Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet finom tiramisut készíteni? fórum

Hogy lehet finom tiramisut készíteni? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 3. 09:16
ne a szived tedd bele
10. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 9. - Sziszikeccs)
2013. jan. 1. 17:51
Ez nagyon finom lett.
2008. okt. 26. 18:46

Én így készítem a tiramisut:

4 tojás sárgáját kikeverjük 4 vaníliás cukorral, majd az 50 dkg mascarpone krémsajttal. a fehérjéket felverjük, beletesszük a 4ek. kristálycukit. összevegyítjük a krémet a felvert tojásfehérjével és hűtőbe tesszük. 4 dl kávét főzünk, rumaromával, tejjel, és cukorral ízesítjük. belemártogatjuk a babapiskótákat (50db). felét a tál aljára tesszük erre jön a krém fele, majd ismét piskóta és krémmel zárjuk. 4-5 óráig a hűtőbe tesszük.

2008. szept. 14. 14:54

Lehet mascarpona helyett natur vajkrémmel is csinálni, ezt is hamis tiramisunak hivják, és nagyon finom.


4 zacskó babapiskota

feketekávé (ebbe forgatod a babapiskótát, érdemes sokat csinálni, mert hamar elfogy )

1,5 dl rum

1 doboz natur vajkrém

17 dkg kr. cukor

3 tojás

kakaópor


A vajkrémet kikevered a cukorral, tojással.

a mély tányér alját kibéleled rumos kávéba áztatott babapiskotával. Elég csak belmártani, nem kell hogy felszívja magát, mert akkor szétmálik, és ha csak belemártod akkoris jól megpuhul. Ráteszel krémet, hogy ellepje, aztán megint piskot, megint krém, addig amig el nem fogy, a tetején krém legyen, és szord meg kakaóval. Nagyon egyszerű megcsinálni, és finom, nálam eddig mindig sikert aratott, és elég hamar elfogyott, sok sikert ha kipróbálod.

2008. szept. 14. 14:41
nagyon sok tiramisu recept van forgalomban midenhol,én is a netről töltöttem le.,ha érdekel és máshol nem találsz jó és megbízható receptet akkor ird meg a következő e-mail címre kyra57@freemail.hu
2008. máj. 14. 15:29

Nekem van egy receptem, a családom nagyon szereti. Igaz nem az igazi Tiramisu, de nagyon finom, és nem túl drága.


1 cs. tejszínhabport kikeverünk 1,5 dl tejjel, 1 cs. főzés nélküli vaníliás pudingport pedig 3,5 dl tejjel. Ezeket összekeverjük és hozzáadjuk a 12,5 dkg natúr party vajkrémet. A 2 adag kávéba beleöntjük az 1 rumaromát. A tál aljába rakunk a krémből majd rá a babapiskótát, meglocsoljuk bőven a rumaromás kávéval, majd krém, baba-piskóta, majd rumaromás kávé, majd krém, és így tovább. A tetejére krém, babapiskó-ta és ismét krém kerüljön, majd rászórjuk a kakaóport.


Én általában rögtön dupla adagot csinálok, és így is 1 nap alatt elfogy.

2008. máj. 12. 19:19
Itt találtam egy "hamis Tiramisu" (attól hamis, hogy a sajt helyett besamelt ajánl.) receptet, s naggggyon finom volt!!!
2007. dec. 29. 09:29
Én mindig aszerint csinálom, ahogyan a mascarponés doboz (250 és 500 g-os kiszerelésben kapható, én még másmilyet nem is láttam, talán Nádudvari) fedelén van leírva. Úgy tutira nagyon finom!
2007. dec. 29. 09:06
ezt a sütit én is imádom,főleg Zacsik módra
2007. nov. 14. 06:22

Szia!

Írd be a receptkeresőbe a TIRAMISU szót, rengeteg receptet találsz!!

2007. nov. 6. 19:08
... mert nekem fogalmam nincs, segítsetek ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook