Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? fórum

Mi a véleményed az egyre gyakoribb sztrájkokról? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
491. 80ASIQ (válaszként erre: 490. - E475b894d7)
2010. jan. 13. 22:21

A sztrájkot engedélyezi a törvény, és élnek a lehetőséggel. Biztos, hogyha én lennék az ország feje, akkor Isten bocsássa meg nekem, de diktatúrát vezetnék be! Nem türnék disznóságokat, aki dolgozna jó fizetést kapna, aki nem, annak emberi körülményeket biztosítanék luxus nélkül, nyilván a lehetőségek szabta korlátokon belül. Ilyetén formában, nem lenne értelme a sztrájknak. Persze ez csak egy álom, ne nyissunk erről vitát!

Aki figyeli a híreket, az tudja, milyen disznóságok mentek a végkielégítésekkel! Bevallom, nem is tudom, most mi a sztrájk konkrét célja, de ha disznóságokat csinálnak a vezetők, akkor ne csodálkozzunk azon, ha erre reagálnak a dolgozók. Akár sztrájkkal.

Valóban demokratikus dolog a választás, de azon a helyzeten valahogy segíteni kellene, hogyha arra méltatlan kerül hatalomba! Várjuk ki a ciklus végét és akkor demokraikusan valaki újat választunk?? És ha közben (akár szándékosan) mindent látványosan tönkretesz??

Valami nagyon-nagyon el van itt qrva kérem!

2010. jan. 13. 21:59

A sztrájk nem demokratikus megoldás. A demokratikus megoldás a választás és a választás eredményének az elfogadása, támogatása.

Mindegy hogy munkahelyről vagy pártról vagy országról vagy párról van szó. Van választási lehetősége mindenkinek.

489. 70a5a27405 (válaszként erre: 488. - Kormi1985)
2010. jan. 10. 22:35
A mi környékünkön nem vészes a sztrájk....de akad 1-2 aki betartja....
2010. jan. 10. 20:55

12-én kedden újabb sztrájk várható!! Kezd kicsit elegem lenni belőle...

Ti mit tudtok, mik fognak járni??

2009. jún. 2. 01:31
Én sosem sztrájkoltam, a demokratiks megoldás a szavzás. És ha nem tetszik valami, akkor szabadok vagyunk, válthatunk is akár. Nekem ha keveset fizettek, akkor vettem egy újságot és kerestem munkát, ha meg nem volt, akkor tanultam hogy ne kelljen a sor legvégére állnom a felvételnél. Aki lusta vagy fél az sztrájkoljon csak.
486. 0260f21e84 (válaszként erre: 478. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 20. 20:08
jaj, ugyan, nem a cargos loverol szol, es nem is ostobak. Ok is tudjak, hogy mire megy a jatek..... Nagyallomasonkent 1 forgalmista pont eleg, hogy megbenuljon a rdsz.
485. 80ASIQ
2008. dec. 20. 19:46

Olvastam, de nem ellenőriztem:


06-40-49-49-49


Ez a mávstart tudakozója.

484. 5464505f6a (válaszként erre: 474. - 10d89b51ea)
2008. dec. 20. 19:15
"Ugysem lesz jobb"....-szeretem ezt a hozzáállást:)
483. 5464505f6a (válaszként erre: 454. - Victoria25)
2008. dec. 20. 19:15
Ez a lényeg a sztrájkban,h érezd a "hiányukat".
482. 80ASIQ (válaszként erre: 481. - 80ASIQ)
2008. dec. 20. 18:02

A cikk a k u r u c.i n f o - ból való.

(Automatikus moderálás van! Hihetetlen!)

481. 80ASIQ
2008. dec. 20. 18:00

Olvasó: "támogassuk a sztrájkot, mert értünk is sztrájkolnak!"

2008-12-20. 16:38


Magyarországon kifejezetten kevés sztrájk van, és ez meg is látszik az ország állapotán! Az egyik jó az benne, hogy ha más emberekkel szolidaritást vállalsz akkor majd ha Te szorulsz meg, joggal számíthatsz ezekre az emberekre. Sajnos az nép szolidaritásból megbukott, és itt nem csak a tömeges sztrájktörő jelöltekről beszélek, erre sok példa van. Ezért is omlik majd össze az ország...


A másik jó, ha a sztrájkolók magasabb bért, vagy jobb körülményeket harcolnak ki maguknak, annak hatása a Te munkahelyedre is lesz. Ha máshol magasabb a bér, jobbak a feltételek az nyomást jelent a Te munkáltatódra is!Ha alacsonyabb, akkor pedig azt mondja majd a vad kapitalista főnököd, hogy minek fizessek neked annyit, amikor máshol is ilyen kevés a bér! Ez a közvetlen hatása a legfontosabb és a legerőteljesebb, kár hogy a munkavállalók nagy tömegei nincsenek evvel tisztában, nem úgy mint a vad kapitalisták!


Képzeljük el akkor most a csendes többség országát, ahol nincsenek sztrájkok, tüntetések! Bizony ott hamar kialakulna mint például Kínában , hogy napi 14 óra a munkaidő, és havonta 2-3 nap a szabadnap. Persze a nyugdíj is megszűnne, sőt, a munkások számára az egészségügyi ellátás is. Hamar kiépülne egy totális rabszolgatartó kizsákmányoló diktatúra, és közben elmagyaráznák nekünk, hogy nem tehetnek róla, nincs más lehetőség, másként nem is tud működni a gazdaság. Az emberi természet sajnos olyan, hogy határt önmagának nem tud szabni, ha mások kizsákmányolásáról van szó. Ezt bizonyítja a történelem is, amely során véres áldozatokkal harcolta ki az emberiség magának azokat a jogokat, amelyekről az elbutított, megvezetett magyar társadalom oly könnyen lemond! Nem is tudom, hogy mit ünnepelnek sokan május elsején, amikor igazából nem a munkát(mert ez is elhülyítés), hanem a munkások által kiharcolt, munkásjogokat ünnepeljük!


A sztrájk annyira fontos, hogy még akkor is érdemes lenne rendszeresen sztrájkolni, ha minden szép és jó lenne! A Sicko című filmben hangzott el amikor a riporter megkérdezte, hogy miért lehetett az USA-ban bevezetni egy olyan biztosítási rendszert, ahol az emberek tömegei egyáltalán nem, vagy nem megfelelő ellátáshoz jutnak, és ezt miért nem lehetne bevezetni Franciaországban. A Francia nő azt válaszolta, hogy az USA-ban az emberek félnek a kormánytól, míg Franciaországban a kormány fél az emberektől. És ez bizony kulcsfontosságú! Emlékezzünk mit mondott Gyurcsány az Őszödi beszédében!Lehet hogy sztrájkolni fognak, de majd megunják, és hazamennek! Hát, ha ennyire félnek tőlünk ,akkor sok jót nem várhatunk tőlük, és tényleg nem is várhattunk jót!


Természetesen a sztrájk gyakran nagy kellemetlenségeket is okoz (például egy közlekedési eszköz esik ki) nekünk, de ezt el kell viselnünk, mert a hosszú távú haszon sokkal nagyobb, mint a rövid távú veszteség!Sőt, ez a haszon a leszármazottaink számára is érezhető!


Nagyon sokszor lehet hallani az ellenzőket, egyébként főleg azok a leghangosabbak akik éppen nem a legkeményebb munkát gyakorolják! Sajnos az ellenséges médiumok mindent elkövetnek, a nép ellen, fondorlatos, és kifinomult szociálpszichológia módszerek segítségével!


Jellemző volt látnom a tv2-n a Hal a tortán és más hasonló műsorokban szimpatikussá tett Demcsák Zsuzsa , a Mokka műsorvezetőjeként, hogyan végzi el a feladatát, az első MÁV sztrájknap után. Ahogy bemutatnak egy szerencsétlen embert, a karján egy gyermekkel, aki a sztrájk miatt már két(!) napja éhen-szomjan várakozik a vonatra. Vagy, ahogy Azurák Csaba a Naplóban elülteti a fejekben, hogy a nagyon- nagy többség -a szavazás szerint-, mennyire elítéli a sztrájkot! Pedig az emberek a többséggel vannak szívesebben, és a többségnek meg úgyis igaza van!


Egy sikeres sportoló szerint azonban a sportolók között a többség mindig téved, hiszen ők éppen ezért nem sikeres sportolók! Mi pedig szépen lassan lenyelünk mindent, mint ahogy a békát szépen meg lehet főzni, mert nem ugrik ki a fazék vízből, ha lassan melegítjük fel!


Az orvosok szerint, ha nagy veszteség ér minket (pl:haldoklunk) ezeken a fázisokon megyünk keresztül:


-tagadás,


-düh,


-alkudozás,


-depresszió


-elfogadás


Mi most az utolsó kettőnél tartunk!Jó volna már felébredni, mert ennek nem kéne így lennie!



ÉBRESZTŐ!



(Laser Resal)

480. Fiatal nő (válaszként erre: 479. - 3a92f8d690)
2008. dec. 20. 14:48
Engem sem konkrétan, de véleményem az van. Lent olvasható is...
2008. dec. 20. 14:29
engem nem érint!!
2008. dec. 20. 14:27

Semmi gond vele. Végül is napi százmillió veszteséget bármelyik cég kibír. Hajrá srácok, ne adjátok fel!!!!

Hogy lehetnek ennyire ostobák, hogy el lehet velük hitetni, hogy részesülhetnek a Cargo eladásából?

477. 70a5a27405 (válaszként erre: 476. - Szelorsi)
2008. dec. 20. 14:15
Van benne valami..
2008. dec. 20. 08:10

Én nem akarok senkinek rosszat, távol álljon tőlem, de azt kellenne csinálni, hogy kirúgjanak jó pár embert és kiderül, hogy akkor is megél a cég. Akkor talán a bucijukhoz kapnának. És semmi bajom pl. a jegyvizsgálókkal csak nap mint nap vonaton utazom 3 órát és bizony látom (tisztelet a kivételnek, ők is sokan vannak), hogy mit- illetve mit nem- csinálnak. Beterpeszkedik az 1. osztályú fülkébe és magára zárja és ott üldögél (megjegyzem összesen 4 db 1. osztályú fülke van ezeken a vonatokon), az utas meg menjen az ütközőre. Sokszor végig sem jönnek a vonaton, ha pedig igen akkor soknak lehetne mutatni akár a születési anyakönyvi kivonatot is azt is elfogadnák.

Tényleg senkit nem akarok bántani, mert nem ez a jellemző, a többség tisztességesen végzi a munkáját, de elég ha a 20-30 % nem végzi, az már azt jelenti, hogy nélkülük is menne a dolog.

2008. dec. 19. 11:27

Idegesítő meg bosszantó. Elülhetnének a seggükön. Sokan vannak, akik az Ő keresetük negyedével kénytelenek beérni és megélni belőle, de Ők mégsem sztrájkolhatnak, mert akkor kirúgják őket...

Egyébként szerintem őket is ki kellene rugdosni szépen... Meg mit jönnek azzal, hogy sztrájktörőket alkalmaznak..? Éééés? Jól teszik!! Nehogy már mindenki ezek miatt szívjon! Sajnos az Ő munkájuk olyan, amilyen, "mindenkit" érint. Ezért is bosszantó, hogy ezt ennyire és ilyen sokszor kihasználják. Néha még elmegy, de hogy már állandó jelleggel..???!!! :-S

2008. dec. 19. 11:24
nem érdekel, nincs értelme, hogy csinálják, ugysem lesz jobb semmi.
2008. dec. 19. 11:21
Bár engem nem érintenek a sztrájkok!De nem értek velük egyet,ugyanis mindenki előtt ott a lehetőség hogy jobb állást találjon,senki nem mondta nekik hogy dolgozzanak ott ahol.Ilyen erővel mindenki szrájkólhat aki nincs megelégedve a munkáltatója által kiszabott bérével!
472. Őzgida
2008. dec. 19. 11:17

Személy szerint nem érint a sztrájk, mármint nem okoz az életemben fennakadást. De vannak ismerőseim, akik már a karácsonyi hazaútjuk miatt idegeskednek.

Nem tartom helyesnek a sztrájkot. Ilyen erővel bárki sztrájkolhatna, hisz senki sem elégedett a bérével, juttatásaival, stb...

Ill. szerintem örüljenek egyenlőre, hogy van állásuk! Jövőre lehet hogy már nem lennének ilyen lelkes sztrájkolók, ha majd elindul náluk is a leépítés!

Az a kb. 15e a hetekben elbocsátott ember most biztos megelégedne a bérükkel!

2008. dec. 19. 11:12
ez nem a penzert megy, van tippem a kovetkezo kozlekedesi (vagy akarmilyen) miniszterre
470. évi75
2008. dec. 18. 15:07

én nagyon haragszom már ezekre a sztrájokra. én 6 éve nem kaptam fizetésemelést, nem emelik a gyest, és hány ezer ember van, aki sztrájkolhatna???

én nagyon haragszom!!!

ebből már rendszer lesz? máv és bkv szrájk állandóan.

469. 0260f21e84 (válaszként erre: 466. - Szelorsi)
2008. dec. 18. 11:38

ez szep volt :)

en meg helyesbitek gaskora, kapott tolem egy plusz l betut. Meg is elegedhetne ennyivel.

Ja, es fizukat hasonlitgatni hulyeseg, kevesen keresnek annyit, hogy ne sztrajkolhatnanak.

468. 70a5a27405 (válaszként erre: 467. - Szelorsi)
2008. dec. 18. 09:59
Anyám is Cargo-s, én Start-os.
2008. dec. 18. 08:48

Azzal pedig nem értek egyet, hogy a vasutasok hülyére keresik magukat. Nálunk a Cargónál a kiszervezéskor volt 10 %-os béremelés, ami azt jelentette, hogy 10%-al megnőtt a bérünk a vasutasokéhoz képest. Én így jelen pillanatban felsőfokú végzettséggel, 18 év munkaviszonnyal 100000 ft körül viszek haza. Azért ezt nem gondolnám egy olyan szuper nagy fizetésnek a végzettségemhez és a munkaviszonyom időtartamához mérten. Nyilván, hogy a minimálbérnél lényegesen több, de azért tanult az ember és dolgozik egy helyen lassan 20 éve.:)

Akik pedig a vasútnál maradtak és nem vezető beosztásban dolgoznak kizárt dolognak tartom, hogy ennél többet keressenek. Tisztában vagyok a béreikkel!:)

2008. dec. 18. 08:43
Én a MÁV Cargónál dolgozok és tudjuk, hogy amit követelnek az teljesen törvényellenes. Ezért nem érti senki, hogy ez a Gaskó ennyire gyengeelméjű, hogy ezt nem fogja fel? Egy privatizált cég privatizációs bevételéből törvény írja elő, hogy a privatizált cég dolgozói vásárolhatnak részvényt. Ez kb. ugyanolyan mintha én mint MÁV Cargos dolgozó pl. a DÉMÁSZ privatizációjából kérnék pénzt. Egyébként pedig még a Cargósok sem kaptunk egy buznyák vasat sem és fogalmunk sincs hogy mikor lesz belőle valami és azt sem tudjuk még, hogy mennyi is lesz a részvény pontosan amit kapunk.
2008. dec. 17. 15:42
Vasutas dolgozó vagyok, jelenleg gyesen, de ha dolgoznák akkor se sztrájkolnák. Elegem van hogy annyira bizonytalan a vonatok indulása, ma busszal jöttem haza a gyerekkel az óvódából Szekszárdról, mivel oda járunk speci oviba, helyben nincs ilyen ovi...Hál isten most karácsonyi szünet lesz, így nem fog érinteni semmilyen vonatos utazás. De így is kurvára idegesítő ez a sztrájk!
2008. dec. 17. 08:56
Én azért nem értem őket, mert a szomszédomban van egy vasutas 18, 16 évesek a fiai a felesége nem dolgozik, kétszintes házuk van. Nyaralni is eltudnak menni, ráadásul alkoholista a férj, ami ugye nem kevés pénzt felemészt. A szülök nem tudnak segíteni, mert mind két részről özvegyek az anyukák és ráadásul a fiatalasszonyék 4-en vannak testvérek. Ez a vasutas nem főnöki beosztásban dolgozik, és még is jobban élnek mint mi. Nem vagyok írígy, de az én férjem a rendszer váltásóta, hol volt mukahelye, hol meg nem télire rendszerint elküldték, és még ráadásul be se jelentette a vállalkozó. Minimál bértől nem kapot többet a 16 órai munkájáért, most van más fél éve rendes bejelentett munka helye, de a vizit díj leszavazása után azt mondta a cég /német/, hogy áttelepül szlovákiába. Mert a magyarok megbolondultak, hogy saját maguk ellenségei és nem akarnak a kátyúból kimászni. De ez volt a véleménye az olasznak, szlováknak, lengyelnek,angolnak és sorolhatnám. Ezt pedig nekünk, magyaroknak kell megoldani és a vizit díj, ismét be lesz vezetve, mert nem akarnak dolgozni, Tisztelet a kivételnek! csak a segélyt akarják. Sokan azt gondolták, rendszer váltás= nem kell dolgozni, csak élni.....
463. Victoria25 (válaszként erre: 438. - Anuszika@freemail.hu)
2008. dec. 16. 23:47
Azért ez sem rossz. :)
462. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 461. - 0260f21e84)
2008. dec. 16. 23:42
Jól beszélsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook