Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babytaxi!? fórum

Babytaxi!? (beszélgetős fórum)


2011. szept. 6. 07:25

Sziasztok!


Megvettük a babytaxit.szerintem jó döntés volt.kisfiam még csk 8hónapos de nagyon tud örülni neki mikor meglátja:)igaz még csak ráültettjük úgy tologatjuk de élvezi közben dudál:)

ő már magától feláll.és tegnap mikor felállt odatettem elé a babytaxit és mint aki tudná mire való elkezdte tolni...

2011. szept. 5. 13:02

Sziasztok

Nekünk is van bébitaxink és járássegítőnk, de még csak tologatjuk mindkettőt. Illetve bébitaxira ráül és Apa-anya tologatja. Azt nagyon szereti.

De amúgy pár nap múlva 10 hósak leszünk, de az önálló járás sztem nálunk még messze van.

17. 92422a8764 (válaszként erre: 1. - 7a91235518)
2011. szept. 4. 12:22
Szia! Az én fiam nagyon szerette talán 7 hónaposan már használtuk és könnyen mozgott vele ,persze akadálymentesíteni kellett :)
2011. szept. 4. 11:59
Ja, és nem lett görbe lábú:)
15. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 14. - Lujzaa)
2011. szept. 4. 11:28

Szia!

Pedig van ilyen:)

10 hós múlt amikor megtette az első önálló lépéseit, és azt fejlesztgette, persze mellette ezerrel mászott még:)

Van egy ismerős baba, aki 9 hónaposan indult el.Szerintem nagyon változó mikor érnek meg rá, mikor lesz elég erős a pici lábuk.

14. lujzaa
2011. szept. 4. 10:32

Nekünk van bébitaxink és járássegítőnk is. A bébitaxit is még csak úgy használja, hogy mi tologatjuk. Járássegítőn lévő játékokkal meg játszik. 11 hós múlt, de még nem tudunk járni, állni is csak kapaszkódva.

Fura nekem, hogy vlaaki már 10 hónaposan egyedül járjon. Szerintem akkora még az izomzata sem elég.

13. 7a91235518 (válaszként erre: 12. - 5a01ed35f5)
2011. szept. 2. 12:16
Köszönöm mindenkinek!
12. 5a01ed35f5 (válaszként erre: 1. - 7a91235518)
2011. szept. 2. 12:14

Szia!

Kisfiam nem bébitaxit, hanem járássegítőt használt, ő szerette, bár nem sokáig használta, mert 8-9 hónaposan már szépen ment vele, és 10 hónapos volt, amikor elindult egyedül, majd egy évesen már szinte szaladozott, szóval miután nem kellett járásra, inkább rakosgatta ide-oda, telepakolta, kiborította, ilyenek.

Ha gondolod, és jó áron van, szerintem vedd meg, lehet, hogy tetszeni fog a gyerkőcnek, és utána valóban tudja majd használni kismotorként:)

11. 7a91235518 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2011. szept. 2. 12:08

Köszönöm a kimerítő választ:)

Bébikompot ismerem!!!

10. 7a91235518 (válaszként erre: 9. - Driennke83)
2011. szept. 2. 12:07
Én is olyat néztem amiről te is írsz.van hintatalpa és kerete ami később levehető.
2011. szept. 2. 10:25
Mi azért vettünk neki annó, mert a székeket tologatta és ha az elakadt a járólap egyenetlenségeiben, akkor elesett és így szerintem jó ötlet volt. Miénk több funkiós volt. Volt hintatalpa, tehát hintaként is lehetett használni, volt kerete, ami tartotta, tehát nem esett ki amikor toltuk (tehát már kisebb korban is jó lett volna), még most is néza használja kismotornak most 3,5 éves.
8. trapiti (válaszként erre: 5. - 7a91235518)
2011. szept. 2. 10:00
Akkor tudják használni amikor már önállóan elindulnak, ugyanaz, mint amikor mi tologattuk a kis babakocsit :)
7. trapiti (válaszként erre: 1. - 7a91235518)
2011. szept. 2. 09:59

Hát szükség nem hiszem hogy lenne rá, de jópofa játék ha szeretia gyerek. Ha arra a fajtára gondolsz, amiben te is tologathatod, ill. a később Ő is tologathatja vagy ráülhet az nem rossz szerintem. Kicsit könnyebb használni kicsi korban mint a motort, megtanulja hajtani magát, amikor már önállóan fel tud ülni rá.

A járássegítő gyakorlatilag olyasmi mint a mi gyerekkorunkban a játékbabakocsi vagy a kis talicska volt, lehet tologatni, viszont csak akkor tudja használni amikor már kapaszkodás nélkül önállóan jár, tehát szerintem ez nem ártalmas.

A bébikomp egészen más, mert ott jóval azelőtt hogy magától állni tudna a baba függőleges heyzetben tartja, és emiatt rossz irányba tereli a normális mozgásfejlődést.

Szóval bébitaxi, ha van rá keret és tetszik a gyereknek akkor jó lehet, de nem feltétlenül szükséges, bébikompo NEM!

2011. szept. 2. 09:23
Nekünk van ilyen járássegítőnk, a kisfiam 1 éves volt amikor kapta, akkor már tudott járni kapaszkodva és ha fogtuk az egyik kezét, mikor megkapta ezt a járássegítőt abba kapaszkodott tolta maga előtt és úgy sétálgatott, sokáig mondjuk nem használta így, mert utánna elindult magától.A kisebbik fiam járássegítőként nem igen használta mert ő hamarabb elindult, de összecsukva bébitaxiként a mai napig nagyon szívesen használják, pedig már 4,5 és 2 évesek.
5. 7a91235518 (válaszként erre: 4. - Kevian)
2011. szept. 2. 06:48

Igazából ezt a járássegítőt se értem nagyon:(Amikor mi voltunk kicsik ott voltak a szülők akik segítettek a járásban...

De nem veszélyes ez?arra gondolok h.amikor tolja a baby nem esik el?

2,5évesen tudja még használni a gyerkőc?:)

4. kevian (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. szept. 2. 06:35
Ja persze most már bébitaxiként funkcionál. :)
2011. szept. 2. 06:35

Az én kisfiam 9 hónaposan kapott egy többfunkciósat. Akkor még csak tologattam vele/jó volt, mert el tudtam vele terelni a figyelmét/, aztán ő tologatta mint járássegítőt és még most is imádja, pedig már elmúlt 2,5 éves.

Szóval én mellette szavazok, de nem azért, mert könnyíti a járást!

2011. szept. 2. 06:22
Szia! Én nagyon feleslegesnek tartom, és nem értek egyet a használatával sem addig,amíg a gyermek nem tud egyedül, önállóan menni. De így vagyok a babykompokkal is. A izomzatukat önmaguknak, saját erőből kell felépíteni. Az én lányomnak nem volt.Ha már tud járni, ki kell vele próbáltatni, az enyém nem szereti. Csak tologatja, nem hajlandó ráülni. Lehet a véleményért megkövezni! :o)
2011. szept. 2. 05:54

Anyukák!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok h.a ti gyerkőceitek használták-e a babytaxit?Szeretik-e?

Most nagyon jó áron tudnék venni de nem tudom van-e rá szükség?Azt olvastam róla jó mert könnyíti a járást,utána meg tudja használni a baba mint a kismotrot.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook