Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az egri szülészet? fórum

Milyen az egri szülészet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
19. leravy (válaszként erre: 18. - Petra523)
2012. márc. 8. 15:50

Sziasztok,

Most költöztünk Egerbe, senkit se ismerek itt... tudtok ajánlani szülészorvost és szülésznőt? Szülésznőt lehet felfogadni? Úgy hallottam, csak akkor, ha orvosod van...

Minden választ nagyon köszönök!

18. petra523 (válaszként erre: 16. - Agibela1989)
2011. szept. 3. 14:18

A reggeli, meg vacsora a szobában van, az ebéd van az étkezőben. Bár jobban jársz, ha vitetsz be magadnak enni, mert hát nem a legfinomabb, amit ott adnak...

A látogatók az üvegajtón kerseztül láthatják a picurt, ott végülis addig lehetnek, amíg akarnak. Utána tolod be a csecsemősökhöz, és akkor jöhetnek be a látogatók.

Hálóinget vigyél amennyit tudsz, mert ők 1-t adnak a szüléshez, de azt mihelyt lehet, kérik vissza és utána a sajátodat kell használni. Ja, és rövidujjú vékonyat vigyél, mert olyan meleg van, hogy meg lehet zizzenni :)))

A csecsemősök nagyon rendesek voltak, én nagyon elégedett voltam mindegyikkel. Ha sírt egy baba, jöttek, hogy tudnak-e segíteni, megmutatták a tisztába tevést, köldökcsonk ápolást, meg úgy általában kedvesek, mosolygósak voltak, pedig tele volt az osztály, így rohangálniuk kellett.

Ja, és bababarát az osztály, cumisüveget, cukrosvizet nem adnak, de segítenek a szoptatásban. Egész nap kint vannak a babák, kivéve a fürdéskor, ami reggel 6-kor van.

Most hirtelen ennyi jutott még eszembe, ha gondolod, kérdezz nyugodtan, bár lehet, hogy 1 év alatt is sokminden fog vátlozni :)))

2011. szept. 3. 12:36

hétvégén van, hogy beviszik a kaját, hétköznap nem igazán. hálóinget vigyél többet, mert amit ők adnak, az csak egy rongydarab.

Többnyire kedvesek. azért van kivétel...

2011. szept. 3. 10:18

Értem akkor ott az étkezőben kell enni nem hozzák be a szobába.

Azért elég sok minden más mint Miskolcon :-)

És akkor a látogatók csak pár pillanatra láthassák a picit még betolom a csecsemősökhöz?

Én is a hosszú újjú body és rugi kombinációra gondoltam meg ugye kis takaró.

Hálóinggel mi a helyzet?

Adnak és abba kell lenni vagy adnak de aztán átveheted sajátra?

Csecsemősök kedvesek?

15. agibela1989 (válaszként erre: 14. - Riktovia)
2011. aug. 29. 13:10

Én Mezőkeresztesi vagyok (Kövesd melett) de mivel rendel Varga Zsolt Kövesden és az közelebb mint Eger így oda járok hozzá.

Március 10-re várjuk a kis tesót,értem akkor ezt a fürdetés dolgot is,de ha rugi meg body van a picin akkor már nem kötelező az inget és a pólyát ráadni nem? Végülis a body meg a rugi elég meg egy kis takaró pl...vagy rosszul gondolkozom? :-)) Na értem akkor a picit ki kell tolni és megnézhetik az ismerősök.

Mert Miskolcon pl.csak úgy láthatták hogy a szoba ajtón volt egy kis ablak és úgy ablakon keresztül mutathattam meg.

Meg ott első éjjel még nem maradt velünk a picike.

Köszi hogy időt szántál rám :-))

14. riktovia (válaszként erre: 13. - Agibela1989)
2011. aug. 28. 19:50
Varga Zsoltot személyesen is ismerem, bár nekem nem ő volt az orvosom, nagyon kedves szerintem. Én is Kövesdről mentem Egerbe szülni... jobb is, meg közelebb is van. body-t, rugit, amit szeretnél ráadni (időjárástól függően:) ) azt vigyél. pólyát adnak. meg az újszülöttekre kisinget. a babák felét este, másik részét reggel fürdetik. mi az estibe voltunk. első éjjeltől az anyukával vannak a babák. bár mivel én császáros voltam, ez nagyon megterhelő volt, hiszen felemelni sem nagyon tudtam eleinte. ki sem tudtam pihenni magam. van egy ilyen kocsiszerűség, amiben tologatják a babát, mielőtt viszik fürdeni, arra kikészíted a ruhát amit adjanak rá. kaja ehető, bár nem valami jó. de ismik biztos visznek majd Neked finomakat :) Ha ismerősök jönnek, ki kell tolni nekik a kicsit, mert nem mehetnek be. Mikorra várod a cseppet? Minden jót kívánok! :)
2011. aug. 28. 19:08

Köszi mindenkinek a válaszokat,most Varga Zsolthoz járok még nem fogadtam fel de nekem szimpatikus és kedves pedig sztk-s rendelésre járok hozzá Mezőkövesdre de mindent elmagyaráz nem kell harapófogóval kihúzni belölle és mint ember is nagyon rendes.

Kisfiamat 2 éve Miskolcon szültem nem volt se dokim se szülkésznőm és területileg oda kelett mennem hát nem sok pozitív élményem van...sőt!

De ha most felfogadom Zsoltot akkor szülhetek Egerbe.

Értem akkor még ruhácskát is vinni kell a babának,gondolom bodyt meg rugit ugye?

És mikor viszik fürdetni a piciket?

Már első éjjel is az anyukával lehetnek?

És ha viszik fürdetni akkor kell adni másiki rucit és abban hozzák vissza vagy hogy honnan tudják meik babán meik ruha volt?

Ez kicsit furi nekem mert Miskolcon nem kelett ruha hanem ők adtak és pólyát is.

A kaja az mennyire elviselhető?

A szobába bejöhet a látogató vagy ki kell menni a folyosóra hozzájuk?

2011. aug. 27. 23:36
Szia!Én 2009-ben szültem Egerben.Szerintem mindenképp fogadj orvost és szülésznőt is.Nem csak azért mert odafigyelnek Rátok.Szülésre felkészítő tanfolyamot tartanak Egerben,ott mindent részletesen megtudhatsz,kérdezhetsz,elég kötetlen és mindenről szó esik/szülés,szoptatás,babaápolás,beszerezni valók listája /Érdeklődj a védőnőtől,abban van szülőszoba látogatás is.Nekünk a tanfolyamot védőnők tartották heti 1 szer 2500Ft/5alkalom.További szép estét!
2011. aug. 27. 22:00

A szüléssel kapcsolatban: én fogadtam dokit is, meg szülésznőt is, és egyágyas szülőszobában voltam. Barátnőm csak szülésznőt akart fogadni, de azt mondta neki a szülésznő, hogy csak úgy vállalhatja el, ha dokit is fogad.

A férjem bent volt vajúdáskor, a vége császár lett, a műtét közben nem lehetett ott, az ajtóban várta a picurt. :)

Utána az osztályon igen, nézik, hogy ki kivel kerül egy szobába.

Nekem az ott töltött 5 nap nagyon pozitív élmény volt, a nővérek szinte kivétel nélkül nagyon segítőkészek voltak, mindig jöttek, hogy tudnak-e segíteni, ha sírt egy baba bejöttek megnézni, hogy mi a gond, segítettek a szoptatásban akár éjszaka, akár nappal. Mindenki nagyon emberséges, és rendes volt:)

Ja, nekem a lányomnál 5 éve szintén Varga Zsolt volt, de nem voltam vele elégedett, így a 2. terhességnél Fricz Sándorhoz jártam, nekem ő sokkal szimpatikusabb volt.

10. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Agibela1989)
2011. aug. 27. 13:41
Az első szülésnél Varga Zsolt, második terhesség alatt is hozzá jártam, de szülés ideje alatt nem volt itthon, Fülöp Viktornak adott át, mindkettőjükkel meg voltunk elégedve.
9. riktovia (válaszként erre: 3. - Agibela1989)
2011. aug. 27. 09:20
persze, lehet csak szülésznőt fogadni.
8. riktovia (válaszként erre: 2. - Agibela1989)
2011. aug. 27. 09:19
A szobák (decemberi) emlékeim szerint 6 ágyasak, de nem nagyon vannak tele. A szülőszoba nekem nem volt vmi szimpatikus, de amúgy nincs vele semmi gond. Apuka bent lehet - 1 ember lehet bent, nekik mindegy, hogy ki az. Fürdő csak 1 van sajnos. (talán napi 10000ért lehet kérni külön szobát fürdővel, és akkor apa vagy a család is ott lehet, különben nem lehet nekik bemenni) A babának gyakorlatilag semmit nem adnak, mindent vinni kell. (pelenka, ruhácskák, popsikrém.. ) de ha fogadsz egy szülésznőt, ő részletesen elmondja, hogy miket kell vinni. Szülésznők, nővérkék közt van nagyon aranyos is, meg nem nagyon aranyos is, szóval szerintem inkább fogadjál saját szülésznőt.
2011. aug. 26. 13:42
Kitrákotty megkérdezhetem ki volt a dokid?
6. kitrákotty (válaszként erre: 3. - Agibela1989)
2011. aug. 25. 18:39
Nekem volt fogadott dokim és szülésznőm is. De a legtöbb szülésznőről jókat hallottam, mégis inkább azt javasolnám, hogy fogadj szülésznőt, hisz ő van veled végig a vajúdás-szülés folyamán, s ha netalán műszakváltás lenne, akkor is marad. :-)
5. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Agibela1989)
2011. aug. 25. 18:37

A szobák négyágyasak, fürdőszoba a folyosón.


apuka benn lehet vajúdáskor, kitoláskor, végig.


babának vinni kell pelust, popsikenőcsöt, popsitörlőt. ruhát és pólyát ők adnak.

4. amacska (válaszként erre: 2. - Agibela1989)
2011. aug. 25. 15:45
a wc a folyóson van ,apuka bent lehet a szülésnél ,azt hiszem arra figyelnek kik vannak együtt a szobákban.....ennyit tudok irni
2011. aug. 25. 15:37
Milyen a szülésznők hozzáállása? Esetleg ha volt akkor ki volt a fogadott dokid vagy szülésznőd? Lehet csak szülésznőt is fogadni?
2011. aug. 25. 15:36
Az érdekelne hogy milyenek a szobák van e minden szobához esetleg fürdőszoba vagy az csak a folyosón van e? Milyen a szülőszoba maga? Apuka benn lehet e vajúdáskor illetve kitoláskor? Nézik e valamennyire kit kivel tesznek egy szobába? Hány ágyasak a szobák? Pici babának mit kell vinni és mit adnak?
2011. aug. 25. 15:35
Milyen az Egri szülészet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook