Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt mit lehet és mit nem? fórum

Terhesség alatt mit lehet és mit nem? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 29. 15:43

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek!

Nekem amúgy semmit nem mondott a doki ezek közül, azért is érdekelt. Nekem azt mondta, mindent lehet, ami jólesik. De hát ez nem így van, sok mindent nem lehet. És mindig előjönnek dolgok, amiről nem tudom eldönteni, lehet-e vagy sem és nem akarom állandóan zaklatni a dokit a kérdéseimmel.

2011. aug. 29. 14:33
Nekem is azt mondták a fürdés nem ajánlatos, én kb a terhesség felétől csak zuhanyoztam. meg kerülni kell azokat a dolgokat amik sok tartósítószert tartalmaznak. pl: citromlé az abszolút nem jó inkább friss citrom
2011. aug. 29. 08:08
szolárium és szauna mert a forróság vérbőséget okozhat, masszázs lehet de mondani kell a masszőrnek hogy terhes vagy úgy csinálja, nyers hús, tojás, macskaalom takarítás az első trimeszterben(toxoplazma miatt), penészes sajtok
6. timycat (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. aug. 29. 00:10

tengeri halak, nem tudom hogy miért, de nekem ennyi volt, amit "nem szabadott" enni (meg persze alkohol, bár vörösborra azt mondták hogy néha-néha egy-egy korty belefér)


én még wellnessezni is voltam, úgy voltam vele soha sem szedtem össze semmit...


masszázzsal kapcsolatban, nekem csak a talpmasszázs volt tiltó listán... bár végül nem éltem a masszázs-lehetőséggel


kávé napi egyre azt mondta a doki, hogy simán, de még a szagát sem bírtam; amúgy imádom, de terhesen...


napozás, az nem volt tilos, csak ugye a májfoltokkal kell vigyázni és a hormonális változások és a napozás együtt gyilkos ha hajlamod van rá


nekem még futnom és edzenem is szabad volt, amíg jól esett

5. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. aug. 29. 00:05
Szerintem higgy az orvosodnak.
2011. aug. 29. 00:00

Bevallom őszintén, én végig fürödtem terhesen. A doki azt mondta, azért nem szabad, mert így meg úgy a fertőzések. De hát a saját kádamat én takarítom, csak tudom, mennyire tiszta. Nem is lett egyikünknek sem semmi baja. Persze a nagyon forró víz nem jó.


Amikről nekem le kellett mondanom:

camambert sajt (pedig hmmm, nagyon szeretem)

cigi

hajfestés (de csak az első három hónapban, utána már festettem).

2011. aug. 28. 22:05

én azt hallottam, hogy míg zárva a méhszáj, bátran szabad fürdeni - ne túl forró vízben. én fürödtem, nem ártott meg:)

TILTÓLISTA:

penészes sajtok /nagyon sajnáltam.../

nyers húsok

nyers tojás /nesze neked tiramisu:))/


nekem a kávét nem tiltották, de nem kívántam és szerencsére a cigarettát sem /azóta sem:))/

2011. aug. 28. 18:15
Masszázs-vérbőséget okoz. Algopyrin, egyéb gyógyszerek,kávé,cigi,alkohol,átjut a méhlepényen. Ülőfürdő-ha hajlamos vagy a hüvelyi fertőzésre. Barnítókrémek, dauer, ammónia tartalmú hajfestékek, ultrahangos bőrkezelés.
2011. aug. 28. 18:09

Kíváncsi lennék más kismamák véleményére, tapasztalataira, orvosaik tanácsaira arról, hogy mik vannak tiltólistán terhesség alatt. Pl. allergia gyógyszerek, orrcseppek (borzasztó allergiás vagyok és csak calciumot szedhetek az orvosom szerint), illóolajok használata, ülőfürdő, masszázs, Algopyrin, ételek, italok, stb.

Az én orvosom azt mondta, mindent lehet, ami jólesik. Nekem most jólesne egy tengeri sós fürdő, de nem tudom, lehet-e.

4 hónapos terhes leszek jövő héten.

Van valaki, akinek esetleg külön megtiltott bizonyos dolgokat az orvosa?

Köszi előre is mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook