Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( fórum

Fly lady program. Csinálja valaki? Milyen? Soha nincs rend otthon:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2015. nov. 5. 11:05
Fel lehet még éleszteni ez a fórumot?
257. f758a7200f (válaszként erre: 256. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 3. 14:40
Szerinte is én mániás vagyok (másban). Tök nem érdekel, mondjuk még mindig jobb egy konstruktív mánia mint egy depis, nem?:DDD
256. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 254. - F758a7200f)
2013. ápr. 3. 14:19

..sztem ez nagyon jó.. ha meg van a doboza..(én mindig eldobom), de jó szokás.. mert ha tényleg cserélni kell akkor anélkül nem megy.:)



..hát ha neki saját kell.. nálunk a pohár és a kanál villa ilyen eset.. de ez is fiunkét eltérö..:D


szerintem apárod kicsit mániás.. de ha szeretöd.! jó ez neked...!:)


ügyi vagy/tok!:)

2013. ápr. 3. 11:12

Egyébként a naplóm, ami a takarításról szól, nagyon elment egy ilyen precíz irányba, én elnézést kérek, megpróbálom visszazökkenteni, viszont aki az elejétől követi, vagy visszalapoz az elejére, ott még hardcore-flylady:))))) Szóval semmi precízség nincs, nagyon is követhető. Tudom, a konyhával már rémisztő módon a címkézéssel kicsit elvetettem a sulykot.


De szóltam is előre, hogy az nem fly-lady:)

254. f758a7200f (válaszként erre: 253. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 3. 11:08

Hát az alap férfiember az ilyen. Mondjuk van nőben is, kétféle:

-gyerekkorában mindig mindent megcsináltak helyette, ezért rendetlen

-gyerekkorában mindent kényszerből vele csináltattak, ezért felnőttkorában hallani sem akar róla, és csakazértis rendetlen:)


A férjem a kakukktojás egyébként, mert helyette mindent megcsináltak, de ő továbbvitte, pl. az autóit, a dolgait mindig sorbatette már gyereknek is. De ami egy kicsit túlzás sztem (mondjuk ennek is van előnye, addig amíg), hogy ő mindent visszatesz a dobozába, értsd, ha 10 éve használ valamit, akkor is mindig visszateszi a saját dobozába, ami már kezd szétfoszlani, fogalmam sincs, miért? Hogy ha 10 év múlva elromlik, visszaviszi?:)))


Pl. ilyen a hajvágógépe és az inhalálógép, de a lázmérőjét is elteszi (neki saját van, és az csak az övé, betojok, de ilyen).


Ezek a mániák akár idegesítőek is lehetnek, de az évek során rájöttem, hogy nem mondhatok ellene semmit, mert igaza van. 3 gyereknél mindig szétszedtük, eltettük (a saját dobozába!!:DDD) a kiságyat, az etetőszéket, az anyámkínját, az utsó csavarig, használati utasítással. Először hadakoztam. Miért? Eladod, vagy minek? Válasz: csak úgy...szeretem a helyére tenni a dolgokat.


Mivel van néhány év korkülönbség a gyerekek között, utólag rá kellett jönnöm, hogy igen, ez így jó. Nem mindennapi, hogy kiveszed a kiságy dobozából a darabokat és nem hiányzik egy csavar sem, és van használati utasítás is kéznél. Ha rajtam múlt volna, évekkel ezelőtt, nem volt ilyen belső késztetés, hogy megtegyem, most már látom, hogy számít:) Ezért mindig tanulok!

253. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 252. - F758a7200f)
2013. ápr. 2. 21:17

..imádom a szineket és szortirozom is szinek szerint addig mig össszenem keverdnek.. de elöbb, utobb, késöbb, mindig összeállitom..:)



nagy becs egy ilyen jó férj.. az én párom, emberem jóval hektikusabb ennél.. de igy szeretem még..:)

252. f758a7200f (válaszként erre: 251. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 2. 19:33

NEm egyik napról a másikra ment, sőt, az elején egyszer bele is gabalyodtam, már szép volt minden, de valahol eresztett, szerencsére megtaláltam a lyukat, nekem a gyenge pontom a naptárhasználat és az időpontok voltak.


Úgy állok neki kiküszöbölni egy zavaró dolgot, hogy megpróbálok szándékosan átesni a ló túlsó oldalára. Úgysem megy, mert ugye eredendően egy gyenge pontról van szó, de legalább egy icipicit tudok javítani rajta ezzel, úgymond felzárkóztatom a többihez. A végén még meg is tetszett a dolog:)))


Örülök is neki, mert ha nem fedeztem volna fel ezt a gyenge pontomat, akkor nem kerekedett volna ki belőle az egyik új hobbim: naptárakat csinálok, tök imádom:)


A férjem, ó, nála precízebb lény nem létezik a világon, úgyhogy ettől nem félek, hogy "túl" precíz leszek:))))


Hallottál már olyat, hogy valaki azt szereti, ha az egyszínű ingjei egy sorban vannak? Ő ilyen:) Mondjuk amit kivesz, azt mindig vissza is teszi, úgyhogy nem szimpla elvárásról van szó

251. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 250. - F758a7200f)
2013. ápr. 2. 19:23

.. te kis pecizke..:) ez aranyos... és ha ez téged doldoggá tesz akkor biztos hasznos én nem megvetni valóló..


én nem tudnák ennyire preciz lenni és bevallom nem is szeretnék.. de ez nem azt jelenti, hogy más ne legyen és tényleg csodállak.. hogy nálad ilyen jól müködik.. és még nem bolundultál bele..:))


csak vicceltem..:D



ügyi vagy gratulállok..

250. f758a7200f (válaszként erre: 249. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 2. 19:10

Persze, ez biztos nagy öröm:)))


Rendszerezés...Nálunk gyakran vannak vendégek és volt már olyan, hogy kint pacsáltak a gyerekek és a vendéggyerekeknek nem volt fürdőnacija, köntöse, papucs stb. de csak úgy spontán jött, hogy kellett.


Nem az, hogy nekünk van mindenből ezer, de pár pót az van, és örültem, hogy csoportosítva tartok mindent, és pillanatok alatt elő tudtam kapni. Néha olyan kívánságok vannak, hogy nem igaz, az élet produkálja őket, hogy ez vagy az pont most kell. Volt még a régi helyen is, ahol laktunk (ott is volt már egy "primitív" jellegű csoportosítás, de a mostanihoz képest tényleg primitív volt:DDD) tél közepén usziba kellett menni.


Na, gondoltam, faca, hogy most szedhetek minden dobozt le, ahova a nyári cuccokat tettem és majd fél óra amíg megtalálom a papucsot, fél óra a köntöst, fél óra a fürdőrucikat. Imádkoztam, hogy legalább egy helyre tettem az összeset, mert volt egy ilyen doboz, hogy "STRAND", rémlett valami és még az úszógumit is beletettem, olyan jó volt, hogy azonnal készen voltunk:)))))


Szóval nekem van értelme, van értelme, hogy ne legyünk idegbetegek, ha kell valami, és ne kelljen keresgélni. Ha betegek a gyerekek, akkor rögtön megtaláljam az egészségügyi kisfüzetüket, meg minden.


És tudod, így kezdődik a káosz, hogy leteszel egy tárgyat valahova, valaki mellétesz egy másikat és így tovább, míg ott van egy kupac vegyes valami, és ha kell, akkor túrd fel. Meg őszintén szólva, a takarítás se semmi, amikor ezer dolgot kell előtte elmozdítani, hogy kitakaríthass, viszont, ha nincs semmi sehol akkor csak huss, és nagyon hamar kész van:)


Egyébként köze van nagyon is ahhoz, hogy hogy tud valaki elengedni tárgyakat, embereket, eseteket. Mert van akinek csak kis káosza van, van aki meg gyűjtöget és ragaszkodik, és mindegy, hogy melyik végéről fogjuk meg, de megtanulni kevesebbel élni, az mindkét irányban csak jót hoz.


Szóval ezt csak te tudhatod, hogy a te káoszod mekkora. Ha a mindennapi életben gondot okoz, mert emiatt valaki elkésik, vagy veszekszik,vagy nem alszik rendesen, akkor "gyógyítsd meg"!:D. Egész addig, amíg nincs kihatással a mindennapi teendőidre, amíg nem késleltet azokban, vagy amíg nem akadályoz a hobbijaidban, addig nem olyan káosz. De idővel lehet belőle.

249. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 248. - F758a7200f)
2013. ápr. 2. 15:24

:) persze hogy nem müködik egyszerüen a nagycsaládban.. igazad van.. nehezen müködik..


eddig ketten voltunk a párommal, de az elmult egy évben ideköltözött az egész család..:D

anyu, két öcsén és az ikrek.. egy sogornöm van de ö még nincs itt a kisfiával.. de ök is jönnek csak késöbb.. szóval ez az én nagycsalád..


dolgozunk mindannyian.. én reggel 8h kor indulok és este 21h-ra vagyok itthon.. anyukám rendezi a háztartást és a gyerekeket.. nagyon jól csinálja szerintem már tulzás ba is viszi egy kicsit, de csinálja, ha neki igy jó..

a szobámat én rendezem.. na., ott van káosz.. és mégis minden megtalálok..:)) (hetente takaritva)


hozzáteszem mig nem voltunk ilyen sokan addig nálam is nagyobb volt a rend.. de nem idegesitem magam ezen, mert akkor már megbolondultam volna..

a konyhában már ki sem ismerem magam, mert anyu ugy átrendezte, hogy csak ö találja meg..de ha ö föz akkor nem sipákolhatok.. hogy ezt én igy és igy szoktam..


egyszoval a nagycsaládos életem élvezem., addig mig itt vannak, mig ki nem költöznek.. és olyan jó most együtt hogy ezzel a kisrendetlenséggel (kósszal) most jol elvagyok.. és csak azt élvezem hogy ujra együtt a családom.! :)

248. f758a7200f (válaszként erre: 247. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 1. 23:30

Mi sem vagyunk sterilek de kaosz az talan azok luxusa akik egyedul elnek vagy max 2-en, 5 embernel (akibol 4-et, magammal egyutt, en rendezek) nem engedheto meg a kaosz ha nyugisan szeretek reggel elindulni, este agybabujni. Ha gyorsan le akarom tudni a fozest, ha vendegek jonnek, nalunk nem mukodik a kaosz mert senki nem talalna semmit, meg oszinten szolva nekem zavarja a szememet (de ez egyeni:D)


Egyebkent amit szeretek, en hajlando vagyok megvarrni szivesen, a vegsokig hordani, de pl nem veszek semmit amirol mar az uzletben tudom, hogy be kell venni itt/ott, francokat, ha nem jo ram modositas nelkul, ott marad:)

2013. ápr. 1. 21:04

.. szerintem érted mire akartam kilyukadni.. (a lyuk is jó arra, hogy át lehesen rajta látni.. nem varrok, javitok.. ami tönkre megy annak több mind valoszinü tönkre kellett menni, igy marad a kuka..


élek és nem vagyok sterill.. mert én is csak gombából vagyok.. és jó ez.! ahogy van..



szeretem a magam káoszát..:))

2013. ápr. 1. 20:07

Ez nagyon jo parhuzam, sot, a madar is repul (fly):))))


Es ugye o sem 1 nap alatt epiti a feszket hanem epitgeti, de teszegeti ezt vegig, amig kesz nincs, aprankent, es ha javitasra szorul, azt is rogton megcsinalja, amikor meg csak kicsi a baj, igy sosem hatalmasodik el:)


A legtobb ember nem erti, hogy sokkal jobb naponta egy picit megcsinalni, de azt renduletlenul es kovetkezetesen, mint megvarni mig ugy elhatalmasodi, hogy azt sem tudod hol kezdd. De azert olyankor is el lehet kezdeni csak valasztani kell, valahol elkezdem, lenyeg, hogy elkezdem. Nem egyszerre, hanem aprankent.


Megis, nem tom miert de mindenki varja a megfelelo pillanatot, hogy majd egyszer, ha lesz 3 nap szabadidom, megcsinalok mindent egyszerre... Es soha nem jon el a tokeletes nap.


De a madar nem varja meg:)

245. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 244. - F758a7200f)
2013. ápr. 1. 19:27

..köszi..:)


..most csak az jutott az eszembe.,(?!) ha megnézek egy madárfészket.. mennyire preciz, és még sincs benne logika.. se épitészeti megtervezet terv.. de mégis.. használható arra a célra amire megépitetett.. nekem is csak fészkem van ami nagyon jól ellátja azt a funkciót amire készült..:)

244. f758a7200f (válaszként erre: 243. - °°°Bibie°°°)
2013. ápr. 1. 09:32

Mindenkinek keves ra az ideje mert persze, precizen 100ezer ev alatt mindenki tud rendet rakni es takaritani (csak akaras kerdese), de akkor hol marad ido es energia a hobbira, a szeretett dolgokra?


Viszont a flyladyvel ugymond keves idobefektetessel lesz hatekony es gordulekeny az egesz, igy jut ido minden masra ami tenyleg fontos.


Mert bevallom, nekem nem tartozik a fontos dolgok koze az, hogy rakosgassam egesz nap a szemetemet, a cuccaimat. Nincs tobbe szemet es nincs cucc=nincs mit rakosgatni-> marad ido "jatszani":))))


Az sem jo, ha valamelyik csaladtag nem talalja a zoknijanak a parjat vagy az anyakonyvi kivonatat es speciel nekem erre sincs idom, hogy a keresesevel elcsesszek egy csomo idot. Ehhez kell a tudas, igen, tudni kell, hogy hogyan legyen minel kevesebb ido elpazarlasaval minel nagyobb szervezettseg.


Konkretan az alap progi heti 3orat vesz igenybe, oszd el a het napjaira, nincs fel ora sem naponta.


Az, hogy az elejen sokakat elkap a hev es nagy lendulettel ennel tobbet csinalnak, az nem tartozik a programhoz, sot, ova int ettol, azert velem is elofordul idonkent, de sajat felelossegemre....


:)))

243. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 242. - F758a7200f)
2013. márc. 31. 23:33

.. igaz..:) ez a program nekem nem mod sokat, de ettöl függetlenül még lehet hatékony..már ha az a tudás kell is az élethez..:)


.. ugy érzem.,(élem) a rend az annyira az enyém amennyi idöt és energiát tudok fektetni bele.. ha e két dolog közül valamelyik hiányzik.. az még nem azt jelenti, hogy az igényem kevesebb, csak a lehetöségem más irányba orientálodik.. az a tipus vagyok, aki szereti a rendendet..igy élek is benne, nem csak lakom azt..:))

242. f758a7200f (válaszként erre: 241. - °°°Bibie°°°)
2013. márc. 31. 23:16

:DDD pontosan! A tobbi kuka!


Ez a mottom:) minden hatraltato vagy negativ, oda nem valo, felesleges, vagy duplikalt agymenesektol meg kell szabadulni es az a keves ami marad, sokkal jobban atlathato.


Persze, van, akinek termekenyebb a buksija, esetleg veleszuletett tehetsege a koncentralt figyelem stb. Nekik nincs szukseguk flyladyre, de valoszinu, hogy nem is ismerik mert annyira nincs ra szukseguk hogy soha az eletben nem fogjak beguglizni mondjuk azt, hogy: how to organize your life, how to organize your house/home stb.


Sztem jo nekik is, hogy mar eleve ilyenek de ritka az ilyen

241. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 240. - F758a7200f)
2013. márc. 31. 20:56

..az szuper.. :)

az agyalás elönye, ha filozofikus értelmet is nyer vagy., ha cselekedettel is párosul.. a többi az kuka..:))


az enyém hektikusan harmonikus.. abban az értelemben hogy csak az talál, aki keres..:D

240. f758a7200f (válaszként erre: 239. - °°°Bibie°°°)
2013. márc. 31. 08:36

Az enyem most majdnem ures de tok jo igy is belenezni, olyan szep rend van:)


Hasonlokeppen, a fejemben is mar csak 1-2 neuron cikazik ide oda mert ott is "lomtalanitottam", igy nem tudnak rendetlenseget csinalni:))))

239. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 235. - F758a7200f)
2013. márc. 30. 19:53

..ez nagyon jó és nagyon érdekes..


mindjárt belenézek..:))

238. f758a7200f (válaszként erre: 237. - Nut Ella)
2013. márc. 30. 15:12

Nem, nem rontottad el, ha neked már megvan a gyűjtőd, csak én annak a híve vagyok, hogy ha valaki mindent az utolsó apró részletekig meg akar tervezni akkor több idő megy el magával a tervezéssel mint megvalósítani a gyakorlatban.

Ehhez adjuk hozzá, hogy eleve aki szétszórt, bármilyen okból, annak a figyelme is véges, nem a kitartásról híres, máskülönben nem lenne szétszórt.


Ez vonatkozhat egyébként életünknek csak egy időszakára vagy az egészre, nincs mit szégyellni rajta, elrejteni magunk elől viszont végképp nem szabad mert az a vég.


Na, ha már ott tartunk, hogy elveszünk a részletekben, és utána a gyakorlati megvalósítás késni fog, akkor elég rövidebb, egyszerűbb tervet készíteni mindenhez. Pl. én tudom saját magamról, hogy nem kell 5 féle mappa, csak 1, mert addig eljut az agyam, akkor is, ha fáradt vagyok, csak hónap-év legyen és kész, azon belül ömlesztve. Azért is, mert őszintén szólva mikor lesz rájuk szükség? Szinte soha. DE ha mégis, valami ok miatt igen, akkor nagyon egyszerű kiválasztani 10papír közül is, lényeg, hogy a hónapot tudjam.


És nem kell nekem 5 félig üres mappa sem, mert van olyan rekesz ahova majd nem jut semmi, inkább 1 de az használatban.


ÉS nekiállni csak napi 15 percben? Kiválasztasz egy kis kupacot a nagyból és azt megcsinálod:)

237. Nut Ella (válaszként erre: 236. - F758a7200f)
2013. márc. 30. 11:53

:) Köszi ezt is!

1. Újság zéró, nem veszünk semmilyet; reklámokat viszonylag gyorsan kidobom.

2. Számlák 2 éve neten jönnek, elenyésző ilyen van a kupacban (pl kéményseprési díj...).


A kupac férjem fizupapírjaiból, bankszla kivonatból (nem tudom lemondani, mindenképp küldik, a fene egye meg őket...), egyéb hiv. iratból áll.

És már rég elrontottam, mert a 2 évvel ezelőtti összes papírunk szépen rendszerezve külön mappákban, felcimkézett bugyikban sorakozik a polcon... :))) Amikor költöztünk, a nyári szünetben volt időm és energiám megcsinálni - azóta tojtam csak le... :( Úgyhogy nem úszom meg a részletezést, de első körben tényleg csak úgy nagyjából fogom, aztán egyesével... :)))

Mondom, régen nem voltam ennyire trehány :))), csak amióta itthon vagyok, eléggé elhagytam magam. És én is azt vallom, hogy a lakás állapota tükrözi az ott élőkét is... Legalábbis ezt láttam magamon tini korom óta. :))

A tippet köszönöm, hasonlóan fogom csinálni, csak vsz először személyek, aztán azon belül témák, majd időrend szerint.

Csak a konyhában fele annyi idő alatt 5x látványosabb eredményt tudok elérni - ez is elszomorító, tudom... Ezért választottam előbb azt. :)))

236. f758a7200f (válaszként erre: 232. - Nut Ella)
2013. márc. 30. 10:49

Nut Ella, nagyon jó tippem van a papírszemét leküzdésére.


1. kb. 3 éve nem veszek újságot. Semmilyen női magazint, főzősújságot, semmit. Most már csak neten nézek receptet, divatot, szépségápolási tanácsokat, és megtartottam a régiekből azt ami fontos volt. Jógás újságjaimból kivágtam azokat az oldalakat ahol a kedvenc pozijaim vannak és a többi repült a kukába. Könyörtelenül! :D


2. Ne hagyd, hogy bejöjjön újabb szemét, és csökkentsd le a bejövő postát is úgy, hogy boríték azonnal a kukába (úgyis, ha összevissza vannak, előbb utóbb át kell nézni mindent, tök mindegy lesz, boríték kidob), a szórólapokat is rögtön nézd meg és még le sem vetted a kabátodat de már kukába ami nem kell, ne gondolkozz túl sokat rajta, nem kell neked.


3. Az összes maradék számlát és papírt, bármilyen jellegű legyen, csak év/hónap szerint sorold be. Ne tegyél egyelőre különbséget gáz/villany/bank között, csak tegyél mindent ami egy hónaphoz tartozik, egy hónaphoz.


4. Kell egy nagy iratgyűjtő és bele átlátszó bugyik, attól függően, hogy hány év termését kell elrendezni, annyiszor 12 bugyi. Annyiszor 12 vignetta.


5. Ez 1 órás meló legalább, minden bugyira ragasztasz egy vignettát, és minden évnek kell egy színes kartonlap, amit belefűzöl az iratgyűjtőbe tehát mittudomén 1piros karton, 12 átlátszó tartó, 1 sárga karton, 12 átlátszó.


Ezután minden kartonra írod az év számát, semmi többet és minden bugyira ragasztott vignettára sorban, hogy január 2011, február 2011...


Amikor ez kész, akkor egyszerűen fogod az összes papírt, mindenen van valami dátum, beteszed az adott bugyiba, úgyis elfér 4-5-6 papír egy helyre. Blokkokat is, ha akarod, ugyanoda.


Szerintem így nem kell más agymenés,hogy villanyszámlás gyűjtő, gázszámlás gyűjtő, hiszen eddig sem vezetted rendesen, minek túlbonyolítani, hagyjuk ezt a precízebbeknek, egy ilyen egyszerű gyűjtő jó, mert semmit nem fogsz ezután elveszíteni:) Másrészt utólag, ha előkerül mondjuk a ruhásszekrényből vagy akárhonnan, egyik régi táskádból ahova valamikor becsúsztattad, bármilyen boríték, számla, azt kapásból, gondolkodás nélkül tedd be ebbe a mappába az adott hónaphoz és így megelőzöd, hogy mégegyszer felgyűljön.


Lehet, hogy csak nem mersz nekiállni, mert félsz, nem tudod, hogy hol a vége de esküszöm, a mappa megírása egy óra alatt megvan, a papírokat meg segítséggel is elteheted, vagy megkérheted a férjedet, hogy legalább kupacoljon a földön hónap szerint és a borítékokat mindig dobjátok ki, mert az az egész térfogatnak a fele

235. f758a7200f (válaszként erre: 234. - °°°Bibie°°°)
2013. márc. 29. 23:24

Aha, ez olyan vigasztaloan hanzik, jo kifogas:) mar akinek kell a kifogas


Nekem pedig tetszik ez:

"nezz be a hutoszekrenybe es amit ott latsz, az rendszerint tukrozi az adott haz urnojenek az idegallapotat":)


Ez egy 150 eves mondas de sztem aktualis (akkoriban nem volt huto csak hutolada, de ahol ez sem, ott kamra, amugy a lenyeg ugyanaz)

2013. márc. 29. 22:12
..a rend annyira fontos,. mind az a diszharmonia amit eltudok viselni.. a rend csak annyira fontos.. amekkora rendet akarok teremteni a lekemben.. ha jól vagyok a rendetlenséggel is olyan jól el vagy., mind amikor minden tökéletes..:)
2013. márc. 29. 22:04
Még egy gondolat: vsz. azért megy nekem lassabban, mert ez jó alapos életmódváltás egyébként, nem csak simán takarítás... :)
2013. márc. 29. 22:02

:))) Eddig (három hete) irtóra élvezem!!! A nagyszoba, dolgozó, fürdő szinten tartása simán megy, a konyha lassan, de alakul (újra van munkapultom, ráadásul tiszta is, elrendezett kisgépekkel... :D), a nappaliban viszont nagyon nehezen állok neki a két éve gyűlő hivatalos iratkupacnak... Belefogtam a 15 perc keretében, de nagyon undorodom tőle (nem véletlenül gyűlik két éve...) :S A leendő gyerekszoba (még velünk alszik) már ki lett lomolva, ott a nagy szekrény belülről tipp-topp, de ott van a szárító (így a ruhakupac is egy fotelban...) meg a nagyobb játékok. A ruháknál már tudok rá ügyelni, hogy a kupac ne nőjön tovább, már csak az "alját" kéne felszámolni... :) De az igazi nagy falat a konyha lesz!!! Viszont a rend tényleg ragadós!!!! :D, eddig nem nagyon hittem el, de a férjem is mindenre vigyáz azóta, hogy elkezdtem a progit :), pedig szektásnak hív viccelődve :)

A heti menü tervezése is tök jól működik!

Szóval: lubickolok a sikerben, és lassan-lassan próbálok úrrá lenni a maradékon. De tényleg a legeslegnagyobb feladat a lomtalanítás - ahogy ebből az új szemszögből végiggondoltam a már "nagytakarított" szobákon is, hááát... ott is kezdhetem majd elölről a lomokat kiszórni. De azt majd a legvégén.

Bocsi, elég ömlengősre sikeredett, de most jó volt kiadni magamból ezt is! :)))

Kellemes ünnepeket a családoddal!

2013. márc. 29. 12:14

Hát persze, baby-steps, majd idővel kialakul, most élvezd az instant rendet amíg ez simán megy és közben lomtalaníts:)


A lom egyszer csak elfogy, és gyönyörű lesz minden, de tapasztalat, hogy azért vissza is szokott somfordálni ez a lom, fogalmam sincs miért, de valamiből csak újra termelődik, mindig van új lom. Iskolai tankönyvek, kinőtt ruhák, elhasznált kozmetikumok dobozai, megunt díszek stb. Persze sokkal kevesebb mint mielőtt elkezded a fly-ladyt, igazából soha nem ölt már olyan méreteket, sőt, lehet, hogy kívülálló észre sem veszi, de te ügyes légy!


Mindig szabadulj meg valami régitől amikor újat viszel haza. Így nem borul meg az egyensúly, sőt, senki nem tiltja, hogy minden új vásárlásakor 2 régitől is megszabadulhatsz:))))))

2013. márc. 28. 14:33

:) Megnéztem, beleolvastam, nagyon tetszik! Amint időm engedi, belefolyok mélyebben - egyenlőre viszont fly-ozok ezerrel, ha tudok! :)))

Egyszer szeretnék eljutni oda, ahol már Te is tartasz - limlom nélkül, minden naprakész, nem kell keresgetni semmit, mert tudom, hol van, mennyi van, elég a szintentartás mindenhol (vagy majdnem elég). Azért is csinálom ilyen elszántan (hírlevelek ide vagy oda), mert most találtam meg azt a rendszert, amivel elérhető az álmom: a rendben lévő és könnyen rendben tartható lakás!

Szép napot! :)

229. f758a7200f (válaszként erre: 228. - Nut Ella)
2013. márc. 24. 17:58
Na meg szep!:) adatlap-interaktivitas-fly lady naplo
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook