Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nemrég költöztem Magyarországra, és lakcímet szeretnék létesíteni. Tudna valaki segíteni, hogy írjam meg a kérelmet ez ügyben? fórum

Nemrég költöztem Magyarországra, és lakcímet szeretnék létesíteni. Tudna valaki segíteni, hogy írjam meg a kérelmet ez ügyben? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. aug. 27. 14:47

illetve kinyomtatni nem lehet a mérete miatt


ezt még miért nem jutott senkinek eszébe megreformálni?

csaknem kerül milliárdokba bazz

2011. aug. 27. 14:46

van egy erre a célra rendszeresített nyomtatvány, amit a mérete miatt nem lehet letölteni, de az okmányirodában adnak.

a jegyzőhöz kell fordulni, de nem kuncsorogni, hanem hivatalosan iktatják, oszt sínen van a dolog

31. luc22 (válaszként erre: 26. - 7adf5aff48)
2011. aug. 27. 11:49

Csak azt tudom mondani, amit nekem mondanak: ÖNBIZALOM, ÖNBIZALOM, ÖNBIZALOM!

Ha elhiszed magadról, h te is vagy olyan jó, mint mások, akkor ezt fogod sugározni magadból, és mások is ezt fogják rólad gondolni!

(Hú, de okos vagyok, mikor más valakiről van szó :) )

30. luc22 (válaszként erre: 28. - B4c06bc553)
2011. aug. 27. 11:39
Köszi a linket.
29. luc22 (válaszként erre: 27. - Fishyke)
2011. aug. 27. 11:36
Köszi :)
2011. aug. 27. 11:14

Ezen az oldalon tudsz mindent elolvasni:

segitseg.magyarorszag.hu/segitseg/ugyintezes/okmanyiroda/ugyintezesiutmutato/lakcimigazolvany/lakcimbejelentes_esetek

27. Fishyke (válaszként erre: 23. - Luc22)
2011. aug. 27. 11:07
Hát, ez tény:D Viszont hallottam róla rokonoktól, milyen ott élni, így már megértelek:) Sok sikert!
26. 7adf5aff48 (válaszként erre: 25. - Luc22)
2011. aug. 27. 10:29
köszi szépen,de akkor is tartok attol h én mindig az az erdélyi fura lány leszek,és nem fogadnak el teljesen,mert nem vagyok átlagos,és tényleg másképp nézem a dolgokat,mint a mai fiatalok,nem járok bulizni,se nem iszok(annyit) de akkor is félek,mert otthon elitéltek azért h nem járok hetente uj ruhákba. Akkor itt meg mi lesz,remélem nem rosszabb :8
25. luc22 (válaszként erre: 21. - 7adf5aff48)
2011. aug. 27. 10:18
Kedves Kaktusz! Tudom, milyen az, mikor attól tartasz, hogy nem fogadnak be, egy cipőben vagyunk. De hidd el, nem vagy kevesebb azáltal, hogy egy másik országba születtél magyarnak! Hidd el ezt magadról, és így lesz könnyebb! Puszi.
24. luc22
2011. aug. 27. 10:14
Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált. Kedvesek vagytok. Csak megírtam a kérelmet is. Aztán vagy jó lesz, vagy végre megmondják, milyet is kellett írni. :)
23. luc22 (válaszként erre: 22. - Fishyke)
2011. aug. 27. 10:12
:) Nem laktál még Ukrajnában! :)
2011. aug. 26. 13:46
Magyarországra költözni...jól meggondoltad te ezt??:DDDD
21. 7adf5aff48 (válaszként erre: 18. - G_eszter)
2011. aug. 26. 13:44
esti gimi utolso tagozata,bár félek h nem fogadnak be de remélem,hiába még román állampolgár vagyok,de jövöre igénylem a kettős állampolgárságot,aztán hátha könyebb lesz
20. Akymo
2011. aug. 26. 13:38
A területileg illetékes BÁH-ot kell megkeresni a pároddal együtt és ott mindent elintéznek neked.
19. df2a740c00 (válaszként erre: 11. - Luc22)
2011. aug. 26. 13:35
Okmányirodát hívd fel, szerintem ott kell intézni, nem a polgármesteri hivatalban.
18. g_eszter (válaszként erre: 17. - 7adf5aff48)
2011. aug. 26. 13:34

örülök, hogy beengedtél :)

Milyen suliba fogsz járni?

17. 7adf5aff48 (válaszként erre: 16. - G_eszter)
2011. aug. 26. 13:30
mondjuk ezt tudtam,de mivel legálisan vagyok itt szval nem köthetenek bele,szval diák leszek vagy mi :D örülök h naplom olvasod ám titkosban :D
16. g_eszter (válaszként erre: 15. - 7adf5aff48)
2011. aug. 26. 13:28

Nincs is értelme tartózkodásról beszélni, mivel nincs útlevél, amibe pecsételnek, így nem lehet ellenőrizni, hogy mikor léptél be az országba.

Az csak nem EU-soknak van

2011. aug. 26. 13:23
na most eszembe jutott ha már ez van,sulihoz sztem nem kell tartozkodási,elég a reg kártya,mert tegnap ezzel piszkáltak h lehet kell,de sztem nem mert EU s vagyok vagy mi
14. g_eszter (válaszként erre: 11. - Luc22)
2011. aug. 26. 13:10
Ja, letelepedési kérelem csak nem EU-s országbelieknek kell. Ha EU-s vagy, ez nem kell.
13. 7adf5aff48 (válaszként erre: 11. - Luc22)
2011. aug. 26. 13:09
ha párod dolgozik akkor kérjen munkáltatói igazolást,és töltsetek le egy kérelmet a megyei Báh oldalárol,pld Csongrád megyében Szegeden van BÁH,aztán meg ugyis megmondják mi kell még,bár ott is adnak ilyen papirokat mi meg már a kitöltött papirral mentünk oda :) ne görcsölj meglesz minden
12. g_eszter (válaszként erre: 11. - Luc22)
2011. aug. 26. 13:09

A bevándorlási hivatalba kell menni, úgy tudom.

Ha van már munkád, akkor azzal igazolod, hogy eltartod magad, ha nincs, akkor valaki igazolja, hogy el tud tartani, s kell befogadási nyilatkozat, hogy ott laksz. Úgy is meg lehet oldani, hogy a te bankszámládon van elég sok pénz, amiből jó ideig el tudod tartani magad. Nekem anno ezeket mondták.

Ja! Nagyon fontos az egészségbiztosítás. Anélkül regisztrációs kártyát sem adnak. EU-s egészségbiztosítást el kell intézni, nem tudom, honnan jöttél.


Sok sikert! :)

11. luc22
2011. aug. 26. 12:35

Kedves vagy, Kaktusz. Már egy ideje én is benne vagyok a dolgokban. A honosítással kaptam állampolgárságot, és most ideköltöztem a páromhoz. Ez egy kis falu, így nem igazán tudják a polgármesteri hivatalban sem, mi a teendő ilyen esetben. Mindig másat mondanak.

Szóval a párom a lakástulajdonos, és én ide szeretnék bejelentkezni. És mivel eddig külföldi lakcímem volt, így nemcsak sima lakhelyváltoztatásról van szó. Ezért kell a kérelem, hogy én itt szeretnék letelepedni. Remélem, érthető voltam. Nekem is mindig másat mondanak.

Luca

2011. aug. 26. 12:20
ja mégvalami,ha érdekel bármi szólj keress itt vagy levélben mert én nagyon benne voltam :D,ugye R országban nincs anyja lánykori neve azt férjezett nevét irtam mert az használatos,azt 2xer mentem Bához kijavitattni :D egen megjártam :D szval volt tapasztalatom és szerencsém hozzájuk :D
2011. aug. 26. 12:13

persze kell még egy 2000 ft értékü illeték bélyeg,és lakci kártya csak reg kártya ut lesz,előbb az igényled aztán egyből jön kb 2 hét és lesz lakcimkártya,utánna meg adot kell igényleni,aztán meg tb, ado-tb kártyáhhoz kell 1-1 illetékbélyeg ha jol emlékszem,tb meg hatosági igazolásként adják ki,az van leaglábbis ráirva,rendes kártyád meg 1 év ut lesz csak,mert kell 1 év ittlakás ehhez,

több mint egy éve lakom itt és minden ok,sok szerencsét kivánok

2011. aug. 26. 12:10
persze elköltöztem már,és máshova meg bejelentettem az ideiglenes lakcimem,de az álnado még ottvan,és semmi gondom nincs hála :)
2011. aug. 26. 12:08
Az én lakásomban albérlők laknak. A lakcímbejelentő nyomtatványt kitöltöttük, mert már 2007 óta jelen kell lennie a tulajnak is vagy a tulajdoni lapot fel kellett mutatniuk, elmentem velük és aláírtam a nyomtatványt. Egy héten belül megkapták a lakcímkártyát.
2011. aug. 26. 12:08

szia


van vki aki befogad,mert kell egy személy aki be tudja bizonyitani h nem halsz éhen,van jövedelme,ha nyugdijas akkor annak a szelvénye, kérelmet le lehet tölteni a netről báh oldalárol,én Debrecenben voltam,aztán utánadnéznek mig készl a regisztrácios kártyád,ha minden ok és nem vagy büntetett életü se menekült akkor megkapod,rá két hétre meg a lakcimkártyád. Dolgozni meg ugy tudsz h a munkáltato ad egy igazolást,de előtte igényled a adokártyád,ha kész akkor taj kártya munkáltatoi igazolással tudsz menni érte,tajt azonnal kiadják,de adokártyára várni kell vagy 2 honapot,de addig megadják a számod,ha mnukád lenne. 1 év ittlakás esetén már tudod fizeteni a tb d ha nincs munkád az meg havi 5100,remélem segithettem,mivel én is ebben a cipőben voltam,sajnos sok utánnajárás volt de megérte,tegnap suliba iratkoztam

2011. aug. 26. 12:06
A honosítás az már más kérdés.
2011. aug. 26. 12:05
Amennyiben saját ingatlant sikerült venned, akkor az adásvételivel tulajdonlappal is igazolnod kell, ha rokonoknál vagy ismerősöknél laksz akkor a lakcímbejelentőt nekik kell kitölteni, és úgy lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook