Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha a köröm szép hosszúra megnő, de mégis a közepe fele oldalt beszakad folyamatosan? fórum

Mit lehet tenni, ha a köröm szép hosszúra megnő, de mégis a közepe fele oldalt beszakad folyamatosan? (tudásbázis kérdés)


23. Elviracska (válaszként erre: 22. - Timea66)
2007. dec. 24. 14:43

Szia

Nagyon koszonom a jo tanacsokat...

Kellemes unnepeket kivanok neked...:)

2007. dec. 24. 12:44
kérdés,hogy mennyire kemények a körmeid?....ha nagyon kemény...csak azzal tudod kivédeni a beszakadást,ha csapott kockára reszeled....de a sarkokat mindenképp meghagyod...ha nagyon "puha" csatlakozom a kalcium lakk tipphez..illetve különböző orális lehetőségek....mindkét esetben a lakk minősége is nagyon fontos...hiszen száríthatja a körmöt...illetve 2*-i kakkozás nagyon fontos!...nálunk sokszor probléma,hogy a szájon át szedhető erősítő szerek nagyon drágák...én azt szoktam ajánlani a vendégeimnek,hogy vegyék + a mezei élesztőt és azt osszák el egy hétre...lehetőleg este szedjék hiszen felfúj!...ha nem tudod megenni....csinálj belőle kis golyókat és nyeld le vízzel...ez a legolcsóbb és hatásos!....kézápolással foglalkozom 13 éve...tehát...nem feltétlen ajánlom a műkörmöt...talán megéri kicsit szenvedni!!...főleg ha szép a körömágyad....a hálós...üvegszálas megoldást semmi esetre sem...hiszen egyenes út a műkörömhöz...illetve itt mondanám el...NINCS SAJÁT KÖRÖM MEGERŐSÍTÉSE!!!....az a köröm amit a körmös előkezel...bolyhozás...vegyszerek...stb...kb. 1/2 év alatt áll újra helyre...
2007. dec. 22. 21:34
A körmöt nem szabad vágni csak formára reszelni és próbáld ki kalciumos körömerősítő lakkokat. Nekem jó tapasztalataim vannak velük.
2007. dec. 18. 14:44
Manikűröst kérd meg, ha műkörmözik, van olyan hogy üvegszál azt tehet két oldalra a körmödre.
19. Elviracska (válaszként erre: 16. - 'szti)
2007. nov. 9. 09:43

Nem vágom ki a bőrt ,én sem ,és a manikűrös sem ,sohasem vágattam ,csak tologatják föl ,nem sérthetik azzal olyan nagyon...

Rágni se rágom a körmömet ,sem mellette....

2007. nov. 8. 16:42
Csak reszelővel röviditsd, erősitőt kenegess rá. Van szintelen is.
2007. nov. 8. 16:17
Esetleg nem megfelelo a koromreszelo. Lehet vitaminhiany is. Erdemes neha valamilyen termeszetes olajjal bekenni a kormoket.
16. 'szti
2007. nov. 8. 15:19
nem sérted meg mikor kivágod mellőle a bőrt? (én rágcsálni szoktam oldalt, és ott beszakad később, csak másról nem feltételezem a rágást)
15. Elviracska (válaszként erre: 14. - Fee6dae477)
2007. nov. 8. 14:31
Próbáltam már ,de nem mindig értem rá éppen föltöltetni amikor kinőtt és az olyan csúnya volt ,na meg egésségesek ,és hosszúra megtudnak nőni,evel az egy beszakadással van csak gondom,és érdekes mindig a nagyújamon,és a mútató újamon leggyakrabban...
2007. nov. 8. 14:25
Tetessél műkörmöket, azok szépek,és meg leszel elégedve velük. A zselésre gondoltam. Nekem már évek óta azok vannak, és csodaszépek.
13. Elviracska (válaszként erre: 12. - Syria)
2007. nov. 8. 12:06
Hát bőrgyógyászt még nem kérdeztem de a maniküröst mindig megkérdezem,hogy mi az oka ,és azt a választ kaptam,hogy erőss köröm szakad ilyen helyen csak ,és hozzá kellett hogy üssem minden alkalommal valamihez ,és azért szakad be..én ezt nem nagyon fogadtam el ,mert egyik napról a másikra szakad be ,tehát olyan esetben is ha olyasmit nem dolgozok....
12. syria (válaszként erre: 11. - Elviracska)
2007. nov. 8. 11:59
Eetleg bőrgyógyászt kellene megkérdezni, mert szerintem nem normális, hogy erős köröm így járjon.
11. Elviracska (válaszként erre: 9. - Syria)
2007. nov. 8. 08:51
Nekem nem törik le a körmöm soha ,erőssek ,szép hosszúra megnőnek..már sokan kérdezték ,hogy zselés ?de nem ezek a saját körmeim csak a közepén mindig egy -két köröm szakad be ,ami rosszabb mint a letörés mert akkor bár levágod teljesen az egésszet ,de nekem a szakadt körömnek a hossza is megvan ,csak nagyon fáj ,és akad a beszakadás...
10. Szamó (válaszként erre: 6. - Tgabi80)
2007. nov. 8. 08:50

Így van a neten:


A japán arisztokrácia korábban titkos eljárása.


Visszaadja a körmök természet-adta szépségét és fényét, elősegíti az egészséges körömnövekedést. Hatására természetes körmeink briliáns komfortérzetet nyújtanak mindennapi életünkhöz. A méhviasztól erősödik a köröm, a kezeléstől élénkül a köröm színe (kezelésenként egyre jobban), a fény pedig rendkívül tartós (nem kopik, mert az anyag a körömlemezbe beépül). A hatóanyagok mindenféle vegyi anyagtól mentesek!



A használat módja:


A PROFI KÉSZLETTEL végrehajtott teljes kezelést havi két-három alkalommal javasoljuk. (A készlet kb. 200 teljes ápolásra elegendő). A félszáraz krém (zöld tégely) a hatóanyag körömbe jutását, a por (rózsaszín tégely) pedig a hatóanyag körömbe zárását, a köröm védelmét és fényesítését hivatott ellátni.

Javasolható a kezelések között heti két-három alkalommal a porral (rózsaszín) történő ápolás megismétlése. Erre a célra áll rendelkezésre a KÉSZLET OTTHONI ÁPOLÁSHOZ kis csomag.


A teljes PROFI ápolás a következő lépésekből áll:


- Első kezelésnél a rózsaszín-zöld kétoldalas reszelő rózsaszín felével bolyhozzuk fel a körömfelületet, hogy a hatóanyag jobban behatolhasson a körömrétegekbe. A zöld reszelőoldal az esetleges körömformázáshoz való. (Vékony köröm esetén a bolyhozás mellőzését javasoljuk.) Rendszeres kezelésnél a bolyhozást csak az első alkalommal kell a teljes körömfelületen elvégezni, a további kezeléseknél csak a frissen lenőtt körömrészt kell bolyhozni.


- A fehér színű adagoló kanál segítségével a félszáraz krémből (zöld tégely) egy csipetnyi mennyiséget oszlassunk el a körmön (finoman rányomkodva) vagy a zöld színű tömbpolírozón, majd polírozzuk be az anyagot a körömfelületbe, amíg a köröm fényleni nem kezd. A polírozót két végénél fogjuk és mindig egy irányba (ne oda-vissza) mozgassuk és lehetőleg teljes hosszában húzzuk végig a körmön. (A krém esetleges megszáradása esetén sem csökken annak hatásossága.)



- A port (rózsaszín tégely) kis mennyiségben a körmön eloszlatva a krémnél leírtakhoz hasonló módon polírozzuk be a rózsaszín tömbpolírozóval.


- Végül a csomagban lévő törlőkendővel tisztítsuk le a körmöket (illetve a kétoldalas reszelőt).


Bőroldással és olajozással a kezelés kiegészíthető.


Ez a körmösöknek írodott, de ez a lényeg. Én is körmös vagyok és nagyon jók a tapasztalatai!!! Sok gyenge körmű vendégem mond áldást a japán arisztokratáknak!

2007. nov. 8. 08:45
16 évvel ezelőtt meguntam, hogy bármit csinálok, a körmöm folyton letörik. Ha lakkozom azért, ha nem lakkozom, akkor meg azért. Azóta műkörmöm van és mindenki a csodájára jár.
8. Elviracska (válaszként erre: 4. - Szamó)
2007. nov. 8. 08:44
Engem is érdekel,hogy mivel másabb a japán manikűr???
7. Elviracska (válaszként erre: 5. - Tgabi80)
2007. nov. 8. 08:43

Hát épp ezért nem akarok zselést ,mert azt nem lehet abbahagyni:(

Viszont gyönyörű hosszúra megtudnak nőni ,és mégis egy hét alatt tutira beszakad oldalt ,és olyan rossz helyen ,hogy még csak levágni sem lehet..:(leszoktam ragasztani,hogy ne akadjon..

Jelenleg újra két körmöm van igy beszakadva ,és többi ,szép hosszú...

6. tgabi80 (válaszként erre: 4. - Szamó)
2007. nov. 8. 08:42
mi az a japán manikűr, és hol lehet kipróbálni?
2007. nov. 8. 08:41
Sajnos én is ezzel küzdök. Amióta szedek vitamint sokkal jobb a helyzet, de még nem az igazi.Most gondolkodom rajta, hogy huzatok rá egy réteg zselét, de akkor azt megint nem szabad abbahagyni, mert akkor kezdhetem a regenerálást előröl, szóval nem tudom mi lehet a jó megoldás.
2007. nov. 8. 08:40

Vannak különböző körömápolók, olajak, amik erősítik, de nagyon tudom ajánlani a japán manikűrt. Erős és egészséges, fényes lesz tőle a körmöd. Lényeg a rendszeresség!


Műkörmöt is lehet felrakni, de létezik már olyan zselé is, amelyiket le lehet lakklemosóval törölni. Attól is erősebb lesz a körmöd, és mégsem műköröm.

2007. nov. 8. 08:40
Semmit, velem is minid ez történt, mikor még hosszú körmöt akartam. Most már nem akarok.
2007. nov. 8. 08:34
Vitaminokat szedni, olajozni, vagy műkörmöt hordani.
2007. nov. 8. 08:32
Mit lehet tenni, ha a köröm szép hosszúra megnő, de mégis a közepe fele oldalt beszakad folyamatosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook