Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kroton levelei egyik napról a másikra lekonyultak. Lehet valamit tenni? fórum

A kroton levelei egyik napról a másikra lekonyultak. Lehet valamit tenni? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 6. 12:43

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Huzatban nincs, a tartási körülményei nem változtak. Illetve mostanában egy kicsit el lett hanyagolva a vízellátása, kb. a lekonyulás előtt 1 vagy 2 héttel kezdtem el újra sűrűbben öntözni. A lekonyulás már egy hete történt, akkor még melegek voltak. Napon sincs, csak világosban. Felül új hajtásai jöttek, ezzel egyidőben konyult alul. Megpróbáltam most nagyon alaposan megöntözni, hátha még menthető.

6. Peggy Ruth Carpenter (válaszként erre: 4. - Kevian)
2011. szept. 6. 08:46
Igen, a vízhiánytól könnyen lekonyul, de kutya baja attól. Ha megöntözöd 1 óra múlva megint felemeli a leveleit :)
2011. szept. 6. 08:33

[link]



Alul van egy kis segítség :)

4. kevian (válaszként erre: 1. - Mézgapaula)
2011. szept. 6. 08:27
Gyakrabban locsolni.
2011. szept. 6. 08:25
visszavágni, elrakni a huzatból. Kényes a kicsike:))
2. Marott (válaszként erre: 1. - Mézgapaula)
2011. szept. 6. 08:10
Én megszoktam fenyegetni, hogy hozom a metszőollót:) mert mást nem tudsz vele tenni. Valóban hozom, mert most már az enyém is kopaszodik, és egy-egy hajtást az utolsó levéltől lefelé kb. 4-5 cm-re levágom, beszúrom a földbe, és kezdem hajtatni, nekem ez mindig sikerült. Érzékeny növény, nem szereti a huzatot, a hideget...
2011. szept. 6. 08:01
A kroton levelei egyik napról a másikra lekonyultak. Lehet valamit tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook