (válaszként erre: 10. - Annácskaa)
2011. szept. 6. 15:06
Félreérthető voltam...arra gondoltam,hogyha rendelt pl valamit aminek minimum 1kg a súlya ,de a csomagon(mivel üres) az van,hogy csomag súlya 300g,akkor már talán lehet bizonyítani,hogy tényleg nem volt benne a termék.Csak egy ötlet volt,nem írta a kérdező az elején,hogy miről van szó pontosan.
2011. szept. 6. 15:04
Hát én ilyen összegben sosem vásárolnék olyantól, akinek nincs legalább 20 pozitívja.
22. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:04
családtag tanúskodhat
21. 07c4794583 (válaszként erre: 7. - Meli0428)
2011. szept. 6. 15:03

aukciós oldalon első vásárlónak lenni nem vall sikeres emberre :)))))



viccen kívül, ezeknek az oldalaknak van ügyfélszolgálatuk. én is csatáztam már az ebayen :)

2011. szept. 6. 15:02
telefon
2011. szept. 6. 15:02
ha feljeLentem akkor sem tudom bebizonyítani,hogy semmi nem volt a csomagban. az eladó állíthatja azt,hogy benne volt :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook