Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fül- Test- Zsírégető gyertya fórum

Fül- Test- Zsírégető gyertya (beszélgetős fórum)


9. Zizisicc (válaszként erre: 8. - Mariann0331)
2007. nov. 19. 19:52

Nem vitatkoznék Veled, én is eü-s vagyok, igaz nem fülészeten dolgoztam.

Épp ezért írtam korábban, hogy gyerekeknél nem túl jó a fülben gyertyázni. Azt, azért leírnám, hogy minden gyertya alá vékony pzs-t, vagy gézt kell rakni, hogy a fülbe, vagy a bőrre közvetlenül ne follyon le a gyertya anyaga. Magát a gyertyázást többezer évre használja a keleti orvoslás, és nagyon jó eredményekkel, de érdemes olyan szakemberrel elvégeztetni, aki megtanulta a helyes technikát, és tisztában van az indikációjával, és a veszélyekkel! NEM A MÓDSZERREL VAN A PROBLÉMA, HANEM A HELYTELEN ALKALMAZÁSSAL!!!

2007. nov. 19. 17:35
Sziasztok!!Én személy szerint nem vagyok a hive!Elsősorban azért,mert Fül-orr _Gégészeti szakrendelésen dolgozom,rengeteg felnőtt,és persze gyermek járt már a Szakrendelésünkön,a Fülgyertyázásnak köszönhetően!!Mégpedig azért,mert a szülő a fülfájásra,arcüreggyulladásra gyertyázta,ahelyett,hogy orvoshoz vitte volna!/a végén csak nem volt más választása,mert a gyertyára nem javult,nem csökkent a füfájása!/A doktor alig tudta kitakaritani,szó szerint kikapargatni a hallójárat faláról, a viaszos gyertya olvadékot,amit a szülök a váladéknak,gennynek hisznek,de valójában a gyertya ahogy olvad ,folyik ki a hallójáratba!!Olyan mintha rendes gyertyát égetsz,és egy műanyag csőbe belefolyik!!Itt a hallójárat fala a cső!Egy csőről az ember le is vakargatja,lefeszegeti,De egy kisgyerek fülével azért óvatosabban kell bánni,közben a gyereket le kell fogni,hogy az eszköz meg ne sértse a dobhártyát!!Elég hosszadalmas,nehéz feladat!!Mindannyiszor megküzd a főnök a feladattal!!Nem beszélve már a szülő is sir,mert a gyerekek eleve orditanak!/Fáj a fülük,de,hogy a doktor bácsi meg tudja nézni a dobhártyát,először a hallójáratot a masszától kell kitisztitani,ami bele van kötve!!Szóval én,mint szülő soha nem próbálnám ki!!Tévhit,hogy a genny folyik ki,meg mennyi genny volt benne örvendeznek !De az valójában a gyertya!!Szóval kétszer is gondoljátok meg,ha rám hallgattok!!Köszönöm!!V.Mariann
2007. nov. 18. 17:38
Már van egy ilyen tpoik, keressetek rá, sok okosat írtunk oda :)
2007. nov. 18. 17:19
Gyerekeknél én sosem gyertyázok a fülben, mert soha nem tudhatom, hogy gyulladásban van-e, mert akkor csak jobban belobbantom. Náthánál, arcüreggyuszinál, fülfájásnál én vagy a fülcimpa mögötti mélyedésben, vagy az arccsontokon gyertyázok az orr két oldalán.
5. 4b6a2525df (válaszként erre: 4. - Zselé)
2007. nov. 17. 16:28
Menstruációs görcsre a köldökbe, arcüreggyulladásra a fülekbe.
2007. nov. 16. 19:59
Menstruációs görcsre is jó a gyertyázás? És arcüreggyuszira?Hová tegyem és hányszor? Ha valaki segítene megköszönném! :)
3. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - 831ad879a7)
2007. nov. 13. 07:04

Én használom, főként a fülgyertyát a családomon (férjem, lányom) és magamon is.

Általában a férjem akkor engedi, ha olyan náthás, hogy már majd "szétrobban " a feje. Ő azt modja, hogy bedugult a feje. Na ezután "szelel" a feje:):) vagy az orra inkább. A lányommal általában tartunk "nagytakarítást", ami azt jelenti, hogy a tél végén, a nyár végén csinálunk egy általános fül és testgyertyázást, ha nincs semmi bajunk, akkor is. A testgyertyát a köldökre teszem rá.

De pl. a köldököt gyertyázom akkor is, ha felfázik valamelyikünk, és medveszőlőteát iszunk mellé.

De tavaj télen, amikor szinte elviselhetetlenül fájtak a térdeim, akkor azt is gyertyáztam több napon keresztül, naponta egyszer, de a térd 2 oldalát és a közepét is, úgyhogy napi 6 gyertya fogyott a térdemre.Ettől, és a még hozzászedett természetes gyógyszertől a térdem jó fél év alatt rendbejött, de azért most a ködös nyirkos időben újra megcsinálom a gyertyázást.

Nekem bavált:):)

2007. nov. 7. 15:23

mi egyszer kipróbáltuk a kislányomnak, állandó fülproblémái voltak. Lehet rosszkor időzítettünk, lehetett egy kis gyulladása, és a fülgyertyázás után be is durrant neki, este az ügyeleten kötöttünk ki.

Azóta nem próbáltuk, és biztos hogy nem a gyertya miatt gyulladt be a füle. Én is kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2007. nov. 7. 15:12
Ki mit tud a "GYERTYÁZÁS"-ról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook