Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a kisgyerek élőlényt utánoz, állatok szerepébe bújik napi szinten. Az normális? fórum

Ha a kisgyerek élőlényt utánoz, állatok szerepébe bújik napi szinten. Az normális? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. szept. 3. 11:13
Teljesen normális életkori sajátosság. Az enyém 6 és néha még mindig cicának képzeli magát :)
2015. aug. 25. 22:57
38. loch ness (válaszként erre: 37. - Pan Dóra)
2011. szept. 13. 09:16
Ez nagyon jó :)
37. Pan Dóra (válaszként erre: 36. - Loch ness)
2011. szept. 10. 07:23

Az én gyerekeim kiskutyák voltak - évekig. Ki kellett ürítenem a mosogató alját, az volt a kutyaól. :) Ha közelítettem, megmorogtak, vagy megugattak. :)

Már felnőttek, és EMBEREK :)))

36. loch ness (válaszként erre: 33. - Pan Dóra)
2011. szept. 9. 14:32

Egyetértek! Szólj rá a többiekre, hogy a te gyereked, és te neveled, ők ebbe ne szóljanak bele! Ha majd helikoptert játszik és fent köröz a háztető fölött, akkor szólhatnak, addig nem! Egyrészt örülni kellene, hogy van fantáziája a gyereknek, és igazi gyerek, másrészt meg ne keserítsék el ilyen hülyeségekkel. Én is borzasztóan élveztem régebben, amikor belefeledkezhettem egy ilyen képzelt világba. A gyereknek ez a dolga.


És amúgyis: akármit csinál, a te dolgod rászólni meg engedni, nem tartozol másnak beszámolni, mit miért csinálsz. Védd meg tőlük a gyereked boldog gyerekkorát, és ne hagyd őket beleszólni!

35. mosolyka1111 (válaszként erre: 2. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 21:49
Még mákod van. A hugom ennyi idősen helikopternek képzelte magát:)
2011. szept. 6. 21:25
jajjjj szerintem az öreganyám volt ilyen hmmm... korlátolt, hogy nem hagyott minket ilyent játszani.... de mi kijátszottuk:)))
33. Pan Dóra (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 15:08
Szólj rá, aki rászól! A gyerek viselkedése normális, és a szerepjáték által rengeteget tanul. Ne aggódj, minden rendben van! :)
2011. szept. 6. 15:02

Én iskolás koromig ezt csináltam és normális felnőtt lett belőlem.


Általában cica voltam vagy tündér. Volt, hogy láthatatlannak képzeltem magam, amikor féltem valamitől. Ez segített.


A strandon pedig egy általam kitalált vízi élőlény bőrébe képzeltem magam.


Olyan sztorikat gyártottam, hogy ihajj.


Tesóméknak is megvolt a maguk kis világuk, sőt, közös univerzumunk is volt, még saját kis titkos nyelvünk is, amit senki sem értett, csak mi.


Szóval nem csak az egykékre jellemző ez.


Bár nincsenek gyermekeim, de biztos vagyok benne, hogy ez teljesen normális.

31. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 14:50
teljesen normális, ne aggódj
2011. szept. 6. 14:43

Az enyém 3,5 éves és őneki meg az állatai a barátai, a tükörképe pedig a "tesója". Reggel, amíg húzzuk a cipőt, addig a tükör-tesóval beszéli meg, hogy Ő most megy oviba, és megkérdezi, hogy Te is mész, meg ilyenek.


Ő is szokott más bőrébe bújni, de őnála most - mivel a bölcsiben, mielőtt eljött volna ott voltak a kisebbek - ezért ő mostanában kisbaba, mászik, "dádádá"-zik, meg ilyenek.

Én nem szólok rá, sőt.

29. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:53

pedig a ranschburg írt erről. valamelyik tanácsadós válaszában olvastam az nlc-n


lényeg, hogy szerinte teljesen oké

28. hancsalean (válaszként erre: 21. - Hoxa)
2011. szept. 6. 11:45
Ebben benne van az állat is! Köszönöm!!!
27. Hoxa
2011. szept. 6. 11:36

Ez még elég jó:

[link]


A napi szint is fontos, mert az ismétléssel tanulnak, az ismétlődő, ismert dolgokban találnak biztonságot.


Nincs ebben semmi kivetni való, a gyerekek így működnek, annál szomorúbb, hogy vannak felnőttek, akik nemhogy nem tudnak a gyermeki szintre visszalépni, hogy együtt játszanak a gyerekekkel, hanem még okosnak hiszik magukat, amikor a gyerekeket akarják a felnőtt szintre vonni ehelyett.

Hagyjuk már őket játszani! Ráérnek felnőttek lenni később is...

26. hancsalean (válaszként erre: 23. - Benvik)
2011. szept. 6. 11:34
Tudom, hogy annak hívják! De így konkrétan nem olvastam sehol leírva, hogy állat bőrébe bújik a kisgyerek. :) Én teljesen normálisnak tartom, én is játszottam ilyet évekig.
25. Filemon79 (válaszként erre: 23. - Benvik)
2011. szept. 6. 11:33
:D
24. Filemon79 (válaszként erre: 22. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:33
Értem, de nyilván magasabb szintű a játék, és így az élmény feldolgozása, ha ő maga képes beleélni magát a szerepbe, mintha játékkal játszatja. Tehát ő okosabb ennél a szintnél, és az a butaság, ha visszafogjátok. Vagy a rokonok szerint a színészek se normálisak? Vagy az írók? Egy sort se tudnék leírni anélkül, hogy bele ne élném magam 100%-osan a szerepbe, amiről írok. De azért nem vagyok hülye, legalábbis azt hiszem. :)
23. benvik (válaszként erre: 22. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:33
Azt is szerepjátéknak hívják. Belebújik a maci szerepébe. Én nem is ismerek olyan gyereket, aki ne játszaná. Az lenne a baj, ha nem lenne időnként cica, kutya stb. Az én gyerekeim sokszor a kerítésnél állnak, és ugatnak. Lassan ki is kell írnom a kapura, hogy harapnak:-))))
22. hancsalean (válaszként erre: 19. - Filemon79)
2011. szept. 6. 11:31
De itt nem írról van szó, hogy macival játszik, babázik, hanem hogy Ő a kiscica, kutya. Ez nem tetszik nekik.
21. Hoxa
2011. szept. 6. 11:28
20. benvik (válaszként erre: 18. - Benvik)
2011. szept. 6. 11:27
De ha google-ban rákeresel, hogy szerepjáték fontossága, millió oldalt felhoz.
19. Filemon79 (válaszként erre: 16. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:25
A szerepjáték a játékok egyik legfejlettebb formája. A pszichológusok, pedagógusok is előszeretettel alkalmazzák stresszoldásként, és azért, hogy a gyerek "kijátssza" magából az elfojtott érzelmeit, vagy életének eltitkolt eseményeit. Szokták is ajánlani, pl. óvodakezdés előtt, vagy, ha valami trauma éri a gyereket, hogy macikkal, stb.-vel játssza el újra, ami történt vele. A játékban persze már ő a győztes, az erősebb, az okosabb, vagyis így kompenzálja, feldolgozza a valós életben elszenvedett sérelmeit. De igaz ez az örömökre is: újraélheti a jót, esetleg még jobbá téve.
18. benvik
2011. szept. 6. 11:25
17. benvik (válaszként erre: 14. - Filemon79)
2011. szept. 6. 11:22
Sőt ettől lesz egyre és egyre okosabb. Így fejlődik az agya.
16. hancsalean (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2011. szept. 6. 11:22
Én is szoktam "anyuka cia és kutya" lenni és volt, hogy elkaptam így mászva a gyerekeket. Magam sem értem és ezért szeretnék az "okosoknak" megfelelően érvelni. De egy linket se találok, ahol errő írnának, hogy elküldhessen nekik, ahol direkt erről ír pszichológus.
15. Filemon79 (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2011. szept. 6. 11:21
Anyukám, sőt mások előtt is visszafogom magam. :D
14. Filemon79 (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:21
Nem tudom, mi vele szoktunk hörögni-morogni-ugatni, mikor mit kíván a szerep. Attól még okos gyerek, hogy szeret játszani.
13. benvik (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2011. szept. 6. 11:20
Szerintem ez teljesen normális. Az a nem normális, ha ezért a gyerekre szólnak és megölik a fantáziavilágát. Az viszont nagyon komoly következményekkel járhat!!!!! Egy szociálpedagógus.
12. Hoxa (válaszként erre: 10. - Filemon79)
2011. szept. 6. 11:20
Hát anyukád előtt nyilvánosan már ne csináld, nehogy aggódni kezdjen :DDD
2011. szept. 6. 11:19
Mert kinyújtja a nyelvét és ugat játékosan. Én mindig mondom, hogy "jééé, itt egy kiskutyus" és akkora öröm csillog a szemében! Ők meg felállítják a földről, hog nem kutya vagy, hanem okos kisgyerek. És a testvérét okolják, hogy tőle tanulta el.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook