Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Faggyú túltermelés felső karon - Adjatok tanácsokat! fórum

Faggyú túltermelés felső karon - Adjatok tanácsokat! (beszélgetős fórum)


2011. aug. 28. 11:17

Amúgy a só tényleg jó!Dörzsöld át,és hamar öblítsd le,nehogy csípje.

Szép napot!

2011. aug. 28. 11:16
A keratózis pilárisz gyakori rendellenesség, amelyben az elhalt sejtek szarudugót alkotva töltik ki a szőrtüszők nyílását. A dugók apró, hegyes pattanásokat okoznak, leggyakrabban a felkarokon, combokon és a farpofákon. Főleg gyermekeknél az arcon is lehetnek elváltozások. A keratózis piláriszban szenvedők tünetei télen a legfeltűnőbbek, a pattanások nyárra általában maguktól eltűnnek.
2011. aug. 28. 11:16

A keratózis pilárisz oka ismeretlen, bár egyes családokban gyakrabban fordul elő, feltehetően öröklődő kórkép. A pattanások csak kozmetikai problémát jelentenek.

Kezelés


A keratózis pilárisz idővel magától gyógyul. A pattanásokat el lehet tüntetni vizet és szalicilsavat tartalmazó vazelin alkalmazásával. Nagyobb szalicilsav-tartalmú készítmény, vagy A-vitaminsav is használható.

15. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Bec4dfe1b4)
2011. aug. 27. 14:32

Szedheti, a fiam is szedte dermatitiszre de speciel nekem szoktak kijonni ilyen bigyok a karomon mielott szedtem es a szam sarka is szaraz volt. Amiota odafigyelek hogy vagy a kapszulat vagy halat gyakran egyek, tobbet nem fordult elo.


A fiam is kb 4-5 eves volt amikor szedte eloszor. Annyi, hogy ha a dobozon az van hogy pl felnotteknek 4 kapszula naponta akkor a gyereknek csak 1-et adj, ha meg eleve felnottnek csak napi 1, akkor gyereknek 4naponta adj 1-et.


Ezt azert mondom mert sokfele van, az enyemet kimondottan fish-oil caps-nak hivjak de sok nev alatt fut. Es tenyleg, ha nem talalsz halolajat akkor jo a dio, olajos hal, tokeletes.


Nemelyik omega3 kiegeszito viszont nem halolajbol keszul hanem novenyekbol, szerintem ezeknek egy kicsit rosszabb a minosege, de ez csak sajat eszrevetel

14. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 13. - F758a7200f)
2011. aug. 26. 20:22
Köszi az omega 3-as tippeket. Ő alapból nem túl jó evő, zsírosan se eszik, meg nem is viszem túlzásba a csokit/chipset, jobban szereti a gyümölcsöket, meg a répát nyersen :) A halat is megeszi, a parisat, meg az olajosat is. IGyekszek többet venni neki majd. Azt a halolaj kapszulát szedheti 4 éves?
13. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Bec4dfe1b4)
2011. aug. 26. 19:18

Hianya van bizonyos zsirsavakbol ezert termel tobb faggyut.


Tudom, hulyen hangzik hogy a gyogymod kb kutyaharapast szorevel, vagyis tobb omega zsirsavra van szuksege. Lehet, hogy amugy zsirosan kajal vagy megsem, de omegabol hianya van. Ez tok tipikus hogy pattanasszeru bigyok felsokaron



Letezik kiegeszito is pl fish-oil kapszula de ha nem engedheted meg magadnak, kituno az eredeti forrasa is: olajos hal konzerv (esetleg a paradicsomos valtozat ha az olajosat nem eszi meg de a hal benne van:D) tele van omega 3-al


Plusz dio de nem porkolt mogyoro vagy porkolt izek hanem dio es mandula natur allapotban. Ezek tele vannak omega 6-

al es e-vitaminnal


Es tenyleg 2 het alatt elmulhat csak a dokik nem mondtak hogy mitol ....


Es ha eszik chips vagy hasonlokat (sult, rantott dolgok), azt korlatozd egy kicsit, helyette probald az olajos halat es a diot mandulat.

12. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 10. - Myrtill)
2011. aug. 26. 19:14
csak annyira nem szívesen nyomkodnám neki, elég picit megnyomni két ujjal finoman és kint is lenne, de hát nem merem.
11. Myrtill (válaszként erre: 9. - 7a23ed9179)
2011. aug. 26. 19:09

Köszönöm! Utána néztem, sajnos nincs rá majdnem 3000 Ft-om, pedig kipróbálnám szívesen! :S

Így pénz nélkül marad a várakozás, a betadinos fertőtlenítés..

2011. aug. 26. 19:05

Nem, ez faggyúmirigy, ami nem okozott gondot, nem is fájt amíg ki nem durrant a bőröm alatt. Én voltam magán bőrgyógyásznál, miután elkezdett fájni (akkor még nem voltam benne biztos, hogy kidurrant és az a baj), ő is mondta, hogy ez faggyúmirigy, ami nem tud ürülni, mert nincs "kijárata" a bőrömre. És hogy most azért fáj és azért nő a púp, mert a mirigy fala kifakadt és emiatt gyulladt be.

A házidokim is azt javasolta hónapokkal ezelőtt, hogy nyomkodtassam ki, az még a jobbik eset, hogy a kisfiadnak ki is lehet! Az enyém annyira mélyen volt, hogy képtelenség lett volna házilag kinyomkodni.

Egyébként páromnak is van ilyen kis púpja, neki az édesanyja szokta kinyomkodni, de hogy ilyen kicsi korban mit kellene vele csinálni... Szerintem legalább a házi orvostól meg kéne kérdezned, bőrgyógyászaton nálunk 1 hónapot kellett várni az időpontra.

2011. aug. 26. 19:02

csokibefőtt: neked a sót ajánlom, sós vízben fürdesd, néha gyengéden dörzsöld át a kis karját sóval.A sót csak kozmetikum nélküli vízzel használd! Se előtte, sem utána nem szabad krémet, szappant stb használni. kitartó kezelés és meglesz az eredménye (felnőtteknél is csoda a só ezerféle bajra!)


myrtill: kék kenőcsöt a sebre!

8. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2011. aug. 26. 18:48
vittük, meg gyerekorvoshoz is, mindegyik azt mondta, kinövi, egy két hét és elmúlik... annyit mondtak, kenegessem testápolóval, minden nap kenem neki, de nem használ.
7. bec4dfe1b4 (válaszként erre: 5. - Myrtill)
2011. aug. 26. 18:47

ezek nem gennyesek, kis kidudorodó púpok, egyet kinyomtam, jött belőle ki kis fehéres pont, más nem. Kicsit piros lett a bőre ott, de fél óra se kellett, és már ne mvotl piros, és eltűnt a púp - de hát nem szívesen nyomkodnám, ő még kicsi ehhez. Ami neked volt, az nem furunkulus vagy valami hasonló? Páromnak volt egyszer egy ilyenje.

Embrymicin, fucidin, baktroban mindegyik jó rá.

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Bec4dfe1b4)
2011. aug. 26. 18:47

Miért nem viszed bőrgyógyászhoz?

Ilyen kicsi gyermeknél nem kellene kísérletezgetni.

A bőrgyógyász biztos tud adni valamilyen szert,ami megoldja a problémát.

2011. aug. 26. 18:42

Nekem pont mostanában volt ezzel problémám. A bal vállamnál, lapocka fölött volt egy ilyen "púpom" (viszonylag nagy) hónapokig, aztán valami trauma érte és kidurrant a faggyúmirigy. Ennek következtében a faggyú és a benne termelődött baktériumok mind a környező szöveteimbe tolultak, s elkezdett nagyon fájni. Elfertőződött, egyre csak nőtt a púp, míg végül már olyan hatalmas és égő vörös volt, hogy magától kidurrant. Rengeteg véres gennyet termelt a bőröm alá, háromnegyed órába telt kinyomkodni és már kb. egy hete (mióta kifakadt) hatalmas (kb. 1 cm átmérőjű) lyuk van a helyén, konkrétan a húsom szabadon van. Azóta folyamatosan betadinozom, kötögetem éjszakára és utcára, otthon pedig szabadon van, hogy szellőzzön. Nem tudom, mikorra fog meggyógyulni, azt sem tudom, mi lenne rá a megoldás. Nekem a háziorvosom azt javasolta, hogy menjek el kozmetikushoz és nyomassam ki vele, de halogattam.

Egyet tudok: nagyon kell rájuk vigyázni, mert ha kidurrannak, elviselhetetlenül fáj minden mozdulat, az is, ha hozzáér a ruha, vagy bármi.. Korlátoz a mozgásban, stb.

VIGYÁZZATOK a púpokra, ha kozmetikushoz nem mentek vele!!

2011. aug. 26. 18:39

fiamnak máshol nincs, legalábbis nem vettem észre. Ő még csak 4 éves. :/

neki lehet ilyen teákat innia?

2011. aug. 26. 18:37

Én konkrétan ilyet még nem hallottam, hogy csak a felkarra koncentrálódna.

De gondolom a "szokásos" dolgok, amik a faggyútermelést szabályozzák, ezen is segítenek: teafaolaj, csalántea - utóbbiból én jó erős teát főznék, és bekenném vele, hagynám rászáradni, nem mosnám le. Illetve a csalán "belülről" is hat, vagyis inni is lehet kúraszerűen.

Amikor iszonyat gyorsan zsírosodott a hajam, akkor hajmosás után csalánteával öblítettem le, és úgy szárítottam meg. Nagyon hamar elmúlt a zsírosodás.

2011. aug. 26. 18:33
Sziasztok! tudtok valami hatásos módot faggyú túltermelésre? fiam felső karja tele van pattanásszerű púpokkal. A gyerekorvos azt mondta, majd kinövi. De nagyon csúnyán mutat a karján az a sok kis púpocska. Valaki volt már hasonló helyzetben?
2011. aug. 26. 18:31
Faggyú túltermelés felső karon-adjatok tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook