Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az igaz barátság fórum

Az igaz barátság (beszélgetős fórum)


2011. aug. 31. 16:36

Van bizony!

És mondom Néktek, nagy kincs egy igaz barát! :)

16. nana06
2011. aug. 31. 10:25

szerintem is van igaz barátság :) nekem igazából egy igaz barátnőm van, akire bármit rá tudok bízni, bármit meg tudok beszélni vele...persze vannak nehezebb helyzetek, de azt meg tudjuk oldani, így csak még erősebb lesz a barátságunk :)

van igaz barátság!!! csak nem azt kell várni hogy majd a másik átmegy, majd a másik felhív, majd a másik elmondja, stb....mind a két félnek aktívnak kell lennie ahhoz, hogy megmaradjon a barátság....máshogy nem is lenne barátság a barátságból, ha nem figyelnétek oda egymásra :)

2011. aug. 31. 09:33

1990- ben új helyre költöztünk a családdal.A lakótelepen hamar feltaláltuk magunkat a bátyámmal és rövid idő alatt barátságok is szövődtek.Páran mindig együtt bandáztunk.(vagy 10-en)Akkor még nem tudtuk,hogy ez egy életre szóló barátság kezdete volt.21 év telt el,szétszéledtünk,megházasodtunk(volt aki a bandából házasodott)gyerekeink vannak.Nem talizunk sűrűn,de a beszélgetést ott folytatjuk ahol régebben befejeztük.Sokat beszélünk a net segítségével,napra készek vagyunk egymásból és ott vagyunk a másik mögött ha erre van szüksége.És ami a legszebb a dologban:ma már a gyerekeink játszanak együtt,ahogyan mi egykor.Csodálatos érzés volt, egy hónappal ezelőtt jöttünk össze utoljára egy kis kerti partyra és néztük a gyerekeinket.

Igenis van IGAZ BARÁTSÁG!De azt ápolni és óvni kell!Én nagyon szerencsés vagyok,hogy vannak barátaim!

14. zsazsanéni (válaszként erre: 12. - Gumicsiga)
2011. aug. 31. 09:15
Ma már nincsen igaz barátság,régebben talán volt.Férfi és nő között is az van,hogy mi hasznom van a barátságból.Én már megettem a kenyerem javát és több mint 30 éves barátság után rá kellett jönnöm,hogy ez messze van az igazitól.Ott lapul az irigység a másik fél részéről.Legyen az anyagi,vagy társas kapcsolat,mert írigy.Valami miatt nem maradnak mellette a férfiak.Talán a modora miatt?Az iskolai évek alatt kötött barátságok is el laposodnak,rájövünk,hogy mégsem az igazi.A párkapcsolat is érdekszövetség.Van egy két barátom,nő is férfi is,de ott az érdek mögötte.
2011. aug. 31. 09:07
Igen én is ugy gondolom hogy lehetséges hogy vannak még olyan emberek akikböl lehetne igaz barát.De sajnos ezt csak a nehéz helyzetek szokták kihozni ki az igaz barát.Sajnos nekem sem volt ilyen sosem
2011. aug. 31. 08:31
Sziasztok. Igaz barát.....hát az nincs. Barátságok mindig is érdekeken alapulnak. Én próbálkoztam többször ilyen igaz barátkozósat játszani, de nem jött össze. Vannak ismerőseim, néhány barátom, de tudom, hogy kitől mire számíthatok, és ők is tisztában vannaak vele, hogy belőlem milyen érdekük származik. Ezen alapul minden társas kapcsolat. Akár a párkapcsolatot is ide sorolnám. Az is csupa érdek. Kiegészítjük és kielégítjük egymás és saját igényeinket.
11. bosika
2011. aug. 31. 08:06

.. amiből ...

Miért nem kerestek rá!

10. bosika
2011. aug. 31. 08:06
Megint egy új fórum, amiból van több is:-(((
2011. aug. 31. 06:51
Az igaz barátság az olyan jó, csak, ha a másik félre biztosan lehet számítani és sohasem hagy cserben. Türelemmel, tisztelettel át lehet vészelni a gondokat és átsegít a nehézségeken. Természetesen legyen kölcsönös. Üdv.Ágnes
2011. aug. 31. 06:49

Az igaz barat nem mindig simogat, neha ugy feneken billent , hogy neki mesz a remenynek.

A legveszelyesebb " barat" a hatso nyalo.

7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Katalin1962)
2011. aug. 31. 06:43
Nekem sem, és már nem is igen hiszek benne. :(
2011. aug. 31. 06:16
Én se hiszek benne!
2011. aug. 31. 05:29
Kérdés, mit nevezünk barátnak, mi a mérce, és minek kell megfeleljen. Számomra az a barát, akiben 100% ig me lehet bízni, úgy rámerem bízni a páromat hogy még ő vágná szájon ha kikezdene vele, őszinte, önzetlen, és az első kis problémára nem összeveszünk hanem segít megoldani, és persze mindent meglehessen beszélni vele. Nekem van 1 ilyen. A többiz csak ismerősnek vagy munkatársnak nevezem, ők nem barátok.
4. Zorkusz (válaszként erre: 3. - Katalin1962)
2011. aug. 31. 04:49

De letezik!Csak ki kell erdemelni!

Hidd el majd idovel te is ratalalsz!

2011. aug. 31. 04:47
Nem létezik:((( Vagyis nekem nem sikerült rátalálni, sajnos.
2011. aug. 31. 04:46

Latom ul a tema:)


Nekem van 2-3 igaz baratom,hala a jo egnek,meg sok,hulye szoval elve "haverom" ezt jobban nem tudom jobban megfogalmazni.

Szerintem az igaz baratsagra meg kell erni.El kell fogadni ha a masik,jo szandekbol megbant,sot ez egy fajta merce is lehet.Mert az igaz barat sosem hazudik,sosem azt mondja amit hallani akarsz.Valahol itt kezdodik a dolog...Az oszintesegnel,meg a szeretetnel...


En tavol elek a hazamtol,es ezeket az igaz baratsagokat meg a tavolsag es az ido sem tudta kikezdeni.Ez baromi jo erzes:)Ha nem is napi szinten,de surun tartjuk a kapcsolatot.Minden lenyeges dolgot tudunk egymasrol,sot ha idonk engedi meg a lenyegtelen dolgokat is megbeszeljuk.En ma pont (kb 20 perce raktam le a telefont), az otthoni baratnommel cseveresztem 5 orat.Es nagyon jo erzes volt beszelgetni vele.Igaz kavezni,meg setalni nem tudunk egyutt elmenni,de igy is jo.Erzem,hogy "itt" van velem es barmikor szamithatok ra,o is ram.Akar az ejszaka kozepen is felhivhat...


Mindenkinek kene egy-ket ilyen barat!

2011. aug. 31. 04:10

Manapság nagyon nehéz ,igaz,önzetlen barátságra lelni.Igazából a bajban érezzük igazán hogy kik az igaz barátok és kik azok akik érdekeik szerint vannak melletted.ÉN még nem igazán találtam igaz barátra,talán csak egy volt aki gyerekkoromban volt velem,aztán az élet és a külön utak szétszakítottak minket.Pedig jó is az ha van kivel megosztani az élményeidet,örömödet/bánatod.

Szivesen venném az idézeteket,történeteket,sztorikat ,"elmélkedéseket" bölcsebb,tapasztaltabb emberektől.!köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook