Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisfiam kukija viszket folyamatosan mit ajánlotok rá? Hétvégén orvos nincs, mit csináljak? fórum

Kisfiam kukija viszket folyamatosan mit ajánlotok rá? Hétvégén orvos nincs, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 29. 21:22
Érdeklődnék a fórumindítótol voltak -e dokinál ,mi a helyzet?
2011. aug. 28. 12:12
Szia, szerintem is elég hétfőn dokihoz menni vele. Lehet a meleg miatt kicsípte az izzadság, sajnos nem írtad hogy milyen neki, nem piros-e vagy kiütéses, az én fiamnak piros is volt meg pici kiütések voltak rajta és kiderült enyhe gombás fertőzést kapott, kapott rá kenőcsöt és pikk-pakk el is múlt. Addig is tartsd szárazon neki, ha kell cseréld gyakrabban a pelust(bár azt sem ítad pelusos-e). Kamillával meg csak óvatosan, mert az is allergizálhat, az én bőröm kiütéses lessz a kamillás krémektől, tusfürdőktől.
2011. aug. 27. 17:52
Kamilla,vagy körömvirágkrém,ártani egyik sem árt.Nálunk, hétvégén,ha ilyen problémával mennék az ügyeletre olyan megsemmisülésben lenne részem....:(
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. aug. 27. 16:50

Hétvégén is van orvos.Kórház,gyermekügyelet.

Erre nem lehet fogni.

24. Mandula71 (válaszként erre: 21. - 91d4989ab9)
2011. aug. 27. 13:26
Ahogy a nevében is benne van, a popsijára. Nem a kukijára.
23. encifinci (válaszként erre: 16. - 91d4989ab9)
2011. aug. 27. 10:49
és nem tanácsoltam hanem leírtam fiam mit kapott,amúgy meg úgyis orvos írja fel és nem a hasamra ütöttem.
22. encifinci (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2011. aug. 27. 10:47
Viszont 2 nap alatt hatott.Gyerekorvos írta neki fel.
21. 91d4989ab9 (válaszként erre: 19. - Mandula71)
2011. aug. 26. 23:35
miért te hova kened a popsikenőcsöt?:)
2011. aug. 26. 23:22
vidd az ügyeletre!
19. Mandula71 (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2011. aug. 26. 22:40
Na popsikenőcsöt biztosan nem kennék rá! Ilyet szerintem egyetlen doki sem ajánlana.
18. Mandula71 (válaszként erre: 13. - 91d4989ab9)
2011. aug. 26. 22:39

Tévedsz, gyerekeknek is adják! Az én fiam is kapott.


Ettől függetlenül a topicindító kérdésére válaszolva, én nem kennék rá semmit, ügyeletnek kell lennie hétvégén, holnap reggel első utam oda vezetne a gyerekkel.

17. Enya78
2011. aug. 26. 22:16
Szerintem kamilla tea... az fertőtlenít is, gyulladáscsökkentő nem mellesleg természetes... én nem kennék rá krémeket, amíg nemtudom mi a bibi...
16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - Encifinci)
2011. aug. 26. 22:15
ha nem tudsz pontos infokat inkább ne tanácsolj rosszat:((((((((
2011. aug. 26. 22:14

ez a hivatalos gyógyszer ismertetője


NE HASZNÁLD szerintem a fiad ku...ra



sima popsikenőccsel probáld 2 nap alatt helyre teszi, ha nem akkor meg hétfőn doki

2011. aug. 26. 22:12

A Ftorocort kenőcs mérsékelten erős hatású kortikoszteroidot (mellékvesekéreg-hormon) tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer.

A kenőcs egyes bőrbetegségek (pl. az ekcéma, és a pikkelysömör bizonyos formái, allergiás bőrgyulladás) helyi kezelésére szolgál.

2. TUDNIVALÓK A FTOROCORT 1 MG/G KENŐCS ALKALMAZÁSA ELŐTT

Ne alkalmazza a Ftorocort 1 mg/g kenőcsöt

- ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra vagy a Ftorocort 1 mg/g kenőcs bármely más összetevőjére

- baktérium, ill. vírus (pl. herpesz, bárányhimlő, övsömör) okozta, és/vagy gombás eredetű bőrelváltozásokra vagy élősködők okozta fertőzésekre (pl. rühösség);

- tuberkulotikus bőrelváltozásokra

- fekélyes bőrelváltozásokra, sebekre;

- pelenka okozta kiütésekre;

- arcra (pl. pattanások kezelésére, arcvörösség esetén);

- száj körüli bőrelváltozásokra;

- a bőr száraz, pikkelyes hámlására;

- a szem és a szem környékének (pl. szemhéj) kezelésére;

- fiatalkori, talpon jelentkező bőrbetegségekre;

- emlő területén, közvetlen szoptatás előtt;

- 1 éves kor alatt.

A Ftorocort 1 mg/g kenőcs fokotott elővigyázatossággal alkalmazható

- ha gyermek és fiatal felnőtt kezelésére használják. Gyermekeknek csak kivételesen rendelhető. A kezelés időtartama - ha az orvos másképp nem rendelkezik - lehetőleg az 5 napot ne haladja meg.

A tartós és folyamatos kezelést a bőrsorvadás veszélye miatt, korra való tekintet nélkül kerülni kell. Nagy felületen és különösen zárt kötés alatt, valamint a testhajlatokban fokozódik a felszívódás, amely a mellékvesekéreg működésének gátlását okozza. Gyermekek kezelésekor ez a gátló hatás nagyon gyorsan kialakul.

A fellazult szarurétegen keresztül a kórokozók - elsősorban a gennykeltők - jobban behatolnak. Így különféle gennyes bőrelváltozás léphet fel a kezelés folyamán, amelyek fertőtlenítőszeres lemosásokkal hamar megszüntethetők. Sarjadzógombás folyamatok is előfordulhatnak. Ritkán a zárt kötés alatt bevérzések is jelentkezhetnek. Azonos területen huzamosabb ideig alkalmazva bőrsorvadás, a bőr elvékonyodása alakulhat ki, különösen fiatal egyéneken.

Idős betegek a szükséges legkisebb mennyiségben és rövid ideig alkalmazhatják.

Pikkelysömörben a szteroidok helyi alkalmazásának több kockázata is van (pl. visszaesés a kezelés után, az ismételt adás következtében a hatásosság csökken, illetve a bőr védő szerepének meggyengülése miatt megnő a helyi és az egész szervezetre kiterjedő mellékhatások gyakorisága).

13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Encifinci)
2011. aug. 26. 22:11
na ne, azt felnőtteknek adják és káros,mert szteroid!!!!!!
12. encifinci (válaszként erre: 5. - Totek63)
2011. aug. 26. 21:54
kerestem neked de nem vagyok benne biztos de azt hiszem ez volt:Ftorocort...sajna elfelejtettem ráírnia dobozra ki kapta és mire de kizárásos alapon ez volt sztem.
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. aug. 26. 21:28
erős popsikenőcs kéne rá, szerintem nagyobb az esélye mint a gombánk
2011. aug. 26. 21:28

Szia,

a betadinnal mosogasd, azzal nem árthatsz. Nekünk volt vesével, húgyutakkal gond, és akkor a doki mondta. Gombára is segít valamennyit.

2011. aug. 26. 21:27
Szerintem is vidd el holnap az ügyeletre, ha nincsen túl messze. Az én kisfiam is most van túl valami hasonlón, neki be volt gyulladva, végül sebészet lett belőle.
2011. aug. 26. 21:23
Szia!Ha pirosis hozzá, lehet kis gombás fertőzés. Canesten és bepanthen jó rá. Lemosás után naponta többször bekenni először canesten, majd bepanthen.
2011. aug. 26. 21:18

Szia!

A kamilla jó ötlet egy kis ülő fürdő.....Betadin krém,a patikába vény nélkül lehet kapni,aztán hétfőn orvos!

2011. aug. 26. 21:17

kamillatea nagyon jó rá,inni is,és ecsetelni vele,meg mosogatni,ülőfürdőbe is jó!átmenetileg,míg nincs doki!és ebbe a melegbe sűrűn mosogatni,felhúzni a bőrt,és jól kimosni naponta többször!lehet csak a melegtől van!aztán irány a doki mihelyt lessz!!

egy próbát megér!jobbulást:)

5. totek63 (válaszként erre: 4. - Encifinci)
2011. aug. 26. 21:14
Nem tudod mi volt a neve a krémnek?
2011. aug. 26. 21:09
Én elvinném ügyeletre nekünk volt egyszer ilyen és a végén a kisgatyón váladék jelent meg húgyuti fertőzés lett,antibiotikumos krémet kapott rá hamar hatott.
3. Móriczka (válaszként erre: 1. - Totek63)
2011. aug. 26. 21:08

Ha doki néni nincs is de csörrents rá a védőnőre .


lehet az valamilyen gombásodás is de az is lehet hogy ki volt csípve és most gyógyul és az is viszket .

2011. aug. 26. 21:02
Neked lennék kibújtatnám és langyos kamilla teába 'lógatnám'. Kicsit hülyén hangzik ahogy leírtam... :) (voltunk mi is régen fütyidokinál, mert szükülete volt, utánna kamilláztunk) szerintem bajt nem csinálsz vele, lehet valami kis gyulladás van neki ott... én ezt tenném
2011. aug. 26. 20:59
Kisfiam kukija viszket folyamatosan mit ajánlottok rá? Hétvége orvos nincs mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook