Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szervezed a háztartást? fórum

Hogyan szervezed a háztartást? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 17. 00:05

Én inkább később fekszem le, akár éjfél körül is, de mosatlant nem szeretek hagyni. Szeretek rendre ébredni. Amikor még kertes házban laktunk és a gyerekek is kicsik voltak, volt úgy hogy éjjel ment a mosógép,aztán teregetés. Viszont délután én is aludtam velük:)Ezt már tömbházban nem lehet megtenni. Általában délelőtt bepakoltam a mosógépet, mellette lehet főzni vagy akár bevásárolni vagy játszani a gyerekkel.A szükséges vasalás nekem általában este 8 és 10 közé esett. Később, amikor visszamentem dolgozni, hétvégére. De ez tolódott olyankor, ha valahova mentünk. A takarításba, bevásárlásba, a levegőztetésbe persze a férjem is besegített. Arra mindig is ügyeltem, hogy ruhák ne legyenek elöl, össze legyen ágyazva és általában rend legyen akkor is, ha éppen nem volt időm takarítani.

Ez ma is így van. :)

2011. szept. 16. 23:29

Én reggel felkelek capucinoval inditok ,már ha van itthon:)

Én ha kupi van ami ritka mert én is itthon vagyok. akkor kezdem hogy minden helyiségben kidobom a szemetet és elpakolok,közben a gépbe bedobom a ruhát amit kikell mosni. szóval ne legyen szét se távirányító se semmi, minden a helyén ,fiókba.utána elmosogatok,

porszívózom,és feltörlök..

ameddig megszárad addig kiteregetek.

utána port törlök minden 2. nap vagy minden nap:) igy sosem poros semmi. én minden nap porszivózom akkor is ha nem kell nemszeretem ha felgyűlik.

2011. aug. 26. 15:49
Pihi a reggeli meg a deli kave
38. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 37. - 1675f7fe54)
2011. aug. 26. 15:47
Rosz a reflexem, nem tudok finoman bani semivel.Nem jarunk labuj hegyen soha nem is jartunk,de csorompolni nem akarok.Most megy a gepem, kozben kaptart festettem, mindjart keszitem a vacsit es mosogatas.Be sem fejezem mar is itthon vanak az alatok.
37. 1675f7fe54 (válaszként erre: 29. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 26. 15:38
Mosás közbe pl. kivállóan tudsz pihizni, és lazítani.És attól, hogy alszanak nem kell lábujhegyen járni, mert akkor felnőtt korukban sosem fognak tudni normálisan aludni és minden kis neszre fel fognak riadni.
2011. aug. 26. 15:04
Megint kicsuszok az idobol:(
2011. aug. 26. 13:17

9 korul ha kozos vacsi,ha nem a parom mikor ep raer, mikor ehes.Nem tudom raveni , hogy normalis programja legyen.A gyerek altalaba bevagja csesze frisen fejt tejet es kesz.Kezel mosgatok es melegitem a vizet a gaztuzhelyen.Itt azert meg joval egyszerubb az elet.

Hogy miert eszunk ilyen keson nem is tudom.Tallan mert igya parom is velunk eszik.Ilyenkor mar altalaba neki is van ideje

34. f758a7200f (válaszként erre: 32. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 26. 13:03

De ti mikor vacsiztok? Ugy ertem, pl nalunk a ferjem fel kilenckor jon haza, de en pl 6.30 korul gyors bekapok valamit, 7-kor esznek a gyerekek (max fel nyolc), es mire megjon a ferjem addigra a gyerekek es en csetreszemet mar bepakoltam a mosogatogepbe, amit kezzel kell elmosogatni (mert nem mindent rakok a gepbe), azt mar elmosogattam, amig a ferjem eszik, addig elrakom az o csetreszet is es max 9-kor inditom a gepet. Igy csak az o tanyerja marad kint, de 10-re lejar a gep es kiveszek mindent, helyere rakok kesz.


Amikor kezzel mosogattam, ugyanez volt a rendszer, utobbi idoben 2x elromlott, igy hetekig kezzel csinaltam mint regen es azert annyira sok valtozas nem volt, picit utanaszerveztem de befert az idobe


Meg amig a gyerekek esznek, azalatt mosogatok igy fel szemmel oket figyelem es legalabb amig esznek, addig egy helyben vannak:)

2011. aug. 26. 12:23
Azt nekem is valahogy megkene tanultnom , hogy este legalabb 11kor takarodo.
32. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 31. - F758a7200f)
2011. aug. 26. 12:23
En mosatlanra gondolttam, olyankor mar nem lehet mosogatni.Mosni altaba reggel 9-10 korul indul es 2-3 adag naponta.Estere maradnak az alatok es a pakolas.
31. f758a7200f (válaszként erre: 29. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 26. 12:16
En is 10-kor megyek aludni es addigra a mosogepnek is le kell jarnia, kiteregetve. A szomszedban is van pici gyerek, meg nem akarom hogy a kutya ugasson stb. Szoval 10-kor hunyo! De addig azert meg tudok csinalni sok mindent, mert napkozben is ezen vagyok. Annyival konnyebb most, hogy suli meg nincs, ugyhogy nem kell iskolataskat atnezni, tizorait pakolni, ruhat kikesziteni, viszont annyival nehezebb hogy egesz nap itthon van mind a ketto es olik egymast meg a kutya is beszall. Mikor tul nagy a zaj, megyek es szetcsapok;))) akkor 5 percig kuss van (nem tovabb!)
30. f758a7200f (válaszként erre: 28. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 26. 12:11

Hat igen, nem tisztelik az enyemet sem mert meg nem nottek meg elegge. A kutyanak hiaba is magyarazom, a gyerekeknek meg folyton ismetelni kell. De kis haladasok azert vannak pl. mostmar elmehetek zuhanyozni nagyon gyorsan es egyedul hagyhatom a leanyzot 5 percre max rendetlenseget talalok de nem gyujtja ram a lakast.


Mikor pici volt, nem teveszthettem szem elol nemhogy 5 percre hanem 5 masodpercre sem! Egyszer annyi volt hogy megfordultam leszurtem a tesztat es ennyi ido alatt felmaszott a divanyra, leesett, betort a feje (mert magaval rantott egy dobozt es valahogy annak a sarkaba utotte a fejet). Szerencsere fel voltam oltozve es rogton irany a korhaz.


Egy masik alkalommal secperc alatt (telen, minuszokban) leeresztette a futotestbol a vizet, ezzel elaztatva a szonyeget es leblokkolt a futes, mire ujbol megertettem hogy kell visszakapcsolni mar 15 fok volt bent:S


A ferjem az egyetlen aki nem carik bele a munkamba csak azt ne kerjem tole hogy vigyazzon rajuk amig pakolok mert este mar o is faradt es nincs turelme. De legalabb ha kivesz egy polot akkor nem gyuri ossze a tobbit stb. O tud a rendre vigyazni. Remelem hogy a gyerekek, latva ezt, megtanuljak majd ok is:)))

2011. aug. 26. 12:04
Nalam este mar sokat nem lehet csinalni, semikep nem csorompolni.A haz 2 reszre van osztva.Az a resz ahol lakunk es alszunk a konyha es meg egy helyseg ahol napal es ejel is vagyunk.Na most ha a gyerek este 10 utan mar alszik csorompoles nem mosogathatok, viszont olyankor szoktam hajtogatni.
28. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 26. - F758a7200f)
2011. aug. 26. 12:00

Nekem nem ez a bajom.A megerthetot megerttem.Csak idegileg emeszt , ha nem tisztelik a munkam.Az hogy a foldet fel kel seperni , mert nem tanultunk repulni ok.Ha mosatlan van mert ettunk oke.De amikor amugy is nyakig vagyok es reggel bevettem az agyat es bejon 10 percre es felboritja 9ezt irom mert ez minden napos, de tartoznak mas dollgok is hozza) na az mar nem ok.Az ido merot bealitom, de erre jona parom , hogy ezt meg azt segitsek es az tenleg enm er rea. Megerttem csak elmegy a kedvem.

De azert ujra kezdtem idomerovel is csinalgatni amit nem reg atgondoltam.

27. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Kismanó86)
2011. aug. 26. 11:55
En is, valahogy jobban indul a napom ha reggel nagyjabol rendet talalok, ugyis van eleg program napkozben, meg csak az kene, hogy az elozo napi csatatert lassam mikor felebredek:DDD
26. f758a7200f (válaszként erre: 19. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 26. 11:52

Hidd el, lesz meg jobb amikor a gyerek nagyobb lesz:)


Nekem van egy 8 eves rendetlen fiam, egy nagyon rendetlen 3 eves, es februar ota van egy kutyus is aki meg nem szobatiszta, szoval ugy kepzeld el hogy szamtalanszor bepisil, bekakil es azonnal fel kell takaritani, es ez megy reggeltol estig. Mellette koltozunk is es varom a 3. babamat.


De en mindig elore nezek, vannak napok amikor tenyleg majd leszakad a hatam de nem erek ra ezzel foglalkozni, mert a suvickolnivalo nem tud varni... Ezert ami van, azt mindig rogton megcsinalom es ha 5 perc mulva megint bepisil akkor megint felmosom. Nem hajlando setaltataskor elvegezni minden szuksegletet, ez van, de most ugyis kertesbe megyunk.


Szoval az elso gyereknel mar megtanultam, hogy azert egyszer csak konnyebb lesz, mert a gyerekek nonek es mondjuk felerik a mosogatot, ha vegez a kajalassal akkor raszolok es odateszi a csetreszt. Ugyanigy, a picuri is csak olyan 2 eves korig pakolta ki a fiokokat naponta tobbszor, de most mar kevesebbszer (csak szetdobalja a jatekokat stb).


Kutya szinten egyszer szobatiszta lesz es kesz, en meg meg fiatal vagyok es ez legyen az utolso problemam hogy a haztartast igenis vezetni kell:))))

2011. aug. 26. 05:38
Az a baj hogy nincs rendszer az életedben. Próbálj kialakítani egy napirendet a napi feladatokhoz és egy hetirendet a hetente végzendő feladatokhoz. Ha megszokod ezt a ritmust, egy idő után már rutinosan mennek majd a dolgok.
24. 1675f7fe54 (válaszként erre: 22. - Kismanó86)
2011. aug. 25. 22:31
Akkor csináld meg este:DD A lényeg, hogy megcsináld:)
2011. aug. 25. 22:02
Őszintén szólva rutinom nekem sincs, mindig reggel gondolom át, hogy mit akarok aznap. Aztán vagy összejön vagy nem.
22. Kismanó86 (válaszként erre: 8. - 1675f7fe54)
2011. aug. 25. 22:01
Nincs az az Isten. Inkább este 11-ig pakolok, de hajnalban nem.
21. Kismanó86 (válaszként erre: 7. - Miramira77)
2011. aug. 25. 22:00
Dettó. :-)
2011. aug. 25. 20:36

Kepes vagyok kipucolni olyan hazat amilyet lehet mas remalmaba sem tudna elkepzelni, ha nem azt lattom , ha nem erzem azt, hogy idom energiamat pazarlom csak.

Persze tudom en ugy tunik mintha nem erdekelne,csak hogy nem ez a helyzet.

Amugy mar en is gondoltam ra hogy inditok egy forumot fy ladyseknek, tallan van anyi ertleme mint a fogyis forumoknak

19. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 18. - F758a7200f)
2011. aug. 25. 20:23
A gyerek meg kicsi, bevettem.Vanak dollgoka miket megteszem, idokozonkent tobbet.De lehetne jobb is.Vallamikor nem ilyen voltam ,valamikor addig mentem pontosan mig mas kapart ossze a foldrol.Van egy resze a lakanak ami altalaba rend van.Nem csilog de rend van.Ha csak azzal a szobaval foglalkozok.Azt jellenti 2-3 surlas a napi atlag vagy 5-6 sepreses es a pakolasmindig mindenki utan.
18. f758a7200f (válaszként erre: 17. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 25. 20:12

Nekem nagyon mas valasztasom nincs, minthogy idomerovel csinaljak mindent, ha nem, belefeledkezem, es rendszerint el kell mennem otthonrol idoben vagy ilyesmi, szoval meg mindig jobb ha legalabb egy negyedorat raszantam minthogy azt mondjam, teszek ra, besokalltam. Ugyis, ha hazaerek csak megint ott lenne az a tennivalo, es senki nem csinalja meg helyettem, ha meg nem pakolok el rendesen akkor a kutya szetszed mindent vagy a gyerek szetdobalja stb.


Szoval rendetlenseg az szinte luxus lenne:)))) zoknit odadobni ahova akarjuk? A kutya egyben lenyeli es vihetjuk mutetni... (mar megtortent cumival ez, majdnem belehalt)


De azt hiszem hogy kb ebben elek miota gyerekeim vannak, nem hagyhatok itt ott egy papirzsepit, taskamat, barmit. Az agy osszevetest mindig reggel elso tennivalok koze tettem, a nagyobbik mar annyira megszokta, hogy ha nincs beagyazva, nem tud rendesen tevet nezni, es inkabb jon, segit, pillanat alatt megvan:D

17. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 16. - F758a7200f)
2011. aug. 25. 19:45
Vallamikor idomerovel csinaltam mindent, pontosan a program hatasara.Azt hittem segit.Besokaltam.
16. f758a7200f (válaszként erre: 11. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 25. 19:37

Na, ilyenkor, ha van idod ra hogy befejezd, oke. De ha nincs ra ido akkor bele kell nyugodni, hogy MA nincs tobb ido de holnap is raszansz 15 percet es egyszer csak vegzel vele:)


En ha van 15 percem egy egyoras melora, akkor stopperrel megcsinalok 15 percet (hajtogatas?) es amikor a stopper jelez, abbahagyom es visszateszem gyorsan, akar rendetlenul a tobbit a szekoba.


De lenyeg, hogy masnap is megcsinaljak belole egy picit vagy tobbet.


Egy ido utan nem lesznek egyoras melok am, mert nem is lesz annyi hajtogatnivalo amivel nem vegzel 15 perc alatt. Mostmar a vasalast is szetcincaltam igy, es nem vasalok ki mindent egyhuzamban.


Sot, este soha nem megyek aludni ha nincs elmosogatva stb, igy tudom hogy reggel rend fogad a konyhaban es azt a 2 tanyert, poharat stb mar par perc alatt eltakaritom.


Mennyivel rosszabb ugy felkelni hogy elore tudod hogy var az egesz tegnap esti csetresz?:) ugye?

2011. aug. 25. 19:17
Ez minden reggel 8-10 kozot biztosan megtortenik.A tobbi mikor mi
2011. aug. 25. 19:15
Hat...jo is lene ha egy nyelestol megigazodnaa felturt agy.:))
13. 1675f7fe54 (válaszként erre: 11. - 2f661e7cc5)
2011. aug. 25. 18:52
nyelsz egy nagyot:D
2011. aug. 25. 18:47
Megpróbálom a FlyLadyt! Pontosan rávilágított arra, ami a fő problémám: nincs rutinom!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook