Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első osztályos gyerekek anyukái fórum

Első osztályos gyerekek anyukái (beszélgetős fórum)


17. 0260f21e84 (válaszként erre: 15. - Cb3a40e288)
2007. nov. 20. 14:05
a szulo nem tanito, nem kell elrontani az otthoni legkort azzal, hogy iskolasdit jatszunk, nem beszelve arrol, hogy ki emlekszik mar a betukapcsolasokra, vagy nem tudom, miket adnak otthonra. De egy kiselsosnek egesz nap a suliban (ide allj, ne nyulj hozza, ne beszelj, ulj le, mosd meg a kezed, oltozz-vetkozz) tanulni, vigyazba allni es meg otthon is ezzel foglalkozni remalom, szerintem. Jo lenne, ha mindenutt igy allnanak hozza!
2007. nov. 20. 13:50
elvileg nekünk is mondták,hogy itthon had pihenjen,de csak van itthono feladat:(
15. cb3a40e288 (válaszként erre: 14. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 20. 13:25
Nálunk hálistennek semmi,sőt még a tanár külön megkért hogy eszünkbe ne jusson otthon gyakorolni!Ő mindent kézben tart,ha pedig úgy érzi hogy valamelyik gyereknek nem úgy mennek a dolgok ahogy kellene akkor ő majd szól,de akkor is inkább a suliban korrepetálja,hogy otthon már ne kelljen ezzel foglalékozni a gyerkőcnek!
14. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 13. - Cb3a40e288)
2007. nov. 20. 13:19
az iskolaotthon lényege lenne hogy nincs házi feladat,amit kell azt pedig a szaktanárral gyakorolják,ne egy "külsős" napközissel...gyakorlatban mindíg van valami amit itthonra kiadnak:(
13. cb3a40e288 (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 20. 13:13
Én nagyon szerettem a napközit,minden leckét megcsináltak,itthon már csak bepakolni kellett!
12. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 11. - Cb3a40e288)
2007. nov. 20. 13:02
én szeretném hazahozni,mert este hullafáradt és úgysem tanul meg mindent,de nem lehet,iskolaotthonosak vagyunk:((
11. cb3a40e288 (válaszként erre: 10. - 0260f21e84)
2007. nov. 20. 13:01
Most azt találtam ki,hogy hazahozom őt ebéd után,hátha akkor nem fárad úgy el.Csak a suliban is ebéd után az udvaron játszanak fél háromig,akkor kezdődik a tanulószoba,szerintem hiányozni fog neki!Majd lemegyünk a játszóra.
2007. nov. 19. 23:28

nagyon sajnalom a kicsiket :( Olyan sok marhasagot kell tanulniuk. Olyan nehez a tanitovalasztas is. Egy masik ember ertekiteletere hagyatkozni, hogy o majd megmondja a frankot a gyerekrol, holott nem is ismerte 6 evig! En biztos,hogy nem iratnam semmi kulonorara, csak jatszani, kirandulni sokat, egyutt a csaladdal, vagy a barataival.

Sot, meg oviban is hagynam 1 evet. Regen evveszteseknek hivtak oket, pedig inkabb ev Nyertesek :D

2007. nov. 9. 13:08
Igen szerintem is nagy a követelmény.Én meg plusszba beirattam angolra is....lehet,hogy nem kellett volna?De a nagy is elsőtől tanulta az angolt.De igazad van,hiába nőnek egy családba minden gyerek más és más.Figyelembe kell venni az ő kis lelküket is.Na majd a harmadikkal már sokkal okosabb leszek...remélem.
2007. nov. 9. 12:55

Nézd, vannak az okos gyerekek, meg a még okosabbak. Most kell megtanulnia írni olvasni számolni. Majd harmadik környékén fog kiderülni,mennyit tud. Addig szerintem nem. Nincs két egyform agyerek. Én a nagyról tudtam, hogy okos de egyben rohadt lusta, szinte bukdácsolt idáig. Azért erőltettem a tanulást, mert okos, és pont ezért voltam állandóan kétségbeesve miatta. Ha láttam volna, hogy nem megy neki annyira, olyan irányban terelgettem volna,hogy legyen egy jó szakmája, amit szeret is. egy jó szakmával a kézben sokszor jobban boldogul az ember,mint egy felsőfokuval. Utána még mindig van lehetőség tanulni. Rengeteg ismerősöm koptatja a padot felnőt fejjel is, mert most ért be.

A középső meg egyszerűen eminens, már most.

Szerintem várd meg a harmadik osztályt, elsőben és másodikban tanulja meg amit kell, azt maradéktalanul,mert ez az alap. addig meg nincs más dolgod mint szeretni, és segíteni ha valami nem megy. Még olyan kicsik és törékenyek, a suliban meg sokkal többet követelnek mint tőlünk annak idején.

Szerinted?

7. cb3a40e288 (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2007. nov. 9. 12:33
Nekem is van egy ötödikes fiam is,ő 500-ft-ot kap minden ötösért de vele soha nem volt gond
6. erikpipi (válaszként erre: 5. - Cb3a40e288)
2007. nov. 9. 12:30

Nálunk már az nem jönne be. A gyerek szeret maga gyűjtögetni, és vásárolni is. Így legalább tudja, mennyibe kerül amit kikunyerált idáig.

Ne aggódj, az iskolába is be kell szokni mint az oviban. A tanáron nagyon sok múlik, örömmel, vagy sem megy a gyerek iskolába. Fiamat is külön ültették, mert sokat beszélt, most kapott egy padtársat, 2 hónap után. Nála eddig tartott a beszokás, lehet, nektek kicst tovább,d e légy kitartó és következetes.

Én a nagyfiaból tanultam rendesen...

2007. nov. 9. 12:23
Nálunk elsőbe mosolygós pofi van,meg szomorú pofi.Én azt mondtam neki,hogyha hoz egymás után kettő mosipofit akkor veszek neki egy kisautót.(még nem sikerült neki)
4. cb3a40e288 (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2007. nov. 9. 12:14
most jöttem vissza,odadobtam az ebédet.Jó ötletnek tünik,a sportoláson már én is gondolkoztam,imád focizni.
2007. nov. 9. 11:47

Nekem is elsős a középső gyerek. Ösztönző programban vesz részt, miszerint minden csillag után egy 100-as.:)

A nagyobb 18 az idén életében először kitűnő tanuló, így érettségi előtt.Őt is íg yösztönzöm, de zsebpénzt megvontam, tőle, tehát muszály, és már ráérzett az ízére, mennyire jobb eminensnek lenni.

Esetleg ezzel próbálkozz,beszéld meg vele szépen, hogy mit szabad és mit nem, és irasd be valami sportra, hogy levezesse az enerigát.

Vagy?

2007. nov. 9. 11:37
Szia! Az én lányom is most elsős. Nálunk is volt hasonló probléma, na nem ennyire rendszeresen.Szerintem az lehet a háttérben, hogy nem érzi az odafigyelést, hogy ő is fontos ott a suliban és csak figyelemfelkeltésből csinálja. Ha otthon nem produkál ilyesmit akkor nem tudsz semmit csinálni, én is hiába szídtam le, mindíg azt mondta mások piszkálják, bár tudom, hogy ő nagyon szeret a középpontban lenni, és kiprovokálja magának...
2007. nov. 9. 11:27
Sziasztok!Kisfiam most kezdte az első osztályt.Az oviban nagycsoportban eléggé megromlott a magatartása(verekedős lett,nem hallgatott az ovónőre,stb.)Most az isiben tovább romlott a helyzet,ok nélkül bánt másokat.Ő ezt észre sem veszi,tanárnő elmeséléseiből kiderül,hogy 10-ből 8-alkalommal észre sem veszi hogy éppen belerugott valakibe,céltalanul verekszik,kötekszik.Van valakinek hasonló problémája?Vagy cak valami jó ötlet?Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook