Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kislányom most ment első osztályba. 21 fős az osztálylétszám és az első nap padtárs nélkül maradt. Mi a teendő ilyenkor, mivel biztassam fórum

A kislányom most ment első osztályba. 21 fős az osztálylétszám és az első nap padtárs nélkül maradt. Mi a teendő ilyenkor, mivel biztassam (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 17. 19:35
Erre én is kíváncsi lennék, mert szept. óta már biztos volt legalább egy szülő értekezlet...
2011. szept. 9. 09:09
Hogy sikerült megoldani a helyzetet?
2011. szept. 4. 20:52
Nagyon köszönöm a sok hozzászólásotokat, tanácsotokat, remélem én is, hogy lesz ültetés / ahogy néhányan írtátok is, gondolom tapasztalatból/, a tanárnéni már utalt is rá, így bízom benne, hogy nem lesz gond, mivel egyenlőre a kislány nem vette olyan komolyra a helyzetet, bár örülne egy kis padtársnak, úgy látom, bízom benne hogy megoldódik a helyzet. Tényleg szinte minden a tanító nénik hozzáállásán és hozzáértésén múlik.
2011. szept. 3. 21:03

Nem mindenki egosan megy iskolába......nekünk így az osztályban (ismerem kb. a 3/4 -ét) max. 5-6 lehet. Van 2 pityergős, a többi csak csendesen húzódna vissza az odújába.

Ha a kislány is félénk, esetleg visszahúzódó, vagy rossz neki a helyzet, mindenféleképpen beszélni kell erről a tanító nénivel sztem is.

49. trapiti (válaszként erre: 48. - 937a2a883a)
2011. szept. 3. 20:36
Ez nagyon jó megoldás :) Sőt nagyobbaknál is így kellene, senki nem zavarná a másikat.
48. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Ágicska)
2011. szept. 3. 20:16
Na,a mi általános iskolánkban pont ezért vannak egyes padok elsőben és másodikban :)
47. trapiti (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2011. szept. 3. 19:48

Mindenesetre, azért ha a gyerek szomorú ettől, kirekesztve érzi magát, esetleg egyébként sem könnyen oldódik, barátkozik, akkor mindenképpen kérném a tanítónő segítségét. Nem hagynám magára a gyerekemet ha neki ez problémát jelent.

És ha ez túl nagy egó egyesek szerint, hát vállalnám ;)

46. trapiti (válaszként erre: 32. - Pan Dóra)
2011. szept. 3. 19:35
Szerintem is figyelembe lehet venni :) Én pl. mindig egyedül szerettem ülni és általában egyedül is ültem :) Persze a tanároknak sem volt ellenére mert legalább senki nem az én dolgozatomat másolta.
2011. szept. 3. 15:49
Kíváncsi lennék az anyuka véleményére is:))
44. a14deb9047 (válaszként erre: 41. - 3da8f53e4a)
2011. szept. 3. 15:40
Igen, tudom, mekkora egoval jönnek már az óvodába... Utána csak minden rosszabb lesz.
43. Pan Dóra (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 15:39
Mi lenne?! :D Nem kell túldramatizálni a dolgot. :) Anyuka felvetett egy problémát, és nem ő, hanem MI vitatkozunk rajta :) Az egyikünk így, a másikunk úgy látja helyesnek, ettől fórum egy fórum. A fórumindító meg majd eldönti, hogyan lép tovább. Tanácsot kapott bőven :)))
2011. szept. 3. 15:39

Negyedik éve tanítok...

Írhatnék, mint Jókai.

Csak nem hagyom magam.

Azt vallottam mindig, hogy amíg az iskolában van, az ő felelősségük, hiszen rájuk bíztam a gyermekemet, tehát nem kiabálok a kerítésen kívülről befelé. Tegye mindenki a maga kötelességét.

41. 3da8f53e4a (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 15:34
Zsóka:))) már az oviban megkezdik az anyukák:))))
40. 3da8f53e4a (válaszként erre: 36. - Urbanszkyviki)
2011. szept. 3. 15:34
Épp ezt írtam én is. Nálunk is volt ilyen "termtés" -persze nem az első napon - és még az én fiam is él :)))))
2011. szept. 3. 15:34
Nekem a lány most kezdte az elsőt. Nincs nagy gondja, uncsitesóval egy osztályba kértük őket, rá volt írva a lapjukra és az indoklás is. 3-an lettek az osztályban a régi oviscsoporból, és a 3. szegényke egyedül maradt mögöttük a padban.:( Ők maguk oldották meg úgy a dolgot, hogy mindenhova 3-an mennek...még a sorban is az utolsók hárman, fogják egymás kezét. Eddig nem szóltak rájuk.......
2011. szept. 3. 15:32

Mindez az "első tanítási nap" után...

Mi lesz még itt istenem :(

2011. szept. 3. 15:32
Nálunk minden tanító nénink "tyúkanyó volt":))) Elég egy buksi cirogatás az egyedülinek és már meg is dobbantja a pici szivét:)) Remélem az anyuka nem táplálja bele a gyerekébe, mekkora gond is ez most, mert akkor tényleg gondot" csinál a kislányának. Egyébként nem tudom mi az ő véleménye erről a gondról bővebben:)))
2011. szept. 3. 15:31
Nálunk - nemtudommárhanyadikban, de kicsik voltunk - úgy oldotta meg a tanítónéni a problémát, hogyaz összes padból, amire szükségünk volt, egy hatalmas félkörívet "teremtett".:) Pl. És nem halt bele......
35. Pan Dóra (válaszként erre: 33. - 3da8f53e4a)
2011. szept. 3. 15:26
Dehogynem jelentkezne :) Több is, mint gondolnád :( Az igazi gondok tényleg nem itt kezdődnek, de a tanító néni lehetne egy kicsit "vagányabb" is. :D
34. a14deb9047 (válaszként erre: 33. - 3da8f53e4a)
2011. szept. 3. 15:20
Hiába mondod :((((((
33. 3da8f53e4a (válaszként erre: 32. - Pan Dóra)
2011. szept. 3. 15:13

Nem hiszem, hogy bármelyik gyerek is jelentkezne,hogy ő nem akar senki mellé ülni:))) Szerintem pedig majd kialakul 1-2 hét alatt. Felméri a tanító néni is a helyzetet, melyik gyerek beszédes,szemüveges...stb.

Mondom, a gondok nem itt kezdődnek:)))))))

32. Pan Dóra (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 15:06

Az ültetés nem azt jelenti, hogy lenyomod a gyereket abba a padba, ami a legközelebb van. Elöl ülnek a szemüvegesek. Ha integrált az osztály, figyelembe veszik a látás- és hallássérülteket, aztán befolyásolja az ültetést a magasság is, meg hogy a jobb- és balkezest hogy ülteted egymás mellé. Miért ne lehetne figyelembe venni mindemellett, hogy ki nem akar egyedül ülni?!

A jó tanító néni azt is tudja, kiket nem lehet egymás közelébe tenni, mert elvileg vannak információi az óvodából...

2011. szept. 3. 15:06

Azért az első héten nem rendezném át a tantermet... Ha az iskola az életre nevel (????), abban akkor benne kell lennie az alkalmazkodásnak/szocializálódásnak is.

Vagy majd a kedvünkért átrendezik a munkahelyi irodát is?

30. 3da8f53e4a (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 15:00
Attól tartok néha a szülőkkel van több gond, mint inkább a gyerekkel:))))
29. 3da8f53e4a (válaszként erre: 27. - Pan Dóra)
2011. szept. 3. 14:59

..hogyan éli meg? Az én fiam volt a legmagasabb, ezért még ráadásul hátra is került. Persze nekem sem tetszett... később a padokat is átforgatták, tehát "közös térben" is volt a gyerekem. Elől gyerek, hátul és mellette....

Nem emlékszem, hogy ez miatt panaszkodott volna, hisz tanulni járnak már az iskolába nem pedig játszani. Van szünet, akkor ott a barát....

28. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - Pan Dóra)
2011. szept. 3. 14:59
Ettől kezdve viszont elszabadulhat a kívánságműsor... Ki viszi a puskát?
27. Pan Dóra (válaszként erre: 26. - 3da8f53e4a)
2011. szept. 3. 14:56
Nem az a probléma, ha egyedül ül egy kisgyerek, hanem az, hogy hogyan éli meg. Van, aki még örül is neki, de van, aki kirekesztésként éli meg, és neki segíteni kell. Ez a nem mindegy :)
2011. szept. 3. 14:53
Az én gyerekem is padtárs nélkül nőtt fel az első négy évben. Semmi baja nem lett tőle, az egész osztály fiú szinte a barátja. Jelenleg is páratlan a létszám. Most már padtársa van, de inkább idegesíti mint kedveli azokat akik mellé kerülnek és beszélgetnének vele óra alatt. Jobban tud figyelni és nem köti le a másik gyerek hülyesége. Egyébként pedig tényleg forgatják az ülésrendet, tehát nem fog maga maradni 8 éven keresztül:))) Elég lesz akkor panaszkodni a tanító néninek, amikor majd megkapja az első pofont valamelyik nagyobb kölyöktől vagy amikor bezárják a kívülről a wc ajtaját. Ez nem ügy", ezzel még nem kezdeném a hétfői napot panaszkodással:))))))
25. Pan Dóra (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. szept. 3. 14:50
Elmondanám, hogy páratlanul vagyunk, valakinek nem jut padtárs, szeretne-e valaki egyedül ülni? Ha igen, megoldódott a helyzet, ha nem, átrendezném a termet :)
2011. szept. 3. 14:44
Te hogy oldanád meg a helyzetet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook