Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan tudhatom hogy kóros-e a hajhullás? fórum

Honnan tudhatom hogy kóros-e a hajhullás? (tudásbázis kérdés)

8. Pan Dóra (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2011. szept. 2. 15:34
Igen, számold meg 1x-2-szer, de ne a hajmosás utáni fésülködésnél, hanem máskor. A félhosszú vagy hosszú haj a fésűben rémisztő látványt tud nyújtani, én is átéltem már ilyet, de hiába volt nagy a csomó, 60-70 szálnál nem számoltam soha többet :) Én is úgy tudom, hogy 80-100 közti hullás még belefér a normálisba.
2011. szept. 2. 11:39

Szia, Lexi!

Én már évek óta küzdök a hajhullással - illetve azóta kiderült, hogy ez folyamatos hajvesztés, a különbség pedig annyi, hogy szépen lassan alakult ki, és teljesen kopasz sosem leszek tőle, valamennyi kevés hajam mindig lesz. Hajhullásnál (kórosnál, ami hosszú ideig fennáll) ez előfordulhat.

Én annak idején először a fodrászomat kérdeztem meg, hajhullás elleni samponokat, tonikokat, kapszulákat ajánlott. Utána a háziorvost, aki vérvételekre küldött, de semmi.

Fogászaton, nőgyógyászaton is kerestek gócot (gyulladást)... Semmi.

Bőrgyógyásznál is voltam, ott se semmi. (bár anyu magán bőrgyógyászhoz ment az ő bajával, és a doki beinjekciózta a fejbőrét, ahol kihullott a haja - neki foltokban volt. Attól visszanőtt. Sztk-ban szinte le se sz*rták...)

Végül elkeveredtem egy hajgyógyászhoz - az interneten találtam - aki egy géppel megnézte a fejbőrömet, hajhagymáimat. Állítólag jó géneket örököltem, mert 1 hajhagymából 3 hajszál nőtt ki. Eredetileg... mostanra abból a 3-ból 1 kihullott, 1 pedig nagyon el van vékonyodva. Ezek után fogászati röntgenre küldött és endokrinológiára (hormonokat vizsgálnak vérből) mert egyébként nem talált semmi rendelleneset.

A körpanorámás röntgen kimutatott egy még ki nem nőtt bölcsességfogat az ínyemben, ami rendellenesen állt (sosem volt vele bajom, nem fájt, nem is éreztem, hogy ott van) ezt azóta ki is vették a szájsebészeten...

Endokrinológiára nagyon sokat kellett várni, több hónapot. De a vége itt is az lett, hogy semmi hormonális bajom nincs.

Én személy szerint nem vettem észre, hogy több hajam lenne, mióta kivették azt a bölcsességfogat az ínyemből, de azért jobb, hogy az is kinn van.

A hajgyógyász azt mondta, ha minden vizsgálatnak a végére értem, menjek vissza hozzá, de attól tartok, hogy segíteni úgysem tud, viszont már megvetetett velem 8 000.- Ft-ért egy kencét, amit akkor el is használtam, kb. semmi eredménnyel.

Itt tartok most, nem nagyon akarózom hozzá visszamenni, mert tudom, hogy még rengeteg szere van, mind méregdrága.

Ráadásul eddig mindenhol felhozták a stresszt, mint lehetséges okot, úgyhogy kezdek benne hinni - tényleg elég stresszes az életem, néha otthon is, de főleg a melóban...

Inkább ezzel kezdenék valamit, de nem könnyű se munkahelyet váltani, se életformát!

Viszont a Te esetedben én végigjárnám a dolgokat (az én történetemhez hasonlóan) mert a Te hajhullásod hirtelen kezdődött, ráadásul nemrég.

Kitartást Neked! :)

2011. szept. 1. 18:38

Hát nem is tudom.Én sok haat találok a párnámon,megszámoltam és kb olyan 20-25 szál,és vesekövem van,ez nem tudom mennyire befolyásolja.Megfognak műteni,ehhez nemrég vettek vért,de nem szóltak hogy bármi gond lenne.



Aggaszt nagyon!

5. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2011. szept. 1. 18:32

a google segít:

A hajunk egészségéről elsősorban külleme és a hajhullás mértéke árulkodik. Azt azonban tudnunk kell, hogy egy egészséges ember esetében bizonyos mértékű hajhullás mindig természetes. Ez a mérték az életkortól és a haj „tömörségétől" függően napi 60-150 szál is lehet. Persze nem számolgatjuk naponta kihullott hajszálainkat, már csak azért sem, mert ez a kihullott mennyiség hosszú haj esetében sokkal látványosabb, mint rövid haj esetén. Másrészt például teljesen természetes, hogy fésülködéskor és hajmosáskor több hajunk hullik ki, mint a nap más szakaszaiban.


Egyszóval normálistól eltérő hajhullásról csak akkor beszélhetünk, ha azt vesszük észre, hogy a korábbinál jobban hullik a hajunk, elveszti fényét, töredezése visszafordíthatatlan, reggel a párnánkon sok hajszálat találunk ébredés után, vagy már kisebb fizikai hatás alkalmával is csomókban szakad ki hajunk. Ezekben az esetekben minden alkalommal érdemes kideríteni, hogy mi áll a hajhullás hátterében.


Soha ne essünk kétségbe egy váratlan hajhullástól, mielőtt tudnánk, mi okozza. Éppúgy állhat a hátterében egy rosszul megválasztott kozmetikum, nők esetében egy rosszul megválasztott fogamzásgátló tabletta, mint férfiak esetében családi hajlam. Ugyanakkor időnként a hajhullás komoly betegségek kísérőjelensége, vagy éppen arra figyelmeztet bennünket: ilyenek például a pajzsmirigybetegségek. Sokszor pszichés okra vezethető vissza a hajveszteség. A stressz, zaklatott életmód és rendszertelen táplálkozás éppúgy vezethetnek tünetekhez, mint a komoly betegségek.


Ha hosszabb ideig észleljük a tüneteket - azaz több hétig - és nem segít a samponváltás, akkor mindenképpen forduljunk szakemberhez, háziorvoshoz, kozmetológushoz, bőrgyógyászhoz, vagy szakorvoshoz. Ugyanis a hajhullás kezeléséhez és megállításához minden esetben ismernünk kell a kiváltó okokat.

2011. szept. 1. 18:30
És számoljam meg?
2011. szept. 1. 18:30

Sziasztok!


Nem tudom,hogy az ősztől-e vagy valami mástól,de ugy kb 1hónapja észrevettem,hogy több hajam hullik,mint máskor.Hajmosáskor is több jön ki,meg a fésülködésekkor is,máskor szinte 1-2 szál,mostmeg ugy rendesen tele lesz a fésű.


Mikortól számít kórosnak?


Elkezdtem szedni a Merz Speciel drazsét,meg hajhullás elleni samponnal mosom,de megijedtem,stresszelek miatta és ettől csak még rosszabb.

2011. szept. 1. 18:29
ha 100nál több hullik 1 nap, akkor kóros
2011. szept. 1. 18:27
Honnan tudhatom hogy kóros-e a hajhullás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook