Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért jó vagy miért nem jó anyának lenni? fórum

Miért jó vagy miért nem jó anyának lenni? (beszélgetős fórum)

2011. aug. 27. 17:48

Nekem szerencsém volt, mert a fiamnál szinte észre sem vettem a kamaszkort. Nem jártak diszkóba, inkább a haverokkal fociztak, és noszogatás nélkül tanultak. Mindketten 2 diplomát szereztek, önerőből. A lányok is csak később jöttek az életükbe.

Most inkább problémás (32 évesen) a kisebbik fiam, aki velünk él, mert 1 éve nincs munkája.

21. bc8bec3b9b (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 27. 17:42
Gratula,helyettem is elmondtad,valóban az első hat év,maga a csoda.Aztán jönnek poklok,mennyek,tisztítótüzek!:-D A sorrend időnként változik:-)
2011. aug. 27. 17:30

Szerintem az első hat év a legszebb, amint nyiladozik az értelmük,örökké kérdésekkel bombáznak. Nálunk a kiskamaszkor kihúzódott 16 éves korra,tudom sokaknál előbb kezdődik a lázadó korszak.

Majdnem mindenki tudja önmagáról is, hogy van egy kor amikor lázad a gyerek, mert már felnőtt, önálló személyként kezeli magát.

Gondolom a fórumindító ezekről kívánt volna tapasztalatokat gyűjteni, de lehet tévedek.

Nos ezek nem a legszebb évek :DDD , de ha a gyereket letudja kötni a szülő, sporttal vagy valami szakkörrel sokkal könnyebb átvészelni ezt az időszakot is. Akinek már van ekkora gyereke úgy gondolom átesett ezeken a problémákon, hogy diszkóba akar menni, kipróbálni a cigit,aggódás milyenek a barátok, már szóba kerül a szex is.

Gondolom majdnem minden szülő elképzeli, hogy majd mi és hogy fog történni, aztán legtöbbünknél borul az elmélet, a gyakorlat már bizony más :) Vannak nehézségek buktatók, de akkor is jó anyának lenni.

Engem nem motivált az, hogy belőlem maradjon valaki a földön aki továbbvisz belőlem valamit. Csupán jó szeretni valakit, mert a gyereknél jobban nem lehet senkit szeretni (talán a többségünk így van ezzel.) Mostani eszemmel szülnék-e? Nem tudom. Mikor annyira kilátástalan a világ, a betegségek stb. Azt tudom ezt a kettőt ami van nem bántam meg, míg valaki azt hinné valami bibi van velük, csak a nehézkes élet miatt gondoltam amit előbb írtam, mert igen a rózsaszín, habos életet szerettem volna adni, gondok és betegségek nélkülit, mivel nem ők kérték az életet :)

19. e705905164 (válaszként erre: 1. - 5815481887)
2011. aug. 27. 12:57
nem mondanám,hogy kisgyerekes anyának lenni habos-babos!
18. 6a6e086e31 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2011. aug. 27. 11:12
Én is így látom, mellesleg a habos babos nem tudom milyen de ez is elég lekezelően hangzik szerintem..
17. bnedora (válaszként erre: 13. - 5815481887)
2011. aug. 27. 11:04
Miért nem ezzel kezdted, hogy tanulmányt írsz erről a korosztályról. Sajnos a fórum címe, és ez a mondatod "Tehát, a habos-babos mosolygós kisbabák anyukáinak véleménye most nem lenne mérvadó. . ." hozta ki a hozzászólókból véleményüket. Nekem pl. pont ez a habos-babos korszak az első helyen van a gyermekkorból.
16. sercegnő (válaszként erre: 13. - 5815481887)
2011. aug. 27. 10:29

hat ha kiirod, hogy 12 eves gyerek szuleivel akarsz tarsalogni, akkor nyilvan jonnek apro gyerekek anyjai, es mondanak arrol velememynt, hogy milyen lesz majd 10 ev mulva. :)


En sajnalom, mert erdekes tema!

15. 432d0af620 (válaszként erre: 13. - 5815481887)
2011. aug. 27. 10:28
Sajnos a hoxa ilyen, mindenki szeret "okos" lenni és nem arra válaszolni ami a kérdés volt, hanem mondani a magáét, itt rendszerint mindenki jobban neveli más gyerekét, mindenki okosabb, tapasztaltabb a másiknál, stb...
14. 6a6e086e31 (válaszként erre: 13. - 5815481887)
2011. aug. 27. 10:25
Bla-bla:)Talán kezdhetted volna ezzel is és nem váltasz ki ilyen ellenérzéseket!Téma lezár, itt sem vagyok!
2011. aug. 27. 10:20

Mégiscsak sikerült pár percre belépnem.

Hát, sokkal nem jutottam előbbre, de köszi mindenkinek, aki foglalkozott ezzel a témával.

Sok fórumon feltettem ezt, vagy ehhez hasonló kérdést, és jutottam ennél több eredményre is... Ahogy elnézem, ide nem kellett volna, ezek szerint nem az a fórum, ahol ilyen "szentségtörő" kérdést fel lehet tenni.

Megjegyzem: szó nem volt olyanról, hogy ne szeretné valaki a gyerekét.

Egyébként egy tanulmányt készülök leadni (remélhetőleg még ez év végéig sikerül), és abban egy fejezet lenne e kérdéskörnek szentelve.

Michelle.r, köszönöm a közbenjárásodat, kedves tőled, így ismeretlenül.:)

De mint tudjuk: a stílus maga az ember, és aki egy vadidegennek az agyát próbálja gúny tárgyává tenni, valamint a "kölkét" emlegeti, azzal csupán saját magát minősíti, úgyhogy ilyenbe nem mennék bele.:)

Üdv. mindenkinek

12. 6a6e086e31 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2011. aug. 27. 09:55
Nem!Szólás szabadság van:)
2011. aug. 27. 09:54

"Azt kérném, hogy CSAK OLYANOK ÍRJANAK, AKIKNEK BETÖLTÖTTE A GYERMEKE A 12. ÉLETÉVÉT! "


Nem lehetne ezt tiszteletben tartani?

Biztosan van rá oka, hogy ezt szeretné tudni. Kioktatás és az agya állapotának "méltatása" helyett eleget tenni a kérésének?

2011. aug. 27. 08:15
Van olyan, hogy nem jó anyának lenni?? Igaz én sem vagyok kompetens a témában, még bőven a meghatározott kor alatt vannak a gyerekeim, így nem alkothatok reális véleményt. Egészen tömören saját életfilozófiám - ha fogalmazhatok így- annyi, hogy az életemnek az az értelme, hogy tudom, hogy lesz folytatása, mégpedig a gyerekeimben. Akiket nagy szeretettel vártunk, fel sem merült, hogy ne lenne jó szülőnek lenni. Persze még csak a habos-babos, bújós, esős-kelős, sírós-vígasztalós, óvodás, pár nap kórházas, "úgy szejetjek"-es és egyéb dolgokban volt részünk...
2011. aug. 27. 08:02
Jó ég, van baj az aggyal ha ilyen kérdést tesz fel, vagy a kölkével:P
8. ef2f473e6d (válaszként erre: 1. - 5815481887)
2011. aug. 27. 08:01

Sorry,-ez a kérdés nálam a nagyon nem szeretem kategóriába tartozik!!

Ki mond olyat,hogy nem jó anyának lenni akinek gyermeke van:(

7. c3e28a071f (válaszként erre: 1. - 5815481887)
2011. aug. 27. 06:13

Miért jó???????csak JÓ anyának lenni:)))

nincs benne semmi rossz!!!!!(14)

(lehetnek nehézségek...problémák...de az azért van,hogy megoldjuk őket)

2011. aug. 27. 02:11
:-(((
2011. aug. 27. 01:08
Az anyaság egy olyan mély érzés, szeretet, hogy lényegtelen mennyi idős a gyermeked! Te ugyan azt érzed 1 éves korában mint 50 éves korában.... lényegtelen! A GYEREKED! És amíg nem vagy anya nem tudod milyen ez.... ha a baltás gyilkos lesz a fiam akkor is szeretem!!!! Ennyi és tűzök is én is el....
2011. aug. 27. 00:06

Nem gondoltam, hogy az anyasággal kapcsolatos érvek és ellenérvek a gyerek korától függenek. Az anyaság egy életre szól...

(Egyébként már itt sem vagyok, mert nem vagyok kompetens a témában, ugyanis még picik a habos-babos gyerkőceim.)

3. 5815481887 (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2011. aug. 27. 00:02

Kíváncsi vagyok :)

És most mennem kell, legközelebb holnap este leszek gépközelben.

De nagyon szeretnék véleményeket olvasni.

2. mamcili (válaszként erre: 1. - 5815481887)
2011. aug. 27. 00:01

miért pont ez a korcsoport?

csak nem mérsz valamit?

2011. aug. 26. 23:59

... illetve miért nem jó anyának lenni?

Szeretnék összegyűjteni véleményeket, tapasztalatokat.

Ja, és ami fontos:

Azt kérném, hogy CSAK OLYANOK ÍRJANAK, AKIKNEK BETÖLTÖTTE A GYERMEKE A 12. ÉLETÉVÉT!

Tehát, a habos-babos mosolygós kisbabák anyukáinak véleménye most nem lenne mérvadó...

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook