Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vallás vagy racionalitás? fórum

Vallás vagy racionalitás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2023. ápr. 5. 21:05
Én agnosztikus vagyok.
669. grizus
2013. dec. 8. 05:09
Istennel járás. Szellemiség.
668. Betyárninja (válaszként erre: 667. - Lara1984)
2013. dec. 6. 22:09
Pontosan (és egyértelműen) az utóbbi... ;)
667. Lara1984 (válaszként erre: 1. - 166f85daae)
2013. dec. 6. 22:00
Vallás vagy racionalitás? Számomra egyértelmü és kizárólagos: az utóbbi.
2012. ápr. 19. 12:34

"Az ember hittörténetének tanulmányozása, vagy az ismertetett tudományos kutatási eredmények egyaránt azt bizonyítják, hogy a hit előrehuzalozottan ott van agyunkban, s az emberi lélek úgy tűnik, akkor tud hatékonyan működni, ha a hit mozgatja. A hit mindent átható jellege meghatározza egy ember gondolkodását, viselkedését, érzéseit. Hit nélkül nincsenek célok, nincs erkölcs, hit nélkül az ember csak vegetál. A hit mindenki beépített gyári tartozéka, mondhatni alapfelszereltség. A kérdés, olyan volt-e valakinek az élete, neveltetése, hogy sikerült-e beindítani a hitprogramot?"


Szendi Gábor

665. psycheee (válaszként erre: 662. - 6b006fc769)
2011. szept. 23. 09:04
Ez azért van, mert a filozófia az egyetlen olyan tudomány, amely önmagát is kutatja. :)
664. 6b006fc769 (válaszként erre: 663. - Gyopárka)
2011. szept. 13. 17:39
hogyan tudsz olyan szívecskét???:)
663. gyopárka (válaszként erre: 661. - 6b006fc769)
2011. szept. 13. 14:56
egyetértek♥
662. 6b006fc769 (válaszként erre: 660. - A02179052b)
2011. szept. 13. 12:36
Szuper:) Mi itt keresgélünk, de azt nem tudjuk, hogy igazunk van-e:)))
2011. szept. 13. 12:35

Sziasztok!

Kitől származunk? Nekem nem esik nehezemre az evolúciót összehozni a magasabb rendű hatalom létével. Nekem a fejlődés, a magasabb rendű felé törekvés mint cél magában hordozza az evolúciót is. Egyébként Darwin volt amiben tévedett. Abban, hogy mutáció révén változnak, alkalmazkodnak fajok és kialakulnak másik fajok igaza volt. Azt még nem tudta, hogy az igazi nagy változatosságokat, elágazásokat mindig tömeges kihalások előzték meg, azaz nem a szűkülő, hanem a kitágult élettér hozta meg a lehetőséget a sokszínűséghez. A pánspermia elmélet is közel áll hozzám:) Szerintem az élet ahol tud ott "megtelepül", kialakul.

2011. szept. 13. 12:18

Higgy azoknak, akik az igazságot keresik, de óvakodj azoktól. akik azt hiszik, megtalálták...


André Gide

659. gyopárka (válaszként erre: 657. - Doczizs)
2011. szept. 9. 14:30

szia!

talán kicsit durva, mégis azt mondom, a mai orvostudomány nem sokat fejlődött Hippokrátész óta

ami most folyik, az nem gyógyítás, hanem számtalan esetben a beteg szenvedéseinek a meghosszabbítása

a gyógyítás álruhája alatt minden mást csinálnak, csak nem gyógyítanak

az hogy ki tudnak operálni egy daganatot, nem olyan nagy dolog, de aztán ezzel be is zárul a tudományuk ezen a téren is pl. a továbbiak már nem rajtuk múlnak, mert az összes többi dolog csak kisérlet a ráksejtek megfékezésére és vagy bejön vagy nem

a barátnőd még valószínűleg kiforratlan, rengeteg hatás éri és ennek idő kell hogy tisztuljon

2011. szept. 9. 09:14

Sziasztok!


Üdv a klubban doczizs :-)


Kicsit eltűntem mert nincs gépem, most is a melóból írok:-)

Szép mi? :-)


Nekem az első kérdésem mindig az : kitől származunk ???


Charles Robert Darwin elmélete vagy a Biblia ?


Vallás vagy racionalitás ?

657. doczizs
2011. szept. 8. 16:23

sziasztok! az egyik barátnőm orvostanhallgató és amellett nagyon erősen vallásos hívő katolikus. Számomra már bigott... kicsit azt látom, hogy nem is igazán következetes ebben a kérdésben, de az már az ő dolga...

na a múltkor kifejtette nekem (egy éjszakát vitatkoztunk), hogy igenis a beteg embriókat, magzatokat vetessük el, legyen abortusz, mondtam, azért ez mégsem a taygetosz, és ha már ő orvosnak tanul, igazán felfoghatná, hogy pl. pont az ilyen esetek miatt fejlődik az orvostudomány. Értük és miattuk. És hogy neki nincs joga meggyőzni a beteg gyermeket hordozó anyát, hogy vetesse el, elmondhatja majd az orvosi véleményét, de az már mindenkinek a saját döntése, hogy vállalja-e vagy nem.

Remélem, ennyiből érezhető az ellentmondásosság, így leírni nehezebb.

Aztán másnap megkérdeztem tőle, hogy szerinte létezik-e gömbvillám, és gondolkodás nélkül rávágta, hogy nem, mert az ellentmond a tudománynak.

És a hit nem mond ellent?

Én tisztelem mindenki nézeteit, de nem gondoljátok, hogy ez a gondolkodás úgy ahogy van magának mond ellent?

2011. szept. 8. 16:14

vagy: "A fizikai törvények belül esnek az ember szellemi felfogóképességén

Isten azt kívánta, hogy felismerjük őket"

Kepler

2011. szept. 8. 16:12

vagy: "Bárhová nézünk, sohasem találunk ellentmondást a vallás és a tudomány között, inkább teljes összhangot minden lényeges pontban.

Vallás és a tudomány párhuzamosak, és a távoli jövőben ugyanahhoz a célhoz jutnak

Ennek megvalósítására legjobb, ha állandóan törekszünk a tudomány lényege és célja, és a vallásos hit megértésére

Akkor világosabb lesz az, hogy bár a módszerek különböznek, mivel a tudomány általában az értelemtől függ, a vallás pedig a hittől, a haladás értelme és iránya teljesen megegyezik"

Max Planck

Nobel-díjas fizikus

2011. szept. 8. 15:59

vagy: "Láttam az örök végtelen, mindentudó, mindenható Istentől való jelenségeket, és tisztelettel térdre estem előtte"

Karl von Linné (Carolus Linnaeus)

botanikus és a rendszertan alapítója

2011. szept. 8. 15:48

vagy: "Köszönöm Néked ÚrIsten, mi Teremtőnk, hogy megengeded nekem, hogy lássam a szépséget teremtési művedben"

Kepler

matematikus, csillagász, optikus

felfedezte a bolygómozgások törvényét, amelyeket Kepler törvényeknek neveznek

2011. szept. 8. 15:02

sziasztok!

találtam a neten az eredeti témához visszatérve

Tudósok Isten létezéséről

"Ahogy Isten művei beszédesek azok számára, akik ismerik, és megnyílnak azok számára, akik szeretik, ugyanúgy rejtve marad azok számára, akik nem keresik, és nem ismerik Őt"

Blaise Pascal

matematikus, fizikus, vallásfilozófus, a mechanikus számológép feltalálója

a nyomás mértékegysége az ő munkásságának a tiszteletére lett Pascal

651. gyopárka (válaszként erre: 649. - 166f85daae)
2011. szept. 7. 10:54

tudom hogy ezek azok a dolgok amik fájni tudnak az embernek, ha nem élheti át...

valamikor régen éreztem ezeket az érzéseket én is,

biztos hogy ez az életnek egy nagyon kemény megpróbáltatása

hagyj időt magatoknak és lassan majd kiforrja magát a dolog és megmutatkozik az érzésekben az ami számotokra fontosabb

ismerek házaspárt pl.akik soha nem is akartak gyereket és jól elvannak ketten, bár én azt gondolom törődni valakiről, legyen az ember vagy állat olyan dolgokat hoz felszínre az emberben amit kár lenne kihagyni ha már itt vagyunk a Földön:)

650. ebe747bfaf (válaszként erre: 649. - 166f85daae)
2011. szept. 7. 10:45

Nincs mit:-)


Mi van veled?

Jobban van a lelked?

2011. szept. 7. 09:30

Sziasztok!


Köszönöm az észrevételeiteket,igen ez a én/mi döntésük,hogy örökbe fogadunk e gyereket vagy nem.:-)))

Nincs senkinek miért bocsánatot kérni, csak az észrevételeiteket és a meggyőződéseiteket írtátok le.:-))



tomoni: Olyan aranyos voltál védtél mint egy "tyúkanyó" köszönöm:-))


Noemi és Panna33: Igen nagyon igazatok van abban, hogy más gyerekét is lehet teljes szívvel szeretni.:-)


De !!!!!!


Most nagyon nehéz ezt megfogalmazni,hogy ne egy zagyvalék jöjjön ki a soraimból.

- 9 hónapig a szíved alatt van

- minden rezdülése a te tested rezdülése

Ezt az érzést csak Ti tudjátok átélni és senki más, miért van az, hogy ha nem úgy veszi a levegőt a gyerek Ti egyből felfigyeltek rá és az apukának ez fel se tűnik?

A ki alakult kötelék és a kettőtök genetikája, ezt nem én találtam ki nálam ezerszer okosabb emberek.

648. ebe747bfaf (válaszként erre: 647. - Fe3d58d788)
2011. szept. 6. 13:40

ok!

Csak ez az amikor a leírt szónak más a jelentése mint a kimondottnak!

Amikor elolvastam a betüiteket olyan győzködős szagura sikeredett sűrű bocsánat kérés közepedte.

De így ahogy mondod ez az Ő döntése és senki nem tudja mi van valójában a háttérben!

647. fe3d58d788 (válaszként erre: 645. - Ebe747bfaf)
2011. szept. 6. 12:53

Pontosan azt írtuk, hogy nem akarunk rábeszélni semmit, és bocsánat, amiért ilyen kérdésben tanácsot merünk adni. A tanács amúgy sem jó szó, mert csak a félelmeit akarjuk elhessegetni.

Lehet, hogy szíve mélyén ő is gondolkodott a dolgon, csak erősebb volt a félsz.

A döntés az övé, ez egyértelmű.

Én csak tiszta szívből szeretném azt kívánni, hogy a számára legjobb döntést hozza és legyen boldog a döntésével (gyermek nélkül vagy vele).

2011. szept. 6. 10:52
Dehogy akarom rábeszélni, csak az éremnek több oldala van, az életnek meg még több.
2011. szept. 6. 10:49

Sziasztok!


Egy kicsit meg vagyok hökkenve!!!!

Nem lehet így ismeretlenül egy ilyen döntést rábeszélni valakire !Nem is ismeritek az életét és ha ismernétek is nem lehet bele avatkozni egy ilyen fontos döntésbe:-( ez kizárólag rá és a párjára tartozik!!!Csak megosztotta velünk az érzését.


-----------

Nekem volt egy gyerekem a Balázs előtt és meghalt! Senki rajtam kívül nem akarta és mindenki veszekedett és hülyének nézett miatta! Párommal nem volt valami idilli a kapcsolatunk és a gyerek, születése után 2 napra meghalt! Nem volt véletlen tudom! És amikor a Bali megszületett tudtam, hogy Ő az ajándék az életemben és egy csodás gyereket kaptam Istentől! A párommal is rendeződtek a dolgok és az egész család pozitívan állt hozzá. Ha Tomi életben marad valószínű egyedül neveltem volna fel, magányosan:-(

2011. szept. 6. 07:56
Nem is annyira a szülő felé áradó szeretet a különleges, hanem az, amit a szülő érez a gyermek iránt. Én legalábbis soha nem éreztem ilyent, míg nem volt gyermekem -és nem hiszem, hogy a szülés miatt, inkább a rámutaltság és a felelősség miatt.
643. fe3d58d788 (válaszként erre: 641. - 166f85daae)
2011. szept. 5. 21:11

Nem a háláért neveljük a gyermekeket, hanem az önzetlen szeretetért, amit ha jól csináltuk a dolgunkat folyamatosan árasztanak felénk. Ez semmihez sem fogható jó érzés.

Ha nem zárkózol el gyermek örökbe fogadásától, javaslom menjetek el intézetbe, ahol elmondják a lehetőségeket. Megengedik, hogy megnézzétek az intézményben az örökbefogadható gyermekeket. Lehet kérni egészen kicsiket és ha jól tudom vannak olyan gyerekek is ahol nem kell éveket várni rájuk, tehát még kicsit, amikor a család magához veheti. Akkor biztos lehetsz benne, hogy a saját elveid szerint nevelheted és nem kapsz valami rossz berögződéssel egy csemetét.

Az én ismerőseim között is vannak "intézetisek". Nem mindegyikkel van baj, azok inkább azok a gyerekek, akiket ki-be tesznek, hol a szülőnél, hol az intézetben vannak, mire kiadható lesz. Ők már nagyobbak és rossz tapasztalataikat adják ki zárkózottságukkal.

Egy intézetben - ahová a kislányommal járni kell - szóba elegyedtem egy anyukával és a mamával. Kérdeztem, hogy mi a baja a picinek, miért járnak ide? Határtalan szeretettel beszélt a kisfiúról és a kicsi is lógott anyuka nyakán, alig akart nélküle még egy lépést is tenni. Nem a félelemtől, hanem a szinte érezhető ragaszkodást és szeretetet láttam. Már beszélgettünk vagy fél órája, amikor elszólta magát. Ebből a mondatból jöttem rá - és kicsit pironkodva, de rákérdeztem -, hogy nem a saját gyermeke. Elmesélte, hogy az anyuka nem akarta a gyerekét, ezért mindent megtett, hogy elmenjen a gyerek (már nem lehetett elvenni). Nyomorgatta magát és ezzel együtt a pocaklakót is. Ezért fizikailag sérülten (az egyik kezét nem tudta rendesen mozgatni) született a kisfiú. Azonnal lemondott róla. A mostani anya nem tudott gyermeknek életet adni, de nagyon szeretett volna. Ezért gyorsított eljárással megkapták ezt a kisfiút. Tudta, hogy sérült és sok gondja lesz vele, mégis vállalta. Mert gyereket akart. Egy édesanya sem beszélt nagyobb szeretettel a saját gyermekével, mint ez az anyuka. Igazán megérdemelte ezt a picit és az általa adott szeretetet.

Gondolkodj el azon amit írtam, és ha igazán mindent megtennél egy gyermekért ne félj a döntéstől. Add meg magadnak az esélyt arra, hogy egy pici szeretetét megismerd. Őszintén kívánom, hogy megérezhesd.

Ne haragudj, ha az érzéseidben megbántalak azzal, amit írok, de csak azt szerettem volna elérni, hogy a visszatartó rossz érzéseidet egy picit háttérbe szorítsam.

642. 6b006fc769 (válaszként erre: 641. - 166f85daae)
2011. szept. 5. 14:53
Nem is a hála miatt "kell" örökbe fogadni;) Nem tudhatod, hogy mi van a háttérben. Egyébként pedig a gyermek viszonyulása a szülő felé szerintem nagyon is nevelés kérdése. Vannak a hoxán is akik örökbe fogadtak gyerekeket, akiket én olvastam nagyon boldogok.:)
641. 166f85daae (válaszként erre: 640. - 6b006fc769)
2011. szept. 5. 14:45

Ne butáskodj ! :-)))


Lehet, hogy igazad van? De nekem rossz tapasztalataim vannak az örökbe fogadott gyerekekkel.:-(((

A baráti körömben van 7; 14; 30 éves gyerek akit örökbe fogadtak és egyikből se a hála árad a szülők felé.:-(

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook