Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a dobálásról 16 hónapos kisfiamat? fórum

Hogyan szoktassam le a dobálásról 16 hónapos kisfiamat? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 2. 22:37
Az én fiam még csak tíz hónapos. Mikor mondtam neki nagy súlykolva, vagy mérgeshangon, vagy bárhogy hogy nem szabad, elutánzott, rázta a fejét, nen-nen, vagy meglóbálta a mutatóujját, de újr azt csinálta. Aztán valahol olvastam, hogy semleges hangon kell neki mondani, és újra és újra leállítani, és azóta tényleg érti mi az, hogy nem szabad. Nem kiabálom el, de egy próbát megér a semleges hang. Tényleg az a helyzet, hogy élvezi a különböző reakciókat.
2011. szept. 14. 17:02
Az enyémek is dobálnak néha, meg csapkodnak. Előfordul az is, hogy belemarnak az arcomba, vagy egymást megrángatják. Állítólag ez normális ilyen korban, bár engem nagyon zavar. Ha rászólok, hogy ne csapkodja az arcomat a hegyes fakockával pl., akkor megérti, aztán pár másodperc múlva kaján mosollyal az arcán újra próbálkozik. TUDJA, hogy nem szabad, de feszegeti a határokat. Le szoktam fogni a kis karjukat, és sulykolom beléjük, hogy nem_szabad_! Remélem, hamarosan elmúlik, mert már a játszótéren is martak meg gyereket - de az az igazság, hogy pont tegnap mart bele egy 20 hónapos kislány az én kisfiam arcába.
2011. szept. 6. 15:14
Az én kisfiam 14 hónapos, de ő is mindent dobál,ami a keze ügyébe kerül. Először érdekesnek tartja, aztán dobja. A távirányítót is kapcsolgatja,közben nézi a tévét, jé ezt én csináltam, és vigyorog:) Most a mániája,hogy mindent bedob az ágy mögé, és jön hozzám,mutatja, hogy vegyem ki,hogy újra bedobja. Szoktam mondani neki,hogy most ki veszi ki onnan? Mutatja,hogy én:)
7. Molyka (válaszként erre: 5. - 5e1b581a2e)
2011. szept. 5. 13:45

Hát nem értek veled egyet. :) Illetve abban igen, hogy életkori sajátosság a dobálás.

A kisfiam nem zseni, de megért összetett utasításokat is, mint pl. "menj oda nagyihoz, kérd meg, hogy vegye le az atlétádat, majd gyere ide hozzám" Azt is megérti, hogy nem nyúlunk a sütőhöz, mert meleg, és azt is, hogy nem mászunk fel a lépcsőre, pedig nagyon nagy lépcsőremászós.

A lakás teljesen bababarát, de a tv-t, fiókokat nem tudom feltenni a szekrény tetejére, ahogy nálunk előfordul, hogy az étkezőasztalon van a szemüveg vagy a távirányító. Sehol egy porcelán, ahogyan díszek sincsenek.

Ja... a tv-t ki be kapcsolja. :)

2011. szept. 5. 13:34
Szerintem pedig nagyon is értik már ebben a korban,mi az hogy nem szabad.A határokat feszegetik,és a 4.hsz-szel nagyjából egyet is értek.A labdákat nem venném el tőle,hisz ha dobál,akkor le cserélheted a lasztira,hogy na ezt dobd el,ezt lehet..
5. 5e1b581a2e (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. szept. 5. 09:22
Hát pedig kedves, bizony pedig,hogy nem érti.Kajakra abban a korban van,amikor azt mondod:"ne dobd!",ő úgy hallja:"Dobd!"Ez az egyik.A másik pedig az,hogy 16hó...ez bizony nagyon baba...A harmadik pedig az,hogy saját magad miatt és a gyermekeddel való kapcsolat miatt jobban teszed,ha nem a gyereket akarod a lakáshoz igazítani,hanem a lakást a gyerekhez.Akkor majd nem jut hozzá kényes dolgokhoz.A fejbedobás,pedig nem fejbedobás,hanem csak egy dobás.Ki kell rá dolgozni egy nem látványos önvédelmi taktikát,mert bizony a kisfiú dobálni fog.Mert ahányszor dobál,annyi féle reakciót ér el vele.Pechedre ez tetszett meg neki,nem az otthoni készülékek állandó ki-bekapcsolása...Mi a dolog szépsége?Csak egyszer ekkorka a gyerkőc.
2011. szept. 5. 09:16

okosak a gyerekek. szerintem tudja jól, hogy nem szabad, viszont ha csinálja, nagyon odafigyeltek rá. Ezt élvezi: a kitüntetett figyelmet. A törékeny dolgokat rakd elérhetetlen helyre.

Ha eldob valamit, akkor fogd meg a kezét, nézz a szemébe, és érthetően, ellentmondást nem tűrő hangon: Nem szabad!

Ha megint csinálja, távozz a tett színhelyéről, és ne is figyelj rá!

A labda szerintem azért nem jó ötlet, mert csak megzavarja. "ezt lehet dobni, akkor mást miért nem?"

2011. szept. 5. 09:14
:) kinövi!Egyébként el kell venni tőle-és többet nem visszaadni.A többire meg nem odafigyelni, azért is csinálják, nézik mi a többik reakciója.esetleg más játékot kitalálni-bújócska, kukucskálós.De ebben a korban minden gyerek dobál-az enyém is ilyen volt.:)
2011. szept. 5. 09:08

Kisfiam dobál. Mindent. Ami a keze ügyébe kerül, azt megfogja és elhajítja. Huncut vigyor és dob.

Van, hogy ezzel szórakozik, viszont előfordul az is, hogy játszunk, vagy játszik Nagyijával, egyszer csak megfogja a játékot és a fejünkhöz vágja.

Próbáltuk hogy elvesszük, szépen szólunk, csúnyán szólunk, határozottan elkapjuk a kezét, rácsapunk... (egyszer történt) semmi nem vezetett eredményre. Egész nap verhetném a kezecskéjét.

Ma a távirányítót kaparintotta meg, kivitte a nappaliba, majd elhajította. Utána a szemüveget. Aztán a hordót, amivel játszott.

Hajított már el tányért, poharat, látta is a következményét, hogy eltörött, rajtunk is látta hogy mérgesek vagyunk...

Megállt a tudomány. Mit kezdjek vele?

Kapott 100 labdát, hogy kiélhesse a dobálási hajlamait, de hidegen hagyja.

Nem hiszem hogy nem érti, hogy nem szabad, mivel sokkal összetettebb dolgokat is felfog, megért, véghez visz.

2011. szept. 5. 09:08
Hogyan szoktassam le a dobálásról 16 hónapos kisfiamat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook