Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napirend változtatás! Milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Napirend változtatás! Milyen tapasztalataitok vannak? (tudásbázis kérdés)


12. csakazért (válaszként erre: 10. - Lou1989)
2011. aug. 31. 08:00

Az apukával való sétálás igazából a kellemes összekötése a hasznossal.

Egész nap ketteseben vagyok a kicsivel, játszunk, "beszélgetünk". A sétálás pedig kikapcsolódás, pihenés -ahogyan írtad. Főleg egy 3 hónapossal. Ő közben a fákat nézi és tök izgatott lesz tőlük, hangosan magyaráz, majd lenyugszik, az öklét rágcsálja és néha elalszik.

Én pedig közben végre tudok egy jót beszélgetni a férjemmel. Egy felnőttel, akit ráadásul nagyon szeretek! :)

Itthon is lehet beszélgetni, viszont, ha a szabadban vagyunk, akkor csak egymásra koncentrálunk. Nincs mosogatnivaló, teregestés, rendrakás... Csak Mi -hárman! :)

2011. aug. 31. 07:05

Köszönöm a hozzászólásokat, lányok!

Ma már az új rend szerint csináljuk a dolgokat.

10. Lou1989 (válaszként erre: 9. - Tandi25)
2011. aug. 30. 15:22

Én igazából nem szoktam érteni, hogy hogy tudja azt mondani egy anyuka, hogy unalmas a sétálás a babával. Sógornőm is inkább megvárja míg a tesóm hazajön a munkából, és utána közli hogy menjenek sétálni (pedig apuka kissé ki van nyúlva az egész napos munkától). Én még soha nem unatkoztam sétálás közben a 10 hónapos unokaöcsimmel. Én beszélek hozzá, most, hogy nagyobb így mutogatok neki dolgokat, meg magyarázok. Szóval nem csak tolom, aztán elvan. Ha meg elalszik, akkor kicsit legalább én is pihenek... a sétálás is lehet pihenés az anyukáknak (feltéve, hogy csendes helyen tud sétálni, nem autók meg miegymás között) :)

Amúgy rendszer unokaöcsimnek is van, de attól függően, hogy hogy alszik el, ez csúszhat neki. De szerintem nyugodtan lehet korábbra tenni a sétát... nem kell sok idő és akkor meg azt szokja meg. Elég alkalmazkodóak a kicsik:)

9. Tandi25 (válaszként erre: 8. - Csakazért)
2011. aug. 30. 15:06

:)) igen, az vicces, a lányomnak is csikis a tenyere is meg a talpa is. :)

Rebus 8,5 hónapos és még sosem volt olyan, h az esti lefekvéstől a reggeli felkelésig aludt volna egyhuzamba... A "legdurvább" az volt, amikor azt hiszem 5:15kor ébredt először (este 10 körül alszik +- fél óra).

De szerintem sem fogja összezavarni a kicsit, ha másskor sétáltok. Engem inkább az aggaszt, h ha korábban megyünk, Apa nem tud velünk jönni, mert még dolgozik, egyedül meg (még) tök unalmas...

8. csakazért (válaszként erre: 6. - Tandi25)
2011. aug. 30. 14:59

Andris 3 hónapos.

Egyébként fürdés előtt szoktam maszírkázni, olajjal. Épp tegnap mondtam a férjemnek, h úgy viselkedik közben, mintha "vuduznák", csikis. Amikor a tenyere vagy a talpa következik, azt csípi.

A te babád mennyi idős?

2011. aug. 30. 14:56
Mi reggel 7 körül kelünk, kajcsi, aztán 2 órát fennt van, ismét kajcsi és általában 3 óra alvás. 11 és 12 körül szokott kelni megint evés 2 óra ébren, kajcsi és 2-3 óra alvás. Van, hogy még 5-től 6-ig is alszik egyet, de nem mindig. Este elég korán fürdünk 6:30-kor, majd evés alvás. Ha nagyon nem akar még aludni akkor még egy kis játék. Éjjel még 1x kel. Nálunk nincs minden nap séta és nincs is időhöz kötve. Van, hogy csak úgy kimegyünk a kertbe és leterítek egy plédet vagy csak simán kirakom a babakocsiba, de nem sétálok vele. Sosem zavartam ezzel össze semmit, úgyhogy szerintem te sem fogsz.
6. Tandi25 (válaszként erre: 2. - Csakazért)
2011. aug. 30. 14:51

hát ezt a luxust féltsd is!! :)

sztem vidd le simán és kész. A fürdés önmagában szerintem lazító hatású, nyugtat, kikapcsol, és szerintem, mint ilyen, lazít. De ha ez nem elég, próbálkozhatsz babamasszázzsal, vagy fürdetés után (ha bírja a bőre), bekenni krémmel a kis testét. Ez is ellazíthatja.

Egyébként pont tegnap gondolkodtunk mi is, h kénytelenek leszünk korábban levinni majd (nálunk 6-7 között szokott lenni a séta), mert a sötétben kószálást nem fogja élvezni télen...

mennyi idős a babád?

5. homern (válaszként erre: 2. - Csakazért)
2011. aug. 30. 14:51
Mi elalvás előtt játszunk hármasban,akkor pörög fel a legjobban.Kb 10 perc kell hogy lenyugodjon,mindenkinek jóéjszakát,még iszik és lefekszik aludni.Olyan édes,néha még álmában is fel-fel nevet.Szerintem ha alvás előtti fél órában már nincs nagy viháncolás,nem lesz gond.
2011. aug. 30. 14:49

Jól mondod!

Bár napközben sem ártana neki egy rendszer,mikor van kaja,alvás ilyenek.

(A kicsi nálam ilyenkor mindig alszik.:)van 2 órám csendben.:))

A séta meg ilyenek,ahogy érzed,Szerintem a babóca nem a vekkert fogja nézni,hogy előbb mentek sétálni.:)

Lazán vedd a dolgokat!ugy könnyebb:)

3. kisj
2011. aug. 30. 14:44
jól mondtad, ne tököljél:D
2011. aug. 30. 14:38

Nos, napirendünk 18:00-06:00-ig tart.. :)

Szóval 18:00 körül kaja. 19:00-20:00-ig séta. 20:15-füri. 20:45 vacsi. 21:00-21:30-ig altatás, aztán alvás 06:00-ig, jobb esetben 07:00-ig.

Napközben úgy vannak a kajálások, alvások, ahogyan szeretné -ha éhes eszik, ha álmos alszik (van, h 4 órát egyhuzamban).

A "gondom" az, h az esti sétát szeretném áttenni 17:00-18:00-ig, vagy 18:00-19:00, mivel egyre korábban sötétedik.

Hogyan fogjak hozzá? Vagy ne tököljek, vigyem le új időpontban és kész?

És kérdés az is, h nem e pörög fel, ha a fürdés előtti órában játszunk vele, nem pedig lazító séta van?

Igazából az átaludt éjszakákat féltem... ;)

Arra számítottam, h vagy 1 éves koráig nem lesz olyan éjjelem, h ne keljek fel. Erre a legnagyobb meglepetésemre 2 hónapos korától végigalussza az éjszakákat! Féltem a luxust! :)

2011. aug. 30. 14:37
Napirend változtatás! Milyen tapasztalataitok vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook