Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha én GYES-en vagyok, párom pedig minimálbéren, van esélyünk hitelre? fórum

Ha én GYES-en vagyok, párom pedig minimálbéren, van esélyünk hitelre? (tudásbázis kérdés)


30. e59b092169 (válaszként erre: 29. - E59b092169)
2009. nov. 29. 23:03
Bocs, még ennyit hozzá: már nem adnak jövedelemvizsgálat nélkül hitelt és tényleg nagyon megszigorították a feltételeket. Pláne, hogy már szocpol sincs...
2009. nov. 29. 22:58
Az anyukám eladná a családi házát. Az én bankomban megkérdeztem, hogy a vevőnek mennyi jövedelmének kell lennie ahhoz, hogy egyáltalán szóba álljanak vele? (Mert akkor mi is tudjuk legalább, hogy érdemes-e előszerződést kötni?) Válasz: nettó 100.000,- Ft-on alul ne is próbálkozzon. Válság van, nagyon nehéz hitelt felvenni.
2009. nov. 29. 21:05
Én egy darabig olyan biztosítónál dolgoztam, és több bankkal kapcsolatban állva hiteleket is intéztünk. Azt kell mondanom, hogy ilyen feltételekkel ne is vágj bele, legfeljebb csak az érdeklődés szintig, mert az még ingyen van, de a papírok elintézése sok helyen pénzbe kerül...fölöslegesen pedig inkább ne fizess!
2009. nov. 29. 14:49
Én még akkor akartam volna felvenni egy 12 milliós ingatlanhoz 2 milliót, amikor tgyást kaptam, aminek az összege 130 ezer körül volt és tudvalevőleg az a korábbi munkaviszony alapon jár, nem alanyi jogon, mégis elutasítottak. Úgyhogy gyes-el szerintem semmi esély hitelt kapni.
2009. nov. 29. 12:03

Nemhogy hitelt nem adnak,de részletre sem tudtok venni semmit!

párom lepett meg egy notebook-al,részletre akarta elhozni,55ezerért,de nem adták,igy elhozta kp-ra!kicsit durva,hogy az állam határozza meg mire legyen pénzünk,és ök eldöntik helyettünk tudjuk e fizetni vagy sem!

Kinevetnek,ha hitelért mentek!hisz van aki több pénzböl sem tudja fizetni!

25. toro32
2009. nov. 29. 11:45

Gyessel alapból elutasítanak és amióta "válság" van,azóta már minimálbérrel is!!

Fizunak már a leglazább bank is 80e nettót kér!!

2009. szept. 27. 18:45

Sziasztok!

Szeretnék összeköltözni a párommal. Mindketten minimálra vagyunk bejelentve, összesen van 2 M ft félretett pénzünk. Van valami esélyünk?

2009. febr. 24. 05:23
Nekem a forint alapúnak is emelték a törlesztőrészletét.
22. zsuzso100 (válaszként erre: 20. - MelisUK)
2009. febr. 23. 16:58
Ez csak devizahitelre vonatkozik, mármint a részletnövekedés. Én annak idején a biztonság kedvéért ft-alapút vettem fel, még ha nagyobb volt a részlet, akkor is...és milyen jól tettem. Habár lehet, hogy ha CHF alapút veszek összességében még jobban jártam volna, de ez legalább mindig fix, tudok vele számolni.
2009. febr. 23. 15:45
És nem árt tudni, hogy a hitel felvételével nem pusztán a havi díjról van szó, hanem előtte szép kis összegeket kell fizetni mindenfélére. A külföldi barátomék azt mondták, hogy kb egy millió elment az egyéb költségekre, s csak ezután jött a türlesztőrészlet fizetése.
2009. febr. 23. 15:44

Eddig a feltétel a legtöbb banknál a minimálbér volt vagy a minimálbérnek megfelelő összegű nyugdíj. Elég, ha csak az egyik félnek van meg ez a jövedelme. Három havi ott dolgozás után lehet csak fölvenni a hitelt, erről munkáltatói igazolás kell.

Viszont most a "válság" miatt változhattak a dolgok. Eddig pl nem engedték külföldön dolgozónak a nagy jövedelme mellett, hogy fölvegyen hitelt, most pedig inkább nekik adják meg, mert biztos tudják majd fizetni a törlesztőrészletet.

Néhány hete vett fel egy barátom lakáshitelt, 6,5 millió forintot, külföldön dolgozik. A havi fizetése közel félmillió forint, de a biztonság kedvéért még az élettársa munkáltatói igazolása is kellett, hogy biztos megkapják a hitelt, aki kb 400ezer forint körül keres havonta. Érdekes, hogy ezelőtt épp a külföldön dolgozóknak nem nagyon adtak hitelt, csak az számított, hogy legen meg a 3 hónap munkaviszony és a minimálbér. Tudom, hogy így volt, mert évekkel ezelőtt hitelügyintézőként dolgoztam.

Remélem, hogy a válság sem okoz gondot és meg fogjátok kapni a várt hitelt. Nagyon figyeljetek oda minden részletre, arra is, hogy mennyit tudtok bevállalni törlesztésre. Most nagyon magas lett a kamat, a párom testvérének a havi 50ezres hiteltörlesztése havi 70ezerre emelkedett.

És azon is érdemes elgondolkozni, hogy biztos most szeretnétek-e fölvenni - a kamatok végett.

A párom testvéréék 9,5 milliót vettek föl 25 évre, 50ezer volt a törlesztés rá, amiből 70ezer lett. Most a külföldi barátaim 6,5 milliót vettek föl szintén 25 évre, havi 80ezret kell fizetniük.

Ha lehet, inkább várjatok a hitellel.

19. zsuzso100 (válaszként erre: 5. - Cd12c7e7d4)
2009. febr. 23. 15:02
A megvásárolt lakás lesz az ingatlanfedezet.
2009. febr. 23. 14:46

Sziasztok hátha olvassa valaki.....


Szeretnénk házat venni de hiányzik 2-3 millio forint párom nem akar felvenni,mert ő majd az apjának törleszti én gyes-en vagyok én szeretnék felvenni,hogy legyen szebb házunk és,hogy legyen részem benne de nincs semmilyen tulajdonom cib banknál vagyok több mint 7 éve már tuti lehet esélyem megkapni?

vagy hol lehet érdeklödni kikapott már ha van ilyen?


Köszike a válaszokat remélem olvassa még valaki:)

2008. okt. 12. 15:29
Szét kell nézni, mert vannak olyan bankok akik adnak hitelt. De sehol semmilyen tartozásmak nem szabad lennie !
16. kobagabi (válaszként erre: 15. - Cd12c7e7d4)
2007. nov. 27. 23:50

Igazán nincsen mit! Más is ezt tette volna! Ha tudok segítek! Kérdezz bátran! Mi is most építkezünk éppen!!! Az adatlapomon fenn van a félkész házunk! Nézzd meg ha van kedved!

Sok mindenen keresztülmentünk mi is mióta építkezünk, de összességében már megérte! Pedig mi 20 évig elég keményen fogjuk fizetni! De mi fizetjük, és senki más helyettünk! Mi döntöttük el így!

15. cd12c7e7d4 (válaszként erre: 14. - Kobagabi)
2007. nov. 27. 23:35
köszönök neked mindent!
2007. nov. 27. 23:17

Szóval Melcsyke azt tudom neked tanácsolni, hogy nézz körül rendesen! Több bank is ad hitelt minimálbéren lévőknek! Gondoljátok végig (bár már biztosan megtettétek) hogy mennyi az a törlesztőrészlet, amit biztonsággal ki tudtok még havonta fizetni, és ehhez mérten döntsetek!

Mondom az én egyik ismerősömék így kaptak 5.000.000.-Ft.ot!Meg 3 gyermekre szocpolt, és abból építkeztek fel!!! Lett egyí szép házuk, és havi 35.000.-Ft-ot fizetnek!

13. kobagabi (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2007. nov. 27. 23:12
Köszönjük szépen neked!
12. Hoxa
2007. nov. 27. 23:10

OFF: Nem ő ment, én tettem ki innen.

A tudásbázis megtisztítottam, normális hangnemben folytassátok a beszélgetést. Köszönöm.

2007. nov. 26. 17:51

Én és a férjem mindketten tzisztességesen dolgozunk! 3 gyermekünk van!!! És nem vagyunk minimálbéresek!!! Most vettünk fel nem kevés pénzt, mert építkezünk, és mert más kiutat nam láttunk! Akkor mi is bolondok vagyunk, mert a gyerekeinknek fedelet akarunk a fejük fölé???

Nekünk kell azt kifizetni nem másnak, így senki ne szabja már meg a másiknak, hogy vegyen-e fel hitelt avagy sem!!! Gondolom hosszas beszélgetés vége ez a döntés, hogy kölcsön kell nekik, nem kell még a rosszmájúság is mellé!!!!


A minimálbéres bejelentés pedig nagyon sok esetben nem a dolgozó hibája!!! Ő örül ha dolgozhat, és eltarthatja a családot!!! A hiba a munkaadókon van, akik spórolni akarnak!

Nem tagadom van egy, kettő, aki saját magát (mint vállalkozó) minimálbérre jelenti be, csakhogy mindenféle juttatást megkapjon!!!Ezeket elitélem!

Na de az egyszerű ember, aki küzd mindenért!!! Hát örül, hogy egyáltalán minimálbért is kap, szerintem!!! Vagy jobb lenne, ha otthon ülne, és mi meg eltartanánk!!! Vagy az állam?

Na előbb gondolkozzunk aztán szövegeljünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2007. nov. 9. 22:39
2007. nov. 8. 06:39
Ha beterhelhető ingatlanotok van.
2007. nov. 7. 20:25
Ha van olyan ingatlan akár a családotokban, akár magatoknak, akkor van rá esély. De ezt is Bank-ja válogatja. Attól még, hogy az ingatlan a fedezet, kell igazolni a jövedelmet. Ahol én dolgozom, ott az a Bank akivel kapcsolatban állunk, az KSH besorolás alapján megnézi, hogy a munkakör milyen átlag besorolást kapott. Ha az igazolt jövedelem kevesebb, akkor ezt veszik alapul.A Banknak az a lényeg, hogy fizessétek a részleteket.
7. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - Cd12c7e7d4)
2007. nov. 7. 20:03
milyen hitelt,vagyis milyen célra szeretnél?
6. cd12c7e7d4 (válaszként erre: 4. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 7. 20:03
lakás célra
5. cd12c7e7d4 (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2007. nov. 7. 20:02
hát ez az ,ingatlanfedezet!és akinek nincs?
2007. nov. 7. 20:02
Pénzintézettöl függ...pl. jelzáloghitel esetében sok helyen nem nézik,csak a fedezet értékét,és hogy legyen munkahely,elég a minimálbér...persze csak bizonyos százalékát adják,azt ti tudjátok mennyire és milyen célra van szükségetek...mindenesetre van olyan bank amelyk ad,körbe kell nézni...
2007. nov. 7. 20:01
Igen van!!! Az egyik ismerősöm is így jutott hozzá! Ők lakáshitelt kaptak 5.000.000.-Ft-ot! 3 gyerekük van, a férj minimálbéren, a feleség gyesen! Milyen hitelt szeretnétek? Mert ugye a lakáshitelnél ott a fedezet, ami maga a ház!!!
2007. nov. 7. 20:00
Attól függ milyen hitelt szeretnétek felvenni. Ha jelzálogosat akkor megadják,még munkáltatói nélkül is.Csak ingatlanfedezetet kell adnod.
2007. nov. 7. 19:57
Szerintettek ha én gyesen vagyok, párom pedig minimálbéren van esélyünk hitelre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook