Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládos kedvezmények fórum

Nagycsaládos kedvezmények (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 4. 19:06
sziasztok.a nagycsalád 3 gyerkőctől számit,mert én most várom a harmadikat.meg még szeretném kérdezni hogy most a legkisebb 1,5 éves juniusba várom a 3.at akkor hogy lessz a gyes meg a családi csak egyre fogok gyest kapni,meg még mikben részesülők miket kérhetek mert nem vagyok képben.
2011. szept. 5. 17:22

Bölcsi, ovi, iskola, 50% az étkezés. Lehet, hogy van önkormányzat, amelyik állja a másik 50%-ot, ezt nem tudom. De alapból 50%.

Könyvek ingyenesek, és ez iskolafüggő, hogy hol könyvtári, és vissza kell adni, hol zsír új, és nem kell visszaadni. Nálunk pl nem kell.

Ha jár a gyermekvédelmi kedvezmény, akkor azzal ingyenes az étkezés, és évi kétszer van gyerekenként pénzbeli juttatás is.

9. capuccino77 (válaszként erre: 1. - Magdi00)
2011. szept. 5. 17:07

Szia!

Ovi - ingyenes étkezés (úgy tudom, még eztán megyünk oviba a legkisebbel)

Suli - 50 %-os az étkeztetés, a könyvek ingyenesek, kivéve a könyvtári könyveket, ami általában a fele a könyveknek. :P Én ezeket inkább megveszem nekik. De most a középiskolában nem volt lehetőség választani, ezért könyvtáriakat is adtak automatikusan. Mondanom sem kell, hogy milyen állapotúakat. Brr...

A végrehajtós kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni! Remélem segítettem valamit! :)

8. magdi00 (válaszként erre: 7. - Ogrené)
2011. szept. 5. 16:42

Ez nagy probléma mert bizony nekem a kisfiamat még nyáron is nyúzni kellett a tanulással, és bizony nagyon jó ha megvannak a régi könyvek.

A gázár támogatást meg hagyjuk mert akárcsak ti , nagyon sokan nem is gázt használnak, de attol semmivel nem lesz kevesebb a kiadás.

7. ogrené (válaszként erre: 6. - Magdi00)
2011. szept. 5. 16:38
Persze hogy nem képzeld el amikor év végén az én gyerekeimtől vissza veszik a könyveket ne hogy tanulni tudjanak a nyári szünetbe A gáz ár támogatást is a hajukra kenhetik fával fűtünk:D:D
2011. szept. 5. 16:35

Akkor végképp nem értem hova a nagy kampányolás hogy kell a gyerek.

Amit így elmondtatok az nem valami nagy segítség a családoknak.

5. ogrené (válaszként erre: 4. - Magdi00)
2011. szept. 5. 16:31
Az lehet pedig ennyi meg a gáz ár támogatás.Nekem 3 iskolás van de semmivel nem könnyebb!
2011. szept. 5. 16:19
Akkor én nagyon le vagyok maradva.
2011. szept. 5. 16:17
Szia Az iskolai étkezés 50% a tankönyv ingyenes de vissza kell adni és nem mindegyik új!
2011. szept. 5. 16:14
Oviban féláras étkezés, úgy tudom. A tankönyv még ingyenes elvileg, de sok helyen a könyvtári könyveket kapják meg úgy hallottam...
2011. szept. 5. 16:09

Sziasztok!

Érdekelne hogy a nagycsaládosoknak még alanyi jogon jár-e az ingyenes étkezés az oviban, suliban, illetve a tankönyvek. T-GYÁS-ból, GYED-ből levonhatja a végrehajtó a 33%-ot?

Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook