Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pectus excavatum -- tartósan beteg? fórum

Pectus excavatum -- tartósan beteg? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 29. 11:34

Szia! Engem 15 évesen műtöttek pectus excavatummal, Pesten. Két évre rá vették ki a lemezt. Nem volt súlyos a deformitás, azt mondták az ortopédián, úszással korrigálható lenne. Mivel epilepsziás voltam, úszásra nem járhattam. (Egyébként az itteni ortopédia szerintem semmit sem ér. Gyógytorna, egy év múlva kontroll. Ezt játszottuk 3 éven keresztül, eredménytelenül.)

Nem számítottam tartós betegnek, mindent ugyanúgy csináltam, mint a többiek. A műtét után persze éltem a lehetőséggel, és könnyített felmentést kértem tesiből. De ez csak a lustaság miatt volt :)

2011. szept. 3. 23:02
Ne aggódj előttem az élő példa!:)Bizony lehet ezzel is sportolni párom kapus volt (foci) aztán edzőterembe is járt...Nem okoz hátrányt semmibe csak esztétikailag nem tudta leküzdeni hozzáteszem egyáltalán nem csúnya látvány vagy ilyesmi csak más.De persze nem lehet meggyőzni!:)Ha a fiadnál is ennyire látszik próbáld elkerülni hogy bármilyen komplexus kialakuljon nála.Persze a legfontosabb az egészség de én úgy gondolom hogy fontos hogy emiatt ne érezze hátrányba vagy kevesebbnek magát!Nagyon bízom benne hogy nem örökölte de még nem tudhatjuk mert egyenlőre nem látszik semmi!Milyen orvosnál jártatok pontosan?Mármint melyik szakterület?
2011. szept. 3. 21:24

Szia!

Köszönöm, hogy írtál. Nekünk a kötelező éves státuszon mondta a drnő, hogy gerincferdülése van a fiamnak, adott beutalót ortopédiára. Ott megállapították, hogy nincs gerincferdülése, minimális mellkasdeformitása van, se röntgen se semmi, fújjunk lufit aztán annyi. Tovább vittem egy másik orvoshoz, ő már középsúlyosnak mondta, össze is hasonlította másik kisgyerekkel, akinek normál mellkasa van és tényleg szembeötlő a különbség, még így laikusként is. Azt is mondta, hogy mivel ez egy fejlődési rendellenesség, így már születéskor is megvan, de kb egy éves korig, míg gömbölyűbb a baba, nem nagyon veszik észre a gyerekorvosok. Szóval szerintem Ti még bőven időben vagytok. Ha nyugtalanít a dolog, szerintem keress egy megbízható orvost és ha úgy érzed ne állj meg egynél, mert a korai fejlesztés viszont nagyon fontos lenne. Nagyon elkeseredtem én is, most ugyan nem okoz gondot a belső szerveknél és kitartó munkával talán nem is fog, de az én kisfiam nagyon mozgékony, imád sportolni, de sajnos nem biztos hogy bírni fogja a jelentősebb fizikai terhelést:((

2011. szept. 3. 13:59
Azt ugyan biztosra nem tudom de szerintem tartós betegnek számít.A párom ugyanígy született.Neki észrevették akkor.Műteni kellett mert a deformáció már nyomta a szívét.Viszonylag elég idősen 12-13 évesen rakták be a fémet és nem tudom pontosan de talán 1 évre rá vették ki.Most nincs gond de teljesen nem jött rendbe és elég nagy vágása van és ennél már csak a komplexusa nagyobb.Nem veszi le a pólóját sehol és senki előtt!Most 4 hónapos a fiúnk eddig nem látszik semmi és reméljük nem örökölte!Nektek hogy ki vette észre?Ne haragudj ha nem a kérdésedre válaszoltam de szerettem volna már valakivel erről beszélni!:)
2011. szept. 3. 09:15
meg fogom
2011. szept. 3. 07:31
Sziasztok! Kisfiam 6 éves, most derült ki, hogy középsúlyos mellkasdeformitása van - beesett a mellkascsont. Vele született fejlődési rendellenesség, csak eddig nem tűnt fel senkinek. Kinőni nem fogja, sőt műtét is lehet belőle, a cél a szintentartás. Gyógytornára és gyógyúszásra kell járnunk, egyik sincs a városunkban, 50 km-t kell utazni kb heti három alkalommal. Emellett be kell szereznünk bordásfalat és egyéb mellizomerősítő eszközöket. Kérdésem: szerintetek tartósan betegnek számít-e a kisfiam, s ha igen jogosult vagyok-e utána valamiféle kedvezményre , támogatásra? Természetesen megfogom kérdezni a gyerekorvost is, de szívesen venném azok véleményét, akiknek konkrét infójuk is van a témában. Előre is köszönöm mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook