Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gould Amandina díszpinty tartása, tapasztalatok fórum

Gould Amandina díszpinty tartása, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. nov. 15. 11:23

Szia bettike2007!


vera9999 néven vagyok az idrén, de már rég voltam az oldalon. Elképzelhető, hogy találkoztunk már ;)

10. bettike2007 (válaszként erre: 9. - Vera999)
2011. okt. 22. 15:39
milyen néven vagy?Lehet már találkoztunk is:)
9. vera999 (válaszként erre: 8. - Bettike2007)
2011. szept. 26. 21:36

Kedves bettike2007!


Köszönöm, én is régóta IDRE tag vagyok ;)

8. bettike2007 (válaszként erre: 4. - Vera999)
2011. szept. 16. 21:23
szia.Én az IDRE fórumon szoktam beszélgetni,sok neves tenyésztő van ezen az oldalon és árulnak is amandinákat,de nem csak ennyi hanem még sok féle amandinát is,papagájamandinákat,nyársfarkú amandinákat,szakállast stb,érdemes bekukkantani.
2011. szept. 4. 22:22

Kedves Ropimami!


Igen, sajnos ebben a rohanó világban nagyon kevesen tehetik meg, hogy sok időt szakítsanak a kedvenceikre. Akkor nagyon ügyes és tapasztalt madarász lehet a férjed, ha így és ilyen mennyiségben készítette el a lágy eleséget. ;) Sajnálom, hogy el kell adni a madárkákat, de bizony ilyen esetben a kisbaba az első. Esetleg ha nagyobb lesz a gyermeked, talán a későbbiekben majd folytathatjátok a madarászást, persze megfelelő hely kialakítás és elegendő szabadidő mellett. Szerintem ne adjátok fel. Szép estét. :)

6. 432d0af620 (válaszként erre: 5. - Vera999)
2011. szept. 4. 16:56

Szia!


Sajnos sem időnk, sem kapacitásunk nincs a madarakra, kénytelenek vagyunk mindtől megválni.

A lágy eleséget a férjem készítette kekszpor, tojás, tojás héja, calcium por, borzasztó mennyiségeket készített. :-D

A hímek nagyon jó, gondos apák, sokszor ráültek a fészekre, ha a tojó nem ült éppen a fészken, etette a fiókákat, hihetetlen volt, hogy mennyire gondoskodóak. :-)

Sajnálom őket, de nincs más megoldás, a jákónktól is meg kell válnunk sajnos, megszakad a szívem, de nem tudunk mást csinálni.

5. vera999 (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. szept. 3. 19:24

Szia Ropimami!


Nagyon sajnálom, ami a kanárikkal történt, az ilyen és ehhez hasonló tragédiák általában kiábrándítják a madarászokat és megválnak a madaraiktól. Nálad persze más a helyzet, hiszen a babaszobában vannak a madaraid és a kisbabád hamarosan birtokba veheti a szobát, ami jó dolog, csak éppen a kanáriknak kell távozniuk ez által. Az összeset el akarod adni? Nem tudsz külön kalitkában legalább 1 párt megtartani valahol a lakásban?


A terméketlen tojásokkal kapcsolatban:

Igazából a kanárinál nem is kell vagy muszáj ott hagyni a hímet mind a 4-5 tojás lerakásáig, mert a tojások hogy fiasak legyenek szerintem már eldől a tojásrakás előtt 1-2 nappal legalább.

A tojónak a kloákába van egy része, most a pontos szakkifejezés nem jut eszembe,de a hím spermát képes eltárolni és napi szinten adagolni a tojásrakásnál. A sok terméketlen tojásnál előfordulhat, hogy a hím valószínűleg mind üres tojásokat produkált, így ott tuti a hímmel van a gond, magtalan lehet. :(

Lágy eleséggel kapcsolatban:

nem muszáj mindig házilag keverni ezt, sőt nagyon jó gyümölcs,-illetve tojástápokat lehet kapni viszonylag elfogadható áron, amit be kell rakni egy kis tálba a madaraidnak. Hát nagy kár az 5 fiókás fészekalj pusztulása. :( Bízom benne, hogy tudtam neked segíteni. :)

4. vera999 (válaszként erre: 2. - Bettike2007)
2011. szept. 3. 18:56

Szia bettike2007!


Igen, ahogy te is írtad: sajnos ahány állatkereskedés és tenyésztő, nos legalább annyiféle árajánlatot kapunk a gould-ok vásárlásakor.

Nagyon változatos az eladók úgymond "nyeresége".


Az eredeti áruk állatkereskedésekben 10.000,-ft/db, tehát egy pár gould amandina ára általában 20 ezer forint körül van. Nem szeretnék minősíteni, de sajnos amit az állatkereskedésekben kapunk párokat drága pénzért, vagy esetleg börzéken szerezzük meg, abban legtöbb esetben kevés a köszönet, inkább több a csalódás. Nyilván ott az eladók csak a dolgukat teszik, de igen keveset, vagy semmit sem tudnak ezekről a díszmadarakról. Megvan a veszélye, hogy beteg állatot kaphatunk, gondolok itt a helytelen tartásra, helytelen hőmérsékletre, szegényes táplálékra, higiéniára.


Én elsősorban a tenyésztőket ajánlanám, akik jól ismerik a madarakat és megfelelően tájékoztatják a vevőket információkról. Csak olyan tenyésztőt válasszunk, aki megbízható, leinformálható, elérhető a későbbiekben is! Nálam speciel volt arra is példa, hogy egy tenyésztő 2 db. gould amandinát 40.000,-forintért akart eladni, tehát jól le akart húzni, persze én sem estem a fejemre. ;) Vigyázni kell, mert gyanús, ha 10 ezer ft./db áron felül adnak el nekünk madarat, de az is gyanús, ha túl olcsón, azaz 4 ezer forint alatt.


A korrekt, leinformálható, mindig elérhető tenyésztők többsége 5-6 ezer ft/db áron kínálja a madarait.


3 fajtája van a gould amandinának: fekete fejű, piros fejű és sárga fejű. A sárga fejű egyedeket kicsit drágábban szokták adni, de az sem haladja meg a 10 ezer ft/db árat. A hátszínük is 3 féle lehet: zöld-kék-és sárga hátú. A zöldek az olcsóbbak, a kék és sárga hátú példányok értékesebbek, ritkábbak.


Tehát óvatosnak kell lennünk, ha tenyésztőtől vesszük ezeket a madarakat, de ha a fentebb említett példákat figyelembe vesszük, akkor nem verhetnek át minket.


Elő szokott fordulni az is, hogy előszeretettel állítják az általunk érdekelt, megvehető madárról, hogy díjnyertes, okleveles, kiállításokat megnyert-megjárt madár, így hivatkozva a drágább árkategóriára. Ilyenkor kérhetünk bizonyítékot, akár oklevelet, akár fényképet, bármit, de javarészt a tenyésztő 10-ből 9 esetben nem tudja bebizonyítani az állítását. :D


Szóval röviden: érdemes olyan tenyésztőt keresni, aki leinformálható, mindig elérhető és 5-6 ezer forint/db áron adja el a madarait, plusz tanácsokkal is el lát bennünket! Ha ritka, különleges színhordozó gould amandinát veszünk, pl: sárga fejű, kék hátú, vagy sárga hátú, ebben az esetben sem lehet többet elkérni 10 ezer ft/db árnál. Remélem segíthettem ezzel a gould amandina kedvelőknek, madarászoknak. :)

2011. szept. 3. 11:19

Nekünk kanárijaink vannak, de mivel a leendő babaszobában vannak, és a kislányom már fél éves, kénytelenek vagyunk megválni tőlük :(

őket is nehéz szaporítani, sok terméketlen tojás volt a télen, meg mikor szültem, nem tudta a férjem gondozni őket, nem csinált lágyeleséget, stb...5 fiókás fészekalj pusztult el. :-(

2011. szept. 3. 00:25
Szia.Nekem ugyan az ára miatt nincs gouldom,de exotás vagyok zebrapintyeim és sirálykáim vannak,hasonló az igényeik mint a pintyeknek általában,de ahogy írtad kicsit több figyelmet igényelnek,nehezen szaporíthatók.
2011. szept. 2. 23:02

A gould amandina tartása valójában kezdő madarászoknak nem igazán ajánlott a különös igényei és nehéz szaporítása miatt. Növényi- és állati táplálékukat, lágy eleségüket gondosan meg kell válogatni a vitaminnal együtt. Mindezektől függetlenül úgy gondolom mégsem lehetetlen ilyen fajta díszmadarat megfelelően ellátnunk és nem kell ahhoz okleveles madártenyésztőnek lenni, hogy sikeresek legyünk velük kapcsolatban. Talán az egyik leggyönyörűbb és legdrágább pintyféle, mely nemcsak a csodálatos színpompájával varázsolja el az embereket, hanem ritka, egyedülálló és érdekes udvarlási tánca is figyelemre méltó a hímek esetében.


A fórum azért jött létre, hogy megoszthassuk egymás tapasztalatait, segítsük egymást és akár a kezdő madarászokat is ellátjuk jó tanácsokkal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook