Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - Neked hogy sikerült leszoknod? fórum

Dohányzás - Neked hogy sikerült leszoknod? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 29. 00:14
Sziasztok! A legegyszerübb az ha eldöntöd,hogy holnaptól nem gyujtasz rá és meg is tartod. Ha csökkentve akarod letenni az nem fog sikerülni, mert nagy lesz a kisértés és megint egyre többet szívsz. Én 1 hónapja nem gyujtottam rá. 31-én még cigiztem aztán 1-től nem gyujtottam rá és a férjem sem. A férjem 20 én pedig 17 évig cigiztünk. SOK SIKERT ÉS KITARTÁST MINDENKINEK A LESZOKÁSHOZ.
2012. jan. 25. 14:28

én már nagyon régen leszoktam

mosd a tesóm próbálkozik ezzel az új

fajta cigivel leszokni

2012. jan. 19. 09:00
Ma két hónapja, hogy az utolsót elszívtam! Mondhatom már, hogy "leszoktam"? "Csak 45 évig" szívtam, több mindennel próbálkoztam, sikertelenül. Most csak úgy, elhatároztam, és mindenféle "mankó" nélkül eddig sikerült!
2011. szept. 10. 10:56
igen, én is mindig abban a hitben voltam, hogy sokat számít ki mennyi ideje dohányzik. hát, egyáltalán nem így van. az egyik ismerősöm kb 30 éve cigizett, mikor úgy döntött, leteszi. hétfőn még rágyújtott, kedden már nem. semmilyen tünete nem volt, hogy abbahagyta, nem volt ideges, semmi. azóta sem gyújtott rá, pedig minden közeli ismerőse és családtagja dohányzik mellette.
58. 02dd40895d (válaszként erre: 57. - Veronika27)
2011. szept. 8. 09:16

Igen, valóban kemény is lehet a leszokás.

Akad, akinek azonban könnyebben megy.

Érdekes módon, a leszokási nehézség nem függ attól, hogy valaki mennyi ideje dohányzott, milyen erős cigit szívott és attól se, hogy naponta mennyit.

Ez teljesen egyéntő függő.

Akik "rabjai" a dohányzásnak, azoknál sokkal inkább előfordulhatnak "fizikai" tünetei az elvonásnak, mint másoknál.

57. Veronika27 (válaszként erre: 56. - D51447beae)
2011. szept. 7. 22:20

Az első időben nekem is szar volt... De úgy gondoltam, az egészségem többet ér.

Kemény, az biztos.

56. d51447beae (válaszként erre: 51. - Veronika27)
2011. szept. 7. 16:26
próbálkozom:S ha stresszes vagyok nagyon adja magát,h rágyújtsak, vagy ha elmegyek valahova baráti körrel, mindenki rágyújt én meg tipródom, hogy rágyújstak, ne gyújstak??? na igen, elég sok egészségügyi gondom van a cigi miatt...
2011. szept. 7. 11:34

54-hz.

Egy dohányosnak semmi sem idegesítőbb, mint a tudat, hogy nincsen nála cigi, vagy éppen elfogyott és nem tudhatja mikor jut a következő cigihez!

Ez egymagában is azonnali rágyújtási kényszert idéz elő, vagy a meglévőt az elviselhetetlenség határáig fokozza.

Ismerős az "érzés" valakinek?


Tehát kellett egy "biztonság" hogy van nálam cigi - egy egész csomag - így, ha akarnék, bármikor rágyújthatnék.

De én nem akartam! Ez az én döntésem volt.

Innen már a korábban felsorolt indokok jelentkezése is sokat segített.

- Nem volt büdös a szám, leheletem, ruhám.

- Könnyebben lélegeztem, jobban bírtam a fizikai igénybevételt.

- Újra tökéletesen éreztem illatokat, ízeket.

- Több pénzem maradt másra.

- Szépen kifehéredtek a fogaim.

- Elismerő tekintetek és szavak a környezet részéről. Stb. stb.


Bár én nagyon sok pénzt nem költöttem el cigire, meg talán nem is okozott jóvátehetetlen károkat a szervezetemben, ennek ellenére egy dolgot kijelenthetek:

HA AZ ÉLETEMBEN MEG NEM TÖRTÉNTTÉ TEHETNÉK DOLGOKAT, AZ ELSŐ HÁROMBAN BIZTOSAN BENNE LENNE A DOHÁNYZÁS!!!



Végezetül sok sikert, erőt és kitartást kívánok minden leszokni készülő és a dohányzást abbahagyott sortársamnak!

2011. szept. 7. 11:21

53-hoz.

Ja, azt el is felejtettem írni, hogy miért is kell a bontatlan csomag cigi!

De ezt a dohányosok biztosan tudják már.

Akkoriban (20-35 éve) még nem volt olyan egyszerű cigihez jutni! Nem azért mert nem volt, vagy nem jutott rá pénz! Volt akkor is cigi bőven és sajnos akkoriban sokkal olcsóbb/elérhetőbb volt bárki számára. (A középiskolás ösztöndíjamból - havi 400 forint - pl. 64 csomag, 20 szálat tartalmazó szűrős Simphoniára, vagy éppen 44 dobos Sophiánéra futotta. A "mezítlábas" cigikről, vagy az olcsóbb szűrősök (Porti, Plovdiv, Románc, Fecske, stb.) nem is beszélek.

De térjünk vissza a beszerzéshez.

Az inkább gond volt, hogy akkoriban a boltok szombat délben bezártak, így legfeljebb vendéglátó helyeken lehetett cigihez jutni, ami drágább és sokkal macerásabb is volt. Így mindig számolgatni kellett, hogy a hét végén miként jövök ki a cigivel, nem fogy-e el idő előtt, kitart-e hétfőig.

Ez már maga is elég probléma volt ahhoz, hogy az éppen fogytán lévő cigiből "idegességemben" újabb szálat el ne szívjak.

2011. szept. 7. 11:10

52. folytatása.

A motiváció megvolt, jöhetett az elhatározás.

Elhatároztam, hogy soha és semmilyen körülmény nem változtathatja meg a szándékomat és döntöttem arról, hogy soha többet nem fogok dohányozni.

A technikát már előtte (előző eset) kipróbáltam és működött.

Az "akció" elkezdését úgy időzítettem, hogy maradjon egy csomag (akkoriban doboz) bontatlan cigarettám.

Ez nagyon fontos! (Mármint a sértetlen csomagolás)

Miért?

- A megbontott csomagból, már tök mindegy lenne, hogy 1, vagy éppen 5 szál hiányzik. (Csak még ezt az utolsót! Tényleg ez lesz az utolsó! stb.)

- A megbontott csomagból "könnyű" kivenni/kihúzni egy újabb szál cigit, mert ehhez nem kell a csomagolás feltépéséve se bíbelődni. Nem kell "áttörni" egy saját magam által felállított gátat/korlátot! A cigi kihúzása ugyanaz a folyamat, amit 16 éve, nap, mint nap többször is elvégeztél. Míg ha a bontással "bíbelődik" az ember, közben rájöhet, hogy most készül megszegni a saját magának tett szent ígéretet!

Nem tudom mennyire voltam érthető ezzel a fejtegetéssel?

Folyt. köv.

2011. szept. 7. 10:57

Ahhoz, hogy valaki eredményesen és véglegesen képes legyen leszokni, ahhoz három dolog kell:

1.) Motiváció

2.) Elhatározás.

3.) Helyes technika.

Motivációt, indokot sokat lehet találni Pl.drága, büdös, egészségtelen, újabban már macerás is. (Egyre több helyen nem lehet már rágyújtani)

A felsoroltak viszont sajnos, se egyenként, se pedig együttesen nem elegendő indokok a leszokáshoz. Ennél több kell! Olyan, amire minden pillanatban lehet gondolni, ha "elgyengülünk"

Nekem, Istennek hála, sikerült találnom olyan indokot, ami megingathatatlanná tette a szándékomat.

Hogy mi volt ez?

Egyszerű.

Egyik este néztem az alvó kislányomat és elgondolkoztam azon, milyen is lesz iskolás korában, milyen lesz, amikor majd ballag a középiskolában, milyen is lesz mint menyasszony, stb.

Aztán rájöttem, hogy azt bizony meg is kell érnem!

Mi a garancia arra, hogy a 40-50-60 éves kort megérem?!?

Akkor azt mondtam magamnak, vagy egy belső hang ezt súgta nekem:

"Ide figyelj! Lehet, hogy nem lesz szerencséd, mert baleset, vagy betegség dohányzás nélkül is elvihet. De!! Mondd, szeretnéd azt a pillanatot megérni, amikor a szép és talán még fiatal feleséged és kislányod a kórházi ágyad mellett állnak, miközben te már tudod, hogy mindarról, amit elterveztél, mindenről, amit látni szerettél volna le kell mondanod már? Hogy miért? Csupán azért, mert voltál olyan csökönyös és fafejű, gyenge és ostoba, hogy megvetted magadnak a korai halált! Nem kevés pénzért!!"

Aztán ez a kép (kórház-feleség-kislány) jó mélyen beégett az agyamba.

Azt mondtam magamnak: "Mindent nem te irányítasz, mindenről nem te rendelkezel, mindent nem tudsz befolyásolni, de ezt az egyet igenis módodban áll!! Most már felelősséggel tartozol nem csupán magadért, hanem a családodért is! Légy végre értelmes ember és változtass a sorsodon!"

51. Veronika27 (válaszként erre: 48. - D51447beae)
2011. szept. 7. 10:50

De leszoktál, vagy előtte vagy, esetleg csak próbálkozol?

Nekem azt mondta az orvos, hogy valószínű egész életemben gyógyszert kell szednem a refluxra. Hát eléggé elkeseredtem és úgy gondoltam, hogy amit tudok, megteszek, hogy ez ne következzen be. És milyen jól tettem:)

Én nem kávéztam, csak nagyon-nagyon ritkán és akkor sem erőset.

Szerintem tedd le a cigit, mielőtt még gyomorfekélyt kapnál...

2011. szept. 7. 10:46

Az előző hozzászólásomat pontosítom.

A leszokásomkor, még csak egy kislányunk volt.

Mentségemre legyen, hogy olyan régen volt már, hogy egy kissé "összekeveredtem" az időrendben. Ez tipikus férfi tulajdonság. (Bár nőkkel is előfordul, de sokkal ritkábban)

A leszokásom története (amit majd megírok) viszont tényleg hiteles.

2011. szept. 7. 10:34

14 éves koromban kezdtem cigizni és 31 évesen hagytam abba végleg. (Ennek, május 26-án múlt pontosan 20 éve)

Igaz, hogy közben többször is tettem bátortalan kísérletet, de közben jött a katonaság (2-szer) az egyetem, a vizsgaidőszakokkal, a hosszú 4-4.5 órás utazások Bp-re és haza.

Aztán amikor megnősültem és a második kislányunk is megszületett keményen elhatároztam magam, és egyik napról a másikra végleg abbahagytam a dohányzást. (Igaz előtte már volt egy majdnem egy éves füstmentes időszakom, de sajnos egy rossz/tragikus hír hallatán azonnal újra rágyújtottam)

Hogy miként sikerült leszoknom?

Majd leírom részletesen.

48. d51447beae (válaszként erre: 46. - Veronika27)
2011. szept. 6. 20:28
igen, a gyomorégés meg a savbántalmak nekem is elég nagy probléma:S és persze ehhez még jön a kávé is.
2011. szept. 6. 16:16

sziasztok

én is úgy szoktam le mint mkriszti

nehéz volt de a végén sikerült

2011. szept. 6. 15:20
Nem éreztem jól magam, refluxom volt, ez bőven elég lökést adott hozzá. Azóta nincsenek ilyen gondjaim. 2 hónapja nem dohányzom, előtte 15 évig füstöltem.
45. andi6020 (válaszként erre: 1. - D51447beae)
2011. szept. 5. 09:39
Chamipxet szedtem.
44. 17dfdcec7d (válaszként erre: 18. - D51447beae)
2011. szept. 5. 00:33
egyikonknek sem voltak panaszai,soha.csak annyi,h sargul az ember foga,miota nem szivjuk ki is feheredtek
2011. szept. 4. 21:49
Babát akartunk,és nem akartam várandósan dohányozni (még jó :D ) Napi 1-2 dobozzal szívtam,reggel elszívtam az utolsót,azóta sem egy szálat se,az első 3 nap a kemény,azt kell kibírni (nálam elég durva fizikai tünetek voltak) utánna már a szervezeted nem,csak az agyad kívánja.Azóta se szívom,bár néha 1-1 szál jól esne,de nem lehet...
2011. szept. 4. 21:31
Letettem. És fogyok, de azt tudatosan :)
41. d51447beae (válaszként erre: 26. - Fnaomi23)
2011. szept. 4. 21:29
igen, nekem is van olyan bnőm, aki letette, és 10-12 kilót hízott...egy orvos azt mondta, nem pusztán attól hízik az ember, h mondjuk sokat eszik pótcselekvés gyanánt, hanem, mivel amíg cigizel, mérgezed a tested, a sejtjeidet. így csökken a tápanyag felszívó képessége is. amikor a cigit abbahagyod, ez is megszűnik, kiürül a méreganyag. újra normálisan működik a szervezeted és így felhalmozódik a felesleg.
2011. szept. 4. 21:18
köszi Mindenkinek:)
39. kevian
2011. szept. 4. 21:03
Sok-sok próbálkozás után, döntöttem. Mert amíg nem határozod el teljesen, hogy leteszed, addig esélyed sincs. Megbeszéltem magammal, hogy nem az utolsó cigimet szívom, ha akarok bármikor rágyújthatok, de nem akarok. Végül nem is leszoktam, hanem inkább átmenetileg nem dohányzom..immár 6,5 éve. :DD
38. d51447beae (válaszként erre: 37. - Survivor3)
2011. szept. 4. 20:55
köszi:)
37. survivor3 (válaszként erre: 34. - D51447beae)
2011. szept. 4. 20:53

Igen.

ALLEN CARR: Végre nem dohányzom!

36. Derya (válaszként erre: 33. - D51447beae)
2011. szept. 4. 20:41

a zöldségek nem hízlalnak. mondjuk csoki helyett kis cukortartalmű gyümölcsök, fehérjék. édesség helyett gyümölcs. sok alternatíva van.

hát nem minden hízlal.

ha már eleve ilyen a hozzáállásod, az nem valami jó jel a sikerre nézve. :-(

2011. szept. 4. 20:41
Az elhaározás nagyon fontos. Tedd félre azt a pénzt, amit elcigiznél és jutalmazd meg magad! Egy tüdőosztályon szinte mindegyik történet azzal kezdődik, hogy dohányoztam vagy rosszabb esetben még dohányzok dugiban, pedig rossz indulatú daganat miatt vár műtétre. Nagyon jól teszed, hogy le akarod tenni!!!! Sok sikert és kitartást kívánok hozzá!
34. d51447beae (válaszként erre: 31. - Survivor3)
2011. szept. 4. 20:36
könyvvel?
33. d51447beae (válaszként erre: 32. - Derya)
2011. szept. 4. 20:35
milyen nem hízlaló ételre gondolsz?:) nekem az a tapasztalatom, hogy minden hízlal, ha sokat eszek belőle...kivéve, ha mindig egy nyers répát kapok elő a cigarettatárcámból a cigi helyett:D
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook