Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hangszálgyulladás kezelése? fórum

Hangszálgyulladás kezelése? (beszélgetős fórum)


21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Keire)
2011. okt. 28. 16:09

örülök, hogy jobban vagy, bár elég hosszú volt a javulás

:))

20. keire
2011. okt. 28. 09:41
Köszönöm kérdésed, jobban vagyok. Három hét múlva tért vissza a hangom, addig teljes hangvesztés. Érzem még, hogy törékeny a helyzet, a mellkasomban és a gégémben érzek még némi nyomást és érzem, hogy nem vagyok túl egészen, de a legfontosabb, hogy a hangom nem veszett el örökre.
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Keire)
2011. okt. 23. 20:24
hogy vagy-? javulgatsz?
18. keire
2011. okt. 21. 16:55
Mindenre nyitott vagyok, ami a gyógyulásomat szolgálja :) 2 hét némaság, nagy idő és még nem látom a végét.
17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Keire)
2011. okt. 21. 12:31

Elég valószínű, hogy tényleg valami "lábon kihordott" tüdőgyulladás lesz, ha nem okozott tüneteket sosem, sokszor egy ilyen régi gyulladás vet árnyékot a röntgenképen.

Gondolom, hogy most aggódsz, ez a legrosszabb, mikor várni kell...


Ha nyitott vagy az alternatív gyógymódok iránt, írj egy privit, van egy ötletem.

16. keire
2011. okt. 21. 11:02

Gondoltam rá, elképzelhető, ha egyéb okot nem találnak, csak azt nem tudom, hogy annak mi a gyógymódja.

Az utóbbi időben elég sok stresszben volt részem, valóban. Az orvos egyébként erre nem utalt még, gondolom előbb az összes vizsgálaton túl akar lenni.

Ma voltam tüdő szűrésen, (kb.5 éve voltam utoljára )találtak valami elváltozást, de azt mondták ennek nincs köze a rekedtséghez. Ettől aztán tovább stresszelem magam, 6 hét múlva kontroll. Kérdezték, hogy dohányzom-e, mondtam, hogy nem, soha. Nem tudom mi lehet, ők sem tudják, lehet valami "lábonkihordott" dolog maradványa. Remélem semmi komoly.

15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Keire)
2011. okt. 21. 07:05

Ne aggódj, megtalálják a baj okát.

Van egy ismerősöm, akinek pszichésen napokra elmegy a hangja, ha nagyon feszített tempóban, stresszesen kell dolgoznia.


Ilyesmire nem gondoltál?

14. keire
2011. okt. 21. 05:16

Nos, tegnap voltam arcüreg röntgenen, semmit sem találtak, ma megyek vér-vizelet, tüdő vizsgálatra.

Amúgy semmi változás, a legapróbb jel sem utal a jobbulásra. Lassan eluralkodik rajtam a pánik. A szorongástól nem tudtam aludni, az éjjel.

13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Keire)
2011. okt. 19. 17:20

nekem nem volt még ilyen vizsgálat, de nyilván nem lehet kellemes, viszont meg kell néznie a hangszalagokat, ez nyilvánvaló. Próbálj jobban ellazulni, mindkettőtöknek könnyebb lesz.

Az arcüregi vizsgálat meg gondolom azért kell, mert nincs ötlete, mi lehet az ok.


Jobbulást és számolj be a többi vizsgálat eredményeiről is majd, kíváncsi vagyok.

12. keire
2011. okt. 19. 10:06
Fül-orr-gégész orvosnál voltam. Megnézte a hangszálamat, a leleten az áll: erezett hsz-k.A belátható subglottis nyh-ja is erezett. Ennyi. Újabb adag antibiotikumot írt fel, pedig szerintem nyilvánvaló, hogy az nem segít. Holnap kell vissza mennem. A vizsgálat amúgy szörnyű nehézkes. Élőre irtózom, hogy újra kihúzza a nyelvem, majd ütemes légzés, lihegés mellett, hangokat kell kiadni, miközben öklendezik az ember. Kb. hatodik próbálkozásra sikerült meglátnia. A könnyem is csorgott már. Azt gondoltam, felállok és eljövök, vizsgálat nélkül is egyértelmű volt, hogy semmi sem változott. Most elküldött arcüreg röntgenre, pedig semmilyen más panaszom nincs. Talán egy kicsit náthás vagyok, de nem nagyon. Kezdek türelmetlen lenni, már 12 napja, hogy semmi hangom nincs.
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Keire)
2011. okt. 17. 20:04

10 nap már elég hosszú, javulásnak kéne már mutatkozni!


Az orvos csak sima házidoki volt, vagy fül-orr-gégész, aki tényleg megnézte a hangszalagokat?

10. keire
2011. okt. 17. 09:03
Nekem is hangszálgyulladásom van. Már 10 napja nem jön ki hang a torkomon. Sem lázam, se hőemelkedésem nem volt, csak egyik percről a másikra berekedtem majd másnap elment a hangom. Antibiotikumot írt fel az orvos, ma kell visszamennem, sajnos semmi javulás. A hangom sehol. Meddig tart a gyógyulás? Hallgattam egész héten, amennyire bírtam, (habár két gyerek mellett nem könnyű), néha suttogtam igaz, de javulás még semmi.
2011. szept. 5. 16:00
A fórumindítónak az ujja is begyulladt, hogy még bekukkantani se képes ide megköszönni.........
2011. szept. 4. 21:32
Csöndbe lész, nem beszélsz :))))
2011. szept. 4. 19:00
Csendkúra, sós öblögetés, fűszermentes étkezés, se hideg, se meleg...
2011. szept. 4. 18:57
Az aloéverás FIRT,nagyon jó,/spray/
2011. szept. 4. 18:38
Nekem még a kamilla tea hatásos volt.
2011. szept. 4. 18:32
Méz
2011. szept. 4. 18:29
Így van, ahogy az előttem lévő írta. Nem szabad beszélni.
2011. szept. 4. 18:26

némasági fogadalom egy hétig :)

+ gyógyszer, amit az orvos ír

2011. szept. 4. 18:25
Hangszál gyulladás kezelése???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook