Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ehet egy 3 hónapos tápszeresbaba, ha nincs rendszeres széklete? fórum

Mit ehet egy 3 hónapos tápszeresbaba, ha nincs rendszeres széklete? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. ALLICS (válaszként erre: 17. - Melin76)
2007. dec. 11. 10:53

A szirupon és a kúpon is túl vagyunk ,de nem hoztak eredményeket.Illetve a kúp működött de az orvos azt mondta hogy nem szabad huzamosabb ideig használni,mert hozzászokik hogy csak azzal tud kakilni.

Igen az orvos és a védőnő együttes döntése volt a paradicsom,sőt még narancslevet is mondtak.


A kamillateán illetve az édesköményteán is túl vagyunk.Egyedöl azóta van rendszeres széklete mióta gyümölcsöket kap.

23. Krisz2
2007. dec. 11. 10:32
Kamillatea.
2007. dec. 11. 10:26
kamillatea!!!!
2007. dec. 11. 10:08
A kamillatea sokat, nagyon sokat segít.
2007. dec. 11. 09:13

Szerintem azzal, hogy napi egyszer van széklete még nincs gond. Az enyémnek is annyi volt. De az hogy ha felvan puffadva már tényleg gondot okozhat.

Én nem ajánlanám a kúpt és a lázmérőt sem. Inkább tornáztatnám, az ilyen problémára van külön mozdulatsor.

19. Rika1
2007. dec. 11. 01:22

Gyümi levehet,pürét,ihat ehet..Mivel három hónapos,és nincsen anyatej,a tápszer mellett nyugodtan ihat még gyermekteát is.Én gyógyszertárba vettem,az még nagyon jó hatással van a székletre.Mert édesköménytől kezdve minden féle található benne,és még az íze is finom.Viszont 4 hónapos kortól lehet már elkezdeni az elválasztást is persze csak fokozatosan.

A boltba is kapható már mindenféle bébi ital,ami ebben a korban adható..

A széklet problémára /én mindig a hőmérőt használtam,ha úgy éreztem szükség van rá../és bevált..

Viszont egy fél gyermek glicerines kúp,nem árthat.De vigyázz ne rendszerességgel!!!

Aztán napközben és este mindenképpen tornáztasd meg,a lábait óvatosan nyomd a hasáig,persze játékosan..az is sokat segít..:))

2007. dec. 11. 00:12

Amúgy még a neten is öt ovrostól ötféle tanács olvasható... :((((

Elhiszem, hogy ez egy nehéz helyzet :(

17. melin76 (válaszként erre: 1. - ALLICS)
2007. dec. 10. 23:36

Három hónapos kisbabának még nincs szüksége másra az anyatejen ill. annak hiányában a tápszeren kívül.

Pont a paradicsomról mondják, hogy jó ha egy éves korig nem adják, mert gyakran allergiás reakciót vált ki - ezért nem érdemes kísérletezni vele - most már mit mondjak, neked szerencséd volt, de erre nem volt garancia.

Egyébként a paradicsomot az orvosod mondta? Nem értem miért nem tápszerváltást, és gyors megoldásnak laevolac szirupot vagy kúpot javasolt.

16. ALLICS (válaszként erre: 15. - Dee)
2007. nov. 22. 18:00
Pedig nekem a gyerekorvos a glicerines kúpot mondta.
15. dee
2007. nov. 9. 14:33

A glicerines kúpot nem javaslom,mint általában a kúpokat sem!


Az adagolását és javaslatát el kell olvasni a dobozon!!!!!!!!!!!( 2 éves kor alatt nem javasolt!)

2007. nov. 9. 14:16

Azért próbáld meg az almát ,mimden gyerkőcre máshogy hat! De kissebb százalékban fog!

Én öt hetes kora óta adom a fiamnakL(lé,püre) minden nap evett egy negyed almát 6hós koráig,hozzátáplálás kezdete is könnyebb,mert ismerte a kanalat és az evést :)

13. ALLICS
2007. nov. 9. 10:21
Én úgy hallottam hogy az alma is fog.Kúpot nem akarok használni mert hozzá szokik
2007. nov. 9. 10:16
NYUGODTAN DUGJÁL FEL FÉL GLICERINES VÉGBÉLKÚPOT HA MÁR NAGYON SZENVED PERCEK ALATT VAN EREDMÉNY ÉS A BABA MEGKÖNNYEBBÜL.RENDSZERESEN CSINÁLTAM ÉN IS AMIG NEM EVETT MÁST MINT TÁPSZERT.ALMALÉ IS MEHET MÁR A BANÁNT VISZONT KERÜLDD ERŐSEN PUFFASZT ÉS FOGJA A SZÉKLETET.
11. ALLICS (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2007. nov. 9. 09:26
Már 5 tápszeren túl vagyunk azt sem lehet olyan sűrűn váltogatni
2007. nov. 9. 00:23
Tapszert kell valtani, mondjuk preventivre, es megoldodik ez a gond.
9. dee
2007. nov. 9. 00:21
Pár csepp frissen csavart narancslé vagy szőlőlé is segít.Én 4 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást,azóta nincs gond.
2007. nov. 8. 23:00
Szerintem próbálj meg tápszert váltani.
7. ALLICS (válaszként erre: 4. - 175c71a378)
2007. nov. 8. 22:47
Naponta 1 van,de van mikor olyan nagy a hasa hogy majd szét pukkad
2007. nov. 8. 22:46
Tudod a mai Magyarországon már nincs ilyen mert a kutatások kimutatták hogy a betegségek ugyanúgy kimutathatók annál aki kapta a tejet mintha vérátümlsztést kapott volna.De amíg az életmentő az anyatej pótolható!Szerinted miért találták ki a tápszert?Örülj neki hogy volt tejed nem mindenki ilyen szerencsés.
5. ragi
2007. nov. 8. 22:24
Nekem is t6ápszeres volt a gyerek,most egy éves, de 8 hetes kortól az otthon kipréselt alma levet kanalaztam neki,10 hetesen már falatnyi banánt is turmixoltam.
2007. nov. 8. 22:14
mióta nincs széklete?
3. 175c71a378 (válaszként erre: 2. - Tépőzár)
2007. nov. 8. 22:13
áhh már nincs, legalábbis mi vehettünk volna 800ft/l-ért... csak nem tehettük meg :(
2007. nov. 8. 22:10
Mi az, hogy tápszeres baba? amikor én szoptattam , a férjem literszámra hordta be a tejgyűjtőbe az anyatejemet. Most nincs már ilyen sem?
2007. nov. 8. 22:07
Én paradicsomot adok neki
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook