Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fontos lenne megtudnom, potosan hány órakor születtem. Honnan és hogyan tudhatnám meg? (családom nem tud segíteni) fórum

Fontos lenne megtudnom, potosan hány órakor születtem. Honnan és hogyan tudhatnám meg? (családom nem tud segíteni) (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 6. 11:45
Ahol anyakönyveztek.Ott még azt is nyilván tartsák,hogy milyen módon hány hétre születtél.Olyan adatokat is őriznek melyek alapján én úgy gondolom,hogy a kórháznak jelentési kőtelezettsége lehet vagy lehetett. Ha kiskorú vagy a Gyámod,szülöd kérhet felvilágosítást.Egy nevelőszülő ismerősöm így tudta meg a gyerek születési óráját.Igaz ők nem csak érdeklődtek,hanem új anyakönyvi kivonatot kértek.
13. fe6fe7671f (válaszként erre: 10. - Suesue)
2008. aug. 2. 19:27

Egy előadáson én voltam a szerencsés, akinek ajándékként "jósoltak". Kérte a Hölgy a születési adatomat.

Megmondtam, aztán egy idő után egyszercsak elkomorodott, hogy "miért nem a valós születési dátumomat adtam meg?"

Nem értettem, mert én azt az időpontot tudtam.

De a Hölgy állította, hogy ennél az időpontnál sokkal korábban születtem.


Másnap megkérdeztem a szüleimet, hogy mégis hány óra is volt - és képzeld! Az volt a jó, amit ez a Hölgy mondott nekem! :)

Valahogy valamivel összekevertem, de fogalmam sincs hogy ő honnan tudta! Rejtély.

12. mami43
2008. febr. 23. 23:53
És ha már nem létezik az a kórház?
2007. nov. 7. 05:47

Hááát, 92 évig nem voltál rá kíváncsi...:))))

Nem tudom, Zimbabwe-ban mennyire tartják nyilván az 1905-ben születetteket....:))) Az bővem túl van a ppiiccii 8. hozzászólásában említett időn:)))

10. Suesue
2007. nov. 6. 19:13

Az ezo oldalán megtudhatod, de azért fizetni kell.

Nagy vonalakban az életutad alapján pontosan meg lehet határozni.

Nekem is így sikerült. :)

Kaptam horoszkópot is mellé...

2007. nov. 6. 18:50

Szia.

Én kórházban dolgozom. Úgy tudom, hogy az adott kórház Igazgatójának kell írni, amelyben leírod, hogy milyen adatokat és miért szeretnél megkapni. Ők hagyják jóvá az engedélyt. Ha minden igaz, valamennyi pénzt is fizetni kell érte. (nem biztos)

A különböző hivatalos papírokat a kórház 50 évig köteles tárolni. Sok sikert!

8. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - 4b6a2525df)
2007. nov. 6. 18:42
Max. a kórházi archívum jöhet szóba, de azt biztos, hogy telefonon nem fognak vele foglalkozni, ha egyáltalán hajlandók előtúrni...
2007. nov. 6. 18:37
Ha telefonon nem is adják ki az adatokat, biztosan megtudod tőlük, hogy hogyan juthatsz az áhított infókhoz!
2007. nov. 6. 18:23
Ha felhívom telefonon a szülészetet, szerintetek adnak ki ilyen adatot? Vagy csak személyesen? Mert már nem ott lakom, ahol születtem.
2007. nov. 6. 18:08
Kórházból-édesányád talán emlékszik.
2007. nov. 6. 17:51
Csak a korház arcivumából. Esetleg a nagy anyakönyvből. Bár abban nem vagyok biztos, hogy az órát oda beírták, de hátha mégis.
3. nedi
2007. nov. 6. 17:40
Szia.Esetleg a kórházban,ahol születtél?
2007. nov. 6. 17:37
Azt ne mondjátok, hogy a szüleimtől, mert ők nem tudnak segíteni.
2007. nov. 6. 17:36
Fontos lenne megtudnom, potosan hány órakor születtem. Honnan és hogyan tudhatnám meg? (családom nem tud segíteni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook