Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha az orvos félrekezeli a betegét, hova lehet fordulni panaszt tenni? fórum

Ha az orvos félrekezeli a betegét, hova lehet fordulni panaszt tenni? (tudásbázis kérdés)


25. 61fc1393dd (válaszként erre: 24. - Kanalasorvosság)
2011. szept. 6. 19:47
Az, az évekig tartó vizsgálatok, meghallgatások, szembesítések, szakértői vizsgálatok, tanuskodások, felőrőlhetik az amúgyis lelkileg megviselt beteget és hozzátartozóját. A szakma meg szerintem már rutinos ezekben az ügyekben, itt valamilyen független szervezetre lenne szükség, még a baj keletkezése előtt.Amikor probléma merül fel a kezelést illetően.
24. Kanalasorvosság (válaszként erre: 23. - Ditta67)
2011. szept. 5. 15:13

Ne találgassunk vagy vonjunk le előre következtetést!

Több példát írtunk mindkét oldalra! Az orvos szakma nagyrészt védi a többi orvost így egy vizsgálattól nem szabad félnie! Ha meg komolyan hibázott és már egy másik orvos(igazságügyi szakértő) is hibásnak tartja akkor megérdemli a büntetést vagy hogy kártérítést fizessen a biztosításából!

Ha meg nem hibázott akkor kiderül hogy jól végezte a dolgát és sajnálatos hiba történt!


A düh meg természetes és érthető! Hisz egy ember megvakult! Valakinek az apja, nagypapája!! Meg kell tudni hogy miért! A család részéről jogos a követelés hogy kiderüljön történt-e hiba és elkerülhető lett volna-e!!

23. Ditta67 (válaszként erre: 22. - 61fc1393dd)
2011. szept. 5. 12:55
Ha viszont nem emeli meg a dózist,kaphat agyvérzést,stb...Nem mentegetni akarom,de szerinted minden szövődményt figyelembe vehet,ami csak történhet?Nem látnok.Nekem is történt a családban olyan ami lehet,hogy kivédhető lett volna.De tudomásul kellett vennünk,hogy a szervezete másként reagált.Az első érzés a düh és a hibás keresése.A beletörődés később jön....
22. 61fc1393dd (válaszként erre: 21. - Globus)
2011. szept. 5. 08:02

A beteg meg ne higgyen vakon az orvosi kezelésnek. Aztán rásütik a bélyeget, hogy bizalmatlan és még finoman fogalmazom, hogy nem bolondozzák le.

Aztán, ha mégis baj történik, majd az intézmény lesz a felelős, ezen keresztül az állam, az adófizetők, stb. Az orvos meg tovább praktizál.

21. globus (válaszként erre: 20. - 61fc1393dd)
2011. szept. 4. 19:01

Félrekezelés azt jelenti, hogy más betegséggel kezelik, mint ami fennáll. Gyógyszerek (mellék)hatásai főleg akkor veszélyesek (orvosra nézve :D), ha több szer párhuzamos adagolása mellett nem gondol azok kölcsönhatásaira. Nem tudjuk, hogy ebben az esetben melyik történt, e verziók mindegyike megéri egy ügyvédi konzultációt.

A "sima" mellékhatásról nem gondolnám.

20. 61fc1393dd (válaszként erre: 19. - Globus)
2011. szept. 3. 09:19
Nem lehet tudni, de ha több orvos is állítja,hogy a gyógyszer hatása miatt alakult ki a vakság, akkor miért lényeges?
19. globus (válaszként erre: 11. - 61fc1393dd)
2011. szept. 2. 18:49
Lehet azt tudni, hogy bármilyen gyógyszer nélkül mi történt volna?
18. globus (válaszként erre: 9. - Kanalasorvosság)
2011. szept. 2. 18:46
Te írtál egy konkrét példát, én is írtam.
17. Kanalasorvosság (válaszként erre: 15. - 4c30444687)
2011. szept. 2. 18:39

Franie, nyugi!

Nem kell felidegesítened magad és nem kell tényként állítani amit nem tudsz!!!!!


Hogy hibázott-e az orvos azt nehéz megmondani! Hisz ha alaposan kivizsgálta és egyértelműen kiderült hogy azért nem volt jól a bácsi mert a gyógyszerből alacsony dózist kapott, valamint a korképe alapján nem volt komoly kockázata a vakulásnak vagy másnak akkor tényleg sajnálatos mellékhatásról van csak szó!

Ugyanakkor ha nem vizsgálták ki megfelelően akkor bizony az orvos súlyosan hanyag volt!


Attól hogy valaminek van mellékhatása, nem azt jelenti hogy természetes hogy azt meg is kapod! A legtöbb mellékhatás kivédése az orvos feladata!


Példaként! Az altatógáztól néhányan kómába esnek és meghalnak! Ez egy mellékhatás!! Ugyanakkor az orvosoknak kötelező vizsgálniuk hogy lehet-e altatni az illetőt!

Apám munkatársa így halt meg és az orvost el is ítélték!!!

Szóval nincs mindenre felmentés és az orvosnak is van felelőssége, még ha ezt sokan nem akarják tudni...

16. 61fc1393dd (válaszként erre: 15. - 4c30444687)
2011. szept. 2. 17:33
Nem az én hozzátartozóm. És valószínű,hogy a család sem azt fontolgatja, hogy pereskedik.
2011. szept. 2. 16:39
Különben meg ha olyan biztos vagy, akkor menj ügyvédhez!
14. 4c30444687 (válaszként erre: 13. - 61fc1393dd)
2011. szept. 2. 16:39

Mert szerinted miért nem volt körültekintő? Először felírt egy kisebb adagot (nyilván óvatosságból). Nem volt elég, felírt többet.


Nem arról van szó, hogy felmentést kap az orvos, mert öreg, hanem az idős embereknek rugalatlanabbak az erei, ezért pattanhatnak el könnyebben, mint fiatalabb korban.

13. 61fc1393dd (válaszként erre: 12. - 4c30444687)
2011. szept. 2. 16:31
Nem kellett volna annál inkább körültekintőnek lenni, a gyógyszer megválasztását illetően? Az felmenti az orvost,hogy a beteg már idős????
12. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - 61fc1393dd)
2011. szept. 2. 12:24
Szerintem azt sem lehet bizonyítani egyértelműen, hogy egy 80 éves betegnél, akinek szívproblémája van, egyértelműen a gyógyszer okozta a vérnyomás kilengést. Plusz szerintem tuti, hogy ilyen mellékhatás van a betegtájékoztatón, annak pedig egyenes következménye lehet erek elpattanása. Szomorú, de nem hiszem, hogy sokra vezetne a perlekedés.
2011. szept. 2. 12:17
Egy idős betegnek (80 feletti) egy bizonyos szívgyógyszert írtak, amikor visszament az orvoshoz panaszkodni, hogy nem érzi jól magát az orvosságtól, a kardiológus megemelte az adagot. Ennek lett a következménye az, hogy elszédült a beteg és hírtelen látásromlás következett be és azóta sem lát.A hozzátartozók elvitték másik orvoshoz, persze szemészhez is és ők azt mondták, hogy a gyógyszer okozhatta a szövődményt, ennyi... de az, hogy tettek volna valamit a kollégák az ügyben nincs tudomásom. Szegény hozzátartozók el vannak keseredve, jogosan.
10. Kanalasorvosság (válaszként erre: 7. - 61fc1393dd)
2011. szept. 2. 11:30

Franki-nek igaza van!

Ha leírod az esetet az sokat segítene!

9. Kanalasorvosság (válaszként erre: 4. - Globus)
2011. szept. 2. 11:29

Direkt leírtam hogy az eset dönti el!!!!!

Ha eddig(2. sor) eljutottál az irományomban és elolvasod a válaszodat akkor észrevetted hogy valamit félreértelmeztél vagy olyanra válaszoltál amire fölösleges mert leírtam...

2011. szept. 2. 04:17
Igazából hogy is volt az eset?
7. 61fc1393dd (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2011. szept. 1. 23:04
Olyat én is szedtem, szívre aminek a tájékoztatóján az egyik mellékhatásnak azt írták, hogy halált okozhat. Egy laikus persze, hogy megijed, mert nem magyarázzák el érthetően mire kapja. Az orvos elérhetőségét is meg kellene adni, hogy sürgős esetben vele lehessen konzultálni. Az én esetemben a doki így járt el, és amikor gondom volt fel tudtam hívni.
6. globus (válaszként erre: 5. - 61fc1393dd)
2011. szept. 1. 22:10
De hát így egyetlen gyógyszer sem használható. Nincs olyan, amelyiknek le lenne fél méternyi ijesztő irodalma. Azt tudhatja, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, de azt nem, hogy melyik lép fel ezek közül. Újabban a gyakoriságot is jelzik. Ha a megvakulás a nagyon gyakoriak között szerepelne, azt a szert nem szabadna forgalmazni.
5. 61fc1393dd (válaszként erre: 2. - Globus)
2011. szept. 1. 22:02
Az orvosnak tudnia kellene, milyen hatással lehet a betegére a gyógyszer, ha az beszedi. Vagy akkor ne írjon fel, végülis ő a felelős a kezelésért és az a cél,hogy a beteg meggyógyuljon.Nem?
4. globus (válaszként erre: 16. - Kanalasorvosság)
2011. szept. 1. 18:38
Tudod, hogy az aszpirintől gyomorvérzést lehet kapni? Egyéni érzékenység függvénye: van, akinél néhány szem után bekövetkezhet. Ettől az aszpirin még jó gyógyszer, másoknál.
3. globus (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2011. szept. 1. 18:36

Pedig százezrek szedték és nem haltak meg :)

A gyógyszergyár bebiztosítja magát, ezért ráír minden mellékhatást, ami csak szóba jöhet.

2. globus (válaszként erre: 11. - NégyLM)
2011. szept. 1. 18:35
Ez inkább a szövődmény kategóriába illik...
1. 4c30444687 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2011. szept. 1. 16:24
Én is szedtem már olyan gyógyszert, hogy ujjujj... De nem hiszem, hogy az orvost felelősségre lehetne vonni, ha egyszer a betegtájékoztatóban benne van. Elég gyenge érvelésnek tűnik a bíróság előtt, hogy nem jutott eszembe/lusta voltan elolvasni a tájékoztatót, vagy egyszerűen nem tudok olvasni :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook