Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak kényszeres cselekvéseid, kényszeres gondolataid? 3. fórum

Vannak kényszeres cselekvéseid, kényszeres gondolataid? 3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vannak kényszeres cselekvéseid, kényszeres gondolataid? 3.

24. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 20. - Főnix01)
2016. dec. 4. 14:49
igen gyakori én legalábbis nagyon sok embertől hallottam, ki a gázzal ki a kávéfőzővel és millió változatban. az igaz, hogy általában stresszesebb túlterheltebb időszak alatt észrevehetőbb (pld. szabi előtti munkahelyi hajtás stb.) esetleg ha úgy érzed a gyógyszer elmulasztotta akkor ha nem is gyógyszert de Lecitin tartalmú gyógynövényes készítményt kipróbálhatnád, ez a nöyvény nagyban segíti az agyműködést, memóriát, agyi vérellátást. Nincs veled semmi baj!
23. ca6273a8a5 (válaszként erre: 18. - Főnix01)
2016. dec. 4. 14:19
én is, esténként vagy 50x kimegyek megnézni, hogy a gáz el van-e zárva, és a kávéfőző le lett-e kapcsolva, pedig tudom, hogy el van zárva, mégis.... és még több ilyen úgymond "apróság". nagyon rossz!
2016. dec. 4. 14:13
nem is egy, sajnos:((((((((
2016. dec. 4. 14:11
December ötödikén éjszakás vagyok minden évben.
20. főnix01 (válaszként erre: 19. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 4. 13:06
Tényleg ez ennyire gyakori? Egy kicsit megnyugtat, hogy nem egyedül vagyok. Kerestem rá pszichés okokat, hogy miért, és az önbizalom-önértékelési problémákkal is összefügghet. Szedtem gyógyszert három éve, elmúlt ez a kényszer, aztán abbahagytam. Jött egy stresszesebb időszak és megint visszatért. Mindig attól félek, hogy kárt csinálok :(
19. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 18. - Főnix01)
2016. dec. 3. 16:19
tényleg jó hogy leírtad, mert teljesen normális vagy és rengetegen vannak így ezzel (több kolléganőm is pont erre panaszkodik) és én is így vagyok ezzel. szerintem minden 10 emberből legalább 4 ezt csinálja. Nekem pld. az elektromos kávéfőzöm viszi a prímet, egyszer 3 hete elfelejtettem kikapcsolni és azóta ötször megnézem reggelente. ja a gáztűzhelyet is főleg ha sütök jó párszor megnézem, a hűtőajtó szintén elég gyakori. először én is azt hittem nem normális aztán megvitattam a kolléganőkkel akiknél szintén gyakori. nyugodj meg nincs veled semmi baj
18. főnix01 (válaszként erre: 17. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 3. 15:05
Nekem az ellenőrzés a mániám. Hiába látom, elfordulok és elbizonytalanodom, hogy biztos? Hűtő be van-e csukva, tűzhely el van-e zárva, villanyok le vannak-e kapcsolva. Ha otthonról egyedül indulok el, akkor vagy 20 percig tart :( nagyon stresszel, hogy nem vagyok normális, mint a többiek :(
17. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 16. - Főnix01)
2016. dec. 3. 12:30
nem hiszem hogy bolondnak tartana minden kívülálló de az igaz, hogy meg kell válogatni kivel beszélget az ember ilyenekről. szerintem nagyon sok átlagos embernek vannak ilyen problémái és ha beszélgetne erről másokkal kiderülne, hogy ez nem annyira egyedi és jó ha van kivel megbeszélni.
2016. dec. 3. 08:10
Vannak kényszergondolataim. Igyekszem harcolni, de nem sikerül legyőzni. Csak stabilan tartom. Nem egyszerű. Kívülálló bolondnak tarthat, igyekszem titkolni.
15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - Remény29)
2016. dec. 2. 20:13
szerintem jót tenne, ha találnál valakit akivel erről beszélgethetnél (megbízható barát, vgy férj vagy más). ezek azzal kapcsolatosak hogy nagyon félted őt mindig mindentől vagy ha elmegy otthonról izgulsz nehogy valami baj érje? mert ez nagyon sok anyánál előfordul és nem kényszeres.
2016. dec. 2. 18:10
Vannak.
13. rizsa31 (válaszként erre: 12. - E33ecb08b8)
2012. dec. 12. 18:34
Még jó, hogy nem gáztűzhelyed van. Soknak tűnik az öt, de ha nincs más, akkor inkább rossz szokás, és nem kényszerbetegség, talán ezt mondaná egy pszichológus.
2012. febr. 29. 11:26
Reggelente legalább ötször megnézem, hogy elzártam e a villanytűzhely csapját? Ez bőven kényszeres?
2011. szept. 5. 08:03
Én úgy gondolom nincs ilyen problémám,de a cikked megírása gondolom sokaknak segítség én csak gratulálni tudok neked és gyógyulást kívánok,de az út amin jársz az jó és sose fordulj vissza.Örülök,hogy olyan ember a párod akire számíthatsz ezt én is osztom,nem mindegy kit vársz haza és kihez érsz haza,mert egy boldog párkapcsolat és ha megtalálod a másik feledet az élet nehézségei is könnyebbnek tűnnek és könnyebben áthidalhatóak.Én kívánok neked ugyanilyen sok erőt és mielőbbi gyógyulást és sok-sok boldogságot még amire érdemes vagy!Sok baráti puszika!
10. d1c22a4b75 (válaszként erre: 5. - 77x7)
2011. szept. 3. 10:17
Ez érdekes. És a párhuzamos világod milyen? Hasonlít a mostanihoz?
9. rizsa31 (válaszként erre: 3. - Survivor3)
2011. szept. 2. 21:26
Sziasztok,és köszönöm.Azt tudom ajánlani nektek,hogy tájékozódjatok a kényszerbetegségről,és menjetek utána a terápiás lehetőségeknek,megéri.
8. remény29 (válaszként erre: 7. - Natalyel)
2011. szept. 2. 20:40
ment a privi
7. natalyel (válaszként erre: 6. - Remény29)
2011. szept. 2. 15:14
Ha lehetséges, tudnál mondani ezekből példákat? Akár privátban... Köszönöm.
2011. szept. 2. 14:34
sajnos vannak kényszeres gondolataim, és mind a gyermekemmel kapcsolatos :( :( :( nagyon elkeserítenek ezek a gondolatok és elképzelésem sincsen, hogyan gyógyulhatnék ki egyszer s mindenkorra belőlük. minden napomat, minden órámat megkeserítik, bárhova menekülök előlük, továbbra is ott vannak a gondolataimban :(
5. 77x7
2011. szept. 2. 12:55

De még mennyire, hogy akadnak. De rajtam kívül senki nem tud róluk.

Mi a honlapotok címe, miből áll a terápia? Egyedül nem tudok változtatni, ezt próbálom már tizenéve, nem megy. Mások segítségét pedig még nem kértem. Van/vagy lenne ilyen segítség?


Kényszereim: evés, vásárlás, álmodozás(napi 24 órában, tehátminden pillanatban párhuzamos világban létezem).

2011. szept. 2. 12:35
Nekem is akadnak, de főleg a gondolati kényszerképzetek amik néha az őrületbe kergetnek.
2011. szept. 2. 10:42
Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!
2011. szept. 2. 10:16
Akadnak itt-ott...szerintem mindenkinek. Tudatosan irtom őket, nem zavarják az életemet.
2011. szept. 2. 10:11
2011 januárjában kezdtem el a kényszerbeteg-terápiát. Azóta sok ismeretet szereztem e témakörben. Bölcsész vagyok, és hosszú évek munkanélkülisége után úgy érzem, végre egy nekem való feladat. 8 éve nincs munkahelyem, csak tengtem-lengtem otthon. Mindig írtuk az elemzéseket, dolgozatokat az egyetemen, és most mennyire hasznát veszem a tanulmányaimnak.

Ugrás a teljes írásra: Vannak kényszeres cselekvéseid, kényszeres gondolataid? 3.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook